Dog.bg Форуми : За сериозността на развъждането

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

За сериозността на развъждането

#61 Потребителят е офлайн   trankfilina Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 21-January 05
  • Gender:Female

Публикувано: 01 July 2005 - 05:56 PM

Цитат

...а за съжаление Сара няма да може да участва скоро на изложба, тъй като в момента няма козина и не бих рискувал лоша оценка. поради това още 2 години сигурно тя няма да е подходяща за изложба.

Уверявам всички, че козината е последното нещо, което се гледа в една персийска котка посетила изложба...!!!! b)
Ако тя отговаря на стандарта за породата, ако е в добро здраве, ако има добра изложбена подготовка/грууминг/, то никой съдия няма да я ущети в оценката, която ще й даде....
Така че, ще чакаме и Сара... c)

#62 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2005 - 05:57 PM

a good idea !!!! само че за кой път днес ще преустройвам тоалетни ??!?! bl) bl)
без да се смеете, ама снощи изпуснах тоалетната, която беше много пълна и тежка (имам тендовагинит от ежедневното блъскане на клавиатурата на РС-то) и два часа събирах камъчета и проклинах всички Арчовци на света !!! c)
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#63 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 01 July 2005 - 06:08 PM

Цитат

Е, оказа се, че този който се опитва да чете морал, в крайна сметка самият той бива порицаван. Нали има един лаф "вместо да гледаш сламката в чуждото око,  обърни внимание първо на гредата в своето". Аз поне никога не съм се отричала от думите си, както ми оттърва, съветвам и ти да не го правиш, за да може да ти се има доверие, когато се наложи. Както и да е. Желая ти котенцето ти да е живо и здраво, и нищо да му няма (всъщност ти сам си знаеш, ако това е така и най-малко мен би трябвало да ме интересува).

Странно - това към мен ли е адресирано???
Не разбирам... Какви греди и сламки те гонят???
От кои свои думи съм се отрекъл??? bl) bl) bl)
За какво порицаване иде реч и от кого???
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#64 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 01 July 2005 - 06:11 PM

Цитат

А за това, което питаш (заболяванията) - генетичните са тези, които се предават по наследство (чрез гените), а вродени - тези по време на развитието на плода и раждането.

Аз различно разбирам нещата, но...чак пък и за това нямам намерение да споря... c)
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#65 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 01 July 2005 - 06:24 PM

Цитат

Цитат

...а за съжаление Сара няма да може да участва скоро на изложба, тъй като в момента няма козина и не бих рискувал лоша оценка. поради това още 2 години сигурно тя няма да е подходяща за изложба.

Уверявам всички, че козината е последното нещо, което се гледа в една персийска котка посетила изложба...!!!! b)
Ако тя отговаря на стандарта за породата, ако е в добро здраве, ако има добра изложбена подготовка/грууминг/, то никой съдия няма да я ущети в оценката, която ще й даде....
Така че, ще чакаме и Сара... c)

ще ми се да беше права Транкфилина r) но за съжаление съм сигурен че ако заведа Сара в този вид няма да получи оценка която да ми свърши каквато и да била работа. а и ако си виждала нейни снимки ще разбереш че не отговаря съвсем на стандарта, че да мога да си позволя и лоша козина s)

#66 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2005 - 06:39 PM

е, колко време ще й (Сара) трябва за да се справи с проблема с козината - извинявай, но днес е петък привечер, бушоните ми изгърмяха тотално, та аз пак не разбрах колко време ще е нужно ?

П.С. Ще погледеш ли нетикет-а ... какво липсва ? поправи ме ако греша, моля.
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#67 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 01 July 2005 - 06:45 PM

ами нека Фантик каже колко време трябва за да израсте напълно оскумана козина докато се изравни по дължина и гъстота с останалата. според мен поне две зимни козини трябва да минат до тогава. bl)

ПП-аз нетикет не виждам

#68 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2005 - 06:58 PM

Цитат

ПП-аз нетикет не виждам

хайде пък сега - не виждал - ами засега е в тема С котка в леглото - най-отгоре на важни теми, я сега виж по-добре, моля!
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#69 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 01 July 2005 - 07:16 PM

Цитат

a good idea !!!! само че за кой път днес ще преустройвам тоалетни ??!?! bl) bl)
без да се смеете, ама снощи изпуснах тоалетната, която беше много пълна и тежка (имам тендовагинит от ежедневното блъскане на клавиатурата на РС-то) и два часа събирах камъчета и проклинах всички Арчовци на света !!! c)

То4но това имах предвид-да сложи6 савсем малко пиасак---те4ността 6те се абсурбира от памперса...и пиасакат ниама да го пла6и толкова!
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#70 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2005 - 08:00 PM

Кратки данни за козината с цифри. В случая става въпрос за Джина, която е котка с отличен фактор на космената покривка.
Месец април - ражда 5 котета, месец май - участва на изложба и Берта Немцова и дава САС заради достойнствата й, но изрично подчертава, че котката е в неизложбена кондиция. Месец юни - тотално отстранявам всичката осилеста козина и котката изглеждаше като екзот ( козината й беше по-къса от тази на Лео на Жади). 27.11.2004 котката е номинирана за BIS в Белград, избрана е за най-добра женска котка, но остана best opp.sex. Ако искаш (Манус) мога да закача снимки от Белград, но то ги и има и тук в един репортаж на dog.bg за изложбата там. През март г-жа Немцова не можа да познае, че това е същата котка.
Истината е в редовното къпане, силната храна и генетичния материал.
Друг пример е белият ми котарак - той няма козина, такава каквата би радвала всеки, но анатомията му, характерът му и типа му го правят победител сред белите на всяка изложба, на която участва.
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#71 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 01 July 2005 - 08:25 PM

това е малко обнадеждаващо по принзип r) НО сара нито няма такива силни гени, нито аз смея да я грумирам така (да махна осилестата й козина-просто повечето й козина по гърба е такава, без пух), нито мога да я къпя толкова често (знаеш как е положението). ако има поне малко истина в думите ти може би до пролетната изложба ще е в кондиция, но само времето ще покаже...

#72 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2005 - 09:19 PM

Манус, май малко ме познаваш. Аз никога не лъжа. Понякога това, което казвам ми носи само неприятности, но спя спокойно, когато го кажа. Персийската котка е грижи, грижи и пак грижи. Това е положението.
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#73 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 01 July 2005 - 09:27 PM

не ставаше дума за лъжа, а за това че твоите котки имат много повече ресурс (ако мога така да кажа) за възстановяване след подобни случки, и Сара която по принцип е по назад от тях (обичам си я много w) , но и със стандарта съм запознат за да мога да видя и сам че нямам изложбена котка r) ) вероятно ще има нужда и от повече време

#74 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2005 - 09:36 PM

Тук не става въпрос за ресурс, а за грижи. Научи се да къпеш Сара и ще видиш бързо резултатите. b)
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#75 Потребителят е офлайн   maccarta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 592
  • Регистрация: 29-October 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 September 2006 - 10:33 PM

Разгонване

Женската котка може да има малки на около 6 месеца, а мъжката на около 10 месеца. Женската след това се разгонва на всеки 2 седмици за около 2 до 4 дена. Не се препоръчва да се запложда котка преди да е на поне една година , а някои породи и до по-късно. Ако се заплоди преди това - може да спре растежа и.

Хранене на бременна и кърмеща котка

Бременната и кърмеща котка трябва да се храни с хранителна, добре балансирана храна - Най-добре е да се храни с храна за малки котета (Хранете котката си с качествена храна - не и давайте нищо различно от качествена храна за малки котета). Броя на храненията трябва да се увеличи след 5-тата седмица от бременността. Винаги се консултирайте с ветеринаря ако се съмнявате в нещо относно котката ви. Почти е невъзможно да прехраните бременна котка тъй като хранителните и изисквания са 2 до 4 пъти по-големи от нормалното.

Бременност

Бременност може да се потвърди след около 3 до 4 седмици. Най-рано след заплождането бременността може да се установи на 3-та 4-та седмица, когато Вашият ветеринарен лекар може като опипа корема на котката и да почувства уголемяването на матката. Рентгеновите снимки на корема обикновенно показват уголемяване на матката около 33 35 ден, скелетите на плодовете може да се видят след 45-я ден. Ултразвуковото изследване обикновенно открива бременността след 30-я ден. Котката ще стане забележимо по-дебела след 6-тата седмица. Средната дължина на бременността е 65 дни или около 9 седмици от заплождането. По време на късната бременност осигурете на котката си приятно,топло и спокойно място,където да роди. Най-добре е това да е кашон с високи стини, но котката да може да вижда извън кашона и вие да можете да помогнете при нужда. Също кутията трябва да е постлана с 4-5 пласта вестници, които да попият родилните течности. През последната седмица от бременността следете бременната майка и се уверете , че е свикнала с мястото, определено за раждане.

Раждане
Една добра майка разкъсва балона и с близане помого на всяко коте да си поеме въздух. Ако тя не го направи трябва да се намесите вие - с кърпа обършете котенцето и го подсушете. Трябва да пазите котката в къщи през последните 2 седмици защото тя може да реши да роди някъде навън, където да не е безопасно за котенцата. Обикновено ражданито при котките минава без проблеми. Повечето котки не се нуждаят от помощ при раждането и отглеждането на малките. Майката знае инстиктивно какво да прави, но ако се притеснявате, помолете ветеринар да присъства.Или се уверете, че ветеринаря е на разпороление за всеки случай. 30 - 40 % от котенцата се раждат с дупето напред, това е нормално. Усложнения са по-вероятни при млади и котки раждащи за първи път. Котките, обвързани със стопаните си преди раждането изпитват желание да са близо до стопаните си и ще искат стопанина да присъства на раждането. Дори забавят раждането докато стопанина се върне. Често котката е нервна преди да роди и спира да яде 24 часа преди раждането. Обикновено котката почива до час между котенцата. Ако обаче раждането се забави повече от няколко часа майката трябва да бъде прегледана от ветеринар - ако до 24 часа по време на почивка между котенцата раждането не е възобновено е необходима лекарска намеса. Ако котенцето не се роди 10 минути след като е видимо също се обадете на ветеринаря. Много е удобно да имате кутия(картонена или друго) , в която да се премести новото семейство - майчинския инстинкт на котката е да запази котиллото цяло и да го изведе в безопастност.

Ако се появят проблеми. Веднага повикайте ветеринар ако се появи следното:
1) 20 минути интензивно раждане, но няма котенце
2) След 10 минути интензивно раждане в родилния канал е видимо котенце или мехур , пълен с течност
3) Майката изпада в летаргия или във внезапна депресия
4) От вагината тече прясна кръв повече от 10 минути
5) Телесната температура на майката надвишава 39.4 гладуса по целзий (измерена ректално)


Развъждане на радословни котки

Това, което започва с 1 котило, често завършва с хоби за цял живот.

Важно е да се знае, че решаването за развъждане на каквито и да е радословни котки е отдаденост и не трябва да е несериозно. Развъждането и воденето на котки по изложби може да е задоволяващо, но също така може да отнема много време и пари. Решението да развъждате котки трябва внимателно да се обмисли, за да не се окажете с котенца, без пари и желание. Преди да започнете да развъждате е важно да се запознаете с определената порода. Посещението на котешки изложби и срещите с други развъдчици е добър начин да започнете. Котешките изложби са идеалното място за срещи с други развъдчици и формиране на важни контакти за в бъдеще. Също е място, където специалисти оценяват коткаите ви в сравнение с други котки от същата порода. Развъдчиците учат от изложбите слабите и силните места на своите и чужди развъдни линии и могат да опитват да подобрят развъдните си линии. Развъждайки радословни котки, вие приемате да се грижите за всяка котка, която продавате. Добър развъдчик ще е загрижен за доброто на котките, които е продал/а и след като те отидат в нов дом.

Планиране на котило

Вие трябва да развъждате само най-добрите котки. Развъдчиците непрекъснато опитват да подобрят породите като развъждат само най-добрите котки. Така те подобряват породата и бъдещите котила. Преди да посетите развъдчик, за да купите котка - майка, винаги проверявайте дали развъдчика има качествени котенца, които вие можете да видите. Заплождането става по-лесно за котарака в позната среда, затова е по-добре да доведете женската котка в дома на мъжкия. Ако сте решили да заплодите радословната си котка ще ви трябва подходящ мъжки. Добър клуб по развъдна дейност може да ви го осигури. Също така можете да намерите развъдчици по изложбите.

Комбинирано инфо - преведено от www.catsinfo.com , www.sniksnak.com и www.provetclinic.com извадена е и част от всичко за котката
User's Signature

You live, you laugh, you love, you learn. You scream, you cry, you crash, you burn.

#76 Потребителят е офлайн   altruism Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 12-September 06
  • Location:София

Публикувано: 14 September 2006 - 10:09 AM

Ох,не ми стигнаха нервите и времето да изчета всичко написано до тук,особено че то беше основно изпълнено с личностни нападки..
Но на мен лично изобщо не ми стана ясна сериозността на проблема,както и някои други неща..Например:

Цитат

Аз пък мисля, че подареното коте, трябва да е кастрирано преди това - то се подарява не случайно, например не отговаря на стандарта или други причини (генетични проблеми) и именно поради това трябва да бъде задължително кастрирано, за да не би неговите нови собственици да се изкушат от развъждане, а то да не е подходящо за това.


Кастрирано???Нима 'неотговарящото на стандарта ' коте не бива да създава поколение,пък било то и без родословие?Особено когато са налице част от породистите белези,които го правят изключително красиво и отличаващо се в повечето случаи/като полуангорчетата/..?Апропо,тук не коментирам видовете стопани и техните евентуални постъпки,а само отчитам правото на поколение на всяко едно живо същество.Независимо от родословното му дърво.


И понеже не ми се отваря специална тема за това,а и виждам,че тук са позволени някои забежки,искам да разбера повече за истинските вреди от хапчетата против разгонване..Аз лично съм чувала две полюсни мнения от две водещи клиники в столицата..и не съм давала на милия ми котарак,но все пак държа да съм информирана.

#77 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 September 2006 - 10:22 AM

Цитат

........искам да разбера  повече за истинските вреди от хапчетата против разгонване..Аз лично съм чувала две полюсни мнения от две водещи клиники в столицата..и не съм давала на милия ми котарак,но все пак държа да съм информирана.

Хммммммм ..... ако изобщо в някоя от тези, т.нар. водещи клиники са ти казали, че на мъжко животно можеш да даваш такива хапчета, на секундата забрави да ги посещаваш повече. За "хубавите" неща, които причиняват на женските много е изписано по форумите тук. Потърси из темите и сама ще се убедиш колко са вредни. Мисля, че и в клуб Ветеринарен Кабинет имаше подобна тема.

#78 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 14 September 2006 - 10:35 AM

Цитат

Кастрирано???Нима 'неотговарящото на стандарта ' коте не бива да създава поколение,пък било то и без родословие?Особено когато са налице част от породистите белези,които го правят изключително красиво и отличаващо се в повечето случаи/като полуангорчетата/..?Апропо,тук не коментирам видовете стопани и техните  евентуални постъпки,а само отчитам правото на поколение на всяко едно живо същество.Независимо от родословното му дърво.

Правилно си разбрала написаното. Така е по целия цивилизован свят, където правилата се зачитат. А всяко правило си има причина - в случая причината е правото на живот на родените от такива заплождания котета! А то е по-важно струва ми се! Говоря за правото на живот, защото обикновено такива котета много често биват или захвърлени на произвола на съдбата, защото не "отговарят на очакванията" на новите си стопани или просто, подарените "неща" не винаги се ценят достатъчно... А като се минат 2-3 поколения от родители, които не отговарят на стандарта...породните белези вече са съвсем загубени...остава само дължината на косъма например или формата на носа, но липсват останалите породни белези... Тук вече навлизаме в следващата причина за правилото, а тя е, че всеки развъдчик има отговорност първо към животните си и техните поколения, но на второ място - към запазване чистотата и подобряване качеството на породата!!!
Та...по тези две причини (може да има и други, но сега не се сещам) е и правилото, което ти си цитирала в предния си постинг.

Цитат

И понеже не ми се отваря специална тема за това,а и виждам,че тук са позволени някои забежки,искам да разбера  повече за истинските вреди от хапчетата против разгонване..Аз лично съм чувала две полюсни мнения от две водещи клиники в столицата..и не съм давала на милия ми котарак,но все пак държа да съм информирана.

А по тази тема ще кажа само - няма безвредни хапчета против разгонване! Има само повече и по-малко вредни. Примерът, който винаги давам е от личния ми опит, т.е. бил съм свидетел на това, с котката на мои приятели. Тя си умря на 5 години с изгнили вътрешности от това, че те цял живот са и давали или хапчета или са и били инжекции (щото уж били "безвредни")... Струва ми се достатъчно красноречив пример... уви...
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#79 Потребителят е офлайн   altruism Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 12-September 06
  • Location:София

Публикувано: 14 September 2006 - 11:32 AM

Аз..благодаря за информацията/макар и да не съм съвсем съгласна с нея/. wink Сега се залавям с четене..

#80 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 October 2006 - 03:02 PM

[quote] [/QUOTE]

Кастрирано???Нима 'неотговарящото на стандарта ' коте не бива да създава поколение,пък било то и без родословие?Особено когато са налице част от породистите белези,които го правят изключително красиво и отличаващо се в повечето случаи/като полуангорчетата/..?Апропо,тук не коментирам видовете стопани и техните евентуални постъпки,а само отчитам правото на поколение на всяко едно живо същество.Независимо от родословното му дърво.


[/quote]
И ти имаш право и тези, които са на моето мнение - също (имам предвид за/против кастрацията). Аз обаче ще подвигна следния въпрос - имало то някои белези на дадена порода, било много красиво, всичко това е чудесно, но как ще обясниш защо в близкия двор се навъдиха безброй улични превъзходни? а и ще продължават да се множат... Аз знам отговора и обяснението - г-жа Х има котка, безпородна, без родословие, но е красива (само по нейните думи, но пък си е нейно право) и тя нямало да мъчи котката и да я кастрира, обаче котката се разгонва, и то постоянно и г-жа Х, която живее на първия етаж я пуска да поскита... и котката се връща бременна и ражда... и кашонът с новородените котенца се появи в двора, е, вярно, че близо до балкона й, но все пак на двора, навън, близо до улицата, близо до гамените... Някои от тези котенца ще оцелеят, повечето от тях са женски и ... съгласно природния закон... направи изчисленията сам/а.

да, хапчетата за потискане на разгонване и при женски и мъжки котки/котаци са изключително вредни!!!!
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни