Dog.bg Форуми : За сериозността на развъждането

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

За сериозността на развъждането

#81 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 20 December 2006 - 04:54 PM

Цитат

...да, хапчетата за потискане на разгонване и при женски и мъжки котки/котаци са изключително вредни!!!!

Доколкото знам (не съм ветеринар...), тези хапчета са разработени да подтискат разгонването на женските котки и...даването им на мъжки не само не е безвредно, но е и безполезно...
Ако не съм прав, се надявам някой по-компетентен да ме поправи...
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#82 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 December 2006 - 10:14 PM

да, ама като има български вет-ове, които "изписват" такива препарати/хапчета за котараци, какво друго да кажа... И аз не съм ветеринар.

c)

Cat rules !!!
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#83 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 21 December 2006 - 08:50 AM

Здравейте,
много съжалявам, че едва сега виждам темата и ми беше интересно да прочета видиш ли, че всяко живо същество има право да се размножава. Нямам време да обърна цялата тема, за да открия кого точно е цитирала alekian_yona. Това може и да е така, но в природата, а нашите котки НЕ живеят в природата. Вероятно заради подобни съждение улиците на България са пълни с бездомни животни. Те са плод на човешката безотговорност и за огромно съжаление, стават най-често жертви на жестоки хора или на озверелите си събратя. Не мога да разбера хора, които обясняват "колко много ги обичат и страдат за тях", но все пак предпочитат да ги хранят по улиците, а нямат нито едно животно вкъщи. Ако толково много ги обичат, нека приберат някое от тях в излъсканите си апартаменти и да се грижат поне за едно както трабва.
Относно кастрацията мисля, че е най-хуманното нещо, което може да се предложи на едно куче или котка, които живеят в домашни условия. Смятам, че те се мъчат много повече, когато природата им диктува едно, а те не могат да го имат. Отделно от това, чрез нея се профилактират много заболявания, които са хормоналнозависими. Всички препарати видоизмент хормоналната регулация на организма и водят след себе си други проблеми, които се проявяват най-често, когато борбата с тях е вече трудна и изходът от нея е несигурен. Аз лично предпочитам да търся стопани за котетата си, които са съгласни да ги кастрират, защото не желая да ги намеря или видя един ден в кошнички на пазара на Подуяне или заплодили котките на половин София с единствена цел да осигурят мизерното съществуване на хората, които са ми обяснили някога, че ще ги обичат и гледат. Не желая и няма да допусна тези котета да попаснат при хора, които ги изхвърлят в кашони пред магазина ми, защото не са се оказали златни кокошчици, за каквито са си ги представяли. Това е другата основна причина, заради която горещо приветствам кастрацията.
Весели коледни празници на всички.
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#84 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 December 2006 - 10:01 AM

П о д к р е п я м с 2 ръце и 12 лапи - ТРЯБВА да се сложи край на всичко това, което в по-горния пост fantik така добре е описал !!! А именно да се спрат онези, които тотално безхаберно и безотговорно използват котки (в конкретния случай) само и единствено с цел да си подсигурят мизерното съществуване !!! Искам да знам дали ФИФе толерира това ? И то сред организация, която е негов член. oleeee
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#85 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 December 2006 - 11:13 AM

Доколкото знам, ФИФе, като една от най-сериозните и загрижени за здравето на котките (предимно чистопородните, но също и дивите видове) организации, НИКОГА не е толерирала берзазборното и безконтролно развъждачество на котки, нито предлагането им за продажба по начини, които не гарантират нормални начини на живот. Под последното разбирайте поставяне на котките в ограничени места като клетки, кошници, кашони за дълго време по витрини на магазини и по щандове и щайги по пазари, тържища и т.н... Основният начин за продажба на котки с ФИФе родословия следва да бъде ОТ ДОМА!!! ФИФе дори забранява продажбата по време на нейните изложби (които са официални и не се смятат за нехуманно отношение към котките) - може или преди, или след изложбите и то извън изложбената зала!!! Някои членове на ФИФе дори забраняват продажбата да е същия ден в околностите на изложбената зала, което вече по мое мнение е малко крайно...
Щом развъдчици и собственици спират от изложбена кариера котките си, когато виждат, че те не се чувстват добре, прекалено стресирани са или направо стават агресивни при наличието на толкова много хора и котки...няма какво да говорим... Това трябва да говори красноречиво какво внимание се отделя във ФИФе на доброто здраве И самочувствие на животните ни!!!
Та идеята мисля, че стана ясна на всички, които са загрижени за добруването на четирикраките ни любимци - а тя е - ВСИЧКО и всички за благото на котките!!!
Преди всичко, нашата грижа е за здравето и доброто самочувствие на нашите любимци!!! И едва след това за чистотата на породата и т.н. Аз поне НЕ мога да си представя котка в добро самочувствие набутана в аквариум (без вода, разбира се) по витрините на зоомагазините или в кошници по пазарите...
ФИФе също така забранява предоставянето на животни с нейни родословия за експерименти, опити и тестове - също по обясними причини в логеката на изложеното до тук!
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#86 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 21 December 2006 - 11:16 AM

Здравей МОД,
как ще се сложи край на това?! Аз имам чувството, че въпросните хора имат чадър над тях. С този проблем се занимавам от 2 години. Всеки път, когато се отвори дума за въпросното семейство всички от УС са съгласни, че това не е правилно, че трябва да се направи нещо, но дефакто нищо досега не е свършено. Аз вече се съмнявам, че някаи са съгласни с тази практика или въобще ги е еня за фелинологията в Българията. Тази "дама" си развява байряка както намери за добре, пише по обяви и къде ли не каквото си поиска и всички си мълчат като, защото видиш ли била.................... Ама омръзна ми да гледам как едно същество с интелект, бизък до неандерталския, обяснява как бил развъдчик, имал развъдник регистриран там и там и продавал животни шоу клас. Такива животни не се продават в кошница на пазара ДРАГА! И се питам, след като г-жа Квета Махелкова направи на някои хора забележка, че този елемент продава котки в кашон пред музея, по време на изложбата, след това й се регистрира развъдник, позволи й се да работи като нормален човек, НО ДА СПАЗВА ПРАВИЛАТА НА ФИФе и след толкова години се гледа с малодушие на факта, че тя продължава да прави едно и също. Чрез форума отправям молба да УС да свика събрание по случая и се вземат някакви мерки. Ще бъде представен и снимков материал, как "ДАМАТА с котенцата", не с камелиите, държи нещастните животни в кошница при минусови температури на подуянския пазар. Ако се установи, че това не е в разрез с правилниците на НФФе, то група от 5 развъдника/поне/ ще отправим молба до ФИФе, за да установим дали пък не противоречи на нейните. Въобще не искам да отварям въпрос за това, че тези животни са болни от микроспория, заразяват новите си собственици/факт/ и по случая също ще бъде сезирано ХЕИ. Хората в тази скапана държава - тръгнала към Европа, трабва да се научат, че има правила и те са валидни за всички и ТРЯБВА ДА СЕ СПАЗВАТ и на който не му изнасят, да не се занимава с неща, които не са му по възможностите и за които не е дораснал. worthy
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#87 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 December 2006 - 12:06 PM

Здравейте!
Это и една снимка на въпросното семейство,което обича да подхвърля ненужните му вече животни в кашончета по магазини.Снимка съм направила миналата събота на пазара Подуяне.СРАМ ме че имаме такива членове в редовете си.И това всичко става в навечерието на приемането на България в Евро Съюз.Много,много ме срам и от това че до сега никой от управляващите в НФФе не взели мерки срещу това безобразие,а знаят за тази "развъдчица" ,че продава животни с кошнички по пазара от години.
Вярвайте че ще се боря с такива до край.
ВЪН,ВЪН,ВЪН на такива от нашата федерация.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

Прикачени файлове


User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#88 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 December 2006 - 03:59 PM

Ами лошото е, че и аз си мисля вече за някакъв чадър. Лошото е, че и аз няколкократно съм повдигала този въпрос, защото това положение ми е трън в очите, още повече, че работя с една от породите. Лошото е, че никога не съм получавала СМИСЛЕН отговор. Лошото е, че НЯМА ДА ТЪРПЯ ДА МЕ ОБВИНЯВАТ, ЧЕ ПОДРОНВАМ АВТОРИТЕТА НА ФЕДЕРАЦИЯТА, защото ТЯ ВСЕ ОЩЕ НЕ Е ПОКАЗАЛА, ЧЕ ИМА ТАКЪВ, освен в организирането на фелиноложки изложби, а това става само 2 пъти в годината.

Аз претендирам да съм човек с принципи и след като чинно изчаках повече от 2 седмици да получа отговор на моя молба към НФФе, си позволих да дам и моя отговор/гледна точка в този форум.

skogkatt_bg винаги съм се възхищавала от хората, които говорят много, но не казват нещо особено съществено. Чудесно е, че ни припомняш правила на ФИФе, с които, представи си, аз съм запозната. Въпросът имаше и под-въпрос, останал без отговор.

Тъй като съм засегната страна и аз съм на мнение, че след като на местна почва, с усилията на избраните или избранниците (какво значение има), този въпрос не може да намери решение повече от 7 месеца (откакто аз съм запозната с него) и продължават да се нарушават гласувани от УС на НФФе правила за развъдната дейност, то може би наистина е време да се потърси съдействие от ФИФе, може би там ще се намери някой да ни отговори как за едни може, а за други не може, защото при положение, че има правила, които са гласувани единодушно от УС на Федерацията, те не се спазват?? Защо продължава да се толерира това безобразие, а иначе думи и приказки много, но все празни!

И също така вече близо година не мога да си изясня защо тази федерация не свика Общо събрание, или ръководенето й ще се базира само на събрания на УС, за да продължават нещата да бъдат по-старому.

Е, който ми даде смислен отговор на всичко това - добре дошъл е! Отговорите се приемат само в писмен вид.

Cat rules !!!
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#89 Guest_agnila_*

  • Група: Гости

Публикувано: 21 December 2006 - 04:50 PM

Здравейте!

И аз напълно подкрепям колегите ми. На това безобразие трябва да бъде сложен край! Когато нашата организация беше приета във FIFe, то тя автоматично приема правилата и, а това което виждаме е вразрез с тях. Бих искала да попитам и останалите си колеги, дали са съгласни с подобно отношение към животните? a)

#90 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 December 2006 - 05:03 PM

ами...какво да ви кажа - навън вали мокър снят и...е нормално всички да сме с чадър, нали? cheers - до тук с майтапа...

иначе...все си мисля, че когато говоря/пиша казвам нещо, но явно в очите на alekian_yona съм празнословец - поне така излиза от написаното...
затова ще бъда кратък:

- не познавам някой, който да обича да е чадър в НФФе!

- за всяко недоволство си има процедури (които по предишен случай с друг човек не бяха спазени от alekian_yona, от която чухме недоволство и бяхме уведомени за взето решение, но не го получихме писмено с решение на нейното ОС). Когато писмено бъдат представени доказателствата, ще бъде взето категоричното решение - защото и на мен ми е писнало 1./от пишещи, плачещи, но не където трябва - НЕ мисля че този форум е мястото за това! и 2./от даващите повод за това членове, които най-вероятно скоро ще започнат да стават бивши...

- ОС на НФФе се свиква по определения в Устава ред (а не е лошо някои да се сетят дали са си представили официалните подписани и подпечатани протоколи още за пред предишното ОС... без уговорки в тях кой какъв е и дали е и т.н.).


В заключение - аз не по-малко от другите се възмущавам от всички констатирани нередности и се радвам, че не съм единствен. Каквото зависи от мен ще го направя (както винаги досега съм правил по всеки конкретен случай).


Тук спирам да пиша и дори да чета тази тема, защото ми писна от неща, които НЕ спомагат с нищо и за нищо... А оплакващите се ми знаят и телефона и е-мейла - и мойте, и на целия УС и спокойно можеха да решат проблемите си без излишно тръбене и наливане на вода в чужди воденици!!! Или...може би са на "хонорар" към тези воденици?

П.С. Чудно защо ли всеки път заплахите към НФФе идват все от едни и същи "най-малко 5 развъдника"?
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#91 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 December 2006 - 05:26 PM

това не е празнословство - това е думи без покритие с дела! Не знам, може би се нарича и празнословство, все ми е тая!

Процедурата е спазена - имам в РС-то всичко необходимо, както и е-мейловете на хората, които са гласували тъй да се каже черно на бяло. В т.ч. всеки от нас пази кореспонденцията си, за да няма открити пътища за манипулиране. Казала съм, че нещата ще бъдат представени комплектовани и в писмен вид. В момента и до сега принтерът ми продължава да не работи. А резервната част, която е необходима я няма в БГ, финансова възможност за момента да я поръчам от Европа нямам. Насреща си, за да ме спонсорираш ли?

Не виждам защо пък в този форум или в друг да не му е мястото да споделяме, както и за неща, които касаят работата ни с котки, в т.ч. и недоволства. Като няма къде другаде, нито знаем кога ще ни бъде предоставена такава възможност...

Да, и-мейл на федерацията има, и там виси (предполагам) мой и-мейл от повече от две седмици, без никакъв отговор!

Не ме интересува дали все едни и същи хора "възстават" или не срещу неспазваните правила! Мен ме засяга това, че една от въпросните породи е тази, за която отговарям и с която работя. Бих искала, skogkatt_bg да си запазиш спокойствието, когато същите неща се случат с норвежките горски, да, ей така да ги продават на пазара, за по 2 и 10 лева!!! Пожелавам ти да намериш сили да останеш безучастен, когато хора ти пишат или звънят и казват, че това е цената за котка от дадената порода!!!

Избийте си от главата, че някой ме подстрекава или аз самата встъпвам в ролята на подстрекател срещу други!!! Нося глава на раменете си и мога да разсъждавам!

А това, че ще престанеш да четеш темата или да дискутираш по нея говори само в твой минус и нямам намерение да коментирам. Освен това не си длъжен. Надявам се, хората от ФИФе да са по-словоохотливи.

Не намирам някой от преждеизказалите се да е отправял заплахи, за разлика от това, че ти нарочваш някои от същите да станат бивши. Е, и? Това е проблемът на много хора, които изправени пред безсилие заплашват и нищо повече, но дори и да има повече... кого мислиш да стреснеш? Мен - не, защото варианти има много и безброй!!!

Cat rules !!!

Обръщам внимание, че тук се използват ник-овете на пишещите !!!
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#92 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 December 2006 - 05:29 PM

До Skogkatt


Не съм видяла никъде досега в писаното по-горе да има заплахи към НФФе!
И ме учудва къде skogkatt_bg вижда заплахи? Това, че искаме да вкараме ред в нашата къщичка не означава, че заплашваме федерация. bgflag


МОД напомня: Обръщам внимание, че тук се използват ник-овете на пишещите
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#93 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 21 December 2006 - 06:56 PM

skogkatt_bg,

за какви воденици говориш? Нима не разбираш, че това е вода във воденицата на НФФе? Нима не разбираш, че всичко казано и изписано дотук е направено, защото това е протест срещу начина, по който се правят някои неща?! Какво направи ти като знаеш, че въпросната жена практикува продажба на котки на пазара в продължение на 2 години? Сезира ли УС за това, за да се предприемат някакви мерки по въпроса. Изключително ми е обидно, че трябва да ставаме като пъдари и да се прибягва до мерки, които не са приятни на никого, за да си разбудят духовете във федерацията. Не мога да разбера, но вече почти се отказвам да проумея защо винаги нещата се приемат лично. Защо трябва да се въртят телефони, да се водят протяжни разговори, когато са налице груби нарушения на правилниците на НФФе. Преди да напиша каквото и да е било в този форум съм си направил труда да ги прочета нееднократно и отново, и отново.., за да стигна до заключение, че те не се спазват. Защо се възмущаваш, че винаги 5 развъдчика протестират? Аз се възмущавам, че са само толкова. Не смятам, че съм заплашвал някого с каквото и да било, че да ме заплашваш с изключване. В крайна сметка моето изключване едва ли ще подобри особено много нещата в НФФе, но ако смятате, че това е решение на проблема, то го направете, защото за мен е обидно моят труд да е съизмерим с този на хора, които продават котета на пазара. ouu
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#94 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 December 2006 - 08:48 PM

Явно или аз не съм се изказал добре, или просто съм криво разбран - думите ми за "2./от даващите повод за това членове, които най-вероятно скоро ще започнат да стават бивши..." се отнасяха НЕ за възставащите... - ЧЕТЕТЕ хубаво, бе хора... - става дума за тези, срещу които възстават!...

Друго не смятам да коментирам... И НЕ аз съм приел нещата лично (за празнословството... да, всеки има право на мнение - така че кой как ме приема си е негова работа, а не моя!).

но мнението ми, че с подобен род писания не се постига нищо положително за НФФе НЕ може да бъде променено!!! А заплахи с размахването на картата "ФИФе" няма да промени процедурата по налагане на наказания...

ааа, да не забравя, фантик, аз НИКОГА не съм стъпвал на въпросния пазар и дори не знам как точно се стига до там - знам само, че е някъде близо до гара "Подуяне"... Аз НИКОГА не съм бил свидетел на нищо друго, освен на клюкарене зад гърба на хората, включително на някои сега възмущаващи се, които слава Богу вече не продават там... Така че...НЕ е моя работа да сезирам когото и да било за каквото и да било! Затова приканих хората, които са наясно с проблема да сезират УС. И не мисля, че е престъпление, че не съм стъпвал на този пазар...

А, надали ще успея да опазя породата си от търгаши, но ще положа всички усилия за това... поне докато дишам...
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#95 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 December 2006 - 08:52 PM

П.С. И въпреки опита за вдигане на градуса на напрежение ...
искам от все сърце да пожелая на ВСИЧКИ приятели, собственици и развъдчици на котки

ЧЕСТИТО РОЖДЕСТВО И ВЕСЕЛА НОВА 2007 ГОДИНА!!!

И както се казваше в един мультик: "Ребята, давайте жить дружно!" c) cheers bgflag
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#96 Потребителят е офлайн   ragdoll Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 284
  • Регистрация: 11-November 06

Публикувано: 22 December 2006 - 03:42 PM

Задравейте! Като бъдещ развъдчик, надявам се един ден, не мога да остана безучастна към тази тема. Много се радвам на успехите на Федерацията и когато чета тези радове не мога да не се възмота на отношението на всички към "колегите от бранша". Мисля, че затова има официална институция към която принадлежим и тябва заедно да се справим с проблема не само ръководните органи, но и ние като членове . Затова поризовавам всички
" ДАЙТЕ ДА СЕ ПОДКРЕПЯМЕ ВЗАИМНО И ДА СПАЗВАМЕ ПРАВИЛАТА, КАТО ДАДЕМ СВОЯ ПРИМЕР" само тогава ще успеем да притиснем тези които работят в разрез с тези правила.
Няма безгрешни, но има "поправили се" грешници. И на този свят празник да си подадем ръка, да си простим прегрешенията и да започнем на чисто, КАКТО ТРЯБВА.
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!

#97 Потребителят е офлайн   CitCat Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 10-June 07

Публикувано: 10 June 2007 - 12:59 AM

Здравейте, някой от вас може ли да ми каже нещо за този развъдник? Благодаря ви предварително !

www.calistrocattery.com

#98 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 July 2007 - 10:09 AM

Kakvo neshto po-tochno... Razvudnik registriran v FIFe, raboti s dobri kotki...

(Iviniavam se za lipsata na kirilitsa, no sum izvun BG, convertorut dava greshka...)
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#99 Потребителят е офлайн   bast Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 15-September 08

Публикувано: 07 November 2008 - 11:48 AM

С риск да си навлека много гняв, има едно нещо, което ме мъчи като въпрос. Просто искам ей така да го споделя и да ви питам какво мислите. Защо няма котенца на средна цена? Какво става с котенцата, които не показват много добри показатели и на дали ще спечелят изложба в живота си, макар и да са им много породисти родителите? Какво става с котенцата, като навършат някакви месеци, станат големи, а никой не ги е купил?

Причината за тези ми разсъждения е един котарак, който стои в един магазин в квартала от края на юли. Беше пухкаво топче, сега е огромен и запълва цялата си клетка. Цената му продължава да е баснословна, не е мръднала. Може много да е породист, но явно никой не иска да го купи. Какво ще стане с него? Видях в един магазин на околовръсното огромни вече британски късокосмести. Бяха като пантери. Цената - като на малките сладки котенца в съседната клетка. Според мен батковците и каките им имат много по-малки шансове. Защо не им свалят цените за да им дадат шанс да си намерят дом? А вие, развъдчиците, които пишете тук, какво правите с непродадените котенца?

Котарака от витрината беше много сладък. Много игрив, любопитен, дружелюбен. С изминаващите месеци става оклюмал, козината му е като попарена и с всички изрази на котешкия език казва колко е тъжен. Какво ще стане с него?

#100 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 07 November 2008 - 12:07 PM

Тук едва ли има има някой, който да си продава животните в зоомагазин, за да ти отговори.
Но обикновено, когато попорастнат на животните в зоомагазините не им се случват хубави неща.
Явно в тези магазини са решили да ги позадържат. Толкова много са инвестирали в тях, във вид на храна, че не им се сваля цената. Те не държат да намерят дом, а да си избият парите, дори ако това значи да седи животното месеци наред в аквариум.
И още отговори: тук и в подписа ми.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни