Dog.bg Форуми : За сериозността на развъждането

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

За сериозността на развъждането

#1 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 29 June 2005 - 04:50 PM

Предварително искам да се извиня на четящите, които биха счели, че публикувам лична кореспонденция и не биха искали да четат нататък - просто прескочете тази тема!

И така - тази тема си позволявам да я пусна за информиране на всички, които желаят да се занимават с развъждане - в отговорите си на въпросната госпожа netcat.... съм дал полезна информация как, ако желае, човек може да мине от "сивата икономика" в развъждането "насветло"! ...

Позволявам си да направя това и защото няма да толерирам (поне аз, а надявам се и цялото ръководство на НФФе да ме подкрепи) високомерието на хора, които се имат за над всички правила!!! ....

.....

В целия ми разговор с нея няма нито злоба, нито нещо преднамерено - това СА правилата и това е! НЕ съм ги измислял аз, нито НФФе - това са доказалите правилността си правила на ФИФе!!!

....
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#2 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2005 - 10:08 PM

Моля модераторът да се включи и да изтрие постингите по тази тема, защото тя е в разрез с добрия тон и не е в интерес на фелинологията.
Ако е възможно и да си активира скайпа!!!
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#3 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2005 - 10:13 PM

Предлагам също така всеки постинг, който изнася лична кореспонденция и цели да компрометира лице от форума да се трие автоматично, същото е валидно и за форум кинология, ако dog.bg или друг от модераторите минават оттук и прочетат това предложение, ще се радвам да се звемат мерки по въпроса. Тази гадна балканска черта трябва да се изкорени, не мислите ли? bl)
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#4 Потребителят е офлайн   netcat Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 81
  • Регистрация: 12-June 05

Публикувано: 29 June 2005 - 10:22 PM

:)

#5 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 29 June 2005 - 10:43 PM

Темата започнах с предупреждението, че който не му харесва - може да я прескочи!!!
Пуснал съм я с предварителното допитване до собственика на сайта!
Тази тема НЕ ЦЕЛИ КОМПРОМЕТИРАНЕТО НА ХОРА!!! Говорим за ПРИНЦИПИ!!! И както съм написал - не смятам, че е редно да се толерират този тип хора!!!

....
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#6 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2005 - 06:53 AM

Цитат

Моля модераторът да се включи и да изтрие постингите по тази тема, защото тя е в разрез с добрия тон и не е в интерес на фелинологията.
Ако е възможно и да си активира скайпа!!!

Модераторът има проблеми с провайдера си и когато този проблем се разреши ще направи каквото е необходимо! Моля ви, въздържайте се до тогава! Защо трябва да ставаме смешни пред хората ?!?
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#7 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2005 - 08:19 AM

Уважаеми форумници, към всички вас, които сте се изказали по тази тема:
Истината е, че skogkatt_bg се е допитал и до собственика на сайта и до модератора дали да изнесе разменените като лични съобщения реплики между него и netcat. Разбира се, преди да имам възможност да се запозная с мненията, нямаше как да преценя дали написаното не е в разрез с добрия тон, който всички ние имаме желание да спазваме във форума, както и дали мненията не компроментират фелинологията в БГ, и в частност НФФе.
Сега - макар и еднолично решавам - постингите ще бъдат изтрити, защото е недопустимо и за двете спорещи страни да държат този тон, който, за съжаление, е присъщ за повечето от мненията.
Разбирам, че повечето от вас са се запознали и взели отношение по темата и тя ще остане отворена, ако имате желание да разисквате само и конкретно по нея и да давате своите мнения, имащи отношение към "Сериозността на развъждането".
Още веднъж ви призовавам да спазвате добрия тон и да давате само сериозни мнения, отнасящи се до поставения въпрос/тема. Мисля, че има какво да се каже по този въпрос и това ще е полезно за тези, които посещават форума. Същите тези хора изобщо не се интересуват от дребнави междуличностни нападки и аз отново ви моля - не им осигурявайте "материал", достоен за жълтата преса!
Всички постинги, засягащи лично форумниците, както и размяна на опити за обиди между тях или директни/индиректни заплахи, ще бъдат автоматично изтривани - изключения не се правят!

Моля всички - без изключение - да ме извинят, че се наложи да "поразчистя" терена, темата е интересна и ще я оставя. Надявам се, споделянето на мнения, принципи, опит и практика да продължи, но само за c) ...!
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#8 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 30 June 2005 - 08:37 AM

Йона - подкрепям те напълно за това темата да остане по същество...
Явно безочието в БГ няма граници и ... всеки се надявам си е направил изводите! Що се отнася до Б*****, мога само да съжалявам за нежеланието й дори да се запознае с принципите на развъждането и оценяването на котки. Щом тя е "най-велика" нека бъде такава... (май само в собствените си очи)...
Аз спирам до тук - другите, ако желаят, нека продължават... (едно време се казваше - С радио и милиционер не се спори...)
П.С. манус - ти нещо не си разбрал, никой не се има за "елит"!!!, защото такова животно няма!
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#9 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2005 - 08:46 AM

skogkatt_bg
Целта ми не беше да спирам принципната размяна на мнения. Напротив, това трябва да продължи, но като се придържаме към изнасяне на общоприети факти и принципи, по метода на убеждението. Разбира се, всеки сам си прави изводите и за съжаление никой насила не може да бъде принуден да ги спазва, но хората имат нужда от т.н. "просветителска дейност". Историята е показала, че това е трудоемка задача, но нека не се отказваме, моля.
Също така, обръщам се с лична молба към теб, така както е прието, не разкривай самоличността на форумниците, използвай техния ник, още повече, че някои от тях са решили именно така да се представят във форумите и трябва да се уважава това тяхно желание....
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#10 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 30 June 2005 - 08:57 AM

Ами позволил съм си го, защото тя самата си е написала името в друг постинг или обява (вече не помня къде точно...) и не го крие... НО...права си - ще се придържам към това правило!

Иначе, ние именно това се опитваме да правим - да разясняваме! Жалко, че някои го приемат лично като разберат, че карат далеч извън правилата..., а правилата не им изнасят... тогава не от 10, а от 100 кладенеца вода ще ти донесат и тогава...просто се размива дадената тема... и...другите читатели се объркват..., което пак налива вода в мелницата не на правилата, а срещу тях...

Както и да е - мисля, че темата е открита за всякакви мнения и въпроси по нея!:)

Лек ден на всички! c)
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

#11 Потребителят е офлайн   netcat Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 81
  • Регистрация: 12-June 05

Публикувано: 30 June 2005 - 09:19 AM

Ами, хайде обясни пък ти защо всички извън НФФе работят извън правилата?
И какви правила спазва НФФе? Не ми казвай, че тези на ФИФе, защото изобщо не е така - НФФе си спазва правила, каквито са й угодни. Нещо повече дори - позволява си да лъже свои членове, пак както на нея й е угодно, да не говорим за разминаванията в родословията...да продължавам ли?

П.П. Аз пък ще помоля модераторката или да върне темата изцяло в оригиналния й вид, или да я трие нацяло. Поне да стане ясно на всички що за хора общуват и какво казват.

#12 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2005 - 09:32 AM

netcat

Обръщам внимание на това, че темата е формулирана като "За сериозността на развъждането" и смятам, че мненията трябва да са само по нея. Достатъчно време имахте на разположение за да прочетете постингите, които нямаха нищо общо със самата тема. Не виждам защо трябва изцяло да я трия, а ако форумниците не си позволяват да "размиват" темата с лични "закачки" няма да има нужда и от моя намеса, защото признавам изобщо не съм щастлива, когато ми се налага да се намесвам с модераторски функции!

И пак:

Цитат

Моля всички - без изключение - да ме извинят, че се наложи да "поразчистя" терена, темата е интересна и ще я оставя. Надявам се, споделянето на мнения, принципи, опит и практика да продължи, но само за  ...!

User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#13 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2005 - 09:39 AM

Неткат, постингът ти отново навежда читателите на форума на мисли от различно естество. Предлагам ти да напишеш това, което знаеш и да се изясни кой е крив и кой е прав. Не приемам да се хвърлят обвинения в пространството без да са мотивирани и ако можеш да го направиш, моля!
Ако смяташ, че НФФе работи по свои правила, то е добре да напишеш какви са те и къде са разминаванията с ФИФе. Според мен проблемът е в това, че хора като теб има много в България, но никой не иска да върви по трудния път. Аз също имам забележки и предложения към работата на НФФе, но членувам, изказвам мнението си и се боря, за да отстоявам позициите си. Ако има повече хора, които го правят, смятам, че нещата могат да се развият в по-добра за фелинологията в страната посока. По принцип е лесно да се критикува, но когато срещаш прегради навсякъде е много трудно и да се работи.
Ти имаш ли представа колко хора си вършат работата според правилата??? Аз ще ти отговоря : много малко. Обикновено всеки се сеща за елементарни неща, когато му е угодно - когато трябва да се продаде коте, за което хората искат родословие. Това е абсурд, защото всяко коте трябва да има родословие и новият собственик да го получава с него и докато хората гледат на фелинологията като на бизнес, нещата никога няма да се оправят. Надявам се, че съобщението ми ще се разбере правилно, не желая да се конфронтирам с никого.
Надявам се да ни информираш за нещата от предишния ти постинг, които са ти направили впечатление, за да дискутираме върху тях! c)
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#14 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2005 - 09:51 AM

Така е и затова приветствам с добре дошъл умиротворителят fantik. Нищо никога няма да се постигне с общи приказки, това на всички е известно. Въпросът трябва да е зададен конкретно - с цитиране на конкретни факти - за да получи подобаващ отговор, в противен случай, освен че ще ни тегли към заяждане с другите (основателно или не), единственият резултат е тъпчене на едно място.
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#15 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 30 June 2005 - 10:21 AM

alekian_yona радвам се че си изчистила поне част от помията която се беше изляла тук. радвам се че и фантик прояви здрав разум, понеже той е човек според мен запознат достатъчно добре с фактите и от двете страни и може да си направи изводите сам. аз лично вече сериозно се замислям дали си заслужава да си правя труда да се записвам в тази организация (мен или котката си) след това което изчетох и след отношението на един от ръководните й кадри. съжалявам за това което ще напиша но проблема на българската фелинология май е по-скоро личностен, от колкото нежеланието на българите за работа по правилата. докато ръководството на НФФе толерира развъждането от хора като Жади и в същото време порицава хора като Неткет мисля че няма да се оправим.

ПП-съжалявам Жади че точно теб давам като пример, но и в други форуми сме се сблъсквали и мисля мнението ми за теб не те изненадва. поздравления и за котките ти, чудесни са. не съм против и развъждането им, но съм против търговията която възнамеряваш да правиш с поколението им. това е. дано от поста ми няма засегнати а по-скоро си извадите някои изводи. лично съм споделил мнението си по тези въпроси още преди време с alekian_yona. за съжаление се оказва че идин човек е достатъчен за да съсипе граденото от много други s)

#16 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2005 - 11:08 AM

manus
Понякога е много обидно, но този труд си заслужава или по-скоро надяваме се, че многото труд, който често остава неразбран или се квалифицира от други като хвърлен на вятъра или пък желание за намеса в личните им дела, в близко бъдеще ще даде своите плодове. Искам правилно и аз да бъда разбрана - това, което пиша, не го пиша в абсолютно ничия защита - това са мои принципи, които аз искам да спазвам и никой няма да ме откаже от това. Не винаги одобрявам мненията или по-скоро начина, а понякога и тона, по които са представени и изнесени мненията от някои форумници, били те или не от ръководството или членове на Федерацията. Наистина всеки човек си има начин на поведение, който му е присъщ, но пък за да обвини някой, че не умее да общува, би трябвало първо да се замисли за начина, по който той сам го прави. Аз също възставам срещу това, че има хорица, които се опитват да превърнат проблемите, с които се сблъсква НФФе в личностни, не само че не мога да толерирам по никакъв начин подобно поведение, но съм убедена, че зад него се крият доста низки помисли и въжделения и аз ще се боря срещу това. Малко офф-топик - никога не съм си позволявала зад гърба или в отсъствието на въпросен човек да коментирам с друг начина му на поведение, на мислене, да изказвам разни мнения, които директно целят да го обидят или засегнат. Но има хорица, за които това е важна движеща сила за да започнат деня си с доза адреналин. Против съм също и срещу желанието да се налага монопол в управлението на дадена организация, та нали затова тя е със статут на организация, за да се изслушват и взимат под внимание мненията на всички членове, а не само еднолично да се налагат решения, които понякога погрешно са изтълкувани като единствено правилни и валидни! Не знам дали винаги успяват, но 1 или 2 човека са напълно достатъчни не само да съсипят опитите за изграждане на нещо стойностно, но и да отблъснат завинаги тези, които биха проявили макар и начален интерес да членуват в дадена организация. Този техен "стремеж" винаги ме е изумявал.
Манус, развъртях метлата, така е, но не мисля, че има нужда да се изтрива цялата тема, напротив нека продължим да дискутираме, защото могат да бъдат засегнати изключително важни въпроси. Извинявам се, че поради независещи от мен причини, успях да се намеся едва твърде късно...
С това приключвам обясненията си по тази част от темата и предлагам да се върнем към обсъждане на конкретни въпроси, стига те да са свързани с темата.
Лек ден на всички!
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#17 Потребителят е офлайн   Jadi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 389
  • Регистрация: 09-June 05
  • Gender:Female

Публикувано: 30 June 2005 - 11:30 AM

Цитат

ПП-съжалявам Жади че точно теб давам като пример, но и в други форуми сме се сблъсквали и мисля мнението ми за теб не те изненадва. поздравления и за котките ти, чудесни са. не съм против и развъждането им, но съм против търговията която възнамеряваш да правиш с поколението им. това е. дано от поста ми няма засегнати а по-скоро си извадите някои изводи. лично съм споделил мнението си по тези въпроси още преди време с alekian_yona. за съжаление се оказва че идин човек е достатъчен за да съсипе граденото от много други s)

Здравей Манус,

Тука нещо не можах да те разбера. Котките ми били чудесни - да добре изглеждат, но ще се разбере дали отговарят на стандарта когато ги заведа на първата им изложба. Не си против развъждането им, но си против търговията която възнамерявам да правя с поколението им! bl) Ами кажи, според теб, би трябвало да подарявам евентуалните им бебета ли? Ако толкова държиш първо на теб ще ти подаря едно, за да има мир, l) с уговорката да го водиш по изложби. Но все пак смятам че е редно ако всичко върви добре, и Лео и Амира пораснат и получат добра оценка на изложба и им се даде право на разплод, тяхното бъдещо поколение да се продава а не подарява. И аз тях съм ги купила, никой не ми ги е подарил, а и Роял Канина никак не е евтин, другите разходи като шампоани, котешки тоалетни, ваксини, посещение при ветеринар, посещение на изложби, също. И най-малко си мисля че мога да спечеля от търговия с техните котета l) от развъждане по правилата никой не е забогатял. Преди когато развъждах немски овчарки и ги продавах по 500 лв, имаше хора разсъждаващи като теб които ме обвиняваха че съм ги продавала много скъпо и съм искала да забогатея от тях. А хич не ги интересуваше че съм купила майка им за 1800 лв, че заплождането ми струва 500 лв, че съм обиколила изложбите по цяла България, а и веднъж в Сърбия с всичките произтичащи разходи по пътуване, хотели, такси за участие... И в същото време ми се бяха родили 3 бебета от тази връзка.. то аз половината от парите ако можех да си върна пак щеше да бъде добре, а те за забогатяване говорят s)

#18 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 30 June 2005 - 11:36 AM

наистина не си ме разбрала bl) аз също имам котка, също е без родословие, също не я водя на изложби, също така храня с роял канин, също съм дал пари за нея и също така смятам да я развъждам. но и котетата й ще подарявам. докато ти си купеваш котките точно с цел търговията с тях. и Лео е закупен за продажба, а малката Амира е купена за да ражда. аз лично съм повече от наясно че с развъждане пари не могат да се направят, но май ти друго си мсилиш bl)

#19 Потребителят е офлайн   Jadi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 389
  • Регистрация: 09-June 05
  • Gender:Female

Публикувано: 30 June 2005 - 11:46 AM

Цитат

наистина не си ме разбрала bl) аз също имам котка, също е без родословие, също не я водя на изложби, също така храня с роял канин, също съм дал пари за нея и също така смятам да я развъждам. но и котетата й ще подарявам. докато ти си купеваш котките точно с цел търговията с тях. и Лео е закупен за продажба, а малката Амира е купена за да ражда. аз лично съм повече от наясно че с развъждане пари не могат да се направят, но май ти друго си мсилиш bl)

Да, Лео е закупен за продажба, но когато дойде в къщи нещата се промениха. Харесах си го и той остана при мен. Сега каквато и цена да ми дават за него, не бих го продала, защото той е МОЕТО коте, което е член на моето семейство и няма цена. Амира я купих защото ми допадна от пръв поглед и искам да си имам такова сладурско същество в къщи, да ми спи на дивана, да ми мърка и да дивеят заедно с Лео. Ако съм искала да развъждам котки с цел забогатяване, постоянно ми предлагат персийки в разплодна възраст на символична цена или направо подарък. Та ако такава ми беше идеята, няма нищо по-лесно от това да събера 2-3 такива, да ги пусна с Лео, и още на есен да си имам един куп котенца l)

#20 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2005 - 11:46 AM

Манус, защо ще подаряваш всички котета ?! Ако оценят Сара както трябва на изложба, в зависимост от това от какъв котарак какво поколение ще даде, може да има и котета, които да си имат цена, а не да се подаряват.
Аз пък мисля, че подареното коте, трябва да е кастрирано преди това - то се подарява не случайно, например не отговаря на стандарта или други причини (генетични проблеми) и именно поради това трябва да бъде задължително кастрирано, за да не би неговите нови собственици да се изкушат от развъждане, а то да не е подходящо за това.
Защото моето мнение е, че в БГ болшинството разсъждават така: развъждане = несметни богатства bl) bl) bl) ...
Малко хора спазват принципа - определен брой раждания за котката в рамките на една година!!! Всичко друго отъждествявам с търговия. Котката е живо същество, не е конвейер за производство на малки котета, а кой се е облагодетелствал финансово от развъждане ???
Поправете ме ако греша.
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни