Dog.bg Форуми : Имам си коте

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Имам си коте

#1 Потребителят е офлайн   puppy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 155
  • Регистрация: 21-May 05

Публикувано: 02 July 2005 - 08:46 AM

Здравейте! От вчера си имам коте- една пухена топка w) . Не е от някаква порода, но е голям образ. Проблемът ми е следният: миналата година имах коте, което гледах две години и не съм имала проблеми. Сега имам подозрения, че съм алергична към това коте. Възможно ли е да стане така, че сега да съм алергична към котки. Снощи спа на възглавницата ми и като се събудих сутринта очите ми бяха доста подути bl) . Какво да правя ако наистина съм алергична? Изобщо не ми се иска да го връщам s) . Посъветвайте ме нещо моля ви!

#2 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 July 2005 - 09:06 AM

Честито за новата придобивка ! Проблемът с алергията (ако това е така) наистина е сериозен ! Тест за алергени, разбира се! От къде е котето, как е гледано, налице ли са всички ваксини? Опитай се да спиш без него, на чисти чаршафи и калъфка една-две нощи, после ако то пак е било при теб и отново са налице алергични прояви - само тест може да определени дали и към какво си алергична.
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#3 Потребителят е офлайн   puppy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 155
  • Регистрация: 21-May 05

Публикувано: 02 July 2005 - 09:23 AM

Какъв е този тест и как мога да си го направя?

#4 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 July 2005 - 10:02 AM

Доколкото ми е известно, алергията е -дефектна- реакция на имунната ни система. Тя реагира на дразнители, които по принцип не са вредни. Съществуват най-различни видове алергии - към храни, към треви, към котки и кучета, т.н. Лечението на всеки един вид алергия обаче е строго индивидуално и трябва да се провежда под наблюдението на алерголог. Повечето от хората са чувствителни към повече от едно вещество. Тази чувствителност обаче се определя със специални тестове. Те са съвсем безболезнени и при това много точни. Правят се леки драскотини на ръката и се поставят вещества, които са възможни алергени, тоест могат да предизвикат алергия. Драскотините, които взаимодействат с вещества, дразнещи организма се зачервяват, а останалите не се променят. Едва след като се направи този тест, лекарят може да назначи лечение.
От години имам проблем с перилни препарати и ми е правен такъв тест в МА (говоря обаче за 1985 г.), през 1999 г. в Александровска. Най-добре е да се пита GP, който ще ти даде направление или поне ще те насочи къде да се направи теста. Сигурна съм, че се прави и в частни лаборатории с/у нужното заплащане и няма да има нужда да се чака с месеци. Съжалявам, но към момента не мога да дам повече инфо.
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#5 Потребителят е офлайн   puppy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 155
  • Регистрация: 21-May 05

Публикувано: 02 July 2005 - 10:16 AM

Благодаря! Все пак ми е странно, че се получава така като се има в предвид, че винаги съм била с животни, в това число и с котки bl) . Сега се опитвам да накарам котето да спи в колибката си, но то предпочита леглото ми. Е, имаме цял ден на разположение b) , пък за довечера не ми се мисли.

#6 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 July 2005 - 10:24 AM

Провери там откъдето е взето котето как и при какви условия е гледано, какви ваксини са поставени - и това е от значение!
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#7 Потребителят е офлайн   puppy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 155
  • Регистрация: 21-May 05

Публикувано: 02 July 2005 - 10:44 AM

Гледано е в нещо като гараж заедно с майка си. За ваксините ми казах, че е още малко и ще трябва аз да го водя да му слагат. Предишното ми коте беше без ваксини, защото ветеринарите не можеха да му ги сложат, но това не оказваше влияние. Не знам как ще се справим, но просто не ми се иска да го връщам s)

#8 Потребителят е офлайн   netcat Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 81
  • Регистрация: 12-June 05

Публикувано: 02 July 2005 - 10:47 AM

Честито ти котенце! c)
Да ти е живо и здраво и много да те радва!:)
За алергиите - ако наистина се открие алергия, не бързай да го връщаш! Има начини да се справите с това - напр. честото къпане, както и някои лекарства, които ще ти изпише алерголога. Като организма ти може постепенно да привикне с това и алергията да изчезне.
Бтв, алергиите не са вродено състояние - понякога се получават и от "пренасищане" на нещо си в организма, или поне при животните е така.
Но каквото и да е, най-добрия съвет ще получиш от лекаря. Успех!:)

#9 Потребителят е офлайн   netcat Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 81
  • Регистрация: 12-June 05

Публикувано: 02 July 2005 - 11:14 AM

Виж този линк. Надявам се да ти е от полза...

#10 Потребителят е офлайн   puppy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 155
  • Регистрация: 21-May 05

Публикувано: 02 July 2005 - 01:48 PM

Лошото е, че при къпане също се проявява нещо като алергия. Като знам какви са лекарите тук очаквам веднага да ми кажат, че изходът е само да се махне котето. Надявам се с течение на времето нещата да се оправят.

#11 Потребителят е офлайн   puppy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 155
  • Регистрация: 21-May 05

Публикувано: 03 July 2005 - 08:53 AM

Днес съм по- добре, но котьо не ме остави да спя цяла вечер. Аз му казвам, че трябва да спи в колибката, а той ми се вре в косата b) . Как да го накарам да се откаже от това си място? Не иска да спи другаде- само на възглавницата! Пробвах в колибката, в краката ми- неще и неще! Какво да го правя?

#12 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 03 July 2005 - 10:24 PM

1.4естито коте!!!Аз поне о4аквах да е от друга порода,както ми бе6е казала,но...малка изненадка! b)
2.ти наистина ли не иска6 да спи при теб...за6тото ниакаде в подтекста на твоиа вапрос откривам друго--колко много се радва6,4е си е избрало то4но при теб да спи!? b)
С наи-добри 4увства и пак си помисли,4е преди време и аз уж се дразнех за са6тото на моиата парва персиика,пак после се дразнех,ако все пак ниакоиа ве4ер ре6и да НЕ спи при мен! w)
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#13 Потребителят е офлайн   puppy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 155
  • Регистрация: 21-May 05

Публикувано: 04 July 2005 - 08:27 AM

Да аз искам да си взема Британска късокосместа, но ми е доста скъпа s) .
Аз нямам нищо против да спи при мен обаче все още се страхувам, че ако го оставя да спи на възглавницата ми отново ще стана така bl) . Надявам се след още няколко къпания нещата да се оправят, но дотогава трябва да съм предпазлива, че да не взема да се влоша. Свикнала съм животните ми да спят при мен и ми е доста криво, че така ограничавам котьо, но пък той и не се впечатлява много- снощи пак се промъкваше до главата ми b)

#14 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 04 July 2005 - 05:11 PM

Имах предвид онези сибирски котки,които показа и за които говоре6е...а това ,4е иска6 британска е...о6те по-голиама изненадка! bl)
Иди на лекар-не 4акаи с време или капане "да се oправиат не6тата"!
За мен поне-това,4е спи до главата ти, е наи-нормалното не6то...нали ти си му сега "коте6ката маика"?!
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#15 Потребителят е офлайн   puppy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 155
  • Регистрация: 21-May 05

Публикувано: 04 July 2005 - 05:41 PM

Май ме бъркаш с някого bl) . Не съм писала за сибирски котки, а още по- малко да съм показвала.
Иначе нещата за сега са ОК, дано и за напред да са така r) . Обаче все още не ми се иска да рискувам и да го пускам на възглавницата. А пък то през деня спи в колибката си обаче вечер не мога да го накарам там да стои. Та за това ми беше питането има ли начин да го излъжа да си спи вечер на мястото?

#16 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 July 2005 - 06:06 PM

puppy не е papyy, но това не е важно, tsveti вероятно се е заблудила, защото двата ник-а са близки.
puppy, аз пък не се сещам дали спомена на каква възраст е котенцето. Знам от опит, че докато са много малки (т.е. сравнително рано отделени от майката), те тъгуват за нея, не се чувстват сигурни и предполагам, че затова търси вечер повече близост с теб, липсват му все още майката, братчета и сестричета до които да се гушне на топло. И моите когато бяха по на 2-3 месеца, все се въртяха около възглавницата ми.
Отвикнаха така - махам го от възглавницата и го премествам на друго място, така по няколко пъти на вечер/нощ и за около месец се отучиха... сега пак са в леглото, но в краката ми или върху тях, а те тежат...
Все ми се струва, че относно алергията съвета за консултация с алерголог е най-правилен.
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#17 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 04 July 2005 - 08:23 PM

Ами-аз наистина сам те сбаркала с дугииа 4овек!Ни6то де-поне да се посмee6 малко! l)
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#18 Потребителят е офлайн   puppy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 155
  • Регистрация: 21-May 05

Публикувано: 04 July 2005 - 08:46 PM

tsveti това е "за заблуда на противника" l) . Поразрових се из Породите и видях с кого съм объркана- наистина са много близки ник- овете ни, но поне другият аватар е тигър b)
alekian_yona- един месец, направо ме успокои b), след една седмица ще ми е все тая къде спи само да ме остави да поспя! Котенцето наистина е малко на около1.5-2 месеца, (не знам точно) и знам че е нормално да търси до кого да се гушне w) .
Не знам колко тежат твоите котараци, но ела да видиш как се дели легло с далматинка, която е решила, че то и принадлежи по право l) ! Не се премества и това е , пък да я буташ в сънено състояние си е празна работа!

#19 Потребителят е офлайн   netcat Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 81
  • Регистрация: 12-June 05

Публикувано: 04 July 2005 - 11:21 PM

Съвсем случайно попаднах на това: http://www.stones.sliven.net/
незнам дали ще ти помогне, но поне нищо не губиш ;)

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни