Dog.bg Форуми : Шотландска клепоуха котка- Scotish Fold

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Шотландска клепоуха котка- Scotish Fold

#21 Потребителят е офлайн   radocats Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 477
  • Регистрация: 25-July 06
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 13 October 2008 - 06:43 PM

Миналата седмица минах през Анимо да си купя храна и какво да видя на витрината - черно шотландско клепоухо коте
User's Signature

"Success is dependent on effort." ~ Sophocles
www.radocats.com

#22 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 13 October 2008 - 06:56 PM

Цитат

Миналата седмица минах през Анимо да си купя храна и какво да видя на витрината - черно шотландско клепоухо коте
Дошло, както и всички останали кучета и котки от най-мизерните ферми за животни  :-
Имам особено мнение за клиники Анимо, но след като отвориха и магазин за животни - не крия това, че не ги понасям.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#23 Потребителят е офлайн   radocats Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 477
  • Регистрация: 25-July 06
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 13 October 2008 - 07:12 PM

Някой има ли наблюдения как е в останалите държави от ЕС? Продават ли се кучета и котки в магазини за храни? Котето изглеждаше добре и като цяло в Анимо животните не се задържат дълго и ги хранят с качествени храни ако това може да бъде някакво смекчаващо обстоятелство на фона на останалите търговци
User's Signature

"Success is dependent on effort." ~ Sophocles
www.radocats.com

#24 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 13 October 2008 - 07:18 PM

При 5-6-7-8 стотин процента надценка - е, чест им прави, че ги хранят с добра храна.
А това, че се разграбват бързо (понеже народа е тотално неграмотен и безотговорен в това отношение) им помага да не се задържат дълго.
Не можеш да видиш животно в лошо състояние на повечето места - в момента, в който животното се вкисне се прибира, ако има нужда от сериозно лечение се приспива. Ако успеят да го закрепят - крепят, докато се продаде, после - да му мислят купувачите, теми тук има много на болни и починали животинки от магазин.
На негово място излизат следащите добре изглеждащи.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#25 Потребителят е офлайн   vagabogo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 498
  • Регистрация: 30-March 05
  • Gender:Male
  • Location:Люксембург

Публикувано: 13 October 2008 - 08:34 PM

За съжаление и в западна Европа се продават кучета и котки по магазини, или поне във Франция. Най-фрапиращото е, че точно до Лувъра на брега на Сена се намира една голяма поредица от зоомагазини, в които основно се продават животни  :(
User's Signature

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   wendy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-November 06
  • Location:София

Публикувано: 13 October 2008 - 08:48 PM

Предполагам, че там отношението е друго. Онзи ден се заприказвахме с една позната купила йоркширски териер, който починал.... Сега има друг, от наш развъдник, е да на двойна цена, но жив... Тя още каза, че за нея има един магазин в София, в който все още има читави животни, но след сполетялото е, просто им няма доверие....
User's Signature

Tурската ангора е единствената котка с чувство за хумор!
При вида на Невските Маскарадни котки, все още никой не е успял да скрие възхищението си!

http://bendidas.com/

#27 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 13 October 2008 - 09:28 PM

В Германия може да заявиш в магазина, че искаш котенце от ***** порода от развъдник от списъка в магазина. Имат списък на развъдници с които работят. Даваш капаро и чакаш. Като ти го доставят и ти се обадят отиваш и си го вземаш. 
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#28 Потребителят е офлайн   radocats Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 477
  • Регистрация: 25-July 06
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 13 October 2008 - 10:48 PM

Незнам дали да го нарека неграмотност, за мен е по-скоро неориентираност. Аз бях в подобна ситуация когато реших да си взема първата котка (макар за порода котки в България да беше несериозно да се говори по това време). Радостната новина е, че все повече хора се ориентират може би защото предлагането е сериозно. Искрено се надявам избора на домашен любимец за хората да стане съзнато намерение и не намаленията и празниците да провокират у нас желанието за домашен любимец

Искам да Ви разкажа една интересна история във връзка със зоомагазините. На една дама в квартала й се родили пекинезчета. Тя била категорична че ще си ги пласира от вкъщи за да има поглед къде ще отидат и няма да ги даде на консигнация в магазин където очевидно биха се продали за отрицателно време. Та, пуснала обяви тя тук и там, а на обявата първа се отзовала известна варненска търговка с верига магазинчета. Дамата твърдо отказала да й продаде кученцата. До няколко дена цялото семейство на въпросната търговка се изредило инкогнито да си купи по кученце и така всички пекинезчета подло се озовали в зоомагазина.
User's Signature

"Success is dependent on effort." ~ Sophocles
www.radocats.com

#29 Потребителят е офлайн   wendy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-November 06
  • Location:София

Публикувано: 14 October 2008 - 07:48 AM

Определено много трябва да се внимава. Предполагам на доста от вас са предлагали.
User's Signature

Tурската ангора е единствената котка с чувство за хумор!
При вида на Невските Маскарадни котки, все още никой не е успял да скрие възхищението си!

http://bendidas.com/

#30 Потребителят е офлайн   Animat Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 90
  • Регистрация: 10-August 07
  • Location:Пловдив/София

Публикувано: 29 October 2008 - 02:51 PM

Даа, доста време едно клупоухо шотландче, синьо, мъжко, продаваха за 700 или 800 лв в известен магазин до "Попа"... Че е клепоухо, се виждаше, ама доколко беше шотландско, в смисъл породисто..., няма документ, няма доказателство.
А наскоро прочетох в един руски сайт, че в Белгия са приели закон, с който се забранява продажбата на животни по всякакъв друг начин, освен в специализиран магазин! Освен това е забранена рекламата на животни от развъдници в сайтовете на самите развъдници, както и пускането на обяви за продажба по други сайтове - не бива дори да се споменава фактът, че котета от развъдник се продават. При това всеки развъдчик трябва да си купи лиценз за развъдна дейност.
Не съм сверявала пуснатата информация, но ще питам, а и съвсем скоро ще ходя на изложба в Антверпен и ще се уверя лично.
User's Signature

www.sibirela.bravehost.com

#31 Потребителят е офлайн   Nedkova Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 04-December 07

Публикувано: 16 February 2009 - 11:12 AM

Ето ме и мен аз съм на 10 месеца и се казвам Бети
Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 17 February 2009 - 12:09 AM

Oткъде си Бети, от кой развъдник? Моля за още снимчици, аз обожавам клепоухите котки. :wub:
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#33 Потребителят е офлайн   tzunami Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 30-January 09
  • Gender:Female

Публикувано: 28 February 2009 - 10:09 AM

Ето го и моя клепоух
Качена снимка
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 28 February 2009 - 12:09 PM

На снимката не личи много добре, но ми се струва, че това е Скотиш страйт. Клепоухите котки се развъждат по правилата на ветеринарната наука, като се събират Скотиш фолд със Скотиш страйт. Клепоухи с остроухи. Има и дългокосмест вариант. Така, че много моля да публикуваш снимка с ушите на видно място. Аз много харесвам Скотишите. Ако е купено в БГ то тук кръстосват ССкотиш фолд с Бритиш. Поне беше така доскоро.
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#35 Потребителят е офлайн   tzunami Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 30-January 09
  • Gender:Female

Публикувано: 28 February 2009 - 12:22 PM

Клепоух е
Качена снимка
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   vagabogo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 498
  • Регистрация: 30-March 05
  • Gender:Male
  • Location:Люксембург

Публикувано: 02 March 2009 - 04:19 PM

Голям симпатяга е :rolleyes:
Разкажи ни малко повече за него.
User's Signature

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   tzunami Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 30-January 09
  • Gender:Female

Публикувано: 02 March 2009 - 05:38 PM

Питайте, по ще ми е лесно, така незная какво да ви разкажа :rolleyes:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 03 March 2009 - 02:48 AM

Искам да изям ушенцата на този котаранчо. Пиши откъде е , как се сдоби с него, защо взе точно клепоухо котенце?
Ако имахме възможност за още едно котенце щяхме да вземем британец или шотландец. Но уви, не разрешават тук повече от един любимец. А приятели ни предлагаха да осиновим техен 6 годишен страйт, страшно красив и дългокосмест. Баща му е бил най-добрия скотиш страйт за 1999 г. :unsure:
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#39 Потребителят е офлайн   tzunami Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 30-January 09
  • Gender:Female

Публикувано: 03 March 2009 - 10:43 AM

Дълга и широка, с времето може би ще разкажа на порций, но кратката версия е, че докато си търсех коте, разбрах за котешките екстри и една събота реших да почна да купувам каквото ще ми трябва за него. Първото нещо което исках да взема е катерушка, така се оказах в един зоомагазин. Там видях Съни, разказаха ми за породата, донесен е от украйна, като се прибрах се разрових в нета и разбрах, че това което са ми казали за него е истина и с времето се убедих в това сама. Беше любов от пръв поглед :wub: . Храня го само с котешка храна, от началото ядеше само паучове, след един месец, когато вече мислех да дам сухата храна на някой, я прояде и нея, от пасетите получава разтройство. Пие малко вода. Взех малцова паста, но му давам рядко. Още не смея да го изкапя, карам на сух шампоан. Сутрин му чистя очите, въпреки, че не виждам какво, но така са ми каза ли, въпреки че му е неприятно. Ноктите не смея да му ги режа, тук вече незнам какво да правя. Решиме се редовно. Когато се прибрахме и го пуснах да опознае новия си дом, беше спокоен, направи една обиколка, изпишка се в неговата си тоалетна (тогава беше открита) и легна да спи. Два дни почти спа, след това започна да щурее, много е игрив. Не ми прави бели, точи си ноктите само на катерушките, не му падат косми (поне за сега). Правих му ваксина за пет болести, този месец ще направиме още една и така. Незнам какво друго би ви било интересно. Питайте. :unsure:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 03 March 2009 - 08:03 PM

Откъде сте? На колко месеца е? На 4-5 както си мисля? Разкажи повече за котака, какви бели прави, къде обича да седи, с какво си играете.
Аз съм само любител, нямам развъдник и съм вероятно ваша баба :lol: на 69 години съм. С моя мъж обичаме котките като свои деца и внучета, то нашите внуци порастнаха и сега ще имаме правнучка.
Скотишите ме привлякоха с веселия и независим характер и ушенцата :P . При мое посещение в Русия се запознах с две дами с развъдник за скотиши. Тогава така се нагуших, намлясках и прекарах 3 чудесни дни при техните котки. Харесваме и британците - масивни, достойни котки. Искахме да вземем британче, но нещата се извъртяха и нямаме право на повече от един домашен любимец в сегашния дом.
Спокойно можеш да окъпеш звяра ако помещението се затопли достатъчно.
Младо животно е, не би трябвало да се скубе още е рано. Сухата качествена храна е най-доброто за всяка котка. Но скотишите имат нужда за създаване на маса от телешко или пилешко месо. Купува се филе и се нарязва на малки порцийки за едно хранене. Замразяват се опаковани добре във фризера за 48 часа най-малко.. Вади се по една на 2-3 дни , размразява се в хладилник и се нарязва на парченца и да папка.
Във ветеринарния кабинет ще отрежат ноктите за първи път. Внимание! Важен избор е изборът на чичо вет. Не винаги най-близкия е най-добър.
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни