Dog.bg Форуми : Шотландска клепоуха котка- Scotish Fold

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Шотландска клепоуха котка- Scotish Fold

#61 Потребителят е офлайн   Spirit Crusher Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 26-January 15
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 26 January 2015 - 01:55 PM

Привет на всички! От скоро си имаме домашно любимче и бих искала да се възползвам от възможността да обменяме опит.

Искам да ви представя William Wallace. Роден на 22 юли 2014. Баща шотланска клепоуха, мама е британка. Произхода му не можем да докажем. Предполагам ако ни трябва такова нещо, ще трябва да изискаме съответните от майката и от бащата. Историята как попадна при нас е дълга. Една позната (собственичката на таткото) работеше в зоомагазин. Заради високата цена на котето, дълго време на са могли да го продадат. На нея и дожалява да го гледа как се мъчи в тази тясна клетка и моли шефа си да го вземе тя, като той да приспада съответно поносима сума от заплатата и всеки месец. Таткото се казва Арчи, вече е 3 годишен мисля и Уилям е от първата реколта. Тъй като им се полага едно котенце като собственици на мъжкаря, го взимат при тях и решават да си го гледат, но с времето просто виждат, че ще им дойдат в повече два едри котарака. Все пак са хора, които по цял ден са на работа и вечер като се приберат доста повече грижи ще трябват около чистене, хранене и т.н. Тъй като има горчив опит с животинките, за които се е грижила в зоомагазина, решава да го подари на когото тя реши. Ако го пусне доста скъпо, трудно ще му намери подходящите стопани, ако го пусне по-евтино, ще се засилят една камара далавераджии с цел да го препродават и пак клетки, пак подхвърляне отсам натам. И така клепчо попадна при нас. :smile:

Снимките са горе долу хронологично

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

И последната му снимка. Вече наедрял. :ab_041:
Качена снимка

Мъжът ми твърдеше, че не обичал котки. Но покрай тази муцунка, видиш ли стана дори по-голям котколюб от мен. Много спокойни и мили котета. Много търсят внимание. Обожават да са около теб. Вечер ни посреща като кученце на вратата, започва да си проси внимание, да ни пее някакви неща, да ни мърка. Имам чувството, че се опитва да ни имитира (снимката, където е кукнал на масата, щом ние сядаме на бар стол и полагаме лакти на масата, значи и той трябва така да прави). През нощта задължително спи при нас. Понеже аз съм по-търпелива, редовна се навира в косите ми, започва да си сплита нещо като гнездо, мачка с лапи. Не ме питайте сутрин в какъв вид се събуждам. :ab_041: Сякаш не обича много да го тарамачкат и унижават, но е много търпеливо коте. Не знам дали е типично за породата или просто на такъв случихме. Позволява да го разгъваш, връзваш на фльонга, да го дърпаш за опашката, държи се като котка без грам никакво достойнство. Показва, че не му е приятно с мякане, но не посяга да драска или да се опитва да се отскубне. Пробвах го как би реагирал на водата, съвсем внимателно с шепа ако го поливаш и с галене, търпи и въобще не реагира. Същинското къпане ще отложим за по-късен етап.

Храним го с котешка храна. Основно с Applaws. Висок клас храна е и не винаги се намира из магазините, затова резервен вариант е Royal Canin. Гранулки за неговата възраст и порода и чат пат разни пастетчета. Тия Applaws са изроди, на разните му там филенца от риба и незнам си какви миксове от мръвки пише, че ставали за човешка употреба. Може би защото е още малък ли, не знам, но козина не пуска. Ако щипнеш леко около гръбнака или опашката, само там може да ти остане някое друго косъмче между пръстите. Много бързо расте и едрее, но без да дебелее. Преди повече от месец, когато го водихме при чичо доктор, беше станал 3 кила и половина :ud_009: Колко ли ще порастне се чудя. Да не се окаже най-накрая, че си храним една малка пума вкъщи. :ab_041:

За храната абсолютно никакви претенции няма. Яде абсолютно всичко, с което сме решили да го пробваме, дори ни е изумявал не отказва дори ядки, варен морков, краставица (такова доверие ни е гласувал, че каквото му подадем това яде). Тук мъжът ми малко развали дисциплината, къде за смях, къде за експеримент му слага на ръба на масата разни неща и сега вече гледа на нашата храна като на негова. Като цяло си кара само на котешка храна, но се радвам някак си, че не привиква към нея. Понякога намазва и неувкосено месо. Преди да си довърша телешкото варено или винения кебап му вядя по някоя друга мръвка свинско или телешко.

От първия ден още си се влюби в драскалцето, играе си там, драска си, навързала съм му със свински опашки една камара играчки тип въдичка за подлакътниците на стола, има и една голама топка пак тип драскалце. Единствените следи от ноктенцата са му, когато се опитваше да се качва на дивана. Не го правеше нарочно, просто беше малък и смотан и не му стикаше височина на скока, за да се качи без придрапване. Котка мечта направо!

Дано навиците му и поведението му си останат същите. Сега чакаме с нетърпение какво ще стане с маркирането, когато окончателно вече се осъзнае като Мъж. Имаме едно сладко кученце за съсет, което джафка постоянно високо сме, на 6-ти етаж, но има видимост към покривите на съседните къщи долу... а там чат пат минават коткииииии. Дано не реши, че тези животни наоколо са заплаха за територията му, че тогава става страшно... и миризливо. :ab_041:

  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни