Dog.bg Форуми : Опасни предмети

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Опасни предмети

#1 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 18 July 2008 - 11:20 PM

Отдавна се каня да направя такава тема.
За съжаление доста стопани имат опит. Нека го споделим и дано помогне на някого да предотврати нежелани последици.

Понеже си имам работа с непознати кучета, а не винаги се сещам да питам или не винаги ми отговарят еднозначно. Та - като дойде куче и се заиграе с играчка го следя. Има благородни кучета, които само дъвчат, натискат, носят. С тях съм спокойна и ги оставям да вадят от кошницата и да играят с каквото поискат.
Поле идват унищожителите. След кратко забавление с играчката виждаш как започват да я "кълцат" със задните зъби. Тия почвам да ги следя. Кълца, кълца и откъсне едно малко парче. Какво ще стане след това ще определи дали кучо ще има играчки за игра или ще му бъдат отнети. Някои кучета след премятане и превъртане из устата изплюват парчето. Изплюе ли едно - значи няма да глътне нищо.
Обаче има едни...  :huh:  върти, премята парчето, па го преглътне. Казвам "сори" и прибирам всичко (лошото е, че и другите са "наказани" покрай него да не разполагат с играчки).

Наблюдававйте си кучетата, осоебно малките, които сменят или по-ското добиват нови навици. Почат ли да късат играчките на парчета следете дали не гълтат.  Ако гълтат - лошо. Ще трябва да търсите такива, които да  не могат да разкъсат, защото ако това им стане навик, докато са малки, може да остане за цял живот. А като порастнат могат да гълтат доста по-големи и съответно доста по-опасни неща.

Понякога някои кучета ми носят подаръци от техните домове.
Най-фрапиращите случаи бяха с идването един изака ... презерватив. Предпазлив стопанин има, но не и по отношение на кучето  ;D
Другото беше повърнат колан  :o На парчета, дълги по педя. 4-5 парчета бяха, явно не беше целия. Молех се да не е глътнал и катарамата.
Кожените неща като колани, кожени играчки (обикновено мишки от заешка кожа - играчки за котки) са много подли. Миришат им на кожа и си ги хапват с кеф.
Разбира се - пликове - особено такива, които миришат на храна са много подли.
Така че - внимавайте. И споделете други опасни неща.  :blink:

п.п. Сетих се още нещо. Ако кучето ви все пак глътне нещо и ако то е играчка на парчета - чакайте ги отзад. Почнат ли да излизат - добре. Но най-добре е да ги събирате, особено ако е на големи парчета или изяденото нещо е голямо. Сглобявайте парче по парче и ако липсва голяма част - имате повод да се тревожите. В случая с колана например не мисля, че той щеше да се види на рентген. Така че само сглобяване на излезлите части и намиране на останалото несдъвкано в дома на стопаните можеше да ни даде отговор, че всички парчета са излезли.
Така съм събирала и едно гумено далматинче - парченце по парченце, гадното куче ги изкарваше цяла седмица, но събрахме пъзела  ;D
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#2 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 19 July 2008 - 12:01 AM

Още нещо опасно.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#3 Потребителят е офлайн   tedinceto_96 Икона

  • *Фен*
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1770
  • Регистрация: 17-June 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 19 July 2008 - 02:40 PM

На моята писанка и бях сложила нашийник, но един ден чух тракане и трополене и я заварих със заклещена уста в нашийника.Оттогава не й слагам нищо на врата.

#4 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 19 July 2008 - 02:46 PM

Страхотна тема Бушка!много полезна,но вместо да я спамя, ще дам някои идеи. значи за парченцата от играчки и други всеки се сеща, но нещо по-особено. предишното ми куче му слагах мартеничка на врата. една вечер се събудих (за щастие) от неговото скимтене. то милото се опитало да се почеше на врата и се заклещило лапичката и омотало около мартеницата и се душеше. когато слагата такива неща, слагайте ги на нашийника да са вързани,или повода. заради една гъзария рискувате живота на кучо. другото, което се сещам е тези които имат мокет в къщи или килим с ресни. сегашния дивак беше разплел солидно парче и повърна огромно кълбо от синтетична тъкан. другото - когато във всеки дом се случи да падне съд и се счупи - после много внимателно събирайте стъклата, защото нашата нова кокер модел прахусмукачка гълта всичко. имаше навик щом хапне нещо и се опиташ да го вземеш - бяга докато го глътне. за щастие се отучихме от това. ми това е, за сега ако се сетя за нещо друго пак ще пиша
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 19 July 2008 - 10:40 PM

Поста на tedinceto_96  ми напомня, че и аз имах такава случка, обаче с мартеничка.  Каишките за котките трябва да са доста плътно стегнати, именно за да не си пъхнат долната челюст, което пък им мачка много козината. Отделно - има специални каишки за котки - част от тях е ластик, който се отваря при по-голям опън. Това е с цел да не се обесят някъде - котката скача и се катери навсякъде. Ако много държите котето да има каишка - слагайте само такава специална.

А от поста на Brani and Max пък се сетих, че едната ми котка (а съм чела и за други) много обича да гълта конци. Ужасно е, защото колкото и да е дълъг започва да поглъща и поглъща, и поглъща. Не ми се мисли какво ще стане ако докопа някоя макара.
В такъв случай има нещо важно. Ако коте или куче е погълнало нещо много дълго и то започне да се показва отзад - не дърпайте! Може да се получат зловещи усложнения, ако издърпате нещото с част от червото. Съвета както винаги е един - лекар.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#6 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 19 July 2008 - 10:48 PM

Цитат

Ако много държите котето да има каишка

Само да вметна. Това не е въпрос на желание. Задължително е коте, което излиза да има нашийник със звънче. Птичките и те са хора !!!
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 19 July 2008 - 10:51 PM

Цитат

Цитат

Ако много държите котето да има каишка

Само да вметна. Това не е въпрос на желание. Задължително е коте, което излиза да има нашийник със звънче. Птичките и те са хора !!!
Това за птичките е важно, да. Но аз говоря за домашни, неизлизащи на вън котета.  ;)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#8 Потребителят е офлайн   debsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1071
  • Регистрация: 01-May 07
  • Location:vArNa

Публикувано: 19 July 2008 - 11:03 PM

Цитат


За моята тема... Ветеринарът ме посъветва да й давам 2 пъти на ден по 1 чаена лъжичка зехтин(ще излъжа и ще тръгнат грешни слухове точно за какво беше :) ), но все пак е опасно кучето ти да се храни с женски превръзки  ;D
Случвало ми се е 1 път кучето ми да събори прането и да опита вкуса на щипките. Изкара желязната част като повърна, а пластмасовата (на парченца) я изкара отзад.  Много внимавайте с щипките, това желязното може да нанесе много големи щети в корема на кучето, да разкъса някое черво или нещо друго. Аз и Тара имахме късмет, но затова човек се учи от грешките си/никога не оставяме пране, когато кучето може да го докопа и никога не оставяме кучето насаме с щипки/. Случвало ни се е да погълнем вътрешността на играчките(плюшените), изкарва се лесно през дупето. За друго не се сещам :)
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Buddy and Maggie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 507
  • Регистрация: 24-September 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 July 2008 - 11:14 PM

Аз се сещам за костилки от плодове-изключително неприятно е.Бъди беше глътнал от праскова и тя толкова му бе раздразнила стомахчето,че освен разтройство имаше и кръв в изпражненията.
Друго,за което се сещам,са камъните.Чувала съм(не съм сигурна дали е така),че кучетата гълтат по-дребни камъчета за по-добро храносмилане.Нашият глупчо явно беше решил да провери слуха. :rolleyes:Както и да е,в продължение на 2-3 седмици адски стомашни проблеми,загуба на апетит,наливане с тонове вода и постоянно ядене на трева.Слава Богу ,Бъди повърна "чудото" и му се размина операцията.
А един ветеринар ми разказа за случаи на глътнати капачки от бирени бутилки,пирони,игли...Абе,ужас, внимание на 100% е необходимо.
User's Signature

Качена снимка
http://gorata.net/f.php?f=MyShadow
Heute ist der Anfang meines neuen Lebens...Heute ist der beste Tag meines Lebens...
http://www.vbox7.com/play:829911af

#10 Потребителят е офлайн   shrekky Икона

  • Snowflake*
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3501
  • Регистрация: 30-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 July 2008 - 11:34 PM

Имах един неприятен случай с кокал,който кучето сам си го докопа от кофата  :rolleyes:
Свински кокъл.Ърни си го взе от кофата,което не ми стана ясно как го е направил,а даже му е забранено,кокъла по него имаше повече месо,добре месото го изяде,кокъла му се заклещи между зъбите и ни на зад ни на пред,то квичи аз се паникьосах,накрая мама му бръкна в устата и го извади и от тогава това куче отвреме на време яде кокали  :- ,а и те са му забранени,защото после го боли корема и неможе да се изака  :-
User's Signature

"Грижа за тях - Аз помагам, а Ти?"
"Няма злобни кучета, има глупави хора"

#11 Потребителят е офлайн   hihik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 494
  • Регистрация: 23-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Под океанския дъжд на Люксембург

Публикувано: 19 July 2008 - 11:42 PM

Аз бях пуснала една тема за кестените, ама то е валидно за всякакви топчести обекти, които кучето е способно да погълне. Внимавайте хора, побеля ми косата няколко дни докато го повърне.

А за звънчетата и котките, не искам да ви развалям настроението, ама не помагат. Разровете се из интернет, има видео на котки, които нагледно показват справянето с проблема на ловуване със звънче на каишката- слагат си едната лапичка отгоре!!!  :o ;D Така че мисля че трябва да се примрите, че живете с хищници и да не мислите много-много какви ги вършат навън  ;)

#12 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 20 July 2008 - 12:27 AM

Опасните кестени  ;)
(помня, че имаше някаква таква тема, ама не помнех коя точно)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#13 Потребителят е офлайн   Wolfdiver Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 202
  • Регистрация: 07-December 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 20 July 2008 - 10:46 AM

Не прочетох нищо за чорапите и понеже имам известен опит да кажа и за тях. Макар че поне те в повечето случаи не са толкова опасни. Като по-малък, имаше афинитет към тях, но "ги отказа" - сега само ги взима за да привлече внимание. Ако ги беше ял двата заедно, немаше проблеми - излизаха си без особени напъни, но ако беше само един - несгънат кофти. Според мене това, което може да им навреди е самата материя - некои са от "памучените тип найлонови" или пък да се оплете и по някакъв начин да запуши храносмилателната. Но това са си мои предположени, знаещите да кажат дали съм прав и има повод за притеснения /освен, че оставаш само с един чорап вместо два де/.
User's Signature

Дивото зове - гласът на кръвта!

#14 Потребителят е офлайн   Илит Икона

  • Негасена вар
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2469
  • Регистрация: 27-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 July 2008 - 06:39 PM

Ох, като чуя за изядени чорапи настърхвам :rolleyes: Не мога да ви опиша колко е изобретателна гадинката, когато иска да се докопа до нещо. Като поотрасна отказа чорапите, но започнаха да ми изчезват прашките (кофти...имах навика да си ги доизсушавам на радиатора)... Какви ли маймунджулъци не правих и все намираше начин да си открадне. А по време на разходка гледах жадно към изаканото и чаках лелеяните думи "Излязоха зелените, остават черните"...
Дори научи в кое чекмедже стоят-миг невнимание и после цяла седмица напъване и запек.
Така че, пазете да не се научат, че научат ли се, става мнооого трудно...

П.П. Забравих да кажа как се справих с проблема -минах на боксерки.
User's Signature

Ти си моето куче,
аз съм твоят човек!

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   shrekky Икона

  • Snowflake*
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3501
  • Регистрация: 30-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 July 2008 - 07:44 PM

Цитат

П.П. Забравих да кажа как се справих с проблема -минах на боксерки.

леле опасна работа е  ;D
User's Signature

"Грижа за тях - Аз помагам, а Ти?"
"Няма злобни кучета, има глупави хора"

#16 Потребителят е офлайн   Wolfdiver Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 202
  • Регистрация: 07-December 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 21 July 2008 - 10:16 PM

Цитат

П.П. Забравих да кажа как се справих с проблема -минах на боксерки.

Тц-тц-тц... с това куче требе да се "поговори " ! Може ли да подбужда подобни решения !?!?!
User's Signature

Дивото зове - гласът на кръвта!

#17 Потребителят е офлайн   Lub0^ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 559
  • Регистрация: 01-October 07
  • Location:Варна

Публикувано: 21 July 2008 - 10:20 PM

Цитат

Цитат

П.П. Забравих да кажа как се справих с проблема -минах на боксерки.

Тц-тц-тц... с това куче требе да се "поговори " ! Може ли да подбужда подобни решения !?!?!
:D
User's Signature

Качена снимкаЦък тук :) (на картинката xD)

#18 Потребителят е офлайн   orchid Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 287
  • Регистрация: 19-October 07

Публикувано: 22 July 2008 - 09:05 AM

Цитат

А от поста на Brani and Max пък се сетих, че едната ми котка (а съм чела и за други) много обича да гълта конци. Ужасно е, защото колкото и да е дълъг започва да поглъща и поглъща, и поглъща. Не ми се мисли какво ще стане ако докопа някоя макара.


Като се заговори за конци, се сещам за този тип играчка:

Качена снимка

Моето куче умира да си играе с нея и то късайки и изяждайки страничките конци. Затова си играем с този вид играчки само под наблюдение. Същата история е и с мъха на тенис топчетата, освен ако не му ги хвърлям. Други опасни предмети са дамски финни чорапи (опитва се да ги глътне), всякакви пухкави постелки с косми или ресни, малки топчести предмети с размери на череши, малки камъчета, костилки от сливи и череши, найлони,малки парченца стъкла. Веднъж моето момиче ми изкара акъла като я видях да дъвче малко парченце стъкло от счупена чаша, слава богу я видях навреме да и го извадя от устата. Мисля, че метлите и четките за помитане могат да се окажат опасни - някои кучета гризат косматата част на четките.

#19 Потребителят е офлайн   ZviariK Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1841
  • Регистрация: 23-June 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=MQ_5Pev_44Y&feature=related
  • Skype:

Публикувано: 07 August 2008 - 11:41 AM

orchid, моля те не ме плаши......онзи ден купих точно такава играчка на куч и днес преди да изляза за работа му я дадох......цял ден има да си я дъвче без наблюдение  :o
А иначе имаме едни любими топчета, които си разкъсваме, изяждаме и изакваме........когато лошата кака не ни бърка в устата и гърлото да ни ги вади преди да сме преглътанли  :blink:
Към момента най-ме е било страх от теракола, който беше почнал да яде и от парцал/моп, напоен с доместос, който също му се услажда...
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   grizla Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 101
  • Регистрация: 22-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 07 August 2008 - 12:23 PM

Веднъж моя хубостник беше докопал един шпеков салам от масата(обичайно не краде :rolleyes:)на секундата в която го видях се сещам че саламите имат метална част накрая,веднага отидохме на лекар,оказа се че е по-опасна тази част която стърчи след металната ,нещо като "перце".Предизвикахме повръщане,нищо не излезе само парчета салам и една лепенка(?!? :rolleyes:)Няколко дни го наблюдавах-нищо не излиза.Минаха 3 месеца,явно тази част на салама изобщо не е била там.Иначе любими са му клечки за уши,ластици за коса(някои от тях също имат метал),шноли,химикали(у нас вече има 2,които стоят на високо)и най-лошото-запалки,постоянно ги краде,когато иска да ми привлече вниманието и това е първия момент,в който се проклинам че пуша!Внимавайте със запалките!

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни