Dog.bg Форуми : Кастрация на котка - популяризиране

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (8 Страници) +
  • « Първа
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кастрация на котка - популяризиране

#121 Потребителят е офлайн   dodo_87 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 26-April 12
  • Gender:Female

Публикувано: 04 June 2012 - 04:19 PM

Аналогично е било положението при семейството на приятеля ми. Котаракът е започнал да напада майка му - ... доста неприятно. След кастрацията му нямат особени проблеми като изключим наднорменото тегло. :dry: Това си е до хранене вече.

#122 Потребителят е офлайн   kuchkite Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 88
  • Регистрация: 05-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Трявна

Публикувано: 17 June 2012 - 07:59 PM

Здравейте, глупав въпрос, но съм леко притеснена - нормално ли е след кастрация, коремчето да е подуто. Кастрирах си двете женски на 11.06.2012. При кастрацията на кучката ми нямаше подувания, нищо. Иначе котетата изглеждат добре, предимно лежат и спят, много ги вардя да не скачат на високо, аз ги качвам и свалям от леглото.
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка. Ако и ти си против нечестните убийства на кучета сложи това под подписа си. Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!

#123 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 June 2012 - 09:30 AM

С резорбируеми конци ли са зашити? Ако да и ако подутината е точно под и около мястото на разреза и е твърда и яйцевидна на пипане и вид - нормално е. Ще отшуми след няколко дни. Ако все пак можеш да приложош снимка ще е по-добре.

#124 Потребителят е офлайн   kuchkite Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 88
  • Регистрация: 05-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Трявна

Публикувано: 18 June 2012 - 05:57 PM

Показване на мнениетоMechoPuh, в 18 June 2012 - 09:30 AM, написа:

С резорбируеми конци ли са зашити? Ако да и ако подутината е точно под и около мястото на разреза и е твърда и яйцевидна на пипане и вид - нормално е. Ще отшуми след няколко дни. Ако все пак можеш да приложош снимка ще е по-добре.


Не знам какво е резорбируеми конци :bm_008: В сряда трябва да махна външните кончета, вета ми показа как (нали няма да ги боли при махането на конците?).
А подутините са меки на пипане и са около операцията, дано се види на снимките.
Прикачена снимка

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка. Ако и ти си против нечестните убийства на кучета сложи това под подписа си. Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!

#125 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 June 2012 - 02:09 PM

Резорбируеми означава, че не се налага да се махат, а се разграждат от организма. Вашите явно не са такива щом се налага да ги махате в сряда. Махането на конци не боли, спокойно. Хм, ми не знам в такъв случай на какво се дължи подутината. Има раздел "Ветеринарен кабинет". Попитайте там най-добре. Дано всичко с котките да е наред.

#126 Потребителят е офлайн   kuchkite Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 88
  • Регистрация: 05-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Трявна

Публикувано: 20 June 2012 - 08:56 AM

MechoPuh, благодаря ти за отговора. Днес в къщи ще идва ветеринар, понеже прецених, че сама няма да се справя с махането на конците и той щ ги прегледа.
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка. Ако и ти си против нечестните убийства на кучета сложи това под подписа си. Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!

#127 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 June 2012 - 10:52 PM

Как мина махането на конците и какво каза лекаря за подутината?

#128 Потребителят е офлайн   jujkavn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 399
  • Регистрация: 07-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Spain

Публикувано: 21 June 2012 - 07:19 AM

Здравейте,
най-после имам възможност да кастрирам котките в къщи. Имам един котарак и една котка. Те са на около 8-9 месеца. Котката започна да се разгонва всяка седмица след първото й разгонване, и честно казано не знам как да постъпя. Четох, че не е хубаво да се кастрира когато е разгонена, тя от месец през няколко дена ми показва тези симптоми ( не маука особено, но се въргаля и кучето ми като иска да играе с нея е като хипнотизирана, оставя се да я хапе абе направо ужас Качена снимка )

Мъжкият пък пикае където му хрумне, имаше интерес към женската и ги разделях в отделни стаи, но вече мина този период. Но пък той си маука все едно сам си говори..

Как да постъпя с госпожицата? Доста е слаба и си мисля, че се дължи на хормоните, направо ми е жал да я гледам как се мъчи..

Консултирах се с един ветеринар и той ми каза, че не е проблем да я кастрира и сега.. Но аз нещо не се доверих и мисля да отида при друг..

Как мислите съфорумци?

#129 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 June 2012 - 09:45 AM

С моята котка минах през същото, което описваш и в крайна сметка се принудих да я занеса за кастрация, когато беше разгонена (то просто вече нямаше друго състояние при нея ...). Всичко мина повече от добре и само 2 дена по-късно всички проблеми бяха зад гърба ни (моята мацка пишкаше по леглата и навсякъде, където и скимне, когато беше разгонена). Така че ветеринарният ви лекар не ви е излъгал - можете да я кастрирате и сега и аз мисля, че е по-добре да не отлагате повече.

#130 Потребителят е офлайн   jujkavn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 399
  • Регистрация: 07-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Spain

Публикувано: 21 June 2012 - 12:52 PM

Благодаря за съвета Качена снимка

Ще се погрижа Качена снимка

#131 Потребителят е офлайн   kuchkite Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 88
  • Регистрация: 05-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Трявна

Публикувано: 22 June 2012 - 12:26 PM

Показване на мнениетоMechoPuh, в 20 June 2012 - 10:52 PM, написа:

Как мина махането на конците и какво каза лекаря за подутината?



MechoPuh, вета махна конците и каза, че било нормално така да са подути след операцията. Оказа се, че са твърди подутините :bm_008: .Понеже преди 4 г. имаше проблеми с кучето ми инвалид при кастрацията, по скоро след кастрацията и сега се ошашках малко. Котките са добре, вече бягат и се гонят като луди :smile:

jujkavn , едната ми женска котка се разгонваше на 2 седмици. Вета каза се, че имала киста и това било причината, един вид е развила нимфомания. И двете ми женски са доста слаби (сега след кастрацията се надявам да наддадат мъничко поне), но нямаше проблеми с кастрацията (преди 10-тина дена). И моят ветеринар каза, че можело да се кастрира котка, когато е разгонена.
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка. Ако и ти си против нечестните убийства на кучета сложи това под подписа си. Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!

#132 Потребителят е офлайн   jujkavn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 399
  • Регистрация: 07-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Spain

Публикувано: 22 June 2012 - 02:22 PM

То ясно че може да се кастрира, но кървели повече от нормално и това е което ме притеснява. Котката ми е безпородна и освен, че е слаба не е голяма котка, доста по-дребна е от брат си. Но е изключително животно и страшно много ме обича Качена снимка
Ще изчакам 2-3 дена да й мине малко и ще я заведа Качена снимка

#133 Потребителят е офлайн   Bastet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 110
  • Регистрация: 29-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 August 2012 - 09:16 AM

Здравейте,

Незнам дали тук е мястото да пиша, но мисля, че няма смисъл да правя нова тема.
Та искам да кажа, че имам останали талони за безплатна кастрация на бездомни котки от фонация "Четири Лапи" За съжаление не можах да ги употребя по предназначение всичките, а си имат и срок за ползването и не ми се ще да остават така. Ако някой иска и му трябват, нека ми пише на лична за да ги дам.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#134 Потребителят е офлайн   galq_1 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 30-March 13

Публикувано: 30 March 2013 - 10:21 AM

Здравейте,нова съм тук!Преди 3 дни кастрирах моята котка,която е на1 г,много се притеснявах как ще мине всичко и доста се интересувах преди това,познати,форуми,мнения от познати и така-реших се :ba_025: !Препоръчаха ми Др.Петров от клиниката на бул.България-Зооцентър и точно той исках да я извърши кастрацията,само да кажа,че този човек за мен е истински професионалист!!!Много съм доволна всичко ми обясни без да се превъзнася и много добре си свърши работата.Котката е в много добро състояние и съм супер доволна.Пиша тук понеже виждам,че всеки търси мнение за да се довери на читав лекар (както и аз се интересувах).Искам да благодаря на хората които ми го препоръчаха-те знаят кои са!Благодаря много отново! :rc_036:

#135 Потребителят е офлайн   galq_1 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 30-March 13

Публикувано: 30 March 2013 - 10:29 AM

Забравих най-важното-да изкажа големи благодарности на Др.Петров :rc_036: !БЛАГОДАРЯ И БЪДЕТЕ ЗДРАВ! :smile:

#136 Потребителят е офлайн   desidi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 153
  • Регистрация: 18-May 12
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 12 April 2013 - 12:24 AM

Във гр.Варна къде може да се заведе мъжко коте за кастрация?

#137 Потребителят е офлайн   Стейси Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 18-April 12
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 12 April 2013 - 12:36 PM

За Варна- ветеринарен кабинет "Ултравет". Три котки са ми кастрирали там, две женски миналия месец- перфектно изпълнение.

Момента на кастрация е много подходящ и за чипиране- с една упойка да се извършат и двете процедури.

#138 Потребителят е офлайн   milenage Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 11-February 14

Публикувано: 11 February 2014 - 01:21 PM

Имам женско коте,на 8 месеца е ,ама като почна с това разгонване,няма спирка..направо все едно не е моето коте :( Искам да я кастрирам ,но казват да се изчака да стане на година и половина,било хубаво да роди преди това ,вярно ли е?

#139 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 11 February 2014 - 11:14 PM

Това за раждането е пълна глупост.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#140 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 February 2014 - 12:29 PM

Показване на мнениетоmilenage, в 11 February 2014 - 01:21 PM, написа:

но казват да се изчака да стане на година и половина,било хубаво да роди преди това ,вярно ли е?


Не, не е вярно. Ако Ви го казва лекар, направо го сменяйте и си потърсете някой, който да е по в час със съвременните разбирания по този въпрос. Ето тук един хубав медицински материал, където е описано много подробно какво се случва с некастрираните домашни котки и кучета

  • (8 Страници) +
  • « Първа
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни