Dog.bg Форуми : Кастрация на котка - популяризиране

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (8 Страници) +
  • « Първа
  • 6
  • 7
  • 8
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кастрация на котка - популяризиране

#141 Потребителят е офлайн   Genie5 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 26-November 15

Публикувано: 27 November 2015 - 12:06 AM

Нашата госпожица беше,когато я намерих, малко колкото хамстер изоставено изгубено сукалче. Първата седмица се хранеше само със бебешко мляко на всеки 4 часа като по часовник. Заради 9 годишния ми котарак я държах във старата му пластмасова транспортна чанта,покрита почти изцяло със одеяло и топла бутика с вода, беше май месец,вече без парно,но твърде студено за толкова малко коте. Със времето,тя растеше а котарак постепенно я прие като част от семейството.
Сега тя е на 6 месеца, 8 дена след кастрацията. Също толкова дива игрива непослушна калпазанка като преди операцията.
Моя съвет е ЗА кастрацията, важно е да намалиммаксимално стреса за котето.
1. Преди операцията, стойте при котето докато го хване напълно упойката, така то ще е спокойно че е в безопасност.
2. След манипулацията си вземете котето вкъщи възможно най скоро.
Споменах транспортната кутия, защото и сега тя се чувства спокойна когато е затворена там. След операцията я оставих там да си доспи. Котарака пусках по малко да се видят чак тази седмица, а шевовете се виждат само две възелчета конец в двта края.

#142 Потребителят е офлайн   Panaiotova Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 13-May 16

Публикувано: 13 May 2016 - 10:08 AM

Имам котарак на 5 години. Той е кастриран на 6 месеца до сега нямам проблеми.
В магазина за котешки храни една клиентка ми каза, че от пачовете котките и то мъжките
получават стеснение на уретара. Вярно ли е това? Аз мисля, че не би трябвало да се получава това.
Давам му за профилактика суха скъпа храна за профилактика на бъбреците. Ще бъда благодарна ако някой ме запознае с това стеснение на уретара. Обичам много котара си той е всичко за мен.

#143 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 14 May 2016 - 10:38 AM

Независимо дали е суха или мокра - некачествената храна съдържа растителни протеини - те са вредни. Качествени и суха и мокра храна /демек по-скъпите/ би трябвало да не съдържат растителни протеини, а само животински - те са си ок.
Не давайте на здраво коте храна за бъбреци. Давайте просто качествена храна.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#144 Потребителят е офлайн   NaDeNcEtO 88 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 24-August 13

Публикувано: 06 July 2016 - 04:21 PM

Здравейте,мили хора. Имам женска котка на 8 г.,която до сега никога не е раждала. В началото на годината и открих ме тумор на млечните жлези.Оперирахме го...... Сега големият въпрос е ДАЛИ ДА ПРЕДПРИЕМА КАСТРАЦИЯ (като предпазно средство за нови образувания) или вече след появата на тумора няма смисъл? Как мислите препоръчва ли се кастрация или е противопоказна в случая?

  • (8 Страници) +
  • « Първа
  • 6
  • 7
  • 8
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни