Dog.bg Форуми : Кастрация на котка - популяризиране

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кастрация на котка - популяризиране

#41 Потребителят е офлайн   joni12 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Female
  • Location:ВАРНА

Публикувано: 12 January 2009 - 01:49 PM

така,аз реших да кастрирам моята котка,на 1г.и 7м. е (женска).в темата не видях да споменава някои за възраст как мислите нормална ли е възраста и за кастрация,ли4ната и лекарка ми каза да из4акам 15 дена понеже беше разгонена и да я водя за кастрация малко ме е страх :-
User's Signature

Господ е създал котката,за да може човек да погали лъва.

#42 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 12 January 2009 - 01:51 PM

Да, възраста й е нормална. Ако лекарката ти е опитна (особено в тези операции) няма за какво да се притесняваш.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#43 Потребителят е офлайн   livia Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 09-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 12 January 2009 - 08:02 PM

Здравейте!Темата ви много ме вълнува в момента.Та така да си кажа болката ...Моята Памела е на 3 години и 3 месеца персийка.Според Вас подходящо ли е на тази възраст да се  направи  кастрация?Предварително Ви Благодаря за отговорите.

#44 Потребителят е офлайн   joni12 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Female
  • Location:ВАРНА

Публикувано: 12 January 2009 - 08:10 PM

какво имаш впредвид :ако е опитна: операцията(кастрация) сложна ли е ?аз при разговора ми с лекарката останах с впе4етление 4е говори за нещо като козмети4ките операции при хората, дане би да ми е говорила така защото аз се притеснявам много ,ох много ме е страх бе хора  :(
User's Signature

Господ е създал котката,за да може човек да погали лъва.

#45 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 12 January 2009 - 11:28 PM

Ами опитна, в смисъл да е правила операцията достатъчно пъти. Което се определя все пак и от града, в който се намира, от броя на клиентите й...
Сега видях, че си от Варна. Просто разпитай за добра клиника или ако имаш доверие в уменията на лекарката си - ок.
Дали е сложна? Ами - операция, не е като поставяне на чип  ;) Но лекар с опит може да кастрира до 20 кучета/котки на ден, това имам предвид под опитна.
Важно е да ти каже какво да очакваш след операцията - котето ти ще бъде още под упойка и ще се събужда бавно, ще се държи странно. Няма нищо страшно, просто трябва да си подготвена, за да го очакваш и да не се плашиш излишно.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#46 Потребителят е офлайн   joni12 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Female
  • Location:ВАРНА

Публикувано: 13 January 2009 - 08:05 PM

Благодаря ти bushka ,живея в центъра и в кабинета на лекарката има доста посещаемост ,мила е компетентна въпреки 4е винаги има недоволни ,но пък аз съм доволна трябва да се доверя ,но и операция ве4е е сериозно  имам време още да 4ета 10 дена ще мисля но на 90% съм решила
User's Signature

Господ е създал котката,за да може човек да погали лъва.

#47 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 13 January 2009 - 08:11 PM

:blink: Щом си решила, довери се на лекарката си и  мисли позитивно.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#48 Потребителят е офлайн   pili-me4e Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 170
  • Регистрация: 09-December 08
  • Gender:Not Telling
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 13 January 2009 - 08:51 PM

  Здарвейте,радвам се че темата има продължение от последното ми взлизане.И така;има разлика от лекар до лекар.Заведохме нашия мъник на опитен вет и той каза,което много ме успокои тогава,че ще си го вземем след като излезе от упойка.(при първия го взехме точно след 30 мин.)И така и стана,рошльо си дойде у нас,леко замаян,леко.До половин час вече хапваше с апетит,е верно беше малко уплашен,все едно за първи път си е в къщи,душеше всичко като ново,легна си дори на кожичката от агне,преди това бягаше от нея  ;D На другия ден всичко си беше нормално.Е само дето е малко по-луд,но и това е нормално мисля.
Според мен  всичко зависи на какъв доктор ще попадне,независимо женска или мъжка е операцията.Желая успех на всички и не се колебайте,по-добре е за тях,което е най-важното!
User's Signature

"Всички гледат породата,търсят расови белези,
а пък има в природата удивителни мелези.
Тъй,че както при хората,приятелче мое,
и при нас е по-важно сърцето какво е!"
Валери Петров
торенти за български филми и музика

Качена снимка

#49 Потребителят е офлайн   plameni_p Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 62
  • Регистрация: 07-November 08
  • Location:Варна

Публикувано: 13 January 2009 - 08:55 PM

Искам да питам нещо в тази връзка. Бях чела (не помня в този форум или другаде), че след кастрирането като се правел шевът, можело и външният (на самата кожа) да е някакъв "вътрешен", за да няма опасност котето да си дърпа конците и да стане беля. Може ли да ми обясните по-подробно, навсякъде ли вече се прави така, или всеки лекар си има метод? Ужасно ме е страх да не стане беля с Кетя. Трябва ли след това няколко дни да има човек с нея постоянно, нали е опасно да не скачат отвисоко? Ох, знам, че трябва да си питам лекаря, но ... още не мога да възприема мисълта, по-точно ясно ми е, че това вероятно е най-доброто решение, но много ме е страх от операцията :( Много си го обичам това кюфте малко :wub:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   joni12 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Female
  • Location:ВАРНА

Публикувано: 13 January 2009 - 09:13 PM

plameni и аз съм като теб притеснена и аз все питам все 4ета и все ме е страх ,но пък си казвам 4е щом тя не иска бебета трябва аз да и помогна и ще трябва и ние като другите да преживеем това. 
User's Signature

Господ е създал котката,за да може човек да погали лъва.

#51 Потребителят е офлайн   plameni_p Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 62
  • Регистрация: 07-November 08
  • Location:Варна

Публикувано: 13 January 2009 - 09:21 PM

Ух, така е... Ама ми се свива сърцето само като си помисля, сигурно ще рева през цялото време в кабинета, ще трябва мъж ми да се оправя с доктора  :rolleyes:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#52 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 13 January 2009 - 10:30 PM

Всеки лекар си има метод, съответно - ползват различни конци. Аз съм "за" резорбиращите се. При тях не се налага второ ходене да се свалят, а и наистина - няма външни и няма какво да дърпат.
В часовете след това е хубаво да има някой с котето, именно за да се пази да не скача/пада от високо. Още на другия ден мачоците са ок, само алко повече им се спи. На края на втория или на третия ден животнинката си е като преди. Особено при млади животни.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#53 Потребителят е офлайн   plameni_p Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 62
  • Регистрация: 07-November 08
  • Location:Варна

Публикувано: 14 January 2009 - 11:42 AM

Благодаря ти, Буш :blink:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#54 Потребителят е офлайн   ninjabg Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 09-November 08

Публикувано: 27 January 2009 - 05:53 PM

Здравейте,

дали някой, с опит, може да ми каже как е най-добре да се пренесе, евентуално, един мъжки котарак на 2 години, който е изключително плашлив. Като дойде чужд човек, той веднага се скрива някъде. И като се има предвид, че пътят от нас до клиниката минава през изключително шумен булевард мисля, че задачата се затруднява още повече. Благодаря Ви.

Поздрави

#55 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 28 January 2009 - 09:50 AM

С пластмасов бокс, за котки.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#56 Потребителят е офлайн   rouver_beccary Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 31-January 09

Публикувано: 31 January 2009 - 03:12 PM

Аз имам коте, но си го взех от улицата и незнам точно на колко е.Женска е и си я взех преди около 2години.Много е сладка, но чак сега разбирам, че почти постоянно съм застрашавала живота й с хапчетата които й давам :o .Мисля че е на около 4 и половина 5 години(поне според ветиринарите), но не съм сигурна.Каква е подходящата възраст за кастрация и пропуснала ли съм я? :(

#57 Потребителят е офлайн   rouver_beccary Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 31-January 09

Публикувано: 31 January 2009 - 03:25 PM

Искам само да уточня, че неискам да я кастрирам, защото ме е страх че ще скочи или ще забременее.Едната ми тераса е остъклена, на другата не я пускаме.С каишка я разхождам по входа набързо  и после пак си я прибираме.Няма опасност от тази гледна точка.Притесненията ми са такива:Когато се разгони, родителите ми не могат да издържат на постоянното мяукане и прибягаме до даване на хапчета.Пробвали сме да не и даваме, но става много страшно защото имаме съседка която има котарак и направо става лудница.Все пак сме се здържали, но до толкова бяхме  изморени, че започнаха (макар и малки) съмнения да я хвърлим.И понеже много я обичаме (тогава нензаехме че хапчетата са опасни) започнахме и даваме и направо сега съм шокирана  :o .

#58 Потребителят е офлайн   rouver_beccary Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 31-January 09

Публикувано: 31 January 2009 - 03:28 PM

Пак съм аз  :blink: . Наистина ме е страх да взема такова решение.Кажете ми какъв е рискът да ми почине бонбона при операцията, също така като се има впредвит възрастта й, колко време ще се възтановява и дали въобще мога да рискувам с операция. :'(

#59 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 January 2009 - 03:52 PM

След като толкова се притесняваш задай всички тези въпроси на вет лекаря си. От моя опит мога да ти кажа, че операцията не е тежка, нито застрашаваща пряко живота котето ти. Но хапчетата, които му даваш са застрашаващи живота му! С тях бавно го убиваш. Това ли искаш? След няколко години да се появят пиометра, рак, диабет?

Кастрирай! При теб е единствената възможност така като гледам!
User's Signature

Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   goldroks Икона

  • ● -๑- ●
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5064
  • Регистрация: 04-November 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 31 January 2009 - 04:00 PM

Никога не е късно за кастрация!  ;) Ако котето е в добро здраве няма място за притеснения. Това е лека операция. След упойката котето ще е като пияно и няма да вижда добре, но за няколко часа ще е все едно нищо не е било. Само ще трябва да пазите мястото на операцията.  ;)
User's Signature



  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни