Dog.bg Форуми : Кастрация на котка - популяризиране

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (8 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кастрация на котка - популяризиране

#61 Потребителят е офлайн   SecondShoe Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 11-February 09

Публикувано: 11 February 2009 - 07:28 PM

Прибрах от улицата бездомна котка и сега си я гледаме у нас. Котката е женска, улична порода е и съответно трябва незабавно да се кастрира защото много трудно, да не кажа невъзможно, ще се пласират непородисти котенца, а и не искам да пълня градските улици с бездомни котки. Необходими ми бяха три дни за да се свържа с доктора от Немския кастрационен, тъй като постоянно го нямаше. Служителките там многократно ме уверяваха, че кастрациите са безплатни и само трябва да уговоря час с доктора. Преди малко най-сетне се свързах с доктора, но се оказа че ситуацията е различна.
Кастрирали само бездомни кучета и такива от вилните зони, а котки кастрирали само на местата където било много зле положението. Какво ще да е това място където са много зле откъм котки?!?! Понеже съм прибрал котката у нас тя вече не е бездомна, значи ако искам да я кастрират трябва да я закарам някъде другаде, но в никакъв случай това не може да стане в Немския кастрационен център. Германците не искали да плащат за кастрирането на такива котки, каза доктора. Сега трябва да я изхвърля навън за да стане бездомна ли? Тогава дали ще я кастрират? Съмнявам се. Втория вариант е да напълня квартала с десетки котки, което и ще стане понеже няма да изхвърля котката, няма какво да правя с толкова много котенца, а и не можем да гледаме повече от една котка вкъщи. Ситуацията ми изглежда странна.
Става въпрос за град Шумен и се чудя дали немците, които наливат маса пари в кастрационните центрове, искат точно това, което ми каза доктора?

#62 Потребителят е офлайн   Fullmoon Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2269
  • Регистрация: 27-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 13 February 2009 - 12:17 PM

Не съм компетентна да коментирам политиката на немския кастрационен център, още повече в Шумен.
Вариантите, които ти остават са:
- Да заведеш котката на кастрация като твой домашен любимец и съответно да платиш цената по тарифата на ветеринарния кабинет.
- Ако имаш затруднения, да разговаряш с ветеринарния лекар, че доскоро е била улична и си я прибрал от съчувствие и да помолиш за отстъпка в цената на операцията.

Но не се отказвай от кастрацията или от котката. Успех.
User's Signature

Качена снимка

#63 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 13 February 2009 - 12:35 PM

Цитат

Става въпрос за град Шумен и се чудя дали немците, които наливат маса пари в кастрационните центрове, искат точно това, което ми каза доктора?
Най-добре пиши на мейла на техният сайт. Ако не се лъжа идеята е именно да помагат в кастрацията на бездомни животни. Ако не е така, поне ще ти обяснят.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#64 Потребителят е офлайн   SecondShoe Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 11-February 09

Публикувано: 13 February 2009 - 08:35 PM

Мерси за отговорите!
Котката е черна, абсолютен мелез, няма нищо породисто в нея, а освен това е женска. На практика я спасих от сигурна смърт, тъй като я намерих в една борова горичка в близкия парк. Съмнявам се, че някой друг би я взел. Беше прегладняла, стресирана, стомаха й беше на топка и помислихме, че е бременна, но след два дни ядене на котешка храна от консерви топката изчезна и позаглади косъма.
Лекаря беше изключително груб, впоследствие разбрах, че бил грубиян по принцип. Кастрационния център се оказа само спонсориран от немци, но всъщност бил общинска собственост. Чудя се ако в случаи като моя не се полага безплатна кастрация, то кога? Аз ако имах пари за кастрации и т.н. щях да си взема породиста котка с родословие, а не да спасявам улични котки. Готов съм да платя някаква сума, която е посилна на бюджета ми, но не и пълната такса, която принципно вземат ветеринарите за кастрация на женска котка.
Чудя се дали мога да пиша на български на мейла от сайта, който сте ми дали? Всичко там е на немски. Дали, този който чете кореспонденцията знае български?

P.S. Ето малко снимки на въпросната маца. Няма нищо общо с опърпаното, болно и изгладняло животно, което прибрах в къщи. Козината й вече лъщи и взе да придобива самочувствие.
Качена снимкаКачена снимкаКачена снимка

#65 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 13 February 2009 - 11:18 PM

Мацата е страхотна. Това, което сте направили за нея - също.
Шефът на организацията, която стопанисва тези приюти, както и този във вашият град е българин - Григор Димитров. Така че спокойно можете да пишете на български.
Само да уточня - не знам дали имате друг център за кастрации и дали е възможно да сте попаднали на друго място, но е сигурно че сте били в приюта на Г. Димитров?


п.п. Телефонът би трябвало да е това: Шумен (тел.: 054/866934)
от тук
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#66 Потребителят е офлайн   SecondShoe Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 11-February 09

Публикувано: 15 February 2009 - 02:25 AM

Първо ходих там лично. Няма как да съм объркал мястото тъй като имаше голяма табела "Немски кастрационен център". Доктора го нямаше. Оттам ми дадоха телефонния номер 054/866934. На този телефон намерих доктора 2 дни по-късно. Няма вероятност да съм сбъркал мястото.
Сега ще пиша на г-н Григор Димитров и ако има някакъв резултат пак ще пиша във форума.

#67 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 15 February 2009 - 03:35 AM

Цитат

Сега ще пиша на г-н Григор Димитров и ако има някакъв резултат пак ще пиша във форума.
:palec:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#68 Потребителят е офлайн   SecondShoe Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 11-February 09

Публикувано: 15 February 2009 - 06:16 PM

Току що получих обаждане по телефона от Германия, от г-н Димитров и той ме увери, че е говорил с доктора от центъра. Работата ще стане само трябва да уговоря час.  Всичко е добре когато свършва добре! :blink:

#69 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 February 2009 - 08:35 PM

Поздравявам ви за упоритостта и затова, че не се оставихте да ви мамят  :blink:. Дано само така наречения доктор да не е някой некадърник, който си е намерил уютно местенце и да свърши работата както трябва.

#70 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 16 February 2009 - 12:05 AM

Поздравления и от мен. Радвам се и че г-н Димитров приема нещата сериозно, за разлика от работещите в неговите приюти.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#71 Потребителят е офлайн   rudim Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 12-November 06
  • Gender:Male

Публикувано: 22 March 2009 - 09:11 AM

Здавейте,имам си котарак на 7месеца ПЕПИ.Гледаме го от 2 месечна възраст,голям чешит е.Та в този ред на мисли някой може ли да даде съвет как да се справя с козината която вече сменя,поне в почистването??????
Сега сериозно мисля да го кастрирам и затова разпитвам и доктори и приятели и стигнах и до тук.Искам да знам на каква възраст е най добре за котарака да се кастрира и кога ще почне да се прави на мъжага?Поне признаците по които ще почне да си проличава?Все още не е почнал да маркира територията си.

#72 Потребителят е офлайн   joni12 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Female
  • Location:ВАРНА

Публикувано: 22 March 2009 - 08:31 PM

такааа rouver beccary аз още не съм кастрирала Рая, но не защото съм се отказала ,а защото тя ми се разгонва на всеки 10-ти ден, държи я още толкова и така ве4е 2 месеца ,сега решихме с неината лекарка да не 4акаме 15 дена след разгонванеПрикачена снимка,а 3 дена след като и мине разгонването да я водя и така денят е вторник 24.03 в 11.оо часа .ще ти разкажа после какво е било защото и мен така ме беше страх много .Моля вси4ки стискаите палци и се молете заедно с нас вси4ко да мине добре .Ве4ерта във вторник ще ви казвам как е минало.
User's Signature

Господ е създал котката,за да може човек да погали лъва.

#73 Потребителят е офлайн   greeneyed Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 707
  • Регистрация: 22-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Cologne

Публикувано: 23 March 2009 - 02:54 PM

@rudium

На мен ни казаха за мъжките котараци между 6 и 9 месеца. Това според американски вет. доктор. Може в България да има други стандарти. Но според оня вет, около 6 м. започват да ги удрят хормоните и придобиват разни вредни навици. Aко ги кастрираш по-късно, те вече си имат навика да припикават.
Другата причина да се кастрира рано е , че всичко още е малко - правят съвсем малък разрез на кожата и през него изваждат тестисите. Cлед като излезе от упойка , котето трябва да е добре и да няма болка.

#74 Потребителят е офлайн   joni12 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Female
  • Location:ВАРНА

Публикувано: 24 March 2009 - 09:31 PM

Здравейте пак ,моита Райка ве4е е кастрирана ,заведох я и след 1ч. ми се обадиха да отида да си я взема ,гледката беше ужасна аз много се разстроих и лекарката реши да я оставя там още 2ч. под неино наблюдение,и така после си я прибрах ,вкъщи лазеше ,блъскаше се ужасно е наистина,от къде намери сили душичката ми малка и до тоалета ходи легнала пишка,сега заспа вече от час спи дано да е спокойна ве4ерта ,само се притеснявам от в4ера не е яла нито пила,утре ще ходим да и сменят превръзката ,мисля 4е мина добре или е рано да се радвам,а какво ще кажете ?Конците ще ги махат след 10 дена.
User's Signature

Господ е създал котката,за да може човек да погали лъва.

#75 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 March 2009 - 09:40 PM

Хубаво е да оставяте любимците си да излязат от упойка в кабинета, под лекарско наблюдение, а не да си ги вземате пияни. Така е най-безопасно и за тях и за вас. Иначе при пияното ходене може само за миг котето да се нарани, падне, а и като цяло едва ли му е приятно. То по принцип и ветовете би трябвало да настояват за това. Иначе 2, 3 дни и котето ще се възстанови. Пазете го само да не скача по високи мебели.
User's Signature

Качена снимка

#76 Потребителят е офлайн   joni12 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Female
  • Location:ВАРНА

Публикувано: 24 March 2009 - 10:45 PM

да така е абсурдно беше да я пребера ,не 4е след 3ч. не залиташе, но все пак беше по добре от това което видях 4ас след операцията.не съм я оставила без наблюдение ,но докато приготвях ве4ерята 2 пъти се ка4и на дивана и слезе, незнам високи са около 35-40 см. опасно ли е това?сега спи на оби4аиното си място в краката на сина ми и неговото легло е толкова високо .Необи4айното в поведението й е 4е ни ръмжи ако се опитаме да и помогнем нещо или мяука премесен звук с крясък,
User's Signature

Господ е създал котката,за да може човек да погали лъва.

#77 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 24 March 2009 - 11:08 PM

Понаболява я, упойката също още действа и не са съвсем адекватни. Така че е нормално да ръмжи. Утре ще е по-добре, а след два-три дена ще е съвсем старото ви коте.
А относно престоя веднага след операцията, аз лично предпочитам, след като започне да ги пуска упойката и вече няма никаква опасност да си ги прибирам в къщи. Достатъчен им е стреса, за да трябва полуадекватни да седят на чуждо място. Кучетата са по-друга разбота, но котките, които обикновено не са виждали нищо отвъд вратата на апартамента си мисля, че ще са по-спокойни у дома. Въпросът е само да се обясни на стопаните от какво да пазят котката в първите часове.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#78 Потребителят е офлайн   joni12 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 23-December 08
  • Gender:Female
  • Location:ВАРНА

Публикувано: 26 March 2009 - 10:18 PM

Моми4енцето ми(Рая),ве4е е добре запо4на да се храни ,операцията й е много добре нито е за4ервена нито е кървила на 3.04. ще и махат конците .А аз съм много много много щастлива :af_089: ,4е малката ми души4ка живна ,защото доста ме уплаши първия ден.
User's Signature

Господ е създал котката,за да може човек да погали лъва.

#79 Потребителят е офлайн   колчо Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 39
  • Регистрация: 24-January 09

Публикувано: 27 March 2009 - 02:05 PM

Здравейте на всички! Наминах към вас и видях тази много яка тема. Поздравявам автора! Чувал съм за анкети по форумите за най-различни неща. Но за мен най-сериозен е въпросът за развъждането и кастрацията. А у нас кастрацията май още не е дошла на мода. Ако не сте правили такава анкета, предлагам да я започнем. Нека всеки пише колко са котките, които гледа вкъщи и колко от тях са кастрирани.
Ние сме с 6 котки - три мацки и три котарака. Мацките са кастрирани. Майката ражда два пъти и направи туморче - оттам възприехме процедурата. Третата е външна, и щом започнаха да я задирят, веднага я оперирахме. От мъжките синът е кастриран, че и оттатък. Беше се запушвал няколко пъти. Бащата е на 12 г., запушва се два пъти, но му се размина. Третият е подхвърен и е със странен ген - не пика. Преди години имахме и друг като него.
С две думи, ние сме с 6 котки, 67% са ни кастрираните, но отдавна не даваме грам прираст.

Пишете всички!!!!!!!!!
User's Signature

Онлайн подписка в подкрепа на Европейската конвенция

Иде ли нещо от Европа? Новата инициатива изнерви Колеблив Кольо. Досегашните ялови надежди сякаш бяха успели да изтощят ума му.

#80 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 March 2009 - 02:50 PM

А пък аз поздравявам вас! Защото вие реално правите нещо по въпроса за ограничаване на прираста и популацията. Авторът на темата (авторката всъщност) теоретично ги е посхванала нещата, но реализацията на идеята още и е чужда. С огромно съжаление преди няколко дни пускайки обяви се натъкнах на нейни мнения в друг форум и разбрах, че е занесла НЕкастрирана женска котка на село, която вече е сварила да роди веднъж и предполагам скоро ще успее и втори път. Да не говорим, че част от вече поотрасналите котенца също са женски и са си там. Най-хубавият начин да популяризираш каквото и да било е личният пример. Глупаво е да очакваш от другите да правят нещо, което ти самият не вършиш. Така че много жалко, че доста хора уж разбират къде е корена на проблема, но малко реално правят нещо. А моите поздрави са запазени за практиците, а не за теоретиците :ba_025:
По въпроса с анкетата ви. Имам само една моя домашна котка, която отдавна е кастрирана и не е раждала, а на външните, които кастрирам вече отдавна не следя бройката :aa_002:.

  • (8 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни