Dog.bg Форуми : Кастрация на котка - популяризиране

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кастрация на котка - популяризиране

#1 Потребителят е офлайн   dolittle Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 388
  • Регистрация: 25-June 08
  • Location:София

Публикувано: 19 July 2008 - 02:14 AM

Ще отворя тема, защото смятам, че трябва нещо да се направи, за да се спре това неспирно гонене и изхвърляне на котета!!! На ден по десетки обяви за подаряване на котета, намерени, спасени от улиците, от кофите - ужас просто(а колко нямат и този късмет...) За кучетата вече се контролират нещата, но с котките е ужас - 4 котета спасих, на още 2 жени помогнах да се раздадат котетата и сега пак ще помагам...

Но не е в това въпросът! Трябва да се направи нещо, за да се намали това нескончаемо размножаване! Не знам защо хората така подценяват въпроса и си оставят котките да се заплождат толкова често! Информация ли липсва, хората ли са безотговорни не знам и не искам и да коментирам, но ми се иска да се замислим - как да направим информацията по-достъпна, повече хора да прочетат и по-малко котета да плачат за нов дом.

Хапчета, инжекции има(вредни, но в краен случай и това може), кастриране...дайте да направим тема или не знам - давайте идеи! Да спасим невинните душички, които ще искат някой да ги обича и гледа и тези, които няма да оцелеят дотогава!

#2 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 19 July 2008 - 08:50 AM

Виж тук   - нещо полезно в третия пост.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#3 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 19 July 2008 - 08:26 PM

Цитат

Хапчета, инжекции има(вредни, но в краен случай и това може)


предлагаш да убиваме бавно и мъчително котките за да не раждат? вече си ми много симпатична :huh: :huh:

#4 Потребителят е офлайн   dolittle Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 388
  • Регистрация: 25-June 08
  • Location:София

Публикувано: 19 July 2008 - 10:13 PM

Хич не ми дреме колко съм ти симпатична!!!!!
И кой ти е казал, че кастрацията означава смърт???????? Колко неграмотен трябва да си, за да твърдиш подобно нещо????? Много ми е чудно пред двете възможности - котката ти да и биеш една инжекция и варианта да се появат горе-долу 4 мъничета, които по-късно да бъдат убити бавно и мъчително, да бъдат подритвани и мъчени, кое ли ще избереш....хммммм, труден избор! Колко безотговорен трябва да бъдеш, за да не се замислиш поне малко! :o  :huh:  :o  :huh:

ТИ пък като толкова милееш за животните защо не погледниш колко изстрадали животни има??? Защо не погледниш колко са обявите за спасени котки, които търсят дом и колко са тези, чиито стопани не могат да се грижат за тях? А???

Аз ще ти кажа защо - защото такива като теб -поритани само на думи могат да дрънкат колко обичат животните, но действия никакви - аз самата мога да кажа колко животни съм спасила и на колко съм помогнала да имат по-свестен живот, но искам тази бройка - на нуждаещите животни да се намали!

За това ще се боря и хич не ми пука от хора като теб! Аз не смятам, че кастрацията е смърт - тя може да се акоже път към спасяването на няколко котета годишно, родени от дадената котка. И тези котета няма да се мъчат, да бъдат подхвърляни, гонени и разкъсвани от кучета и хора(защото изроди всякакви, с очите си съм виждала).

Та само едно ще ти кажа - дръж си "симпатиите" на топло и си дръж на теориите....

#5 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 July 2008 - 10:27 PM

:blink: Не обичам да се меся, но ще си позволя да го направя просто защото виждам, че благодарение на някакво дребно недоразумение ще възникне един напълно ненужен скандал и ще се развали иначе хубавата тема.
Manus е искал да каже просто, че хапчетата и инжекциите против разгонване водят до тежки здравословни проблеми за животните и следователно не е желателно да се използват като мярка срещу нежелано забременяване  ;). Това е  :blink:
Ако желаеш можеш да се присъединиш към нашето сдружение (в подписа ми има линк към сайта ни). Ние се занимаваме на доброволни начала в свободното си от работа време точно с кастриране на безстопанствени котки доколкото ни позволяват средствата и ограничените човекоресурси. Така че още хора, които да помагат никога не са ни излишни.

#6 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 19 July 2008 - 10:30 PM

сега ще ти пиша бавно, защото виждам че четеш трудно. надявам се да ти се получи този път.
погледни цитата в горното ми мнение - осакатяване и смърт наричам хормоналните препарати. дали ще бъде разкъсано едно животно от кучета или от рак, за мен определено има разлика. първото поне е бързо.
а избора между инжекция или котета съм го направил. винаги едни котета са за предпочитане. те не са рак. не са болест. нямам намерение да съсипя живота на една котка съвсем целенасочено и съзнателно за да предпазя МОЖЕ БИ някой друг. този избор ми идва в повече.
кастрация е едно, хормоните са друго.

#7 Потребителят е офлайн   dolittle Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 388
  • Регистрация: 25-June 08
  • Location:София

Публикувано: 19 July 2008 - 10:40 PM

Зная, че са вредни и аз също съм против! Но ако виждаш, че не си наблюдаваш котката добре и си "изпуснал работата" от контрол и това е решение - крайна мярка, много крайна, но понякога може да се окаже единствен вариант.За съжаление повечетостопани на мъжки котки, пък, смятат, че като имат котарак и няма да се прибере бременен - грижи нямат и ги пускат да щъкат къде ли не.

За това исках да говорим за популяризиране на кастрацията(не казвам всички котки да се кастрират), но да има повече и по-достъпна информация. Неинформираните хора са мноого. Да не говорим за мненията от сорта на "котката ми нема да я кастрирате, иначе каква котка е", "че той какъв котарак е, ако го орежем..." и най-вече безумията, че хапчетата били по-добре отколкото касрация, че иначе умирали рано и какви ли не тъпотии. Наслушала съм се на какво ли не, предполагам и Вие.

Имала съм котка и никога не съм й давала хапчета или да съм била инжекции, но си я наблюдавах, не се заплождаше и т.н. Не знам, не мога да си обесня защо толкова хора не си гледат котетата, когато са разгонени! Не им обръщат внимание, накрая - хоп, бебета и айде на боклука, че да не са ни грижа!

#8 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 19 July 2008 - 10:43 PM

ако искаш да популяризираш кастрацията говори за нея. няма как да убедиш някого че хапчетата не са по приемливия вариант когато сама казваш че са допустими в някои случаи. НЯМА такъв случай.

#9 Потребителят е офлайн   dolittle Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 388
  • Регистрация: 25-June 08
  • Location:София

Публикувано: 19 July 2008 - 10:51 PM

Мисълта ми беше КАК да я популяризирме? Аз да тръгна на приятелите ми да говоря, то добре, но не е достатъчно.

#10 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 19 July 2008 - 10:53 PM

а моята КАК да сведем до НУЛА употребата на хормонални таблетки и инжекции.

#11 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 August 2008 - 08:08 AM

НЯМА по-добра алтернатива от кастрация, когато настъпи моментът за това. Освен ако животното няма да се ползва за развъдна дейност (не просто множене), но и тогава максимумът (варира според различни мнения) е м/у 5 и 7 години. Дори и в такъв случай обаче, настъпва денят за кастрация - като всяко живо същество, Котката има право на нормален живот. Именно КАСТРАЦИЯТА е тази, която осигурява на Котката въпросния нормален живот. При добър ветеринарен лекар тази процедура (по-проста и по-бърза при мъжките, по-бавна и по-сложна при женските) не застрашава с нищо живота на вашия любимец.
:blink:
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#12 Потребителят е офлайн   PinK^{LaDy} Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 100
  • Регистрация: 21-August 07
  • Location:Varna

Публикувано: 07 August 2008 - 07:52 PM

Цитат

При добър ветеринарен лекар тази процедура (по-проста и по-бърза при мъжките, по-бавна и по-сложна при женските) не застрашава с нищо живота на вашия любимец.
:blink:

Не съм много съгласна с това че не застрашава живота на домашните ни любимци.Имах мъжки котарак и въпреки лесната и бърза процедура стана така че котарака ми почина.Вмомента имам три животни две кучета(женски) и една котка(отново мъжка) и нямаме намерение да ги кастрираме.Едното ми куче е вече на 14 години и не е кастрирана и е в отлично състояние.Така че според мен това че като се кастрират домашните любимци и живота им се удължава не е вярно.Другото ми куче е на 5 месеца а котката ми е на 3 и тепърва ще се разгонват.Всичко зависи от стопанина.Ако се грижи добре за животните си няма да има толкова много бездомни котки и кучета и ако се дава на животното любов и им се обраща внимание пак ще живеят дълго.Дори и да се кастрират бездомните котки едва ли това ще намали обявите за подаряване на спасени от улицата бездомни котенца.Има милион скитащи се котки и ако се кастрират една две котки това няма да промени нещата защото една котка ражда по около 3-4 котенца.Като родят два пъти в годината всяка котка ражда около 8 котенца.Постоянно бездомните котки се увеличават и каквото и да се прави едва ли толкова лесно ще може да стане така че бездомните животни да се намалят. :'( :'( :'( :- :- :-
User's Signature

Всеки Страда И Всеки Обича , А После Плаче И Дълго Мълчи.Всеки Вярва В Някого , Докато Той Не Го Нарани

#13 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 07 August 2008 - 08:13 PM

Цитат

Имах мъжки котарак и въпреки лесната и бърза процедура стана така че котарака ми почина.В


Недей да дезинформираш, плашиш и почти лъжеш хората:

Цитат

Първо съгласна съм със alekian_yona , защото съм едва на 14 и родителите ми много добре ме познават и ги разбирам защо може да са скрили нещо от мен.Разбрах, че котето не е починало от кастрацията, а от някаква друга болест дори и наще не са запомнили името и.

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#14 Потребителят е офлайн   PinK^{LaDy} Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 100
  • Регистрация: 21-August 07
  • Location:Varna

Публикувано: 07 August 2008 - 08:27 PM

Не лъжа хората.Взехме си котката и я пратихме на иследвания и т.н не ми се връща половин година на зад.Аз си изказвам моето мнение.И имах предвид с това че не е нужно и домашните котки да се кастрират.Когато човек обича домашния си любимец и не го пуска по улиците да скита свободно едва ли има вероятност котката му да забременей и да роди котета които после да се хвърлят на боклука.Това че живота ставал по добър за животното не смятам така.Просто дадах тоя пример точно заради това че хората които имат домашни любимци е по добре да се грижат за тях и да не ги пускат да скитат по улиците отколкото да ги кастрират.Ти какво би избрала да си кастрираш котката като знаеш че дори и минимален да е но има риск за живота на котето или да се грижиш добре за него и да не му позволяваш да скита по улиците.
User's Signature

Всеки Страда И Всеки Обича , А После Плаче И Дълго Мълчи.Всеки Вярва В Някого , Докато Той Не Го Нарани

#15 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 07 August 2008 - 08:32 PM

Не, когато котката живее само вътре и не се пуска навън няма как да забременей ей така, но има вероятност да се хвърли през балкона, тласкана от сексуални желания...
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#16 Потребителят е офлайн   PinK^{LaDy} Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 100
  • Регистрация: 21-August 07
  • Location:Varna

Публикувано: 07 August 2008 - 08:39 PM

Цитат

Не, когато котката живее само вътре и не се пуска навън няма как да забременей ей така, но има вероятност да се хвърли през балкона, тласкана от сексуални желания...

Ами ако си гледаш добре котката и не я пускаш на терасата едва ли има вероятност да се хвърли през балкона.И аз съм в апартамент но сме остаклили терасата заради котката която вече нямам но и сега малкия ми котарак си ходи на терасата(там му е тоалетната) но не се упасявам че ще скочи през балкона просто няма как.Ако човек има желание може да направи всичко.Вчера като водих котарака ми за ваксина и ветеринаря каза че вече започва да показва признаци за разгонване,но притеснява ли ме това не нали защото знам че котката ми няма да скочи през балкона за да си задоволи сексуалните желания и няма да излези на улицата и да заплоди някоя котка. Пффф защо ли въобще писах  :huh: :huh: :huh:
User's Signature

Всеки Страда И Всеки Обича , А После Плаче И Дълго Мълчи.Всеки Вярва В Някого , Докато Той Не Го Нарани

#17 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 07 August 2008 - 08:43 PM

Ако лекар ти е казал, че мъжки котарак проявява признаци на разгонване.... няма смисъл повече да коментираме нищо.
А и да, май няма смисъл да пишем повече.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#18 Потребителят е офлайн   PinK^{LaDy} Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 100
  • Регистрация: 21-August 07
  • Location:Varna

Публикувано: 07 August 2008 - 08:47 PM

Цитат

Ако лекар ти е казал, че мъжки котарак проявява признаци на разгонване.... няма смисъл повече да коментираме нищо.

Какво искаш да кажеш с това??? :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
User's Signature

Всеки Страда И Всеки Обича , А После Плаче И Дълго Мълчи.Всеки Вярва В Някого , Докато Той Не Го Нарани

#19 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 07 August 2008 - 08:53 PM

Ще ти кажа на ЛС, моля модератор да изтрие последните мнения, че не са по темата. Благодаря.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#20 Потребителят е офлайн   dolittle Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 388
  • Регистрация: 25-June 08
  • Location:София

Публикувано: 08 August 2008 - 12:32 PM

Пинк Лейди, добре, щом толкова много грижи полагаш за котето да не излиза и да не заплоди някоя котка добре, не го кастрирай. Ние не можем да те накараме. Но идеята е да се кастрират масово котките, което неминуемо ще доведе до спад на броя на бездомните и търсещите дом котета. Ти си представяш нещата като една-две кастрирани котки, но ние се борим за мноооого по-голяма бройка. И наистина е от огромно значение да се кастрират бездомните и дворните котки. Не знам защо смяташ, че не е така.

а що се отнася до нещастието, сполетяло вашето коте, първо съжалявам за загубата ви, второ при добър и проверен ветеринар рискът е минимален. То ако става на въпрос може и сливица докато ти вадят нещо да се обърка и да не излезеш от кабинета. Мама има приятелка поченала от зъб. просто стават такива неща, но те не са правило и не се случват на всеки. Като цяло процедурата не е сложна и опасна!

Другата причина, поради която трябва да се кастрират котките е защото много стопани не са склонни да търпят уринирането, воя и поразиите, които правят по време на разгонването. Тогава започват да ги тъпчат с хапчета против разгонване и хормонални инжекции, които са страшно вредни и водят до увреждания, рак и смърт! Но понеже не им вият вече на главата, хората са доволни. После реват, когато котето си отиде!

Информираност!!!!!!!!! Как да обесня, че за всичко трябва да се чете и пита: и за хапчетата, и за инжекциите, и за кастрацията, така също и за ветеинарите - кой и добър и кой не. преди да заведете животното на лекар ПИТАЙТЕ КОЙ Е ДОБЪР!!!! ЧЕТЕТЕ!!! И преди да направите нещо на любимеца си също се информирайте за плюсове, минуси и последствия!

  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни