Dog.bg Форуми : Митове за хъскито

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (17 Страници) +
  • « Първа
  • 15
  • 16
  • 17
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Митове за хъскито

#321 Потребителят е офлайн   Мидрол Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 423
  • Регистрация: 23-October 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 August 2014 - 12:46 PM

По повод жегите. Друг редовен въпрос е: Ау, как ли се мъчат горките кучета на тия горещини?
Не само, че не се мъчат, ами и Джини, и майка ѝ почти до обяд лежат на слънце на балкона. В началото Чара ме притесняваше и все исках да я вкарам на хлад вътре, а ето че Джинката и тя същата. Само Ронда не обичаше да лежи на слънце, може би щото е черна.
User's Signature

__________________________
________________________

#322 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 31 August 2014 - 01:15 PM

Това със слънчевите бани е присъщо на всички породи. Не се наблюдава при всички кучета. Понеже преди време се заинтригувах от този тип поведение, научих много интересни неща. Например, че към това става пристрастяване, като към наркотик. При излагане на УВ лъчи се произвеждат повече от т.нар. feel-good хормони, които се свързват с т.нар опоидни рецептори - това са рецепторите, които реагират на хероина и др. подобни наркотици. Също така, всички знаят, че така се набавя витамин Д3, само че при кучетата и хората става по различен начин. При хората става чрез кожата, а кучетата си го набавят, като се излагат на слънце и после ближат козината си и и така го приемат през устата, защото той не преминава в кожата им. Така че, когато кучето ви се пече на слънце, има защо :) Това ме навежда на мисълта, че не е добре да си къпеш кучето, та камо-ли да го къпеш често. Извинявам се за офтопика.
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#323 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 01 September 2014 - 04:25 PM

Наскоро тази "екстра" се появи и при Джак. Въпреки, че е черно-бял обича да се препича на слънце дообяд. Досега никога не ми го беше правил. Като влезне вкъщи целия гори и плъхти. Първите пъти се притесних и все исках да го прибирам, но той си настояваше. После реших, че колкото и да ми е тъп, все пак си има инстинкт и явно знае какво прави.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#324 Потребителят е офлайн   Мидрол Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 423
  • Регистрация: 23-October 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 September 2014 - 06:10 AM

Не знаех това за витамин Д3. Наистина като се приберат в стаята, се облизват едно хубаво, аз в началото им казвах да внимават на какво се учат от котката, че скоро ще почнат и да мяукат. А то си имало друга причина! Благодаря, Хъскипауър!
User's Signature

__________________________
________________________

#325 Потребителят е офлайн   Мидрол Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 423
  • Регистрация: 23-October 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 September 2014 - 06:31 AM

Между другото, по повод разпространеното мнение, че хъскито няма да защити стопанина си при нужда. Ако не дай боже влезе крадец вкъщи, много е вероятно моите да му махат с опашки и да му се радват. Те всеки път изпадат във възторг, когато някой - познат или непознат - идва у нас. Но навън са ме защитавали, когато се е налагало.
Веднъж например бяхме само с Джини, когато един съсед-скандалджия ни срещна и взе да ми крещи, че еди какво си станало, че и взе да пристъпва към мене, размахвайки ръце. И изведнъж Джини, веселушката Джини, така настръхна, оголи зъби и протегна шия към него, че оня отскочи и на заден ход взе да вика „Дръж си кучето, ма!“
Друг път Чара се озъби на едни буйни тийнейджъри, които ме бяха заобиколили и ръсеха глупави остроумия по мой адрес.
Да не говорим, че три-четири пъти се е случвало зимно време да се подхлъзна, да се пльосна на снега и да изпусна каишките. При всяко друго изпускане на каишка освободеното куче ми драсва моментално и може да мине и час докато благоволи да се прибере. Но ако съм паднала, те дотичват обратно и почват да ме лижат!
User's Signature

__________________________
________________________

#326 Потребителят е офлайн   BloodraiN Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 10-May 14
  • Gender:Male

Публикувано: 27 September 2014 - 08:17 AM

Доста големи глупости прочетох в тази тем- посмях се от сърце :ab_041: Та освен стандартните неща, че хъскитата са тъпи, че са зли и т.н. бях чул и следният бисер:
"ааа това е хъски така ли, много е хубава! И какви прави уши има, ама то ти си ги рязал като била малка нали? Те за това са таакиваа, а не са клепнали." :blink:

  • (17 Страници) +
  • « Първа
  • 15
  • 16
  • 17
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни