Dog.bg Форуми : Бебе-Лястовичка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бебе-Лястовичка

#41 Потребителят е офлайн   portent Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 173
  • Регистрация: 07-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 23 July 2010 - 06:06 PM

Бебето се изака,... изглежда достатъчно твърдо, ципесто, но в същото време и достатъчно рядко (хепи)
User's Signature

Don`t contemplate life, live it.

#42 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 23 July 2010 - 09:09 PM

Никой не може по снимка да ти каже кога ще се научи едно птиче да лети. Това е различно за всяко пиле. Единствено можеш да се ориентираш дали скоро ще е време да излети, по това дали перата му са напълно израстнали. Това се познава като погледнеш от вътрешната страна на крилата в основите на дългите перца. Ако самите основи на перата са обвити в бели ципички, значи перата още растат. Когато са напълно израстнали, тези ципички падат на люспи.

Лястовичето поема толкова храна, колкото е гладно. Храниш докато поема. Като се наяде, то се дърпа от пинсетата.
Не знам дали си видяла темата за лястовиците и бързолетите с доста подробни обяснения, затова пращам линк.

Лястовичета и бързолетчета, паднали от гнездо

#43 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 23 July 2010 - 09:09 PM

Никой не може по снимка да ти каже кога ще се научи едно птиче да лети. Това е различно за всяко пиле. Единствено можеш да се ориентираш дали скоро ще е време да излети, по това дали перата му са напълно израстнали. Това се познава като погледнеш от вътрешната страна на крилата в основите на дългите перца. Ако самите основи на перата са обвити в бели ципички, значи перата още растат. Когато са напълно израстнали, тези ципички падат на люспи.

Лястовичето поема толкова храна, колкото е гладно. Храниш докато поема. Като се наяде, то се дърпа от пинсетата.
Не знам дали си видяла темата за лястовиците и бързолетите с доста подробни обяснения, затова пращам линк.

Лястовичета и бързолетчета, паднали от гнездо

#44 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 23 July 2010 - 09:13 PM

Никой не може по снимка да ти каже кога ще се научи едно птиче да лети. Това е различно за всяко пиле. Единствено можеш да се ориентираш дали скоро ще е време да излети, по това дали перата му са напълно израстнали. Това се познава като погледнеш от вътрешната страна на крилата в основите на дългите перца. Ако самите основи на перата са обвити в бели ципички, значи перата още растат. Когато са напълно израстнали, тези ципички падат на люспи.

Лястовичето поема толкова храна, колкото е гладно. Храниш докато поема. Като се наяде, то се дърпа от пинсетата.
Не знам дали си видяла темата за лястовиците и бързолетите с доста подробни обяснения, затова пращам линк.

Лястовичета и бързолетчета, паднали от гнездо

Нормално, толкова голяма лястовица може да изяде и 30 бели червея на хранене. Храни се през около 3 часа в светлата част от деня, т.е. от 8-9ч. до към 19ч. Лястовиците не летят през нощта, следователно не хранят през нощта и малките си. Вода не давай отделно, просто навлажнявай храната. Не е нормално да е сънена. Вероятно това се дължи на малкото количество храна, което поема.

Първите хранения се налага да са насила с отваряне на човката и пъхане на храната вътре. После свикват и сами отварят човка като те видят. Когато, обаче, попаднат при човек вече поотраснали, не свикват да отварят клюнче много-много. По-опърничаво се държат, защото са вече свикнали с родителите си и трудно ще приемат човек за родител.

#45 Потребителят е офлайн   portent Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 173
  • Регистрация: 07-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 24 July 2010 - 10:22 AM

30 бели червея на хранене :?? Това не е ли много? Ако не е, значи наистина не се храни добре птичето.... Сутринта със зор му вкарах в устата 2-3 комара, 4-5 мухи и убих една прясна пеперуда, като и махнах крилете и я нарязах на 3-4 .... това добре ли е за едно хапване? Иначе точно осега дадох на птичката около 10-тина мухи.... мисля да я нахраня пак към 13-14 часа.
Иначе проблемът ми е, че не разбирам кога не иска да яде, защото не показва никакви признаци на желание/нежелание да се храни.... аз й отварям човката и каквото набутам, това е. Иначе днес се изака и сутринта в 7, и сега. Акото е добро :) в ципичка, но все пак не много твърдо... Птичето е активно точно около 10-15 мин след хранене, докато се изходи и след това си го слагам в кутийката и само си седи или заспива...Дано всичко да е ок...
Абсолютно всички опити за летене... или по-скоро скок завършват с падане и бягане към някой ъгъл :) надявам се скоро това да се промени.
User's Signature

Don`t contemplate life, live it.

#46 Потребителят е офлайн   portent Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 173
  • Регистрация: 07-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 25 July 2010 - 02:21 PM

Пиша, за да се похваля, че малкото е още живо и става все по-жизнено, макар че опитите за летене винаги завършват с едно звучно "пльос!". Вчера взех бели червеи и му давам по 20-тина.... Едвам му ги намушквам в устата, макар че може би това от една страна е добре, защото не се доверява на хора... въобще :) Дано 20 да му стигат... само на това се надявам. Ака след всяко хранене по веднъж-два пъти и винаги е в бяла ципичка и влажно :) ... Много се надявам най- най- много до седмица да се научи да лети, защото не знам какво ще правя, ако не може... просто ми се налага да пътувам и не мога да го взема!
Имам въпроси и за летенето... дали да го пускам на двора или вкъщи/// сега е още много малко за навън, просто ме е страх да не го изпусна и да не мога да го прибера след това... но от друга страна е абсурд да се научи да лети в апартамент. Не знам какво да правя :С Не знам как да разпозная момента, в който вече е готово за излитане :С Надявам се този момент да е много скоро!
User's Signature

Don`t contemplate life, live it.

#47 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 25 July 2010 - 07:21 PM

Когато лястовицата е готова да полети, тя просто излита от ръката ти и няма връщане. Когато перата израстнат напълно, го изнасяш навън на просторна поляна. Протягаш ръката си настрани и колкото се може по-нагоре и стоиш така с лястовичето на ръката ти, не на дланта, а на пръстите странично хванало се с краченцата. Стоиш така и лястовичето се оглежда, малко потреперва, докато тялото му се затопля от слънцето, изаква се, за да се освободи от ненужния товар. Най-добре е да пробваш на място, където отгоре летят други лястовици. То ги чува как чирикат и ги гледа. Започва и то да чирика нещо и изведнъж литва. Това е то.

Може да литне и да се пльосне, затова отдолу трябва да има трева. В такъв случай прибираш и след 2 дни пак пробваш.

#48 Потребителят е офлайн   portent Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 173
  • Регистрация: 07-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 26 July 2010 - 04:14 PM

Благодаря за полезния отговор! Тя става все по-жизнена, преди малко дори се опита да излезе от кутийката, затова я извадих и като че ли опитите за летене стават мааалко по-добри. :ae_085: Днес обаче ме притеснява друго, а то е, че въпреки че старателно деля червейчетата на две, сега видях, че ги е изхвърлила цели... може би от 20-тина на ядене изхвърля по 6-8 цели. Надявам се поне останалите да успява да усвои. :dry:
User's Signature

Don`t contemplate life, live it.

#49 Потребителят е офлайн   portent Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 173
  • Регистрация: 07-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 27 July 2010 - 11:34 AM

Давайте ми съвет, моля!!! :)) Днес птичката е особено активна.... Въобще, много се дърпа, едвам успявам да я нахраня, постоянно се опитва да излиза от кутията и ако не съм сложила мрежичка отгоре, ще успеее,,... След като обезопасих стаята така, че да не може да се вмъква под леглата и т.н., я пуснах от кутията и се задържа във въюдуха малко повече от метър.... Но просто няма пространство за повече... Лошото е, че от земята няма как да се вдигне да лети, може би няма достатъчно голяма засилка.... Много ме е страх, ако пробвам днес това с поляната, че ще падне някъде и няма да мога да я намеря. Дайте ми съвет, моля... дали вече е време да я пускам :wub:
User's Signature

Don`t contemplate life, live it.

#50 Потребителят е офлайн   portent Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 173
  • Регистрация: 07-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 27 July 2010 - 03:38 PM

Ето и снимки от вчера! Днес ще направя клипче, за да покажа как се справя с летенето и да чуя отзиви дали да я пускам възможно най-скоро! :)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Don`t contemplate life, live it.

#51 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 27 July 2010 - 09:26 PM

Е погледна ли перата дали са израстнали напълно? На големина изглежда готова, но перата са важните. Погледни ги дали още имат ципички в основата си.

Като я пускаш в стаята да лети, пускай пердетата на прозорците, за да не се удари в някое стъкло.

#52 Потребителят е офлайн   portent Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 173
  • Регистрация: 07-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 27 July 2010 - 10:01 PM

Гледах под крилцата дългите пера и честно казано, не виждам никакви ципички :) Иначе, ето линк към опитите за летене.... http://vbox7.com/play:753b6dcf Мисля утре след обяд да пробвам на полето.... Дано успее от първия път, защото не знам как ще го намеря из треволяка :X
User's Signature

Don`t contemplate life, live it.

#53 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 27 July 2010 - 10:39 PM

Пробвай на окосена ливада, не в някакви високи треви.

#54 Потребителят е офлайн   portent Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 173
  • Регистрация: 07-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 28 July 2010 - 09:00 AM

Уааааааааааа!!!! (Хепии) (хепии) Просто няма емотиконка, която да изрази радостта ми :))))))))))))))))))))))))))))))))))
Като станах преди час, накълцах червеите и отворих кутията, лястовичката въобще не ми позволи да я храня, а направо опита да излети от кутията, пуснах я замалко - полетя.... реших, че е време.
Отидох на горе-долу най-добре окосената полянка наблизо с татко и братовчед ми - евентуално да я хванем, ако не се справи...
Но тя се справи прееееевъзходноооооооооооооо :))))))))))))))))))))))))))))))) Въобще не ми позволи да я хващам, направо изскочи от кутията, летя 30-40 метра, след това направи кръгче, мина покрай нас и отиде към другите лястовички, които може би търсеха храна :) :) :)
Толкова много се радвам и много благодаря за полезните съвети!!!! :)
Благодаря falconess !

P.S. Има и клипче, но нищо не се вижда на него, защото птичката е бърза като вятъра :ab_041:
User's Signature

Don`t contemplate life, live it.

#55 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 28 July 2010 - 11:49 AM

Това ще да е прекрасно усещане! :be_107:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#56 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 28 July 2010 - 10:48 PM

Хахаха. Добре се справи! Знам какво е чуството и е нещо велико!

#57 Потребителят е офлайн   albenapd Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 22-June 15

Публикувано: 22 June 2015 - 07:34 PM

Виждам ,че темата е стара ,но ни е точно каквото търся.
Преди 3 дни намерихме лястовиче Качена снимка
Малко е ,но си има перца и много добър апетит. До вчера основно го хранехме със сварен жълтък на кашичка с вода и с пипета.Но от днес почнахме да даваме мухи и не иска да яде жълтъка :ab_041: Ака си редовно ,давам и водичка два пъти дневно. Но не успявам да наловя достатъчно мухи.Утре мисля да ида да купя бели червеи и да попитам виждала съм някакви изсушени мухички за храна за рибки ,дали ще стават за нашето лястовиче.Държим го в кутия вътре със памук и вечер го покриваме с един лист хартия.Днес го изведохме в двора и го сложих на едно дръвче да поседи сред природата.
Дали тези грижи са достатъчни за да оцелее,другото ме притеснява ,дали ако успее да полети ще се адаптира сред птичата среда? :wa_048:

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни