Dog.bg Форуми : Немски дог

Към съдържанието

 
 
 

БНК Немски дог

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (128 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Немски дог

#21 Потребителят е офлайн   gani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1273
  • Регистрация: 21-June 05
  • Location:София

Публикувано: 07 July 2005 - 06:29 PM

А колко дълго живеят,защото наистина са много хубави ку4ета w) .
User's Signature

°¤«_Golden_Retriever_Best_Fan_«¤°[br]Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   gani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1273
  • Регистрация: 21-June 05
  • Location:София

Публикувано: 07 July 2005 - 06:30 PM

А в София някой да знае кои ку4ета трябва да са с намордник?
User's Signature

°¤«_Golden_Retriever_Best_Fan_«¤°[br]Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   schatzie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 338
  • Регистрация: 27-April 05

Публикувано: 07 July 2005 - 07:10 PM

Цитат

Пясъчен, Петнист, Тигров, Датски и Черен Дог r) d)

Качена снимка

ъъъъъъ, извинявам се но ще направя малка корекцийка n)

Цветовете са: Пясъчен, Арлекин, Тигров, Син и Черен
Черният цвят има разновидност Плтен или Плащов

Много често в България бъркат породата и вместо Немски дог я наричат Датски дог, Английски дог и дори Кралски дог. Объркването явно идва от това че на английски породата се нарича "Great Dane" r)

За мен кучетата от тази порода са страхотни по характер и са едни огромни, умни и нежни създания.
Ще се опитам да постна няколко снимки на български догове, но първо ще питам собствениците им дали са съгласни b)

#24 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 07 July 2005 - 08:58 PM

Цитат

какво значи "краткият им живот"......... ? s)

Средно един дог живее около 8 години.... 10 години вече е много стар.....13 години е грохнал старец. за сравнение - средната възраст на чау-чау е около 13-15 години.

7 години живот до едно брилянтно създание. И да броя дните до умирането му... не знам......сърцето ми се къса - погребвала съм кучета, знам колко боли....... не бих могла да живея в агония всеки ден......
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#25 Потребителят е офлайн   gogdelb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 22-April 05
  • Location:Пловдив

Публикувано: 07 July 2005 - 09:25 PM

"Който е живял щастливо, той е живял дълго"
Коцебу

"Важното е не дали дълго ,а дали добре си живял"
Сенека

"Аз намирам смисъла на човешкия живот не в неговата продължителност, а в неговата интензивност и ползотворност"
Александър Стамболийски

Тези фрази са написани относно човешкия живот, но аз откривам дълбокия им смисъл и в кучешкия...
Да направим такъв живота на кучето си зависи само и единствено от нас!

#26 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 07 July 2005 - 09:33 PM

Цитат

"Който е живял щастливо, той е живял дълго"
Коцебу

"Важното е не дали дълго ,а дали добре си живял"
Сенека

"Аз намирам смисъла на човешкия живот не в неговата продължителност, а в неговата интензивност и ползотворност"
Александър Стамболийски

Тези фрази са написани относно човешкия живот, но аз откривам дълбокия им смисъл и в кучешкия...
Да направим такъв живота на кучето си зависи само и единствено от нас!

МНОГО МИ ХАРЕСВА ПОСЛЕДНИЯ ПОСТ....
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО СИ ЖИВЯЛ С КОЙ СИ ЖИВЯЛ А...КАК СИ ЖИВЯЛ !!!
А ТЕЗИ УДИВИТЕЛНИ ЖИВОТНИ ОСТАВАТ ТАКАВА СЛЕДА ЧЕ ПО ДОБРЕ ДА СИ ЖИВЯЛ ЕДИН ВЕК С ВЕЛИКО СЪЗДАНИЕ КАТО ТЯХ ОТКОЛКОТО ДА НЕ СИ ИЗПИТАЛ И МИГ С ТЯХ!!!


ПРИЯТЕЛИ ЗАЩО ЗАПОЧНАХТЕ С ТОВА КОЛКО ЖИВЕЯТ ....МИЛИТЕ НЕКА ГОСПОД ИМ ДАДЕ ГОДИНИТЕ А НИЕ ЛЮБОВТА СИ ....КАК МЕЧТАЯ ДА ИМАМ ТАКОВА КУЧЕ ... r) НАСКОРО СЕМЕЙНО ПАК ГО ОБСЪЖДАХМЕ ....И ПАК НЕ МИ ДАДОХА a)
User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

#27 Потребителят е офлайн   Teddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 662
  • Регистрация: 16-May 05
  • Location:София, Младост 1

Публикувано: 07 July 2005 - 09:37 PM

Да... от нас и звучат хубаво, ама .... незнам, аз имам Грита само от седмица и вече не мога да си представя какво ще правя ако нещо й се случи. Не мога да си представя така и идеята за куче, което дори да гледам, като принц ще живее по-кратко, отколкото повечето кучета. Просто въпреки, че съм наясно, че толкова живее попринцип все ще обвинявам себе си за нещо, че нещо не съм направила, както трябва, че е можело да бъде с мен и по-дълго.
User's Signature

Прави каквото трябва, да става каквото ще!

#28 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 07 July 2005 - 09:48 PM

Съжалявам, но вселенските мъдрости не ме утешават, когато си погребвам кучето. сори.... явно не съм дорасла за мъдрите мисли, не съжалявам за което. Не мога аз да погреба едно същество, което ми е почти като дете и повече от приятел и да се утешавам как ще си имам друго... това да не ми е играчка?...голям праз като е живяло достоен живот..нали е починало и аз съм тази която е останала да помня........
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#29 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 07 July 2005 - 09:50 PM

Teddy
дай лапа.

кучатата не са консуматив - не може като умира едното, философската въздишайки да вземеш другото.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#30 Потребителят е офлайн   gogdelb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 22-April 05
  • Location:Пловдив

Публикувано: 07 July 2005 - 10:12 PM

Furia_S
малко съм изненадан от начина по който разсъждаваш. Не знам как да ти го обясня така, че...

"Който се страхува от смъртта ,той вече не живее."
Зойме

"Чашата на живота е прекрасна! Каква глупост е да се оплакваш от нея само заради това, че се вижда нейното дъно."
Е. Ренан

"Ако бях безсмъртен, щях да измисля смъртта, за да изпитвам удоволствие от живота"
Ж. Ришпен

#31 Потребителят е офлайн   gani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1273
  • Регистрация: 21-June 05
  • Location:София

Публикувано: 07 July 2005 - 10:23 PM

Според мен Furia_S и Teddy са прави,защото не може,когато едно ку4е,с което си живял 13години умре,ти да запо4неш да си спомняш някакви мъдрости!!!!!!!!! bl)
User's Signature

°¤«_Golden_Retriever_Best_Fan_«¤°[br]Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   puppy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 155
  • Регистрация: 21-May 05

Публикувано: 07 July 2005 - 10:25 PM

Влюбих се в тази порода още от първия път- имат толкова благороден израз. Те са като кралете сред кучетата w) ! Толкова искам да си имамедин такъв красавец, но за съжаление нямам нито място, нито възможност да го гледам s) . Засега се задоволявам само да им се радвам на снимчици.
Оставете това коя порода колко живее. Моето куче като беше пинчер и трябваше да живее най- малко до 15 г, а ми го убиха когато нямаше и 10 какво? Каква е гаранцията, че като си вземеш друга порода кучета няма да се случи нещо (да не дава господ)?
Ако имах възможността да осигуря добър живот на един немски дог бих си взела без да мисля дали ще живее 8 години.
Вбесява ме обаче друго, защо хората си вземат такива кучета при положение че не могат да ги изхранват. Виждала съм догове в такова ужасно състояние, че ми иде да убия собственика a) . Последният дог, който видях беше висок колкото доберман и тежеше около 30 кг, всичките му кости си личаха ясно. Това според мен е ужасно наказание и за кучето и за собственика(ако е осъзнал, че не може да гледа такова голямо куче).

#33 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 07 July 2005 - 10:34 PM

r) Скоро ще има снимки на един дог от парка ми ... Фортиция ! Стопанките са му Ева и Ани, сокро си прокараха нет и ще ги поканя да пишат тук. Ева си мечтае за още един дог, иначе Форти е страхотна, може би някои я помнят, идвала е на нашите срещи веднъж. Сега порасна, само носи една футболна топка с нея ! Супер са, когато решат да я уморяват, играем тримата на къси пасове и Фортиция тича само между нас r) Ама това куче няма умора, вярвайте ми !

#34 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 07 July 2005 - 10:39 PM

Цитат

Furia_S
малко съм изненадан от начина по който разсъждаваш. Не знам как да ти го обясня така, че...

"Който се страхува от смъртта ,той вече не живее."
Зойме

"Чашата на живота е прекрасна! Каква глупост е да се оплакваш от нея само заради това, че се вижда нейното дъно."
Е. Ренан

"Ако бях безсмъртен, щях да измисля смъртта, за да изпитвам удоволствие от живота"
Ж. Ришпен

не се обиждай.......
опитвам се да намирам обясненията в нехайното отношение към смъртта....или не си погребвал, или не си обичал.....не се ежи, не съм ти враг, просто от последният ти постинг виждам егоцентричното отношение - пак ти казвам: не те съдя или обиждам..............

ще си останаш изненадан - погребвала съм и кучета и други същества в сърцето си...който е погребвал много - не пародира с това...и не иска нови погребения.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#35 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 08 July 2005 - 10:10 AM

АБЕ ХОРА ЗАЩО ТЕМАТА Я ОБРЪЩАТЕ В ТЕМА ЗА СМЪРТТА ..... s)
ТУКА СТАВА ВЪПРОС ЗА ВЕЛИЧЕСТВЕНИЯ ДОГ !!! ТА ВИЕ ОТ СЕГА МУ НАПИСАХТЕ ГОДИНИТЕ И ГО ПРАТИХТЕ В ЦАРСТВОТО НЕБЕСНО!!!
АЗ СЪЩО ЗА НАЙ ГОЛЯМА МЪКА ПОГРЕБАХ ДВЕ ЛЮБИМИ СЪЩЕСТВА ...КОЛИ НА 8 ГОДИНИ БОЛНО ОТ РАК ....МЕСЕЦИ НА РЕД Я НОСИХМЕ НАРЪЦЕ ЗАЩОТО СЪРЦЕТО НИ СЕ КЪСАШЕ ДА СЕ РАЗДЕЛИМ С НЕЯ ...ДОКТОРИТЕ СЕ ЧУДИХА НА УПОРСТВОТО НИ ....НО ТЯ СИ ОТИДЕ В СТРАШНИ МЪКИ И СЕГА СЕ МОЛЯ ДА НИ ПРОСТИ ТОВА ЧЕ НЕ И ГИ СПЕСТИХМЕ.....
А ТАЗИ НОВА ГОДИНА ПЪК БЕШЕ НАЙ КОШМАРНАТА В ЖИВОТО МИ ПОГРЕБАХ ЛЮБИМАТА СИ ЙОРКИ НА 3 ГОДИНИ ....ЗА ЧАСОВЕ СИ ОТИДЕ ОТ НАС И НИЩО НЕ МОЖА ДА Я СПАСИ ....ТОЛКОВА МЪКА КОЛКОТО ИЗПИТАХ НА НИКОЙ НЕ ПОЖЕЛАВАМ....
ПИША ТОВА НЕ ЗА ДРУГО А ЗАРАДИ ОПРЕДЕЛЯНЕТО НА ГОДИНИТЕ НА ДОГОВЕТЕ ....НИКОЙ НЕ ЗНАЕ КОГА ЩЕ СЕ РАЗДЕЛИМ С НАШИТЕ ЛЮБИМИ СЪЩЕСТВА НО ДАЙ БОЖЕ ДЪЛГО МНОГО ДЪЛГО ВЗАЙМНО ДА СЕ ОБИЧАМЕ!!!!
w)
User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

#36 Потребителят е офлайн   gogdelb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 22-April 05
  • Location:Пловдив

Публикувано: 08 July 2005 - 10:18 AM

Още при първото погребение на близък прочетох някои от тези мисли, но не можех или по-точно не исках да ги проумея, защото мъката ми не позволяваше да разсъждавам трезво. "Толкова прекрасно бе, защото трябваше да свърши" - казах си аз типично по детински.
Но не след дълго вникнах в гениалност им. Може и вие да вникните ,ако поразсъждавате малко. Няма какво да ви ги обяснявам, защото те имат за цел да накарат човек сам да мисли върху тях.
Незнам къде видя нехайство и егоцентризъм. Истината е една - всички ще умрем ,рано или късно. Може дори днес да те блъсне кола... може утре някой твой приятел или съсед да те убие...или пък да те пребият до смърт, за да ти откраднат портфейла... колко хора умират всеки ден ,нелепо или достойно това няма значение. Един край винаги ще е достоен ,ако живота е изживян пълноценно. Трябва да се радваме на всеки миг, на всяка глътка въздух , да сме щастливи зависи само от нас , а едва ли ще сме щастливи, ако всеки ден мислим колко жестока е смъртта (прочети пак Зойме)

YORK ANASTASIA
Не можеш ли да пишеше с малки букви, малко е неприятно така, като че ли викаш.

#37 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 08 July 2005 - 11:19 AM

В моя квартал има много догове. Всички са прекрасни и изглеждат прекрасно с изключение на този на приятелката ми, който боледува много. Има един арлекин, който ми е...РЕСПЕКТ! r) Много голям, много красив....нямам думии. Кучето е много старо. Може би има 11 години. Все още се чувства добре и според мене е щастлив. Човекът си го гледа и му се радва всеки ден. Има и някакво друго куче - подобие на овчарка. И двете кучета са пенсионери но са много позитивни към живота. Останалите догове из квартала са на по няколко години и много им се радвам като се засечем някъде w) По едно време се засичаха наведнъж по 4-5 дога на разходка заедно. КРАСОТА!
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#38 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 July 2005 - 12:56 PM

11-годишен дог в отлична форма? Шапка му свалям на този стопанин.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#39 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 08 July 2005 - 12:59 PM

Е, разбира се не тича много, но според мене за 11 годишен изглежда мноого добре w) И си е здрав r)
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#40 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 08 July 2005 - 01:26 PM

Немския дог ми е една от най най най най любимите породи!Страхотни кучета!Имахме като бях малка(преди брат ми да се роди)и не си го спомням въобще но всеки път като видя дог ми става едно миличко w) w) w) w) Мнооого обичам немския дог- никога не съм виждала дог арлекин но са страхотни.Нашия беше тигров и се казваше Цецко b) d)
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

  • (128 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни