Dog.bg Форуми : Немски дог

Към съдържанието

 
 
 

БНК Немски дог

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (128 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Немски дог

#41 Потребителят е офлайн   boxer4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 592
  • Регистрация: 06-July 05
  • Location:Гетото

Публикувано: 08 July 2005 - 02:28 PM

Това е Аполон на кучешкия род. Обединява в себе си гордост, жизненост, мощ и елеганстност.Дори в състояние на афект не показва нервност.
Дружелюбен, любвеобилен и предан на стопанина, но недоверчив и сдържан към непознати.
Тигров цвят:Основният цвят е светлозлатистожълт до наситено златист с черани напречни ивици. Колкото по-интензивен е основният звят и колкото по-ярки са ивиците, толкова по-впечатляваща е окраската. Малки беяли петна по гърдите и пръстите, както и светли очи и нокти са нежелателни.
Жълт: Светлозлатист до наситено златно жълто желателни са черна маска и черни нокти.
Син: Цветът трябва да е стоманено син без всякакви примеси от жълто или черно. Допустими са по светли очи и бели петна.
Черен: Блестящо антрацитеночерен с тъмни очи.
Петнист /арлекин/: Основния цвят е чисто бял за предпочитене без никакви нюанси с разпръснати по цялото тяло блестящи черни петна с неправилна форма /допустими макар и нежелетелни са някои сиви или кафеникави петна/. Очите трябва да са тъмни но може и да са по светли.
User's Signature

Ако искаш верен приятел вземи си куче!

#42 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 08 July 2005 - 03:10 PM

Чувала съм, че цветът има нещо общо с характера. Сивите са по-"меки", тигровите по-твърди и тн. Е предполагам че е само мит де, но интересно ;)
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#43 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 08 July 2005 - 03:33 PM

In4et0
само мит е. няма никаква взаимовръзка.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#44 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 08 July 2005 - 07:28 PM

Цитат

Още при първото погребение на близък прочетох някои от тези мисли, но не можех или по-точно не исках да ги проумея, защото мъката ми не позволяваше да разсъждавам трезво. "Толкова прекрасно бе, защото трябваше да свърши" - казах си аз типично по детински.
Но не след дълго вникнах в гениалност им. Може и вие да вникните ,ако поразсъждавате малко. Няма какво да ви ги обяснявам, защото те имат за цел да накарат човек сам да мисли върху тях.
Незнам къде видя нехайство и егоцентризъм. Истината е една - всички ще умрем ,рано или късно. Може дори днес да те блъсне кола... може утре някой твой приятел или съсед да те убие...или пък да те пребият до смърт, за да ти откраднат портфейла... колко хора умират всеки ден ,нелепо или достойно това няма значение. Един край винаги ще е достоен ,ако живота е изживян пълноценно. Трябва да се радваме на всеки миг, на всяка глътка въздух , да сме щастливи зависи само от нас , а едва ли ще сме щастливи, ако всеки ден мислим колко жестока е смъртта (прочети пак Зойме)

YORK ANASTASIA
Не можеш ли да пишеше с малки букви, малко е неприятно така, като че ли викаш.

Ми кефи ме с голями букви но щом ви дразни ще мина на малки !!!Извинете !!!
Сигурно екрана ти е по голям и наистина ти бие на очи ....на моя пък лаптоп изглежда прилежно....но сменям ;)
User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

#45 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 08 July 2005 - 10:12 PM

Качена снимка
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#46 Потребителят е офлайн   boxer4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 592
  • Регистрация: 06-July 05
  • Location:Гетото

Публикувано: 12 July 2005 - 01:44 PM

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка
User's Signature

Ако искаш верен приятел вземи си куче!

#47 Потребителят е офлайн   boxer4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 592
  • Регистрация: 06-July 05
  • Location:Гетото

Публикувано: 13 July 2005 - 02:52 PM

Качена снимка
Качена снимка
User's Signature

Ако искаш верен приятел вземи си куче!

#48 Потребителят е офлайн   boxer4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 592
  • Регистрация: 06-July 05
  • Location:Гетото

Публикувано: 13 July 2005 - 02:54 PM

Качена снимка
User's Signature

Ако искаш верен приятел вземи си куче!

#49 Потребителят е офлайн   Mad_Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 13 July 2005 - 03:35 PM

Ако не се лигавеха толкова и ако имаха поне малко вродена агресия сега вкъщи щях да имам И дог... r) харесвам начина по който изглеждат, тялото им, внушителният им вид, но характера им не ми допада... допада ми характера на добермана... d)

#50 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 13 July 2005 - 06:12 PM

Цитат

харесвам начина по който изглеждат, тялото им, внушителният им вид, но характера им не ми допада... допада ми характера на добермана

Характера им е като на малко детенце w) w) w) На мене ми харесват страшно много заради това...А за лигите съм свикнала..Страшно много искам пак да си имам дог- всички цветове ми харесват, характера ми харесва, екстериора е страхотен.Супер кучета!!!!Малко време само...
Аз харесвам и по-агресивни кучета- главно заради атлетичната им стриктура и заради едрата им глава и здрава челюст w) w) w) Както е излезло искам от всяка порода(от средни нагоре) по едно куче l)
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#51 Потребителят е офлайн   puppy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 155
  • Регистрация: 21-May 05

Публикувано: 13 July 2005 - 11:53 PM

Много са добри а за мен това е още един плюс за тази порода. Представям си ако бяха с характер като доберман или ротвайлер- малеееее b) . Ако някога имам дог май няма да е необходимо да кпуваме нашиийници и поводи- и без това ако реши да отиде някъде аз няма да съм кой знае каква пречка l) .

#52 Потребителят е офлайн   Mad_Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 14 July 2005 - 10:10 AM

както си го научиш... ;) d)

#53 Потребителят е офлайн   devilin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1145
  • Регистрация: 05-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Germany

Публикувано: 14 July 2005 - 01:41 PM

Здравейте на вси4ки.Много се радвам 4е има толкова много любители на таzи прекрасна порода.Много искам да публикувам няколко снимки но може ли някой да ми обясни как стажа прика4ването на снимка?

#54 Потребителят е офлайн   devilin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1145
  • Регистрация: 05-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Germany

Публикувано: 15 July 2005 - 12:52 PM

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

#55 Потребителят е офлайн   skitstovel Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 01-October 04

Публикувано: 15 July 2005 - 08:07 PM

Здравейте. Един малко глупав въпрос но.. всеки казва в темата, че живеят малко и т.н.. може ли някой да каже защо? Каква е причината? Размерите или.. ?

#56 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 15 July 2005 - 10:18 PM

skitstovel
Именно размерите са причината. Метаболизма на гигантските породи и миниатюрните е ужасно различен.
Гигантите живеят малко. Договете специално се смятат за преклонна възраст на около 7-8 години. Дог на 9-10 години е уважаван пенсионер. Дог на 13 години е рядкост, а на 15 е нонсенс. Като всяка една крайност гиганта и джуджето преживяват свои лоши моменти. но това че комшийският дог живял 15 години не означава че дог, който ще закупя , ще живее също толкова дълго....
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#57 Потребителят е офлайн   devilin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1145
  • Регистрация: 05-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Germany

Публикувано: 18 July 2005 - 03:01 PM

Зависи много и от самото телосложение на ку4ето.При по леките екземпляри се наблюдава по_дьльг живот от порядька на 10,11 години.

#58 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 21 July 2005 - 09:34 AM

Отглеждала съм Дог,а и имам много познати който имат пове4е от 1 или 2 ку4ета от тази порода и от опит твърдя,4е рядко умират от старост т.е. по-4есто умират от неправилно отглеждане и най-ве4е хранене с кости от който 4есто им се превъртат стомасите.Умират и 4есто от ракови заболявания.Ако животното се гледа правилно то животът му се удължава,в Германия не са рядкост Догове по на 10 и пове4е години!!!

#59 Потребителят е офлайн   Mad_Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 29 July 2005 - 04:01 PM

Забравих да ви кажа... Имаме си ново попълнение - Макс, немски дог - арлекин, купен от развъдника мисля от Старо село (някакво село май беше, но не съм сигурна какво), на 2 месеца... Прекрасен е! Собствениците му са поставени пред дилемата дали да му режат ушите... и ако "да", къде???

#60 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 29 July 2005 - 04:37 PM

Mad_Max
Имаш догче арлекинче?! малейййййййййййййййййййййй честито, каква страхотна новина!

защо не се обърнеш към Ита-Вет във ветеринарния форум с твоят въпрос? Ако купират ушите на малките, мисля че няма да е проблем. Стига да си от София, де)
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

  • (128 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни