Dog.bg Форуми : Родословие-как да получа удостоверение

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Родословие-как да получа удостоверение Оцени темата: -----

#21 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 09 July 2005 - 05:40 PM

tsveti
Ако ще говорим за кучета,

Цитат

Ицо споменава(без да сам го искала) моето име и ку4е-което индиректно ме прави у4астник в диалога-и при едно такова твардение "такова ку4е ниама",при условие ,4е ве4е сам показала моето--го приемам като и4на обида!


значи ИЦО е този, който говорил за твоето тибетче, а не Вабанк. Така че поне умей да си признаваш грешките на импулсивното писане, защото тук се говори, че в България такова куче нито е регистрирано, нито е водено по изложби, което ти самата подтвърждаваш. А това автоматически значи че в киноложките среди такова куче не е известно - тоест няма. Освен говорене във форума има и голям процент на четене - не желая хората да остават с погрешно впечатление. Ако спориш без да обиждаш - ще получаваш винаги уважителен и нормален отговор.

Цвети, хората се държат с теб така, както ти се държиш с тях. Бъди учтива и няма да ме виждаш по екрана си да ти пиша. Което ми е най-горещото желание.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#22 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 09 July 2005 - 05:50 PM

Изоб6то не мога да се сагласиа и с това---пак изопа4и!!!Това ,4е ку4ето не е регистрирано в БГ,не зна4и,4е изоб6то не е!Това,4е не е показвано в БГ на изложба-не зна4и,4е такова ку4е ниама...И,определено мислиа,4е ВАБАНК не говоре6е за киноложките среди,а по принтсип...Не сам допуснала никаква гре6ка при писането си---по скоро ти талкува6 не6тата неправилно!...И пак ти уто4ниавам---показала сам вав Форума ве4е ку4ето си---именно,за да не остават хората с погре6но впе4атление и за да не приемат за миродавно едно такова мнение(на когото и да било то!): "такова ку4е ниама в БГ"...
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#23 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 09 July 2005 - 06:01 PM

Цвети,
Виж, когато едно куче не е регестрирано в Бг, не е водено по изложби, не се знае че го има, то се смята че такова куче НЯМА. Не защото го няма изобщо! Напротив! ти може да имаш най-прекрасното тибетче, с най-великолепно родословие, най-брилянтен представител на породата, най-добре гледан и глезен, но ако за него знаят само случайните минувачи в градинката, то за кинолозите в Бг всъщност е все тая дали такова уникално куче съществува де факто в някой български град, или не. Надявам се сега да ме разбереш и разговора ни да изясни това елементарно недоразумение.

виж, то е като например да има в България някакъв уникален човек - втория Худини, да речем, но щом той не се показва никъде и не демонстрира пред хората изумителните си качества, то всеки в Бг може дакаже : Ние в страната ни нямаме такъв.

показала си във форума кучето си - то в България ли живее? В кой град? В кой клуб е регистрирано?
Ти се ядосваш излишно - никой тук не подлага под съмнение истинността на твърденията ти, но нали трябва да ги докажеш? Доказва се елементарно - пише се къде е регистрирано, това е един вид гаранция че ти не говориш празни приказки. (не защото ТИ ще излъжеш, а защото другите го правят)
виждала съм лайки, приличащи на самоеди, и евроазиери със син език, като ме уверяваха че са чау-чау. Но не са. Само нашата дума да обявим едно куче за определена порода не винаги е достатъчна.

Е, сега вече надявам се сме се разбрали)
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#24 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 09 July 2005 - 06:15 PM

Сега маи ти има6 6анс да ме разбере6---нали то4но с това запо4нах:
4е ве4е сам публикувала снимки вав Форума и на тибет4ето си,и на един от пекинезите си...Ако ниакои тварди,4е разбира от породата и на двете-тогава да се изказва---еи за това се палиа толкова!За6тото по вапроса се изказват хора,които не са много на "ти"...Ина4е поне за мен не е необходимо да се доказвам( и ка4ествата на ку4етата си) пред когото и да било от този Форум-които иска-да виарва,които иска-не!...Показах тибететса,за6тото видиах,4е има такава тема и слу4аино се сдобих с тези снимки-едни прииатели от БГ ме изненадаха прииатно!Нито сам искала да парадирам,нито да спориа с ниакого...но не мога да остана безу4астна кам предизвикателствата!Това e....
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#25 Потребителят е офлайн   bagira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 30-January 05

Публикувано: 09 July 2005 - 06:26 PM

извинявам се , че взимам отношение, но ми стана интересен вашият конфликт.малко не мога да се съглася с Furia_S с това:"Виж, когато едно куче не е регестрирано в Бг, не е водено по изложби, не се знае че го има, то се смята че такова куче НЯМА......" не е така, защото има подобен проблем с АПБТ(ти знаеш много добре), но се изказа малко като Мик, с която спорех доста.това, че няма клуб и не се води по-изложби не означава, че за БГ и кинолозите не съществува.как се създават клубовете??появява се човек запален по породата, има 1, после 2 , и накрая много кучета.иска разрешение от БРФК и кучето става порода в БГ.това какво значи , че преди това не е било Тибетче ли, примерно??
може и да не е точно така или да не съм те разбрала, но това е моето мнение и виждане по темата.замисли се колко много породи има, за които повечето от нас дори не са чували.но има някъде в БГ едно куче, внесено от САЩ, примерно.и какво значи това, че не е порода , а просто някакъв си пес от Америка ли???!
пит булите също не са признати от БРФК, също не се водят на изложби-и какво няма такава порода ли?!същото е в този случай според мен.отново се ИЗВИНЯВАМ за намесата.
User's Signature

PUNISH THE DEED, NOT THE BREED!

#26 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 09 July 2005 - 06:30 PM

Багира,аз пак ти благодариа за тази намеса...ти само ме успокои,4е ниакои все пак е разбрал смисала на моите думи!Наистина е така-о6те пове4е,4е в БГ ниама клуб о6те нито на пекинез,нито на тибететса...
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#27 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 09 July 2005 - 07:32 PM

Цитат

но не мога да остана безу4астна кам предизвикателствата!Това e....


НЯМАШЕ предизвикателства, за никой освен за теб. като човек, който чете отстрани, по възможно най-доброжелателен начин се опитах да ти го обясня.

bagira
Здрастиииииииии на хубавите питове)
Багира, проблемът на вашата порода е друг - АПБТ не се признава от ФЦИ, знаеш го. Така че ако искате да водите племенна-развъдна дейност, да организирате изложби, състезания, и да набивате в главите на хората че питбулите не са чудовища, а едни прекрасни кучета, които при един адекватен стопанин не представляват опасност за околните - феновете и стопаните на АПБТ трябва да поработите здраво. Създайте свой клуб, направете го, нали всеки от някъде започвал - ти самата казваш

Цитат

как се създават клубовете??появява се човек запален по породата, има 1, после 2 , и накрая много кучета.иска разрешение от БРФК и кучето става порода в БГ.това какво значи , че преди това не е било Тибетче ли, примерно??


Това значи че в България има хиляди питове и хората знаят за тях. И феновете на ВАШАТА порода имат шанс да направят нещо за себе си. Но ако има едно единствено тибетче, то хората НЕ знаят за него и с лекота го бъркат с пекинез, например. Излишно е да се сърдим че такова куче всъщност имало, просто защото го е имало. Когато се появят стотици тибетчета, тогава ще говорим за наличие на породата в Бг. И е простително някой да не знае кой кого развежда в градинките. Трябва ли да се ядосваме, ако внеса един влчак и да държа сметката защо хората не знаят за него?

Конфликта тръгна от това, че не искам глобални действия от Цвети, исках от нея в качеството си на модератор на моя ресурс само добрия тон, с който възразява на пишещите тук. Ако тя направи сайт и аз вляза в него, там ще спазвам нейните правила. Винаги се държа на гости така, както го изискват домакините.

P.S.
След отговора на Вабанк смятам да изтрия офф-топването, стига сме правили от форума поредния клюкарник, не ми е хоби да превръщам сайта в дамски сериал.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#28 Потребителят е офлайн   Vabank Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 09-August 04
  • Location:София

Публикувано: 09 July 2005 - 07:34 PM

Всъщност, ще взема да отговоря. Сори, не четох форума няколко часа... d)
Първо: да, напълно е възможно в България да живеят и 10 тибетски спаниела с родословие. При условие, че нито веднъж не съм видяла такъв на живо и не съм чула да се говори за такъв, значи тези кучета НЕ СА ИЗВЕСТНИ, и.е. за мен ги НЯМА - тъй като не знам за тях. Всъщност, в България има над 100-200 хъскита с родословия, за които не съм чувала нищо (което е бая по-проблемно, защото тази порода ме интересува) - е, за мен те НЕ СЪЩЕСТВУВАТ, тъй като аз не знам за тях и съответно не мога да знам дали са страхотни, хубави, не особено свестни, боклук и т.н. Не твърде отдавна една дама, която твърди, че кучето й е от Германия и с документи, и било СТРАХОТНО, се беше появила за малко из дог.бг, но тя не желае да си показва животното НИКЪДЕ... ми, съжалявам.
Както и да е - извинявай, пропуснах да уточня, че ако съдим по изказванията ти във форума, tsveti, в БГ има ПОНЕ ЕДИН тибетски спаниел (женски). Не вярвам да сте изкарвали потайно кученца на пазара в Пловдивския панаир? (понеже прочетох, че не била раждала все още). Дали Е или НЕ Е това куче тибетски спаниел - аз такова не съдя r) и по показаните снимки не мога да преценя. Това, че е била оценявана ПРЕДИ да дойде в България, е много хубаво. Значи мога да дишам спокойно... Все пак ИЗВИНЯВАЙ, грешката е фактологична.
Второ, в случая говорим за "припознаване" на порода. Това, че дадено куче ПРИЛИЧА на някоя порода, не го прави автоматично ОТ тази порода. В някои случаи дори не е лесно да се определи, че куче от дадената порода наистина е неин представител... което не говори добре за развъждането, плод на което е то, но това е друг въпрос. Като се има предвид силната страст на а) магазинери б) ветеринари с) случайни хора в градинката д) всякакви разни да правят такова "припознаване", чувала съм в България да живеят и процъфтяват какви ли не невероятни неща, включително кромфорлендер (в случая да се чете коф-териер). Хваща си човекът кучето под мишница и отива да му го припознаят правилно, т.е. от съдия на 9-та група... Някои неща просто са по-невъзможни от други, за което искрено съжалявам, но това е положението. Мога да приема, че от пазара човек Е в състояние да си купи ротвайлер, доберман, хъски, шар-пей дори... за тибетец, извинявам се, изпитвам незабавно дълбоки съмнения. Особено ако е продаден за пекинез. Но: има си съдии-специалисти. Те да му берат гайлето.
ТРЕТО, това, което съм публикувала, е многозначителна снимка и е пусната със съвсем сериозен въпрос: туй какво е? Както казах, аз знам със 100% сигурност какво е.
Хайде да се изразя по-ясно:
Качена снимка
Това е ли породисто куче? Или може би е "бългериън пекинез"?
А това тук?
Качена снимка
Хайде, за него ще подскажа - това е Ch. Britwald Dragonsong Blackhawk; той е тибетски спаниел. А ей това, като сме почнали, е Pour le Plasir of Lollipop, женска тибетка. Много красив профил има, нали?
Качена снимка
Мисля, че 4 снимки са достатъчни да си уточня, изясня и нагледно да обясня гледната си точка? Аз лично съм убедена, че което и да е от долните две кучета, ако го подмине някой на улицата тук у нас, ще пита хората в края на каишката и те ще му рекат, че е пекинез. И ще си вярват, а и аз ще им повярвам... защото много често "бългериян пекинез" не може да бъде отличен от горните примери. Същата физиономия има... и несъразмерност...
Не-бългериън пекинезите, които се отглеждат все пак в България и имат почва у нас, нямат ГРАМ ОБЩО с горепосочените кучета, включително и с онова на първата пльосната от мен снимка. В това също съм убедена.
User's Signature

Качена снимка Почивайте в мир, мили ангели!

#29 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 09 July 2005 - 09:02 PM

Да,правилно си про4ела-моето ку4е не е раждало...не можах да намериа подходиа6т мажки,когато му бе6е времето!Слу4аиат с Ицо и покупката му ниама ни6то об6то с моето ку4е-и това сам уто4нила!Разбира се,4е спаниелат и пекинезат са две разли4ни породи!И аз нагледно дадох пример сас собствените си ку4ета-мислиа,4е разликата между тиах е о4евадна!...
А ина4е,принтсипно-става6е вапрос то4но за "фактологииа"...макар,4е Фуриа го изталкува по разли4ен на4ин!...
Не сам казвала,4е ниама да си доведа ку4ето на ниакоиа изложба в БГ-просто досега не сам имала вазможност,но...това не отнема от ка4ествата му,нали така!?
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#30 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 09 July 2005 - 11:23 PM

Странен въпрос ... "Родословие-как да получа удостоверение" ? - съжалявам, но няма как да получите родословие, ако нямате такова. Това не е просто удостоверение, а родословие, в което се отбелязват родителите и родословното дърво на вашето куче, документ за неговия прозход. Ако то няма такова, то няма как да има родословие ... в смисъл, че родословието не е експертната оценка, която то може да получи на специализирана изложба или от квалифициран съдия. Надявам се да правите разликата r)

#31 Потребителят е офлайн   bagira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 30-January 05

Публикувано: 09 July 2005 - 11:40 PM

добре де аз все още не разбирам-ако моето куче няма родословиеу, но знам неговите родители-баби и дядовци, как мога да му извадя родословие, макар и то да е частично??или вади ли се документ(който не може все пак да е родословие) за чистотата на породата при моето куче, което да кажем има поколение.аз искам да извадя такъв документ на малките кученца, с уверение в това, че те са представители на породата, което удостоверение(ако мога така да го нарека) да води началото на ново родословно дърво след време....
е има ли такава или подобна възможност??
User's Signature

PUNISH THE DEED, NOT THE BREED!

#32 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 10 July 2005 - 12:07 AM

bagira, ще те разочаровам - не можеш ... малко е сложно, ще се опитам да ти го обесня. Значи това, че ти знаеш родителите на твоето куче, не означава родословие. За да има едно куче родословни документи, то неговите родители и деди трябва да членуват в клуб на породата на съответната федерация и да се водят в племенната книга. За да имат право на връзка - заплождане, трябва да отговарят на определени изисквания, да имат необходимите оценки, както и да са покрили съответните работни тестове, ако има такива, да са им правени необходимите изследвания ... затова е толкова сложно. Има определени изисквания, които кучето трябва да покрие, за да има право да влезе в разплод. За съжаление много хора, даже и такива, които имат родословни кучета, не ги спазват ... просто те приемат кучето като свое ... ,без необходимата грижа и казват - ами как така сега ще му правя изследвания, той си е здрав, нищо му няма, какви са тези тестове за характер - аз си го разхождам в парка, той не е злобен, ооо, сега и пари за ренген за дисплазия, какво е това бруцелоза ... я тази хубава кучка каква е готина, давай да ги заплодим, да видим какво ще излезе ... и кученцата остават без родословие. Просто се прекъсва линията поради незаинтересоваността на човека, което ... не е правилно, но е най често срещания случай.

#33 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 10 July 2005 - 01:40 PM

Цитат

добре де аз все още не разбирам-ако моето куче няма родословиеу, но знам неговите родители-баби и дядовци, как мога да му извадя родословие, макар и то да е частично??или вади ли се документ(който не може все пак да е родословие) за чистотата на породата при моето куче, което да кажем има поколение.аз  искам да извадя такъв документ на малките кученца, с уверение в това, че те са представители на породата, което удостоверение(ако мога така да го нарека)  да води началото на ново родословно дърво след време....
е има ли такава или подобна възможност??

Не мога да разбера защо непрекъснато трябва да обясняваме какво е родословие или по-точно "Родословно свидетелство".
Това е Документ за доказан произход. Това, че ти знаеш кои са майката и бащата, не е доказателство. Доказателство са документи, издадени от клуба на породата или съответното киноложко дружество ако няма клуб, с които се одобрява дадена връзка, в изискванията на някои клубове фигурира и снимка на връзката, присъства отговорникът по племенна дейност на клуба и двамата собственици, евентуално ветеринарен лекар, всички те подписват документ, че връзката е осъществена и т.н. По-нататък кучето с редовно родословие се вписва в племенната книга на клуба, след това - и в единната племенна книга на БРФК.
Ако тези документи не са осигурени още преди да се родят кученцата от тази връзка, постфактум не може да се направи по "разкази на очевидци".
Може да се отиде на изложба, където кучето да бъде оценено екстериорно от експерти - FCI съдии и да се започне така нареченото бяло родословие. Т.е., единственият документ, който можеш да получиш в такъв случай, е експертна оценка.

Това не важи за АПБТ, защото тази порода не е регистрирана от FCI, съответно БРФК и такова куче не може да фигурира в техните регистри. Това не означава, че не можете да работите по документиране, селекция и пр., създавайки някаква ваша организация и правила, чрез които да опазвате породата, но дейността ви няма да е под егидата на БРФК.

Цвети, нямаш никакво основание да се сърдиш. Ако кучето ти има валиден документ за доказан произход, издаден от някоя федерация, членуваща в FCI, и го впишеш в племенната книга на БРФК, тогава куче от тази порода в България има. Ако му намериш партньор/ка също с валидни документи, станеш член на регионалното киноложко дружество и при връзката им изпълните всички изисквания за развъдна дейност, тогава и поколението им ще е ОК, но иначе - не.
Всичко това е доста труд, а вярвай, по света е и още повече, защото, за да се одобри едно куче за развъдна дейност от голяма популация, изискванията са силно завишени. И това е единствено с цел да се опазва и развива породата.
Снимка не може да бъде документ за произход и това няма нищо общо с някакво лично отношение към теб. И моля ви, разберете най-после, че родословието на кучето и редовната му регистрация нямат нищо общо с качествата му и престанете да приемате тези дискусии лично.

#34 Потребителят е офлайн   sheltie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 31-August 04
  • Location:BG

Публикувано: 10 July 2005 - 02:30 PM

Цитат

Не мога да разбера защо непрекъснато трябва да обясняваме какво е родословие или по-точно "Родословно свидетелство".
Това е Документ за доказан произход. Това, че ти знаеш кои са майката и бащата не е доказателство. Доказателство са документи, издадени от клуба на породата или съответното киноложко дружество ако няма клуб, с които се одобрява дадена връзка, в изискванията на някои клубове фигурира и снимка на връзката, присъства отговорникът по племенна дейност на клуба и двамата собственици, евентуално ветеринарен лекар и т.н. По-нататък кучето с редовно родословие се вписва в племенната книга на клуба, след това - и в единната племенна книга на БРФК.
Ако тези документи не са осигурени още преди да се родят кученцата от тази връзка, постфактум не може да се направи по "разкази на очевидци".
Може да се отиде на изложба, където кучето да бъде оценено екстериорно от експерти - FCI съдии и да се започне така нареченото бяло родословие. Т.е., единственият документ, който можеш да получиш в такъв случай, е експертна оценка.

Това не важи за АПБТ, защото тази порода не е регистрирана от FCI, съответно БРФК и такова куче не може да фигурира в техните регистри. Това не означава, че не можете да работите по документиране, селекция и пр., създавайки правила, чрез които да опазвате породата, но дейността ви няма да е под егидата на БРФК.

Цвети, нямаш никакво основание да се сърдиш. Ако кучето ти има валиден документ за доказан произход, издаден от някоя федерация, членуваща в FCI, и го впишеш в племенната книга на БРФК, тогава куче от тази порода в България има. Ако му намериш партньор/ка също с валидни документи, станеш член на регионалното киноложко дружество и при връзката им изпълните всички изисквания за развъдна дейност, тогава и поколението им ще е ОК, но иначе - не.
Всичко това е доста труд, а вярвай, по света е и още повече, защото, за да се одобри едно куче за развъдна дейност от голяма популация, изискванията са силно завишени. И това е единствено с цел да се опазва и развива породата.
Снимка не може да бъде документ за произход и това няма нищо общо с някакво лично отношение към теб. И моля ви, разберете най-после, че няма нищо общо и с качествата на кучето.

Поздравления mil_ !!!
Дано вече да няма неразбрали и заяжданията и недоразуменията да приключат.
User's Signature

ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ И ВНОСИТЕЛ НА КУЧЕШКИ И КОТЕШКИ ХРАНИ  BOSCH ОТ ГЕРМАНИЯ[br][br]ARMONIA DI COLORI- БАЛКАНСКИЯ РАЗВЪДНИК ЗА ШЕЛТИ И КОЛИ!!!

#35 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 10 July 2005 - 07:42 PM

Знае6 ли МИЛ,права си и никога не сам твардиала обратното--снимката не е документ за произход(но родословието е!).Тиа просто онагледиава моите думи и един прости4ак факт-4е това ку4е го има и е такова,каквото е(след експертната му отсенка са6то)!...Единствената ми надежда бе6е-и ниакои друг да има такова,да се сварже с мен,виждаики моето-за да си обмениаме полезна информатсииа за тази порода-това е!!!А пак единствената тсел,с коиато е купено е-да ми краси ежедневието,да ми пални сартсето-всеки пат,когато го погледна и об6тувам с него...не сам искала непременно да има поколение или да популиаризирам с развадна и друга деиност породата-само 4аст от при4ините,за да не иа вoдиа на изложби!Но пак какво да направиа като е klas show,с отли4ни показатели-да и отрежа едното ухо ли...за да не е това,което е?!(това и на сериозно,и в крага на 6егата). b)
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#36 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 10 July 2005 - 07:54 PM

шелти-за да не си мислиа наистина,4е ниама ни6то ли4но-с теб си говорехме(спорехме) за моите пекинези преди време...поне виж един от тиах- и се сагласи,4е по ни6то не се разли4ава и не отстапва на тези на Жана(които каза,4е си виждал и ти харесват!)...о6те пове4е,4е това ку4е бе6е наи-доброто от неините малки,което tиа ми даде(изклиу4вам един мажкар,които ре6и да остави за себе си)...!
И за дa ne ме разбере ниакои погре6но--не искам комплимент от ниакого,но преди да каже6 не6то за не4ие ку4е/коте-парво триабва да си сигурен и поне да си го видиал!
Поздрави за китаи4ето,между другото!
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#37 Потребителят е офлайн   sheltie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 31-August 04
  • Location:BG

Публикувано: 10 July 2005 - 09:21 PM

В мнението си не изказах нищо лично.Хората трябва да знаят че единствено родословието е документа с който може да се докаже че някой има чистопородно куче.Останалото са само предположения.

Благодаря за поздравите!
User's Signature

ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ И ВНОСИТЕЛ НА КУЧЕШКИ И КОТЕШКИ ХРАНИ  BOSCH ОТ ГЕРМАНИЯ[br][br]ARMONIA DI COLORI- БАЛКАНСКИЯ РАЗВЪДНИК ЗА ШЕЛТИ И КОЛИ!!!

#38 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 10 July 2005 - 10:16 PM

Ниамах предвид това ти мнение,а преди6ни...
Споко-аз сам от хората,които много добре знаиат стоиността на родословието и вси4ките ми ку4ета имат такива!...Поне кажи-видиа ли ми единииа от пекинезите-неговииат ба6та е бил(не си спомниам сега годината)6ампион и в град Ни6-от изклиу4ително висока класа е...?
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#39 Потребителят е офлайн   sheltie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 31-August 04
  • Location:BG

Публикувано: 11 July 2005 - 09:02 AM

Цитат

Ниамах предвид това ти мнение,а преди6ни...
Споко-аз сам от хората,които много добре знаиат стоиността на родословието и вси4ките ми ку4ета имат такива!...Поне кажи-видиа ли ми единииа от пекинезите-неговииат ба6та е бил(не си спомниам сега годината)6ампион и в град Ни6-от изклиу4ително висока класа е...?

Да,видях кучетата ти,но нали не искаш от мен да им давам оценка.Аз имам претенции да разбирам само от британски овчарски породи и по-конкретно от шелти и коли и само за тях мога да си позволя да изкажа мнение.
User's Signature

ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ И ВНОСИТЕЛ НА КУЧЕШКИ И КОТЕШКИ ХРАНИ  BOSCH ОТ ГЕРМАНИЯ[br][br]ARMONIA DI COLORI- БАЛКАНСКИЯ РАЗВЪДНИК ЗА ШЕЛТИ И КОЛИ!!!

#40 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 11 July 2005 - 09:05 AM

Цитат

Ниамах предвид това ти мнение,а преди6ни...
Споко-аз сам от хората,които много добре знаиат стоиността на родословието и вси4ките ми ку4ета имат такива!...Поне кажи-видиа ли ми единииа от пекинезите-неговииат ба6та е бил(не си спомниам сега годината)6ампион и в град Ни6-от изклиу4ително висока класа е...?

tsveti, напиши името на кучето, пълното име по родословие. Ще се радваме да знаем кое е все пак !

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни