Dog.bg Форуми : Кавказка овчарка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (27 Страници) +
  • « Първа
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Кавказка овчарка

#441 Потребителят е офлайн   Elven Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 09-November 09

Публикувано: 09 November 2009 - 01:15 AM

Незнам дали тук трябва да питам, но изчетох сума форуми и теми и не намерих отговор на въпросите си.
Харесахме си кавказка овчарка и искаме да си вземем за домашен любимец, но имам някои въпроси:
1. Скоро ще се местим в къща и си търсим добро куче пазач, доколкото разбрах породата е добра за това, моля да споделите мнения.
2. Много важно е да знам дали кучето е миролюбиво към малки деца, дали бързо се запознава с приятелите на семейството и изобщо какво е по характер.
3. Как се гледат малките кученца, на кой месец могат да се изведат да живеят навън?
4. Един от най-важните въпроси (малко нелогичен, нали все пак са кавказки, но все пак да попитам), няма проблем зимата във Витоша да живее навън?
5. Може ли да се обучи, през ноща да се движи напълно свободно в двора, но да не излиза навън?

Благодаря предварително!

П.П. По въпроса с децата, не ми пускайте снимки на вашето куче и децата ви, питам за характера им по принцип, виждала съм и деца с ротвайлери и питбули, но аз не бих се доверила на толкова агресивни кучета. В общи линии искаме куче наподобяващо по характер немската овчарка, но по-внушително на външен вид, дали кавказката отговаря на това!?

#442 Потребителят е офлайн   kaloqn kan4ev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 96
  • Регистрация: 11-February 09
  • Gender:Male
  • Location:dobri4
  • Interests:alabai
    bok

Публикувано: 09 November 2009 - 09:17 AM

Вземете си алабай-САО и няма да съжалявате dog.gif ba_025.gif
User's Signature

k.k.

#443 Потребителят е офлайн   vano Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1672
  • Регистрация: 13-September 05
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 09 November 2009 - 10:21 AM

Цитат(Elven @ Nov 9 2009, 12:15 AM) <{POST_SNAPBACK}>
... виждала съм и деца с ротвайлери и питбули, но аз не бих се доверила на толкова агресивни кучета...


Моето мнение е че просто КО не куче за вас. По добре си вземете някое клявкало за да вдига шум, отколкото да си вземете подобно куче - КО иска сериозно обучение, но като ви чета мнението за агресивните кучета Ротвайлер и Питбул, разбирам че не сте много наясно въобще с кучетата. Така че моят съвет е не си вземайте КО.

User's Signature

www.bgdogs.net

Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

#444 Потребителят е офлайн   Elven Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 09-November 09

Публикувано: 09 November 2009 - 10:56 AM

Добре, според мнението на vano КО наподобява по характер на бойните кучета, а не на овчарките, ако наистина е така наистина не мисля, че точно такова куче търсим, но ще изчакам и още мнения.

#445 Потребителят е офлайн   Potrbitel Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 09-November 09

Публикувано: 09 November 2009 - 11:44 AM

Цитат(vano @ Nov 9 2009, 10:21 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Elven @ Nov 9 2009, 12:15 AM) <{POST_SNAPBACK}>
... виждала съм и деца с ротвайлери и питбули, но аз не бих се доверила на толкова агресивни кучета...


Моето мнение е че просто КО не куче за вас. По добре си вземете някое клявкало за да вдига шум, отколкото да си вземете подобно куче - КО иска сериозно обучение, но като ви чета мнението за агресивните кучета Ротвайлер и Питбул, разбирам че не сте много наясно въобще с кучетата. Така че моят съвет е не си вземайте КО.


Много интересно мнение, значи за да гледаш куче от някоя порода трябва да си завършил кинология, и след това курс за служебни кучета в полицията. Ако човек иска да гледа куче в двора, единствените които стават са улично превъзхадните. Я се стегнете малко кучето не се ползва само за ходене на изложби да го пуснеш да се бие на ринга с друго куче. Най добрите кучета пазачи са овчарките, нали затова има толкова много представители на този подвид като служебни кучета. Елвен ви е попитала за неща които касаят навярно 90% от хората гледащи или искащи да гледат кучета като любимец пазач приятел или компаньон, кво се получава появява се некъв и казва ти не можеш да гледаш куче щото му трябва дресура да е с родословие по дълго от това на английския кралски двор. Сега малко по сериозно, света не се върти около това дали това куче ще ходи на изложба, навярно кучето ще се ползва за охрана и толкова.

#446 Потребителят е офлайн   HARPS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 243
  • Регистрация: 26-March 09
  • Gender:Male
  • Location:Varna Bulgaria

Публикувано: 09 November 2009 - 11:51 AM

Здрабей Elven, Vano e напълно прав САО, КО, КК, БОК, Кангал, Шарпланинец агресията към всебеподобни е генетично заложена. Тези животни са създадени да неотрализират хишници, да пазят вас, семйството, домът ви и бойните им качества са силно изразени. Ако ви трябва куче робот, което да изпълнява всяка ваша команда и да носи топката хвърлена от децата ви вземете немска овчарка. Но ако искате кучето да е по-внушително насочете се към источноевропейска овчарка.
САО не е агресивна към семейството и познатите на семейство (поне при мен е така).

#447 Потребителят е офлайн   Elven Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 09-November 09

Публикувано: 09 November 2009 - 12:12 PM

Аз май не се изразявам правилно или вие не ми отговаряте. Търсим си куче пазач, насочихме се към това защото ни харесва на външен вид, но и изчетох доста инфо от къде произхождат, какво им е в природата и т.н. сега просто търся мнение на хора, които лично са отглеждали такова куче. Наистина може и да не съм толкова наясно както сте вие, но попитах конкретни въпроси. За немската овчарка знам, че лесно се възпитава и е добър пазач, просто искахме да пробваме нещо различно.
Не ме притеснява агресия към други кучета, но за децата ми е важно, не искам да правя игрово куче, но не искам и да съм постоянно нащтрек дали децата не са отишли при кучето, а както ви е известно, младите семейства имат и приятелски семейства с малки деца, а мъниците (независимо от биологичния вид) винаги са любопитни особено към животни изглеждащи като плюшени мечета :)
Идеята е пак повтарям да бъде дворно куче, през деня ще обитава доста голяма клетка, а през ноща искаме да го пускаме да пази целия двор.
Може ли да прави това?

П.П. И моля, колкото и да не понасяте дадена порода, не я обиждайте, като я наричате робот.

#448 Потребителят е офлайн   HARPS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 243
  • Регистрация: 26-March 09
  • Gender:Male
  • Location:Varna Bulgaria

Публикувано: 09 November 2009 - 12:20 PM

Elven посаветвайте се с 'развъдник АКБЕК' и ще разберете това което ви интересува за КО
жива и здрава


П.П Нарекох е робот за да подчертач пълното подченение на породата а не с цел да е обиждам

#449 Потребителят е офлайн   Elven Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 09-November 09

Публикувано: 09 November 2009 - 12:32 PM

Надявах се на отговор от обикновени хора, който имат такива кучета. Иначе много ясно, че ще се допитаме и до развъдници и дресьори.
Просто ми е странно, че за тази порода освен исторически данни, дразги между собственици на различни развъдници и снимки нямам никакво друго инфо по форумите.
Наистина е жалко и се чудя защо хората не споделят личния си опит.
Кажи за твоя САО, на каква възраст го взе, къде го гледаш, как го храниш, такива ежедневни неща!?
Ако това е някакъв вид тайна заради изложби и др. подобни ще разбера и не настоявам за отговор ама мен повече това ме интересува, отколкото да ми се обяснява каква походка трябвало да има кучето, как трябвало да седи и т.н.

#450 Потребителят е офлайн   vankata367 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 851
  • Регистрация: 29-February 08

Публикувано: 09 November 2009 - 01:34 PM

цитат от стандарта на КО:
Кавказката овчарка е издръжливо, непретенциозно, бдително и злонраво куче, агресивно към непознати хора и реагиращо дори на слаби дразнители. Използва се като надеждно овчарско куче, както и за охрана на обекти и като домашен дворен пазач.

Сега конкретно към въпросите(споделям, че според мен това се отнася малко или много за всички овчарки)

1.Най-добрите дворни пазачи са овчарките-тук 2 мнения няма! Кавказката ще се справи отлично с опазването на двора ви!

2.Попринцип кучетата са миролюбиви към деца, но това не важи за всички! Просто е въпрос на свикване, но не оставяйте децата нассаме с кучето-то може да им стори нещо лошо,дори и да няма такова намерение

3.Аз имам Каракачанска овчарка и като я взехме(на 8 седмици), веднага си я пуснахме на двора-НО беше през лятото, тук трябва някой друг да изкаже мнение

4.Зимата навън на Витоша ще се чувства много по-добре отколкото през лятото

5.Ако дворът ви е незаграден, никога не може да сте сигурни, че кучето няма да излезе!-не рискувайте....

Надявам се отговорите ми да са ви удовлетворили...
User's Signature

on the road of life,there are passengers and there are drivers

#451 Потребителят е офлайн   vano Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1672
  • Регистрация: 13-September 05
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 09 November 2009 - 02:05 PM

Цитат(Potrbitel @ Nov 9 2009, 09:44 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(vano @ Nov 9 2009, 10:21 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат(Elven @ Nov 9 2009, 12:15 AM) <{POST_SNAPBACK}>
... виждала съм и деца с ротвайлери и питбули, но аз не бих се доверила на толкова агресивни кучета...


Моето мнение е че просто КО не куче за вас. По добре си вземете някое клявкало за да вдига шум, отколкото да си вземете подобно куче - КО иска сериозно обучение, но като ви чета мнението за агресивните кучета Ротвайлер и Питбул, разбирам че не сте много наясно въобще с кучетата. Така че моят съвет е не си вземайте КО.


Много интересно мнение, значи за да гледаш куче от някоя порода трябва да си завършил кинология, и след това курс за служебни кучета в полицията. Ако човек иска да гледа куче в двора, единствените които стават са улично превъзхадните. Я се стегнете малко кучето не се ползва само за ходене на изложби да го пуснеш да се бие на ринга с друго куче. Най добрите кучета пазачи са овчарките, нали затова има толкова много представители на този подвид като служебни кучета. Елвен ви е попитала за неща които касаят навярно 90% от хората гледащи или искащи да гледат кучета като любимец пазач приятел или компаньон, кво се получава появява се некъв и казва ти не можеш да гледаш куче щото му трябва дресура да е с родословие по дълго от това на английския кралски двор. Сега малко по сериозно, света не се върти около това дали това куче ще ходи на изложба, навярно кучето ще се ползва за охрана и толкова.


Ами точно това казвам - това ще е куче за охрана - ако не възпиташ както трябва една Кавказка овчара и утре прескочи оградата и нападне дете или възрастен човек и го изпонаяде, какво ще правиш????

А съм сигурен, че въпросната г-жа, никога не се е занимавала с подобни кучета. Ако беше щеше да знае че не породата, а възпитанието(невъзпитанието) прави едно куче опасно. Ама като четете осмисляйте това което четете.
User's Signature

www.bgdogs.net

Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

#452 Потребителят е офлайн   Elven Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 09-November 09

Публикувано: 09 November 2009 - 02:24 PM

Нямах предвид обучението а това което им е заложено в характера, 80% да не кажем и 90% от немските овчарки даже и да не са минали някакво специално обучение, а просто са научени от членове на семесйтвото да стоят в двора по никакъв начин няма да напуснат двора без разрешение на стопанина си.
Мисля че vankata367 ме е разбрал най-добре и му благодаря за отговорите.
Двора разбира се, че е заграден имах предвид, кучето лесно ли се обучава кога е в къщи и кога е навън, коя територия се охранява и коя е свободна за достъп на всички, така да се каже. Повечето овчарски кучета обучини за пазачи дори са миролюбиви когато са извън територията за охраняване, питането ми е и за КО ли важи или не е селекционирано за такива дейности.
Напълно наясно съм, че и всяко улично куче с добра десура и пречупване на характера може да стане пазач, но до колкото съм запозната (не твърдя че съм експерт) на най-доброто куче пазач,пазенето трябва да е в кръвта му.

П.П. Колко високи огради могат да прескочат КО?

#453 Потребителят е офлайн   vankata367 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 851
  • Регистрация: 29-February 08

Публикувано: 09 November 2009 - 02:57 PM

Кучето отлично знае кога е в територията си и кога-не(следователно-кога трябва да пази и кога-не)! Друг въпрос е , че недоверчивостта към непознати е изключително висока извън двора-тоест:в момента в който навън нещо не му хареса то е готово да извърши отбранително действие.Затова- при разходка в населени места-винаги на повод(то това би трябвало да се отнася за всички кучета), а в гората или на полето-очите на 4 и ушите на 6!

User's Signature

on the road of life,there are passengers and there are drivers

#454 Потребителят е офлайн   Elven Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 09-November 09

Публикувано: 09 November 2009 - 03:14 PM

Това за каишката и наморника при разходка е ясно. Аз изпитвам ужас от непознати кучета, дори от улични, хапали са ме и за това толкова се интересувам за агресията и кога я проявява дадена порода куче.
Мразя стопани на огромни кучета, които ги пускат да се разхождат свободно и когато се доближават до непознат човек те само подвикват "Спокойно, то не хапе", а такива бол ...
Съжалявам ако съм ви изнервила от въпроси, но желанието ми е да се запозная колкото може повече с породата преди да си взема, за да не стана стопанин хранимайко ab_041.gif

#455 Потребителят е офлайн   vano Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1672
  • Регистрация: 13-September 05
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 09 November 2009 - 04:02 PM

Цитат(Elven @ Nov 9 2009, 01:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Това за каишката и наморника при разходка е ясно. Аз изпитвам ужас от непознати кучета, дори от улични, хапали са ме и за това толкова се интересувам за агресията и кога я проявява дадена порода куче.
Мразя стопани на огромни кучета, които ги пускат да се разхождат свободно и когато се доближават до непознат човек те само подвикват "Спокойно, то не хапе", а такива бол ...
Съжалявам ако съм ви изнервила от въпроси, но желанието ми е да се запозная колкото може повече с породата преди да си взема, за да не стана стопанин хранимайко ab_041.gif


Не мисля че си изнервила някого. А и по-добре да изнервиш някого, отколкото после да се чудиш какво да правиш, ако кучето ти наръфа някой. Моя съвет е, ако не сте се занимавали с подобни породи, то КО не е най-добрия вариант. По добре си вземете едно НОК, дайте да ви го обучат и си решавате проблема - НОК не са по-малко пазачи на дворове от КО.



User's Signature

www.bgdogs.net

Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн

#456 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 09 November 2009 - 04:07 PM

Послушайте съвета на vano и няма да сбъркате. КО не е подходящо куче за Вас, съдейки по коментарите ви. Няма да се справите с доминантния характер на тези кучета,а освен за околните, кучето може да стане заплаха и за вас.
Успех!
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#457 Потребителят е офлайн   развъдник АКБЕК Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 302
  • Регистрация: 25-January 09
  • Location:ВАРНА

Публикувано: 09 November 2009 - 05:28 PM

elven-каквото и да те интересува за К.О-предпочитам да ти обясня по тел-0897838250
ЕРДЖАН СЕБАЙТИН-Председател на БНКККО

#458 Потребителят е офлайн   fissher_man Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 182
  • Регистрация: 28-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Костинброд

Публикувано: 09 November 2009 - 06:12 PM

Отглеждам кавказки овчарки от около 12 години и моето мнение е , че тази порода не е за вас , ще ви дам няколко прости ситуации от моя опит с породата от които да разберете защо мисля така : ако вашето дете си играе с кучет и при него доиде друго дете и двете деца започнат да си играят и боричкат много е възможно почти 99% кучето ви да реши , че детето ви е било нападнато от другото дете и ще го атакува безкомптомисно : КО има страхотен доминантен характер при които ако направите грешка при отглежданаето и възпитанието на кутрето като малко като порасте може да имате голями неприятности : ако несте готови да му отделяте минимум 2часа на ден за разходка и социализация изобщо няма смисъл да се захващате с породата : КО е порода която силно се привързва към стопаните си и ревнува ако се обръща внимание на други хора или животни извън семейството и е възможно да атакува ваш прител дори без да издава , че възнамерява да го направи . Трябва да знаете , че КО е една великолепна стражева порода със която трябва да се отнасяте с огромнно уважение и респект , тя не е плюшено мече за гушкане и галене , ако решите да си вземете такова куче в никакъв случаи не го пренебрегвайте и изолирайте защото като порасне ще дойде време в което дори вие няма да можете да го контролирате дори и вързано .
П.П. Ако имате други въпроси питайте . ae_085.gif
User's Signature

МитакА от Костинброд

#459 Потребителят е офлайн   radostin21 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 250
  • Регистрация: 16-March 06
  • Gender:Male
  • Location:гр.Варна

Публикувано: 09 November 2009 - 10:36 PM

Elven,от личен опит ти казвам че КО не е за теб,мисля че fissher_man много добре го обясни,има още хиляди НЕ.А ако мислиш че ротваилерът е по опасен от кавказец за семеиството тогава си в огромна заблуда.По-добре вземи Нюф или Санбернар -те също ще лаят и всяват респект у непознати и са идеални компанони за семеиство.

#460 Потребителят е офлайн   ТАЙСЪН Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 238
  • Регистрация: 17-November 08

Публикувано: 10 November 2009 - 09:23 AM

Цитат(Elven @ Nov 9 2009, 10:32 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Надявах се на отговор от обикновени хора, който имат такива кучета. Иначе много ясно, че ще се допитаме и до развъдници и дресьори.
Просто ми е странно, че за тази порода освен исторически данни, дразги между собственици на различни развъдници и снимки нямам никакво друго инфо по форумите.
Наистина е жалко и се чудя защо хората не споделят личния си опит.
Кажи за твоя САО, на каква възраст го взе, къде го гледаш, как го храниш, такива ежедневни неща!?
Ако това е някакъв вид тайна заради изложби и др. подобни ще разбера и не настоявам за отговор ама мен повече това ме интересува, отколкото да ми се обяснява каква походка трябвало да има кучето, как трябвало да седи и т.н.

Много добре ви го е казъл HARPS, повече от това..

  • (27 Страници) +
  • « Първа
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни