Dog.bg Форуми : Тренировка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Тренировка

#1 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 04 August 2008 - 10:23 AM

Ами понеже другата тема е малко така заключена, ши пусна една нова.
Интересно ми е вие как провеждате разходките на ваще чеда, на какво ги учите и тн.
По специално ме интересува дали ги карате да правят нещо за развиване на мускулните групи.
Много ми се иска Фаби да я докарам до мускулеста и релефна форма, всъщност имаме доста голям напредък по тая тема откакто сме заедно. Гледам разходките да са 2х 2-3 часа, скъсвам я от тичане и скачане, измислям и различни дивотии да прави. сега се опитваме да скачаме по команда например. и така. Днеска тичаха с едно хъски, което отначало я  задминаваше.. днес, един месец по късно не може и на една дължина да я стигне.. бяга като бясна.. та така
Дайте идеи какво може още да правим, споделете какво правите вие като сте навън :)):)
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#2 Потребителят е офлайн   StormBringer Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 30-June 07

Публикувано: 05 August 2008 - 08:33 AM

Докато не стане година година и 3 месеца не натоварвам кучето с излишни упражнения, само игра и тичане  на свободна воля, най-добре с други кучета. Хвърляне на топка и други дребни занимания са си в реда на нещата...
Послушание и дисциплина е отделно от физическите упражнения и тя започва от когато кучето е при стопанина, 2-ри 3-ти месец.
Който има воля и време може да постигне много с тази порода.

Редовните разходки с бурна игра помагат много на кучето за тонуса и общото състояние на животното и това съчетано с добра храна е най-важното... как да разберете дали са достатъчни... ???
Погледнете му ноктите и ако са дълги - значи няма достатъчно движение!
... и не забравяйте, че кучето си има наследствени дадености, с прекомерни упражнения и храни няма да го промените коренно. ;D
/лично мнение/

Цитат

скъсвам я от тичане и скачане, измислям и различни дивотии да прави


...системното изморяване и натоварване в детска възраст може да бъде и опасно, особено и в момента в жегите!
дори при възрастни кучета тренировките се редуват с дни на почивка!
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 05 August 2008 - 08:54 AM

ъъ е то прозвуча малко като се едно сме в концлагер и насила я карам. Това животно няма уморяване :))) няма голям интерес към кучета тя, че да тича достатъчно с тях. играчките дето летят надалеч и подскачат са интересни, и които стават за теглене. са най новия хит е едно фризби, полудява като го види и не смее да мръдне докато не го хвърля. а това че я скъсвам имах предвид че не я оставям да блуждае свободно по поляната и да се чуди какво да налапа ( както правят повечето кучета) ами и уплътнявам разходката със игри до край. отначало кат я взех с нейните ноктаци така ме дереше като ми скачаше да се радва, че чак се засилих с една пила да и ги затъпявам. ама не се наложи, сега ноктенцата са и късички и тъпи, не дере много :D

Нека да перифразирам- дайте идеи какво може да правим навън освен да тичаме и да играем с топките, въжетата и фризбито..  нещо интересно :))
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#4 Потребителят е офлайн   StormBringer Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 30-June 07

Публикувано: 05 August 2008 - 09:00 AM

е тва е достатъчно на етапа, остава и на послушание да се наблегне..
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 05 August 2008 - 09:51 AM

аа послущна е гадината, и то много. ама от време на време все още лапа от земята буклюци :)) ти какво правиш с твойте ккучите като сте навън
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#6 Потребителят е офлайн   StormBringer Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 30-June 07

Публикувано: 05 August 2008 - 01:48 PM

Аз заради песовете се преместих на село... през деня са разделени - вечер ги събирам да играят до тъмно!
Двора е голям 1 декар ... заграден е, излизаме и на разходки .... абе живот...  :yahoo:
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 06 August 2008 - 09:12 AM

мм е така само си тичат и се гонят или и друго ги караш да правят... или на самотек?
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#8 Потребителят е офлайн   StormBringer Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 30-June 07

Публикувано: 06 August 2008 - 09:26 AM

Цитат

мм е така само си тичат и се гонят или и друго ги караш да правят... или на самотек?


... викам по име и давам лакомство, донасят предмети, седни легни с устна команда и със знак... още е мъка ама трябва постоянство..

иначе специални физически тренировки освен хвърляне на топки не, достатъчно се уморяват от игра!

големия прескача препятствие по команда, ама малката доста го разсейва и се праи на луд, когато не е сам.
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 06 August 2008 - 09:34 AM

Аз Фабела я уча да седи неподвижно докато не и резреша да тича или скача, много се дразни като съм и казала да стои и някое др куче дойде да я закача- гони го нервно и пак идва и сяда :))
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#10 Потребителят е офлайн   tok4ev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 852
  • Регистрация: 28-July 06
  • Gender:Male

Публикувано: 06 August 2008 - 10:13 AM

Всичко, което прави кучето, е свързано с награда. Кучето работи, когато получава нещо за това. За да получи една топка за тенис, то може да претърси цяла една сграда за експлозиви и когато намери едно малко пакетче, то ще получи своята награда. Първоначално кучетата трябва да играят много, да са социализирани, да не се страхуват от околната среда и след това вече се прави асоциация с наградата и това, което ще търсят. Това звучи много лесно, но всъщност може да се окаже голям проблем.
Трябва да има синхрон и разбиране, невидима хармония между животното и човека. Тренирането на кучета може да се прилага навсякъде - при възпитанието на децата например. Те научават как да се държиш с приятелите си, кое се наказва и защо, какво се награждава и защо се награждава. Всички работим и правим неща, защото има някаква полза, или заради награда, която получаваме или не правим други неща. Може да е малко смешно, но това също е дресировка. По тази начин може да се дресират всички животни, включително и хората.....

Общо взето, това което трябва да направиш сега е да социализираш кучето си максимално, докато израства и е все още полово незряло, и да го накараш "да си умира" за някоя играчка. Тя да се превърне в най-важната награда и цел в живота му, а с това и ТИ.  Колкото повече кучето желае тази награда, толкова по-лесно ще работиш с него вбъдеще ако е добре социализирано преди това. Дори да не е добре социализирано навреме, ако стимула от наградата е достатъчно силен и по-късна социализация е възможна, но това е по-дълга тема. И още нещо - не трябва да се преуморяват докато са малки - въпреки че тя породата им е малко такава, че никога не изглеждат прекалено уморени  :blink:

НАКРАТКО:
важни неща, които не трябва да забравяме, когато излизаме на разходка с Добермана си - ДЪЛЪГ ПОВОД, ЛАКОМСТВА, МАЛКА ТОПКА (или друга любима играчка).
Нещо, което не трябва никога да правим - ДА НАКАЗВАМЕ КУЧЕТО СЛЕД КАТО Е ДОШЛО ПРИ НАС, НЕЗАВИСИМО КОЛКО ВИКАНЕ И ВРЕМЕ Е ОТНЕЛО ТОВА!!! НАПРОТИВ - НАГРАЖДАВАМЕ!
Неполучаването на награда и обръщането на гръб само по себе си е наказание за кучето  ;)

#11 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 06 August 2008 - 11:58 AM

:))
Мии тя е социализириана, само че аз с играчките съм по интересна от кучетата. иначе ако е на кеф си играе с тях, гони ги, понякога теглят някои от играчките на въже ..
Ние обаче ходим навън на много къс повод по улиците и пуснати където е безопасно. много с лакомства не си служа навън, не ги оценява чак толкова.
Да виам и крещя не се налага щотот я не се отдалечава, а пък и реагира на свирките веднага :)) а иначе я наказвам като и се разсърдя- пълен игнор, и много се разстройва :)))
Малко ме притеснява вида и игра- види куче, заиграят се, гонят се ала бала, то таман се поумори и тя го прасва с лапата и го обръща по гръб, натиска го и почва едно хапане... и я спирам като почне така щото са е малка и няма проблем със зъбите, ама като порасне, както ги хапе все по вратовете... та се чудя как да я отуча от това хапане
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#12 Потребителят е офлайн   tok4ev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 852
  • Регистрация: 28-July 06
  • Gender:Male

Публикувано: 06 August 2008 - 12:35 PM

Цитат

..........само че аз с играчките съм по интересна от кучетата.


Евала!

Цитат

.........много с лакомства не си служа навън, не ги оценява чак толкова.


И няма нужда щом е луда за играчката, това е по-добрата награда.

Цитат

пълен игнор, и много се разстройва :)))


Така е най-добре

Цитат

Малко ме притеснява вида и игра- види куче, заиграят се, гонят се ала бала, то таман се поумори и тя го прасва с лапата и го обръща по гръб, натиска го и почва едно хапане... и я спирам като почне така щото са е малка и няма проблем със зъбите, ама като порасне, както ги хапе все по вратовете... та се чудя как да я отуча от това хапане


Това е абсолютно нормално поведение, те си играят по този начин! Не я спирай преди да е станало наистина напечено. Дори леко сбиване не е опасно. Едва ли ще се наранят. Спирай я чак когато нещата не отиват на добре. И я събирай само с дружелюбни кучета, защото е женска и може голям обрат да се получи като порасне т.е. да не търпи никое куче освен тези, които познава добре.

#13 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 07 August 2008 - 09:01 AM

:)) Благодаря за съвета и коментара!

Сам че хапането.. ми повечето собственици ги притеснява, щото тя дърпа и щрака с чене и ръмжи, аз знам че е игра, ама те не дават и всее викат ее малка а па злобна. а в това куче няма грам злоба, просто и е такава играта. и сутрин в леглото докато се гушкаме ме ближе ближе , па зине с уста да хапи ( много нежно).
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#14 Потребителят е офлайн   tok4ev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 852
  • Регистрация: 28-July 06
  • Gender:Male

Публикувано: 07 August 2008 - 12:13 PM

Цитат

Сам че хапането.. ми повечето собственици ги притеснява, щото тя дърпа и щрака с чене и ръмжи, аз знам че е игра, ама те не дават и всее викат ее малка а па злобна


Един съвет - хич да не ти пука!

Значи дотолкова тези хора познават природата на кучетата, и още по-малко тази на Добермана. Явно просто си имат кучета без да ги разбират достатъчно.
По време на тази игра кучетата изграждат и заздравяват социалните си връзки и статус. Това е един вид учение за малкото куче, през което всяко куче минава, ако има изразен темперамент разбира се. Подобно поведение се наблюдава както при кучетата, така и при семейство котки. Който е гледал достатъчно Animal Planet може лесно да забележи подобно поведение при малчуганите на вълците, лъвовете и други животни с подобна йерархична структура в семейството.  ;)
И по точно - под формата на игра, те се правят на големи.
Затова е добре на тази възраст да се стремим да събираме кучетата си, едновременно, с малки (приблизително на тяхната възраст) но задължително и големи (зрели и едри) кучета. По този начин големите ще показват на малките как да се държат, и че не винаги всичко е позволено .
Но това с хапането, по време на игра, което всъщност не е никакво хапане, ще го бъде още доста време ако изобщо спре някога имайки впредвид какви са деца Доберманите, към най-близките си приятели.  B)  :wub:

Така че примири се и не се ядосвай, когато някой, който не разбира ти се обяснява. Ако те дразни
просто си сложи кучето на повод без много приказки, но и без да се ядосваш или плашиш, защото Доберманите усещат веднага емоцията. Това може да е лош знак за тях в дадената ситуация и да го тълкуват погрешно.

Друго, което е добре да знаем, ако дойде време да се разправяме с истинска агресия е това, че когато забраняваме на кучето си определено поведение, но не го правим както трябва и го правим под влияние на силни емоции - яд и уплаха, това 100%  ще бъде разтълкувано от кучето като ситуация на повешено внимание и подстрекаване, което може да доведе до още агресия и още по-силно самомнение от негова страна. Момента е много тънък и например тук играчката би изиграла ключова роля за изход от ситуация, ако кучето си умира за нея, насочвайки вниманието му към нея и нас самите, извиквайки позитивни емоции в него, но това пак е друга по-дълга тема.
Най-добре е да го оставяме да се оправя без да го връзваме на повод, за да си изгради правилно усещане за място в глутницата и правилни маниери докато е малко на възраст и полово незряло. Но понякога това е просто невъзможно, защото има и други хора с кучета наоколо, които не са на същото мнение.

#15 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 07 August 2008 - 02:01 PM

Много благодаря за детайлното обяснение!

До скоро я оставях да се хапят и гонят. Когато я дръпна от кучето, тя забравя за нега и за играта им и всичко е ок. В смисъл не и е цел в живота да ги хапе. Заиграваме се с играчката и с забравя. Обаче като гледам тия дни как стръвно ги хапе по шиите, почнах да я дърпам като захапе и.. ами леко да я шамаросвам. Ама ше престана да го правя щото хем не хваща дикиш, хем не е правилно. Благодарим!  :wub:
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#16 Потребителят е офлайн   ongal Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 333
  • Регистрация: 26-June 05

Публикувано: 07 August 2008 - 05:40 PM

Аз несъм съгласен с теб tok4ev

Цитат

Друго, което е добре да знаем, ако дойде време да се разправяме с истинска агресия е това, че когато забраняваме на кучето си определено поведение, но не го правим както трябва и го правим под влияние на силни емоции - яд и уплаха, това 100%  ще бъде разтълкувано от кучето като ситуация на повешено внимание и подстрекаване, което може да доведе до още агресия и още по-силно самомнение от негова страна

Цитат

Най-добре е да го оставяме да се оправя без да го връзваме на повод, за да си изгради правилно усещане за място в глутницата и правилни маниери докато е малко на възраст и полово незряло.
Кучето трябва да се спре да прави това като се върже и да му се каже НЕ да знае какво нетрябва да прави и тогава да му се отвлече вниманието с друга игра.Защото ако се остави както казваш агресията и към себеподобните ще нарасне с всеки изминал ден и ще дойде деня в който тя няма да може да играе с други а само ще иска да се бие.И тогава какво правим-ах колко са опасни доберманите ще започнат да говорят и ходене по доктори и да търсим пак виновния.

#17 Потребителят е офлайн   tok4ev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 852
  • Регистрация: 28-July 06
  • Gender:Male

Публикувано: 07 August 2008 - 06:56 PM

Да наистина забравих да кажа, че все пак трябва да се каже какво не трябва да се прави с ясно НЕ  :blink:
Но между агресия и ситуацията, в която се правят че се хапят, но всъщност го правят съвсем нежно боричкайки се и с цел общуване, има разлика. Мисля, че всички знаят за какво става въпрос. В такива ситуации няма защо да се намесваме, освен ако кучето отсреща се плаши, не е в категорията на нашето или подобна причина.
Мислех, че за това става въпрос в началото и щях да уточня след последния пост на Anubisa.
Но когато става въпрос за явна агресия, е ясно че задължително се започва с твърдо устно отрицание на поведението и корекция с повода, но след реакция на подчинение от страна на кучето, то трябва да се отвлече с нещо любимо, за награда за задържането и за да разбере, че целта е да играем, а не да се бием. И играейки тренираме послушание. Последователност и постоянство....
Агресивно и прекалено емоционално поведение от страна на стопанина в такива ситуации е антипоказно, мисля!
Ако греша, моля да бъда поправен. Ще се радвам да прочета друго мнение.

#18 Потребителят е офлайн   StormBringer Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 30-June 07

Публикувано: 07 August 2008 - 11:20 PM

Я да питам всички специалисти, как да се научи да яде само по команда и само от стопанина  :P
...дори и да умира от глад и да му подхвърлят мръфчица  ;)
Особено важно за пазачите, дето патрулират сами през нощта!

Аз знам само един не особено хуманен начин, дето не е базирам ма съвременните методи, които се основават само на лакомство,поощрение и търпение!!!
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 08 August 2008 - 09:25 AM

хахахааххаах  ;D
Е вие сте доста напред от нас, ние още се отучваме да ядем от земята буклуци.. чакам днес да излязат едни обелки от кремвирш, па по нататъка ше го мислим и от хора да не взима. а пък вчера я научих да ляга. Интересно ми е какъв ше е отговора на въпроса на Сторм :))
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#20 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 08 August 2008 - 11:33 AM

Много просто-научи го на команда при вземане на почерпка(лакомство).Избери си дума,която искаш да използваш ти и твоето семеиство винаги когато даваш лакомство.Използвай нашийник и повод,предлагай му лакомства(хубаво е ако имаш и хелпари 2-ма,3-ма),когато кучето тръгне да взема корегирай с повода и застани на пътя му като кажеш с рязък тон "не",или каквато там дума си ползваш за отрицание или забрана.Повтаряй това по няколко пъти на ден,докато кучето възприеме"посланието".Никога не му давай лакомство без командата.Никога не позволявай на който и да е друг да дава почерпка без командата.Кажи само на най-близки приятели и членовете на семейството,каква е думата и избягвай да му даваш каквито и да е почерпки на публични места и извън къщи,за да разбере каква е разликата.Почерпките са за в къщи със специалната думичка,всичко извън къщи и без думичката-забранено.Не е трудно,просто се иска постоянство и търпение.
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни