Dog.bg Форуми : Orijen ,ACANA

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (41 Страници) +
  • « Първа
  • 39
  • 40
  • 41
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Orijen ,ACANA Оцени темата: -----

#801 Потребителят е офлайн   stenly2777 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 99
  • Регистрация: 27-June 12
  • Gender:Male
  • Location:Варна
  • Interests:Френски булдог

Публикувано: 02 September 2015 - 11:14 AM

Здравей, моят съвет е да пробваш с малко количество от трите храни и тази която се отрази най-добре на животинчето ще е твоят избор. По мое мнение, Акана Грасланд и Орижен Адълт си приличат много като състав(разликата е в процентното съотношение на протеин) докато при червените меса формулата е по-различна. Успех с избора на храничка.

#802 Потребителят е офлайн   titanium Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 03-September 15

Публикувано: 18 September 2015 - 05:12 PM

Ако е уместно, ще напиша и моя опит с тази храна! След много четене и търсене на мнения и ревюта, открих за себе си, че искам за моя пумпал най- добрата храна поне за периода докато е малко кученце, което на няколко места открих, че е около 18 месеца (JRT)! Сдобих се с огромно количество от въпросната марка модел puppy и моето puppy ми разигра много картинно как няма да яде тази храна. "Естествено" казах си... и аз като малък не исках от "полезните" храни, а исках от вредните! Четох на много места, че злоядостта не е вроден талан, а се придобива и миличкото мое, обучава мен какво иска да яде... точно в мига, когато прочетох това си казах "аз определено съм много по- големия инат и или ще ядеш тази храна или върви по дяволите"! И така 2 дни сцени и пози, изпразни докрай резервите и почна да я яде като гламава! Така че, ако има някой, който да му играят неговите любими любимци този върховен етюд- това е лечението! Цитирам: Щом не давате на вашите 3 годишни деца да определят менюто си, защо трябва да позволяваме на кучетата ни да го правят?!?
Втори цитат: Няма нито едно куче на този свят, което да умре от глад при наличието на храна!

#803 Потребителят е офлайн   borislava_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 88
  • Регистрация: 03-October 12

Публикувано: 30 September 2015 - 04:16 PM

Здравейте,
след проблеми с нашия стомах/френски булдог на 3 години/,пробвахме Acana Lamb&Okanagan Apple.Много добре му се отрази,но чувалът свърши.И тъй като навсякъде Акана беше изчерпана ,си купих от зоомагазин в Пловдив направо чувал 13кг. Acana Grassland.Куч страшно много хареса храната,вече няма никакви проблеми със стомаха и си възвърна килограмите/беше станал 10кг,преди две седмици го мерихме 12.5 кг/ :be_107:
Въпросът ми е на тези килограми според Вас колко трябва да му е дневната дажба.Сега му давам по 150гр,пробвах да увелича ,но получава газове :ab_041:

#804 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 04 October 2015 - 04:11 PM

От страницата във Facebook - https://www.facebook...etfoodsBulgaria


Питали ли сте се как да изчислите идеалната дажба според възрастта и теглото на вашето куче?

Ето формулата, чрез която се изчислява дневната дажба. Формулата е предоставена от Американския институт по хранене AAFCO и се използва от почти всички производители на храни по света, за изчисляване на дажбите, които се отпечатват върху чувалите с храна.

<< (70 х тегло на кучето в кг) х 0.75 х коефициент за възраст = необходимите калории за деня >>

- коефициента за възраст е:
- 2 за подрастващи кученца до 6-9 месеца
- 1 за кучета над 6-9 месеца

...............................................................................................

Т.е. за френски булдог на 3 години с тегло 12.5кг формулата изглежда така:

(70 х 12.5) х 0.75 х 1 = необходимите калории за деня

Необходимите калории за деня са: 656 kcal

100г Acana Grasslands съдържа 353 kcal, т.е. дневната дажба на това куче трябва да е около 185г.

Щом кучето получава газове, значи не може да усвои пълноценно храната, може да пробвате да увеличите физическата активност, защото Acana Grasslands си е силна храна. Още по-добрия вариант е да минете отново на Acana Lamb&Okanagan Apple с дневна дажба около 200г.


Acana Lamb&Okanagan Apple ще има в наличност след 15.10.2015. В страницата във Facebook ще бъде пусната информация за точна дата.




#805 Потребителят е офлайн   borislava_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 88
  • Регистрация: 03-October 12

Публикувано: 08 October 2015 - 02:10 PM

Благодаря :md_064: Интересното е,че сега откакто е на Акана Grasslands вече няма газове.Може би в началото е имал заради смяната на храната и по-високия протеин.Досега му давах по 160гр,сега ще увелича още малко :ae_085:

#806 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 14 October 2015 - 02:01 PM

Сара с подарък от Орижен

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#807 Потребителят е офлайн   person_sf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 24-April 08

Публикувано: 27 October 2015 - 10:56 AM

Показване на мнениетоtitanium, в 18 September 2015 - 05:12 PM, написа:

Ако е уместно, ще напиша и моя опит с тази храна! След много четене и търсене на мнения и ревюта, открих за себе си, че искам за моя пумпал най- добрата храна поне за периода докато е малко кученце, което на няколко места открих, че е около 18 месеца (JRT)! Сдобих се с огромно количество от въпросната марка модел puppy и моето puppy ми разигра много картинно как няма да яде тази храна. "Естествено" казах си... и аз като малък не исках от "полезните" храни, а исках от вредните! Четох на много места, че злоядостта не е вроден талан, а се придобива и миличкото мое, обучава мен какво иска да яде... точно в мига, когато прочетох това си казах "аз определено съм много по- големия инат и или ще ядеш тази храна или върви по дяволите"! И така 2 дни сцени и пози, изпразни докрай резервите и почна да я яде като гламава! Така че, ако има някой, който да му играят неговите любими любимци този върховен етюд- това е лечението! Цитирам: Щом не давате на вашите 3 годишни деца да определят менюто си, защо трябва да позволяваме на кучетата ни да го правят?!?
Втори цитат: Няма нито едно куче на този свят, което да умре от глад при наличието на храна!

Много умна приказка! Така и аз третирам моя 2 год. пинчер, поръчах му Orijen Adult втори ден не вкусва нищо, но и аз не му давам нищо друго, утре като му огладнее 'задника' ще прояде....

#808 Потребителят е офлайн   sweety_bonbon Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 13-November 09

Публикувано: 07 January 2016 - 02:55 PM

Здравейте,
Пиша в тази тема, въпреки че не съм убедена, че е точната...
Храня кучето си с Acana Pacifica. По ред причини съм изключително доволна от нея и не искам да я сменям, но се оказа, че има проблем с вноса и близките две седмици няма да има в магазините.
Молбата ми е, ако някой друг от Вас ползва тази храна и има по- големи количества да ми продаде 2-3кг.
Ще съм изключително благодарна:)

#809 Потребителят е офлайн   stenly2777 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 99
  • Регистрация: 27-June 12
  • Gender:Male
  • Location:Варна
  • Interests:Френски булдог

Публикувано: 18 January 2016 - 03:22 PM

Здравейте, звъннете ми на тел. 0887 93 70 90 Станимир.

#810 Потребителят е офлайн   stenly2777 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 99
  • Регистрация: 27-June 12
  • Gender:Male
  • Location:Варна
  • Interests:Френски булдог

Публикувано: 18 January 2016 - 03:23 PM

Показване на мнениетоsweety_bonbon, в 07 January 2016 - 02:55 PM, написа:

Здравейте,
Пиша в тази тема, въпреки че не съм убедена, че е точната...
Храня кучето си с Acana Pacifica. По ред причини съм изключително доволна от нея и не искам да я сменям, но се оказа, че има проблем с вноса и близките две седмици няма да има в магазините.
Молбата ми е, ако някой друг от Вас ползва тази храна и има по- големи количества да ми продаде 2-3кг.
Ще съм изключително благодарна:)


Здравейте, звъннете ми на тел. 0887 93 70 90 Станимир.

#811 Потребителят е офлайн   htsolov Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 12-January 17
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 12 January 2017 - 11:37 AM

Здравейте,
От 2 месеца си взех болонка на 4 мес.еца Страхотно кученце, но това е друга тема:)
Чудейки се как да й осигуря най-качествената храна, преминах през целия път, по който най-вероятно всички вие сте минали.
Първо, консултация в магазин и четене във форумите.
Задълбочих проучването и открих различни класации, което ми отвори очите, че рекламираната в България премиум клас храна, всъщност е в дъното на всички класации,, на които попаднах. Независимо, че някой ще каже, че са платени.
Насочих се към Orijen Puppy. Излезе ми 10 лв./кг.
Дотук добре, но кученцето започна да пуска газове. Яко :)
Не знам на какво се дължи и дали да не сменя храната.

#812 Потребителят е офлайн   Vesetooo1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 13-June 14
  • Gender:Female

Публикувано: 11 April 2017 - 07:31 PM

Здравейте. Преди 2 седмици купих чувал храна на Acana Prairie Poultry 11 кила
Днес обаче правих изследвания на кучето ми и се оказа че креатининът и висок и трябва да сменим храната с по нисък протеин. В акана е 29% на нас ни трябва 23 24.
Остана ми около 7 8 килограма и няма какво да ги правя.Така че ако някои иска мога да му ги продам на по ниска цена. Подчертавам само че храната е в метален контейнер а чувала го хвърлих.Ако някои иска може да ми пише на лично или тук :)

#813 Потребителят е офлайн   stenly2777 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 99
  • Регистрация: 27-June 12
  • Gender:Male
  • Location:Варна
  • Interests:Френски булдог

Публикувано: 25 April 2017 - 10:00 AM

Показване на мнениетоhtsolov, в 12 January 2017 - 11:37 AM, написа:

Здравейте,
От 2 месеца си взех болонка на 4 мес.еца Страхотно кученце, но това е друга тема:)
Чудейки се как да й осигуря най-качествената храна, преминах през целия път, по който най-вероятно всички вие сте минали.
Първо, консултация в магазин и четене във форумите.
Задълбочих проучването и открих различни класации, което ми отвори очите, че рекламираната в България премиум клас храна, всъщност е в дъното на всички класации,, на които попаднах. Независимо, че някой ще каже, че са платени.
Насочих се към Orijen Puppy. Излезе ми 10 лв./кг.
Дотук добре, но кученцето започна да пуска газове. Яко :)
Не знам на какво се дължи и дали да не сменя храната.



Здравей. Пробвай да намалиш една идея количеството. Направил си много рязка промяна във видът на храната. Получило се е нещо от рода на това да храним един подрастващ тиинейджър само със тутманик и в един прекрасен момент да му сервираме само мазни хубави пържолки сьомга...не го описах много точно но все пак. :)

#814 Потребителят е офлайн   Mimito74 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 02-October 18

Публикувано: 04 October 2018 - 08:33 PM

Здравейте, имам прекрасно чихуахуа на 8 г. До сега го хранех с Royal Canin , Но ми се срува, че храната вече е с доста занижено качество. Какъв вид Oricen/ Acana бихте препоръчали за моето куче? Имаме проблеми със зъбите и кожата, иначе е пушка, див и щастлив....

#815 Потребителят е офлайн   stenly2777 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 99
  • Регистрация: 27-June 12
  • Gender:Male
  • Location:Варна
  • Interests:Френски булдог

Публикувано: 15 November 2018 - 11:21 AM

Показване на мнениетоMimito74, в 04 October 2018 - 08:33 PM, написа:

Здравейте, имам прекрасно чихуахуа на 8 г. До сега го хранех с Royal Canin , Но ми се срува, че храната вече е с доста занижено качество. Какъв вид Oricen/ Acana бихте препоръчали за моето куче? Имаме проблеми със зъбите и кожата, иначе е пушка, див и щастлив....


Аз бих заложил на Orijen Original или 6 fishes for dog. Ако трябва да е Acana то бих избрал Yorkshire Pork, вкусна е и храним много Йоркита с нея.

  • (41 Страници) +
  • « Първа
  • 39
  • 40
  • 41
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни