Dog.bg Форуми : Orijen ,ACANA

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (41 Страници) +
  • « Първа
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Orijen ,ACANA Оцени темата: -----

#621 Потребителят е офлайн   cvetyhinkova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 02-January 14

Публикувано: 08 April 2014 - 06:11 PM

Показване на мнениетоasensi_85, в 07 April 2014 - 10:51 PM, написа:

20 kg 120 лева означава 6 лева на кило. Ако Акана ти е скъпа, защо не пробваш Про план, който също е 6 лева на кило при покупка на цял чувал? Няма да сбъркаш.

Не ,не ми е скъпа,финансите нямат значение.Просто казвам,че има разтройство от нея.

#622 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 08 April 2014 - 07:55 PM

Добре, ползвай тогава някоя доказана марка - Про план, Еукануба.

#623 Потребителят е офлайн   cvetyhinkova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 02-January 14

Публикувано: 08 April 2014 - 08:32 PM

Показване на мнениетоasensi_85, в 08 April 2014 - 07:55 PM, написа:

Добре, ползвай тогава някоя доказана марка - Про план, Еукануба.

Те ли са следващите като висок клас храни?Наистина искам да го храня с хубава храна.

#624 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 08 April 2014 - 08:37 PM

СУПЕР ПРЕМИУМ ХРАНА ЗА ПОДРАСТВАЩИ
КУЧЕТА ОТ ЕДРИ ПОРОДИ


СЪСТАВ НА ХРАНАТА
Rice, dehydrated poultry protein, dehydrated pork protein*, maize flour, animal fats, hydrolysed animal proteins, maize gluten, maize, minerals, beet pulp, vegetable fibres, vegetable protein isolate*, soya oil, fish oil, psyllium husks and seeds, fructo-oligo-saccharides, hydrolysed yeast (source of manno-oligo-saccharides), hydrolysed crustaceans (source of glucosamine), marigold extract (source of lutein), hydrolysed cartilage (source of chondroitin).

*L.I.P.: protein selected for its very high assimilation.

СЪСТАВ НА ХРАНАТА
Ориз, дехидратиран птичи протеин, дехидратиран свински протеин*, царевично брашно, животински мазнини, хидролизиран животински протеин, царевичен глутен, царевица, минерали, цвеклова каша, растителни фибри, растителен протеин изолат*, соево масло, рибено масло, семена и люспи от псилиум, фрукто-олигозахариди, хидролизирани дрожди (източник на мано-олигозахариди), хидролизирани ракообразни (източник на глюкозамин), екстракт от невен (източник на лутеин), хидролизирани хрущяли (източник на хондроитин).

*L.I.P.: протеин, избран заради високата си усвояемост

..............................................................................................

ORIJEN WHOLE PRAY
PUPPY LARGE BREED

СЪСТАВ НА ХРАНАТА
Boneless chicken*, chicken meal, chicken liver*, whole herring*, boneless turkey*, turkey meal, turkey liver*, whole eggs*, boneless walleye*, whole salmon*, chicken heart*, chicken cartilage*, herring meal, salmon meal, red lentils, green peas, green lentils, chicken liver oil, sun-cured alfalfa, yams*, pea fiber, chickpeas, pumpkin*, butternut squash*, spinach greens*, carrots*, Red Delicious apples*, Bartlett pears*, cranberries*, blueberries*, kelp, licorice root, angelica root, fenugreek, marigold, sweet fennel, peppermint leaf, chamomile, dandelion, summer savory, rosemary, Enterococcus faecium.



* FRESH AND PRESERVATIVE-FREE

СЪСТАВ НА ХРАНАТА
Обезкостено пилешко месо*, брашно от пилешко месо, пилешки дроб*, цяла херинга*, обезкостено пуешко месо*, брашно от пуешко месо, пуешки дроб*, цели яйца*, обезкостена сладководна треска*, цяла сьомга*, пилешки сърца*, пилешки хрущяли*, брашно от херинга, брашно от сьомга, червена леща, грах, зелена леща, мазнина от пилешки дроб, сушена на слънце алфалфа, сладки картофи ямс*, грахови влакнини, нахут, тиква*, жълта тиквичка*, спанак*, моркови*, червени ябълки*, круши сорт Барлет*, червени боровинки*, сини боровинки cranberries, келп, корен от женско биле, корен от ангелика, тилчец, невен, сладък копър, листа от мента, лайка, глухарче, лятна чубрица, розмарин, Enterococcus faecium.

*ПРЕСНИ И БЕЗ КОНСЕРВАНТИ
........................................................................

Без друг коментар.


#625 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 08 April 2014 - 08:37 PM

Намират се най-лесно и се водят в премиум класа определено. Сигурно и други потребители ще могат да се сетят за друга по-разпространена марка.

#626 Потребителят е офлайн   stenly2777 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 99
  • Регистрация: 27-June 12
  • Gender:Male
  • Location:Варна
  • Interests:Френски булдог

Публикувано: 09 April 2014 - 10:30 AM

Показване на мнениетоasensi_85, в 08 April 2014 - 07:55 PM, написа:

Добре, ползвай тогава някоя доказана марка - Про план, Еукануба.



Извинявай ама в какво са доказани двете марки които си избройл/а? Не се заяждам просто ми е любопитно.

#627 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 09 April 2014 - 11:29 AM

За тези, които имат проблем с Акана и Ориджин, а нямат с другите по-разпространени марки- прочетете състава на "другите" храни- съвсем нормално е, когато преобладават царевицата, пшеницата и ориза акитата да са стегнати. Опитайте с Акана и Ориджин, но постепенно сменете храната, смесвайки старата и новата. Опитайте и да намалите дажбите.
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#628 Потребителят е офлайн   hiagain Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 68
  • Регистрация: 07-June 13
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 09 April 2014 - 05:08 PM

На моя пес така и не му понесе Орижен... цял чувал изяде, но акито остана течно. След това минах на ACANA Grain-free формулата, което даде резултат но след около седмица-две, и промяната отне известно време.

#629 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 09 April 2014 - 07:35 PM

Потребителят категорично каза, че кучето получава разстройство от храната и не желае да я ползва. Не знам какво още се напирате да обяснявате за предимствата на Акана и Орижен - споменавани са навсякъде. Никой не оспорва качеството, но предложете нещо друго на потребителя, защото ако не го направите ще отиде в магазина и ще си купи Педигри по препоръка на някоя леля - продавачка Ей това не разбрах в тоя форум. Тука се събрахме да си помагаме или убеждаваме колко са сакати другите и как трябва да действаме всички по шаблон - куче от развъдник и хранене с Акана. Иначе не си човек и никакъв грижовен собственик.

Да, относно царевицата съм съгласен. А какъв е проблема с ориза? Ставате като папагали - чели-недочели нещо някъде и веднага повтаряте. Искам да попитам тези от вас, които са против ориза, защо точно са против него в състава на храните? И преди отново някой да ме нападне с обиди нека просветля праволинейните - ориза е бърз въглехидрат. В 100 грама има около 83%. Бързите въглехидрати имат висока биологична стойност, забързват метаболизма на животното и не позволяват то да напълнее. В същия момент те са източник на енергия и заедно с аминокиселините изграждат мускулатурата на всеки бозайник. В същото време в ориза има доволно количество фибри, който от своя страна подпомагат храносмилането. Същият този ориз, който поради някакви причини "папагалите" от форума не одобряват, без да знаят защо, е широко използван от абсолютно всички силови спортисти като най-качествения източник на енергия. И моля преди отново да обидите мен или хората, които искат съвет и не получават такъв, кажете защо кучето не може да яде ориз? Съжалявам за по-сложните изречения, но такъв изказ имам :db_046:

#630 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 09 April 2014 - 11:57 PM

Не мисля,че тук е мястото за спор за други марки храни.
Въпреки,че аз съм предоволна от Орижен и Акана бих препоръчала ако храната толкова не понася на кучето да се пробва с Тейст оф дъ Уайлд.
Лично на моите кучета не се отрази добре,но имам познати,които споделят чудесни резултати,а и състава и не е лош.
И за да не е съвсем спам :beer:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#631 Потребителят е офлайн   Layla89 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 104
  • Регистрация: 05-February 14
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 10 April 2014 - 12:09 AM

И понеже все пак за Акана се говори ..Слувайно някой да има излишна дозираща чашка за Акана ..Ще съм много благодарна и ако е извън Варна поемам транспорт :ae_085: :rc_036:
User's Signature

I must not fear...Fear is the mind-killer... Fear is the little-death that brings total obliteration...
I will face my fear... I will permit it to pass over me and through me... And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path...Where the fear has gone there will be nothing...Only I will remain.


Качена снимка

#632 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 10 April 2014 - 12:17 AM

Аз като търсих преди време нямаше чашки,затова най-лесно една малка електронна везничка за 10лв и поне ще си 100% сигурна до грам колко даваш :ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#633 Потребителят е офлайн   Layla89 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 104
  • Регистрация: 05-February 14
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 10 April 2014 - 10:19 AM

И това е вариант , той моя не е лаком и ако се е нахранил спира да яде и оставя ,ама сега като почна работа ще ми е важно колко съм оставила :) Мерси все пак ще се възползвам от идеята :ba_025:
User's Signature

I must not fear...Fear is the mind-killer... Fear is the little-death that brings total obliteration...
I will face my fear... I will permit it to pass over me and through me... And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path...Where the fear has gone there will be nothing...Only I will remain.


Качена снимка

#634 Потребителят е офлайн   Пухче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 19-March 14

Публикувано: 20 April 2014 - 12:52 PM

Здравейте. Искам да сменя на почти 5 месечното ми померанче храната (Royal Canin X Small) към Orijen или Acana.. четох доста и ми е трудно да избера, предполагам Аcana e по-подходяща за подрастващо куче от малка порода, но тук има хора с доста опит и ще съм благодарна да чуя мнението Ви. Кученцето не мога да кажа дали е много активно(не мога да преценя, първо куче ми е, а и нямам представа, при какви обстоятелства е активно и при кои не, а и за енергичния ми другар, не е проблем да е много активен, особено ако е хубаво времето), също така трябва да спомена, че преди 10тина дни свалихме шина от счупеното му краче и е загубил доста мускулна маса на болното краче.. като цяло забелязвам, че повечето малки породи хранят с Акана, но четох за един развъдник на чихуа-хуа мисля, който храни с Оrijen

#635 Потребителят е офлайн   Layla89 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 104
  • Регистрация: 05-February 14
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 20 April 2014 - 06:26 PM

Вземете за начало малко храна насипно, ако има от къде да пробвате как ще му се отрази . При смяната е възможно да има "мек " проблем за ден-два ,но ако захраните полека като смесвате нова и стара храна би трябвало всичко да е ок :rc_036: :ba_025:
User's Signature

I must not fear...Fear is the mind-killer... Fear is the little-death that brings total obliteration...
I will face my fear... I will permit it to pass over me and through me... And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path...Where the fear has gone there will be nothing...Only I will remain.


Качена снимка

#636 Потребителят е офлайн   stenly2777 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 99
  • Регистрация: 27-June 12
  • Gender:Male
  • Location:Варна
  • Interests:Френски булдог

Публикувано: 21 April 2014 - 10:26 AM

Показване на мнениетоПухче, в 20 April 2014 - 12:52 PM, написа:

Здравейте. Искам да сменя на почти 5 месечното ми померанче храната (Royal Canin X Small) към Orijen или Acana.. четох доста и ми е трудно да избера, предполагам Аcana e по-подходяща за подрастващо куче от малка порода, но тук има хора с доста опит и ще съм благодарна да чуя мнението Ви. Кученцето не мога да кажа дали е много активно(не мога да преценя, първо куче ми е, а и нямам представа, при какви обстоятелства е активно и при кои не, а и за енергичния ми другар, не е проблем да е много активен, особено ако е хубаво времето), също така трябва да спомена, че преди 10тина дни свалихме шина от счупеното му краче и е загубил доста мускулна маса на болното краче.. като цяло забелязвам, че повечето малки породи хранят с Акана, но четох за един развъдник на чихуа-хуа мисля, който храни с Оrijen


По мои наблюдения ORIJEN се отразява по-добре на дребните породи. Като съвет найстина вземете малко количество за да видите как ще се отрази на мъника. Ако е претенциозен отивате с него в магазина и пробвате отначало дали ще я хареса като вкус, след това задължително давате по-малка доза храна отколкото с РК(специфика на съставките). Ако кажете(напишете) от кой град сте ще е по-лесно да бъдете насочена към магазини които предлагат въпросните храни. Желая успех с мъника и бързо оздравяване.

#637 Потребителят е офлайн   Пухче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 19-March 14

Публикувано: 21 April 2014 - 09:28 PM

Показване на мнениетоLayla89, в 20 April 2014 - 06:26 PM, написа:

Вземете за начало малко храна насипно, ако има от къде да пробвате как ще му се отрази . При смяната е възможно да има "мек " проблем за ден-два ,но ако захраните полека като смесвате нова и стара храна би трябвало всичко да е ок :rc_036: :ba_025:


Благодаря :)

#638 Потребителят е офлайн   Пухче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 19-March 14

Публикувано: 21 April 2014 - 09:29 PM

По мои наблюдения ORIJEN се отразява по-добре на дребните породи. Като съвет найстина вземете малко количество за да видите как ще се отрази на мъника. Ако е претенциозен отивате с него в магазина и пробвате отначало дали ще я хареса като вкус, след това задължително давате по-малка доза храна отколкото с РК(специфика на съставките). Ако кажете(напишете) от кой град сте ще е по-лесно да бъдете насочена към магазини които предлагат въпросните храни. Желая успех с мъника и бързо оздравяване.
[/quote]



Благодаря. От Димитровград съм и тук има само Акана. Предполагам ако поръчам Орижен в магазина ще ми докарат, но така ще съм и длъжна да я купя, не че ще е проблем, а и ако се стигне до твърдо решение, ще намеря начин... честно казано не съм никак притеснена, че ще я прояде той е много лаком и трудно отказва някаква храна, също така и на натуралните храни, както и разни кучешки пастети му понасят добре на стомахчето и мисля и че там шанса е минимален да не е за него някоя от храните :P по-скоро искам да знам със сигурност кое е по-доброто.. на мен лично, ако е за мен храната Орижен ми се нрави много повече заради съставките си(на базата на хилядите материяли, които изчетох последната половин година, преди и след като взех кученцето).. но си е индивидуално, а и аз няма да я ям :D ще изчакам и за още мнения( така или иначе имам храна за поне месец).

#639 Потребителят е офлайн   Пухче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 19-March 14

Публикувано: 22 April 2014 - 10:33 PM

всъщност има всички видове и Acana i Orijen, просто е нов магазина и подредбата му не е била много добра

#640 Потребителят е офлайн   Пухче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 19-March 14

Публикувано: 23 April 2014 - 10:54 AM

Здравейте. След като изчетох тонове материяли(за някой може и да са малко, но за мен са си доста.. от 5-6 дни преди поста/въпроса ми по 3-4 часа на ден и последните три дни по 10-12тина часа на ден, което криво ляво се равнява на 50тина часа), в dog.bg, други български и много чуждоезични сайтове свързани с високите нива на протеин, усвояемоста на протена, вредите за бъбреците и черния дроб, евентуални проблеми при растежа на малките кучета и т.н. счетох, че по-добра храна особено за моето кученце от Orijen(или поне такава която ми е известна), ако естествено му понесе на стомаха НЯМА! Ще обобщя накратко наученото, без да изпадам в подробности сравненото с много различни източници на информация(естествено достоверността им е сложно да се определи, но всеки решава сам за себе си и може да направи преценката си, като отсее и претегли получената информация).
Високите нива на протеин не вредят и не натоварват организма(бъбреци, черен дроб, евентуални проблеми при растежа на кучето и т.н.), ако са лесно усвояеми и кучето не се прехранва(всъщност това е най-големия проблем, ако дажбата на кучето е прекалено голяма за нуждите му). Лесно усвояемите(може би ще изтърва нещо) са яйца, месо и карантия, които са главни съставки в Orijen и отгоре на това се твърди че са пресни... а всякакви царевици, соя и т.н. са точно на обратния полюс и не са препорачителни(такива храни са товарят излишно организма, с ниска себестойност, а отгоре на всичкото са въглехидратна бомба, която въобще не е нужна на любимците ни). 40-те % на опаковката съвсем не значи 40% усвояеми, а може би по-скоро към 30-35%, а 30% с основа царевица са под 20% и естествено съдържа много въглехидрати. Няма да се впускам и в подробности за разликата между месо, яйца и т.н. с царевицата и всякакви зърнени култури ... и без това не запомних всичко.
За вредите: ако протеините са от добър източник, те не вредят на черния дроб и бъбреците, а и като цяло не вредят(поне натам клонят везните в моята преценка от получената информация) , но при проблеми с тези органи, организма не е в състояение или се затруднява да ги обработва, като единствено е препоръчително да има по-висок прием на вода, тъй като в сухите храни, водата е в пъти по-малко в сравнение с прясното месо, а тя е нужна за обработката на протеините, дори в някои от статиите беше препоръчано винаги в сухата храна да се добавя вода. При по-едрите породи може да има проблем с разтежа, ако порциона е прекалено голям и несъобразен с нуждите на кучето ни.. т.е. прехранването, бързото наедряване и натрупване на мускулна маса, невъзможността на ставите да растат нормано и да се справят с натоварването от бързия разтеж вредят, а не самия протеин.
Също така бременните, мъжките, малките, както и тези от по-дребните породи кучета се нуждаят от повече протеин(КАЧЕСТВЕН).. естествено протеина сам по себе си без "цялата картинка" не може да бъде главна причина за избор на храната на нашето куче, но главно това беше моят, а и най-разисквания въпрос по темата с "високо съдържание на протеин".. а Orijen присъства във всички класации, ревюта, препоръки и т.н. за качествени сухи храни, така че мисля състава и качеството достатъчно задоволява потребностите на кучетата..
П.С.: НЕ Е ПРЕПОРЪКА ИЛИ РЕКЛАМА, просто четох доста и мисля, че мога да спестя на много хора много часове четене, като само направят бърза справка с аргументите изложени в горенаписаното...
моето куче е млад мъжки померан.. който отгоре на всичко загуби мускулна маса заради контузия и считам че това е храната за него.. не искам никой да ми се нахвърля, оборва или да се мъчи да води спор с мен за това което съм изложила в поста си.. не съм специялист и не ми е това работата..

  • (41 Страници) +
  • « Първа
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни