Dog.bg Форуми : Orijen ,ACANA

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (41 Страници) +
  • « Първа
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Orijen ,ACANA Оцени темата: -----

#761 Потребителят е офлайн   Татяна Иванова Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 19-March 14
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 29 October 2014 - 10:09 AM

Показване на мнениетоmarin4eto, в 29 October 2014 - 07:50 AM, написа:

Здравейте, може ли да ми помогнете да преценя правилната дневна дажба за кучето ми? Храня го с Acana Wild Prairie grain-free. Тежи 26 кг, не е никак активно. Трябва да свали поне 2-3 кг, за да е с оптимални килограми.


Здравейте,
Ето една формулка, която взех от facebook страницата на Champion Petfoods Bulgaria. Не видях някой да я е побликувал досега, ако се повтарям ме извинете.
Формулата, чрез която се изчислява дневната дажба. Предоставена е от Американския институт по хранене AAFCO и се използва от почти всички производители на храни по света, за изчисляване на дажбите, които се отпечатват върху чувалите с храна.

<< (70 х тегло на кучето в кг) х 0.75 х коефициент за възраст = необходимите калории за деня >>

Коефициента за възраст е:
- 2 за подрастващи кученца до 6-9 месеца
- 1 за кучета над 6-9 месеца
Имайте предвид, че резултата, който получите не е дажбата в грамове, а необходимите калории за деня. На чувала с храната, която ползвате, трябва да пише калориите, които се съдържат в 100 гр. Така ще си изчислите колко грама да давате.
Това е което пишат по книгите :P на практика всичко е индивидуално, вие най-добре си познавате кучето, ако пълнее от това количество, което давате сега - намалете го малко, ако отслабва - увеличете малко. По тази формула за моето зверче излиза, че трябва да изяжда по 330гр. дневно, ако му давам толкова, скоро ще се търкаля като топка :ab_041: В момента яде по 220-250гр и се му се отразява добре. Има значение породата, активността, склонността към напълняване. Формулката е добро начало, откъде да започнете, после натъмъняваме спрямо кучо :ab_041:

#762 Потребителят е офлайн   marin4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 30-May 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 October 2014 - 09:45 PM

Благодаря Ви за отговора и формулата. Проблемите са няколко - не ми изпратиха мерителна чаша(ще се мъча с разни везни и приблизителни грамажи...), разгледах целия чувал и не видях някъде да са посочени калориите в 100гр. И още нещо - във формулата за кг предполагам трябва да запиша не тези, които е в момента, а тези, които би трябвало да бъде?

#763 Потребителят е офлайн   Татяна Иванова Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 19-March 14
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 30 October 2014 - 09:05 AM

Пише калориите в графата със състава на храната и за килограм храна, моя грешка не е за 100гр. 3.725 kcal/кг. в Acana Wild Prairie.Падат се 372кcal. в 100гр. Теглото на кучето е в сегашните му килограми.
(70*26кг.)*0,75*1=1365калории, ако кучето е над 6-9 месеца = 360гр. храна дневно
(70*26кг.)*0,75*2=2730калории, ако е подрастващо = 730гр. храна дневно

Така излиза по формулата за куче с тегло 26 килограма. Ако греша някъде, моля, поправете ме да не прехраним животното, защото ми изглежда адски много, или просто съдя по моето зверче, което пълнее и от въздуха. :ab_041:

#764 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 30 October 2014 - 09:53 AM

Грешите някъде. Няма как дневната дажба да е толкова висока. Премиум храните за куче около 25-26 килограма препоръчват дневна дажба между 200-260 грама.

ПС: Сега проверих. За куче 30 килограма дневната дажба е 240 грама, ако е с нормална активност http://www.acana.com...s/wild-prairie/ Чукнете на feeding.

#765 Потребителят е офлайн   marin4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 30-May 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 October 2014 - 11:44 AM

Благодаря ви, хора :) Кучето ми е на 4 години, но 300 гр за нея са много. Досега я хранех с 210-220 гр на ден. Иначе и моето куче имам чувството, че пълнее от въздуха... Няколко познати се изненадаха, че й давам толкова малко. Те дават двойно повече на техните... И затова се зачудих... въпреки че всичко е индивидуално.

#766 Потребителят е офлайн   Татяна Иванова Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 19-March 14
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 30 October 2014 - 12:21 PM

Същата храна в български сайт:
http://www.zooplus.b...ez_zurno/349451
За да ви улесня вадя табличката :)
Препоръчителни количества в грам на ден:
Тегло Висока активност Нормална активност
1 - 5 кг 45 - 100 г 40 - 85 г
6 - 10 кг 115 - 170 г 95 - 140 г
11 - 20 кг 180 - 300 г 150 - 250 г
21 - 40 кг 320 - 550 г 270 - 475 г
41 - 50 кг 550 - 630 г 475 - 570 г
Станичката за Acana и Orijen във Facebook, от където взех формулата

https://www.facebook...ulgaria?fref=ts

Нямам представа защо е такава голяма разликата в препоръчаните количества. За моето куче също е адски много това. Нямах намерение да заблуждавам :dh_188: В крайна сметка оставаме на принципа на сипването "на око" :ab_041:

#767 Потребителят е офлайн   Nera :) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 31-January 13

Публикувано: 09 November 2014 - 11:38 AM

Здравейте! От месец и нещо вече моето куче (лабрадор) премина на Акана Adult Large Breed (от ПроПлан) и съм изключително много доволна! Козината й почти не пада, стана по-лъскава, изходния материал е на половина. Като свърши този чувал ще взема Аканата с риба, не мога да си представя колко добър ще е резултата с нея :). Горещо препоръчвам на всички, които се колебаят!

#768 Потребителят е офлайн   jorkin Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 17-December 14
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 09 January 2015 - 10:03 AM

Здравейте, нов съм във форума и моля за съвет. Опитах се да изчета доста от написаното и се спрях до тези два вида храна. Следващата седмица ми предсто да взема куче Бигъл. Тогава ще е на два месеца. Каква храна ще ми препоръчате да взема и колко грама ще трябва да е дневната дажба? От Варна съм и може да ми препоръчате магазин от където да купувам храна. По принцип ще са ми нужни всякакви съвети, понеже не съм гледал куче до сега :)
Благодаря предварително!

#769 Потребителят е офлайн   jorkin Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 17-December 14
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 10 January 2015 - 12:32 PM

Дааммм, позамряла си е темичката :)

#770 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 10 January 2015 - 01:49 PM

Акана Пъпи и Джуниър.Горе-долу следвай таблицата на чувала :md_064:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#771 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 11 January 2015 - 05:12 PM

Показване на мнениетоТатяна Иванова, в 30 October 2014 - 10:21 AM, написа:

Същата храна в български сайт:
http://www.zooplus.b...ez_zurno/349451
За да ви улесня вадя табличката :)
Препоръчителни количества в грам на ден:
Тегло Висока активност Нормална активност
1 - 5 кг 45 - 100 г 40 - 85 г
6 - 10 кг 115 - 170 г 95 - 140 г
11 - 20 кг 180 - 300 г 150 - 250 г
21 - 40 кг 320 - 550 г 270 - 475 г
41 - 50 кг 550 - 630 г 475 - 570 г
Станичката за Acana и Orijen във Facebook, от където взех формулата

https://www.facebook...ulgaria?fref=ts

Нямам представа защо е такава голяма разликата в препоръчаните количества. За моето куче също е адски много това. Нямах намерение да заблуждавам :dh_188: В крайна сметка оставаме на принципа на сипването "на око" :ab_041:


zooplus.bg не е български сайт, а е немски сайт. Формулата в страницата във Facebook съм я публикувала аз, така че ще разясня.

Цитат

Пише калориите в графата със състава на храната и за килограм храна, моя грешка не е за 100гр. 3.725 kcal/кг. в Acana Wild Prairie.Падат се 372кcal. в 100гр. Теглото на кучето е в сегашните му килограми.
(70*26кг.)*0,75*1=1365калории, ако кучето е над 6-9 месеца = 360гр. храна дневно
(70*26кг.)*0,75*2=2730калории, ако е подрастващо = 730гр. храна дневно


Изчислява се по следния начин:
(70*26кг.)*0,75*1=1365 калории
В 100г Acana Wild Prairie има 372,5кал, делим на 1365 и получаваме 0,272г дневна дажба за това куче.
Никога не слагайте коефициент 2, освен ако кучето не е на възраст под 6 месеца.


#772 Потребителят е офлайн   jorkin Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 17-December 14
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 12 January 2015 - 12:24 AM

Благодаря Ви ShiBumi_GirL и Vesela_5 !

#773 Потребителят е офлайн   jorkin Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 17-December 14
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 06 February 2015 - 12:01 AM

Здравейте, новият член на семейството е у дома вече от 20 дни. Първо взех Акана Пъпи и Джуниър, храних го 4 дни и после смених с Puppy Large Breed. Смених я защото първата я измукваше като прахосмукачка, точно за 10сек. и реших, че с по- голямата гранула ще дъвче...... но уви- пак си ги гълата за отрицателно време. Кучето е Бигъл на 80 дни. Постоянно е гладен и не му стига, давам около 150- 170гр. на ден на три порции.
Нормално ли е да е постоянно гладен? От както съм го взел си е удвоил теглото, беше 1,7кг. а сега е 3,2кг. Не смея да му повиша дозата, защото ме е страх да не надебелее, че гледам доста бигъли са бая тлъстички :), а както се досещате все още не излизаме и не изразходваме много калории.
Другото което ме притеснява, е че започна да му пада козина / скубе се/ от около 5 дни, като се появи и нещо като пърхот. Това нормално ли е? Не му ли е рано да сменя козина и това беличкото като пърхот.....
Ще ви бъда благодарен за някакви насоки.

#774 Потребителят е офлайн   kokolqja Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 11-March 14

Публикувано: 06 February 2015 - 09:51 AM

Здравейте!Кученцето ми е пинчер на 1,3 години,тежи 2,050 кг.Досега го хранех с приготвена от мен храна.Сварявам месо,което купувах от хора,които си гледат телета за домашна консумация уж за по-чисто и не хормонално.Сварен телешки дроб,заешко,пилешко(това отгледано от нашето семейство),слагам месото в кухненски робот и го смилам,след това го пълня по отделно(бурканче заешко,бурканче телешко...) и го слагам във фризера.Купувам риба скумрия или кефал,сготвям ги върху решетка за готвене на пара,обезкостявам,в бурканче и във фризера.Зеленчуци лятото от градината(моркови,цвекло,грах)зимата от балевбиомаркет основно моркови и сладки картофи.Зърнени елда и киноа-предварително накиснати за да се отделят инхибиторите и вредните вещества.Зеленчуците и зърнените сварявам почти до разпадане,отцеждам,в бурканчета и във фризера.

Изваждам едно бурканче месо и едно зеленчуци и зърнени(това го смилам на гладко пюре).Храня кученцето 3 пъти на ден- сутрин-месо,зеленчуково пюре,малко зехтин,малко спирулина на прах,малко чия предварително смляна в кафемелачката,обед-същото без спирулина,вечер същото но на мястото на спирулина сипвам малко хранителна мая(не бирена).Един път седмично заменям месото с риба и зехтина с ленено масло.Лятото му давам и зеленчукови сокове в храната,пак главно морков.Зимата от време навреме настъргана ябълка в манджичката.Като си взех кученцето 2 седмици го хранех с роял канин за чихуахуа,но му излязоха ситни пъпки по ушите и затова спрях.Елдата и киноата са защото не съдържат глутен(той е алерген).Кученцето се разгони за първи път на 1,2 месеца,обаче го държа цял месец и чак сега му минава.

Пиша всичко подробно за да може да прецените къде греша.Звуча малко параноично,но съм се нагледала на шашми и как хората не ги интересува че храната е развалена,трият със спирт удрят нова дата с печата и ги боли задника,че могат да ви направят нещо на кучето,важвото е те да си вземат парите които са вложили.На невинните баби от село с домашното мляко и сирене също не вярвам,защото съм ги виждала как влизат във ветеринарната аптека и купуват сухо мляко за телета,даже и рецепти казват,как да си направиш сирене със сухо мляко.И после отиват на пазара гледат невинно и продават домашно мляко и сирене и хората юрууш да купуват.

От няколко месеца,не често но веднъж или двапъти седмично вечер докато спим става,повръща после си го изяжда и пак прави едни движения все едно ще повръща.Последния път се уплаших,защото много му къркореше корема и си помислих(благодарение на интернет),че може да му се превърти стомаха.На следващия ден реших да потърся добра суха храна и да започна да го храня с нея.Спрях се Orijen.В нашия град няма такава храна,затова започнах да търся из интернет от къде да я поръчам.Звъннах на една обява от Бургас,но човека беше груб избуча ми нещо и ми затвори.След това звъннах на една обява във Варна,попитах за малка разфасовка 2,2 кг,казаха че нямат,обаче могат да ми дадат насипна.Съгласих се,нямаше друг начин.

Сега храня кученцето с уж Orijen.Гледах едно видео в което се показва как Чемпиън петфууд държат на качеството и видяното ми хареса.Не мога обаче да забравя,че живея в България и тук има реплика на всичко!Откъде мога да купя храна с гарантиран произход и разфасофка от 2 или 6 килограма.Писах на едни хора които я предлагат насипна и те ми казаха че в България се внасят разфасовки от 13 кг.Инъче в интернет намерих малки разфасовки,но НАЛИ СЕ ВНАСЯТ САМО 13 КИЛОГРАМОВИ,откъде тез малките.Ако купя голям чувал(усещам че накрая така ще стане)как да го съхранявам?няма ли да пречи че няма разнообразие?какъв е срока на годност?и от къде да го купя за да съм сигурна,че и той не е менте?Най много ме притеснява да не съсипя бъбреците на кучето със сухата храна.Вие имали ли сте такива проблеми и ако храня само с Orijen има ли опастност това да се случи.Аз от 2 месеца давам само преварена вода(не от чешмата,пълнена от извор от който и ние пием).

#775 Потребителят е офлайн   Nera :) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 31-January 13

Публикувано: 20 February 2015 - 10:04 PM

Какво се случва с наличността на Акана? В момента няма почти никъде налична!

#776 Потребителят е офлайн   hiagain Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 68
  • Регистрация: 07-June 13
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 23 February 2015 - 01:54 PM

Показване на мнениетоNera :), в 20 February 2015 - 10:04 PM, написа:

Какво се случва с наличността на Акана? В момента няма почти никъде налична!

В Зоофаст днес заредиха с част от формулите им, явно има някакво забавяне с вноса за Европа, че като гледам навсякъде е така..

#777 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 01 March 2015 - 08:33 PM

Малките разфасовки се внасят от Полша и Румъния. В България се внасят официално само 13кг разфасовки. Не ви съветвам за пинчер да купувате цял чувал Орижен, ще го яде поне 8 месеца, храната ще се окисли и ще загуби полезните си хранителни вещества. Относно разнообразието, може да осигурите такова чрез смесено хранене. Според мен проблема с повръщането и засилената перисталтика на червата може да се дължи на прехранване или на неправилно съотношение месо-зеленчуци-зърнени храни. Според мен дори за такава малка порода зърнените храни може да се изключат напълно от менюто, а също така и хранителната мая. Относно хранене с Орижен и състояние на бъбреците, може да следите функцията им чрез изследвания на всеки 6 месеца. Аз лично зная, че няколко развъдника за чихуа в България хранят основно с Орижен поколения наред вече и нямат никакви проблеми с кучетата. Проблеми с бъбреците имат само кучета хранени с ниски класове евтини кучешки храни тип Метро, Била, Кауфланд. Относно водата - преварена или бебешка бутилирана вода е най-добрия вариант, чешмяната е пълна с хлор и тежки метали, които се отразяват лошо в дългосрочен плана на дребните породи кучета, котки и други дребни домашни любимци.

#778 Потребителят е офлайн   Бацето Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 18-December 14

Публикувано: 06 March 2015 - 09:38 PM

Показване на мнениетоkokolqja, в 06 February 2015 - 09:51 AM, написа:

Здравейте!Кученцето ми е пинчер на 1,3 години,тежи 2,050 кг.Досега го хранех с приготвена от мен храна.Сварявам месо,което купувах от хора,които си гледат телета за домашна консумация уж за по-чисто и не хормонално.Сварен телешки дроб,заешко,пилешко(това отгледано от нашето семейство),слагам месото в кухненски робот и го смилам,след това го пълня по отделно(бурканче заешко,бурканче телешко...) и го слагам във фризера.Купувам риба скумрия или кефал,сготвям ги върху решетка за готвене на пара,обезкостявам,в бурканче и във фризера.Зеленчуци лятото от градината(моркови,цвекло,грах)зимата от балевбиомаркет основно моркови и сладки картофи.Зърнени елда и киноа-предварително накиснати за да се отделят инхибиторите и вредните вещества.Зеленчуците и зърнените сварявам почти до разпадане,отцеждам,в бурканчета и във фризера.

Изваждам едно бурканче месо и едно зеленчуци и зърнени(това го смилам на гладко пюре).Храня кученцето 3 пъти на ден- сутрин-месо,зеленчуково пюре,малко зехтин,малко спирулина на прах,малко чия предварително смляна в кафемелачката,обед-същото без спирулина,вечер същото но на мястото на спирулина сипвам малко хранителна мая(не бирена).Един път седмично заменям месото с риба и зехтина с ленено масло.Лятото му давам и зеленчукови сокове в храната,пак главно морков.Зимата от време навреме настъргана ябълка в манджичката.Като си взех кученцето 2 седмици го хранех с роял канин за чихуахуа,но му излязоха ситни пъпки по ушите и затова спрях.Елдата и киноата са защото не съдържат глутен(той е алерген).Кученцето се разгони за първи път на 1,2 месеца,обаче го държа цял месец и чак сега му минава.

Пиша всичко подробно за да може да прецените къде греша.Звуча малко параноично,но съм се нагледала на шашми и как хората не ги интересува че храната е развалена,трият със спирт удрят нова дата с печата и ги боли задника,че могат да ви направят нещо на кучето,важвото е те да си вземат парите които са вложили.На невинните баби от село с домашното мляко и сирене също не вярвам,защото съм ги виждала как влизат във ветеринарната аптека и купуват сухо мляко за телета,даже и рецепти казват,как да си направиш сирене със сухо мляко.И после отиват на пазара гледат невинно и продават домашно мляко и сирене и хората юрууш да купуват.

От няколко месеца,не често но веднъж или двапъти седмично вечер докато спим става,повръща после си го изяжда и пак прави едни движения все едно ще повръща.Последния път се уплаших,защото много му къркореше корема и си помислих(благодарение на интернет),че може да му се превърти стомаха.На следващия ден реших да потърся добра суха храна и да започна да го храня с нея.Спрях се Orijen.В нашия град няма такава храна,затова започнах да търся из интернет от къде да я поръчам.Звъннах на една обява от Бургас,но човека беше груб избуча ми нещо и ми затвори.След това звъннах на една обява във Варна,попитах за малка разфасовка 2,2 кг,казаха че нямат,обаче могат да ми дадат насипна.Съгласих се,нямаше друг начин.

Сега храня кученцето с уж Orijen.Гледах едно видео в което се показва как Чемпиън петфууд държат на качеството и видяното ми хареса.Не мога обаче да забравя,че живея в България и тук има реплика на всичко!Откъде мога да купя храна с гарантиран произход и разфасофка от 2 или 6 килограма.Писах на едни хора които я предлагат насипна и те ми казаха че в България се внасят разфасовки от 13 кг.Инъче в интернет намерих малки разфасовки,но НАЛИ СЕ ВНАСЯТ САМО 13 КИЛОГРАМОВИ,откъде тез малките.Ако купя голям чувал(усещам че накрая така ще стане)как да го съхранявам?няма ли да пречи че няма разнообразие?какъв е срока на годност?и от къде да го купя за да съм сигурна,че и той не е менте?Най много ме притеснява да не съсипя бъбреците на кучето със сухата храна.Вие имали ли сте такива проблеми и ако храня само с Orijen има ли опастност това да се случи.Аз от 2 месеца давам само преварена вода(не от чешмата,пълнена от извор от който и ние пием).

Колега, успокойте се малко.
То не е хубаво човек да остави кучето си на пройзвола на съдбата, но и вашето не е за предпочитане. Вие ако продължавате така, може и да се побъркате. На година и два месеца, спокойно може да яде, и по един път на ден.
Спиролината за какво я давате??? Тя също може да предизвика гадене.
Имайте предвид, че кучешкият организъм е различен от човешкият. Примерно кучетата сами си синтезират витамин "С", отровните гъби не им влиаят, какаото, дори в малки количества може да ги убие.
Ако стомаха на куче се превърти, до 48 часа кучето си заминава. Обикновенно едрите породи са рискови и то, ако след хранене, започнат да тичат,скачат и тем подобни дивотийки.

Ако кучето си яде повръщаното, значи вероятноста да е преяло е повече от 80%.
Не знам, колко му давате да яде, но пробвайте да му намалите храната малко.
Оставете му един ден от седмицата с половин дажба, че защо не и гладен.
Водата чак я преварявате??? Защо???

#779 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 07 March 2015 - 12:22 PM

Някой друг кадър от щанда на Орижен и Акана на Crufts 2015 :oc_171:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#780 Потребителят е офлайн   Marzi_Pan Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 17-March 15

Публикувано: 17 March 2015 - 12:46 PM

Здравейте, откъде мога да закупя малко количество Акана с агнешко и ябълка, 2-3 кг за проба? Кучето ми има някаква хранителна непоносимост, не ми се рискува с поредния голям чувал (нещо не откривам и наличност). Бих взела малко количество за тест и от друг вид Акана, стига да е подходяща.
Кучето е на почти 6 месеца, при нас дойде на 3 месеца с разстройство и от тогава почти не е спирало. Правихме всякакви изследвания, няма здравословен проблем. Обезпаразитяваме го редовно. Изключително жизнен, с огромен апетит, расте нормално, 20 кг зверче е. Смятам, че не е болен, по-скоро има непоносимост към нещо. Сменихме няколко вида храна, винаги постепенно. Досега само Hypoallergenic на Роял му действа добре за продължително време, всякакви интестинали имат краткотраен ефект. Акана Puppy large има ужасно кофти действие върху него. Не съм сигурна какво да изключа на първо време, може би пилешките истории.

  • (41 Страници) +
  • « Първа
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни