Dog.bg Форуми : Три японски кучета:Айну дог,Кай дог,Кишу

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Три японски кучета:Айну дог,Кай дог,Кишу

#1 Потребителят е офлайн   shrekky Икона

  • Snowflake*
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3501
  • Регистрация: 30-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 August 2008 - 08:59 PM

Айну дог
Страна на произхода:Япония
Оригинално име:Ainu-Ken
Други имена:Hokkaido dog

Това е най-старата японска порода.Данни за нея има от преди 1000 години преди Христа.Неговата родина са планинските райони на остров Хокайдо и е донесен в Япония от древните племена на Айнусите.Това здраво като физика и дух куче е било използвано за лов на едър дивеч.

Характер,специални умения и тренинг
Изключително смело и дръзко куче,което притежава много самоувереност и е много бдително,като в същото време е любвеобвилно и истински предано на стопаните си.Характеристика,с която е много известно това е,че има изключително чувство за ориентация.Този самоуверен негов нрав трябва да бъде обуздан в ранна възраст и на базата на голямата му привързаност към стопаните да се започне ранно,последователно и твърдо обучение.

Грижи
Нуждае се от значително пространство и движение.Неговата природа и дълги години на селекция на необходимите за хората работни качества го правят прекасен ловец на едър дивеч и едновременно с това чудесен пазач,Освен това с много голям успех работи като впрегнато куче.А неговата безпрекословна обич и преданост-чудесен домашен любимец,стига да има достатъчно възможности за движение.Не се нъждае от специални грижи,само от редовно изчеткване на козината.

Общ вид:
Впечатлението е за яко,здраво куче,с чувство за собствено достойнство,пъргаво,жизнено и приятелски настроено.

Глава:
Триъгълна,лисичеподобна.Има широк и плосък череп и чело.Стопът е ясно изразен.Носната тръба е права,без гърбици.Муцуната е клиноподобна,с обтегнати устни.

Очи:
Малки,триъгълни,широко разположени.На цвят-тъмнокафяви.

Уши:
Малки,триъгълни,носи ги изправени и леко настрани.

Тяло:
Здрава и стабилна структура,мощен врат без висящи кожа и гънки.Ясно очертана холка.Сравнително широки слабини.Дълбок гръден кош,коремът е добре повдигнат нагоре.Прав солиден гръб.Добре свален круп.

Крайници:
С компактни и добре извити лапи.Мускулести крака със здрави кости.

Опашка:
Поставена е високо,дебела,носи я извити на гърба,слабо извита във форма на сърпа.

Козина:
Къса,твърда,с прав косъм.Леко по-дълъг по опашката.Има мек,компактен подкосъм.

Оцветяване:
Бриндъл,черно,червено или кафяво.

Размери:
Мъжки-48,5 до 52см.
Женски-45,5 до 48,5 см.

Тегло:
Приблизително:25 кг.

Качена снимка


Кай дог
Страна на произход:Япония
Оригинално име:Tora
Други имена:Tiger dog

Това куче произхожда от средни по размер древни японски породи.Отглеждано и развивано като порода основно в областта Кай.Основното предназначение на породата е за лов на глигани и елени.Колкото и непретенциозно да изглежда на пръв поглед това куче,през 1934 година е наречено "Природен монумент".

Характер,специални умения и тренинг.
Това много смело,бдително и нетърпеливо по природа куче е винаги нащрек.То е изпълнено с енергия и е много пъргаво,подвижно и ловко.Ранното му обучение е задължително и не защото проявява аграсея,а защото е своенравно,и трябва да го обуздаеъе навреме.

Грижи
Тази негова природа не може да бъде затворена в малък апартамент.За да се чувства добрем,се нуждае от значително пространство и упрежнения.За козината е достатъчно седмично изчеткване.

Общ вид:
Силна и яка стуктора с балансирани пропорции.Има лека и гъвкава походка.

Глава:
Здрава,с широко чело.Рязко очертан стоп.Носната тръба е права,без спадове или издатини.Муцуната е заострана,устните са стегнати и плътни.

Очи:
Малки,почти триъгълни,тъмни на цвят.

Уши:
Средни по размер,триъгълни.Носи ги изправени и леко обърнати напред.

Тяло:
Солидно построено,плътен,мощен врат.С ясно очертана холка.Гръдният кош е добре спуснат надолу,ребрата са сравнително извити,коремът е видимо прибран.Слабините са мускулести и широки,гърбът е прав и къс.

Крайници:
С много яки нокти,прави и мощни.

Опашка:
Поставена е високо,дебела.Носи я извита или над гърба във формата на сърп или сабия.

Козина:
Къса,твърда,права.По-дълга е само по опашката.Подкосъмът е мек и гъст.

Оцветяване:
Черно с бриндъл,червено с бриндъл или само бриндъл (brindle-кафяво/сиво с по-тъмни петна,ивици или точки.)Малките се раздат с плътно оцветяване на козината.

Размери:
Мъжки-50 до 56см.
Женски-46 до 50 см.

Тегло:
25кг.
Качена снимка

Кишу
Страна на произход:Япония
Оригинално име:Kishu

Произходът на това кучв търсим в големите японски острови,които се намират в южната част на Япония и се наричат острови Kyushu.Това мултифункционално куче е представител на много стара порода,селектирана през годините да върши почти всичко за своя господар:използват го за лов на дивеч,за риболов,за пазач на стада и на имущество на стопанина.Днес често се отглежда просто като домашен любимец.

Характер,специални умения тренинг
Кишу е забележително издражливо куче.Много внимателно и възприемчиво,то е много интелигентно и покорно,любвеобвилно,тихо и спокойно.

Грижи
Нуждае се от значително жизнено порстранство и много движения.Педовното изчеткване на козината е препоръчително.

Общ вид:
Благородно,изпълнено с достойнство животно.Пропорциите са балансирани,тялото е мускулесто,походката-лека и гъвкава.

Глава:
Има широк и плоско чело,стопът е по-скоро ярко отсечен.Носната тръба е права,муцуната е клинообразна,плътна.Носната гъба е черна,усните са плътни и стегнати.При белите екземпляри носната гъба има червен цвят (на месо)

Очи:
Малки,леко триъгълни,широко поставени.На цвят са тъмни.

Уши:
Малки,триъгълни.Носи ги изправени и обърнати напред.

Тяло:
Компактно,мускулест и дебел врат.Ясно очертана холка.Има дълбок гръден кош,с високо прибран корем.Слабините са широки и мускулести.Гърбът е прав и къс.

Крайници:
Със здрави кости и добре замускулени.Ноктите са тъмни.лапите-компактни.

Опашка:
Поставена е високо.Дебела,носи я извита над гърба като цабя или сърп.

Козина:
Къса,твърда и груба при допир,с прав косъм.Малко по-дълга е на врата и по опашката.Има мек,компактен подкосъм.

Оцветяване:
Бяло,червено или бриндъл.

Рамери:
Мъжки-51,5см.
Женски-45,5 см.

Тегло:
20 до 25кг.
Качена снимка

Източник списание"Моят приятел Кучето и живият свят"
Преписано  ;D
User's Signature

"Грижа за тях - Аз помагам, а Ти?"
"Няма злобни кучета, има глупави хора"

#2 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog"s

Публикувано: 19 August 2008 - 08:36 PM

Първото по снимката си приличат с породата  ШИБА  ,които видяхме на  Камчия  представени от Русия.
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#3 Потребителят е офлайн   shrekky Икона

  • Snowflake*
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3501
  • Регистрация: 30-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 August 2008 - 02:49 PM

Не знам обаче това беше единствената снимката която открих на Айну дог
User's Signature

"Грижа за тях - Аз помагам, а Ти?"
"Няма злобни кучета, има глупави хора"

#4 Потребителят е офлайн   shidzune-sama Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 318
  • Регистрация: 10-August 07
  • Gender:Female
  • Location:ВарнА

Публикувано: 24 August 2008 - 04:50 PM

иииииии ще получа сърдечен удар от вълнение,айсе още някой да се интересува от японските кучета :yahoo: (освен акитите де ;D )
браво за инфото на бг,аз така и не се навих да си преведа до край информацията и за шестте породи :mazohist:
само малко уточненийце да вмъкна:Ainu е другото наименование на Hokkaido Inu/Hokkaido Кеn(inu/ken е думата на японски за куче).на Кай Дог оригиналното име е Kai Ken a Tora е в графата ''други имена''(или поне според повечето сайтове за японски кучета където съм търсила).всичко останало е точно-бравос  :wub:
иначе всичките 6 национални породи на япония си приличат-разликите м/у тях са малки,основно в окраската,височина/тегло и от коя префектура са (тук да вмъкна,че единствено Шиба Ину не носи названието на някоя японска префектура) :blink:
ето и снимки на въпросните 3 породи

Hokkaido Inu

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка

Kai Ken

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка

Kishu Ken

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка

off topic:имало е шиба ину на бг изложба и аз не съм разбрала :o  :mazohist: кога е била,има ли снимки,инфо нещо,ако някой каже-чепя го  :blink:

#5 Потребителят е офлайн   shrekky Икона

  • Snowflake*
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3501
  • Регистрация: 30-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 August 2008 - 05:39 PM

Kishu Ken ми е любимата японска порода.Мерси за поправката с имената,и аз обожавам японските породи,даже и самата държава,Япония я обожавам  :P
User's Signature

"Грижа за тях - Аз помагам, а Ти?"
"Няма злобни кучета, има глупави хора"

#6 Потребителят е офлайн   Activate Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 986
  • Регистрация: 06-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 24 August 2008 - 07:51 PM

Ето един сай за Японските породи.  :blink:
http://japanesedogs....nformation.com/
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   shrekky Икона

  • Snowflake*
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3501
  • Регистрация: 30-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 August 2008 - 08:34 PM

Цитат

Ето един сай за Японските породи.  :blink:
http://japanesedogs....nformation.com/

Мерси много търсех си такъв сайт но не намерих
User's Signature

"Грижа за тях - Аз помагам, а Ти?"
"Няма злобни кучета, има глупави хора"

#8 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog"s

Публикувано: 24 August 2008 - 09:12 PM

Разбира се ,че имаше на Камчия Шиба    от Русия и специалката на северни спечели  , и  всеки ден бог и стигаха някъде към финала,  на шампион на шампионското шоу стигнаха до 2 място-големия телевизор.junoi go kuwana mitomosou    js06270/07    i    baninn rkf 2050890  i  atay sakurambo rkf1890829    от Санкт Петербург  - Елена Закумская  ул Будапещтская 5-3-91
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#9 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog"s

Публикувано: 24 August 2008 - 09:16 PM

:- они сказали: Мы използваме только   американская козметика, и после попитах  хендлерката :Кое спечели  вчера? и ми отговори:   Еб.....  ли ......му м.......всички си приличат   -като китайците.АААА- ей-онова./ Защото от клетката се подаваха само ехидни лисичи муцунки/
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#10 Потребителят е офлайн   shidzune-sama Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 318
  • Регистрация: 10-August 07
  • Gender:Female
  • Location:ВарнА

Публикувано: 24 August 2008 - 09:55 PM

konan03,мерси за инфото :blink: мале сега как още повече ме е яд че не можах да отида на камчия на изложбите  :mazohist:
сорка за офф-а ;D
shrekky и аз мн харесвам япония ;D то мойто от де тръгна,та къде стигна-почти нищо не беше в състояние да ме накара да седна да превеждам от английски,а ме скивай сега (от известно време насам де) фанала листа и молива и превеждам инфо за тез лисичи муцунки на поразия ;D решила съм БГ сайт да правя и да го напълня с колкото може повече полезна информация за тези страхотни кучета :->) а след години,живот и здраве,може и къщата си да напълня с тях ;D :yahoo:

#11 Потребителят е офлайн   shrekky Икона

  • Snowflake*
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3501
  • Регистрация: 30-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 August 2008 - 10:03 PM

Цитат

konan03,мерси за инфото :blink: мале сега как още повече ме е яд че не можах да отида на камчия на изложбите  :mazohist:
сорка за офф-а ;D
shrekky и аз мн харесвам япония ;D то мойто от де тръгна,та къде стигна-почти нищо не беше в състояние да ме накара да седна да превеждам от английски,а ме скивай сега (от известно време насам де) фанала листа и молива и превеждам инфо за тез лисичи муцунки на поразия ;D решила съм БГ сайт да правя и да го напълня с колкото може повече полезна информация за тези страхотни кучета :->) а след години,живот и здраве,може и къщата си да напълня с тях ;D :yahoo:

За сайта аз ще съм ти първия потребител  :P
И аз искам такива сладури вкъщи  :P
User's Signature

"Грижа за тях - Аз помагам, а Ти?"
"Няма злобни кучета, има глупави хора"

#12 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 24 August 2008 - 10:05 PM

А дали има у нас такова чудо?
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   Konan03 Икона

  • OWNER-IW KENNEL "PHILIPOPOLIS"
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv
  • Interests:dog"s

Публикувано: 24 August 2008 - 10:06 PM

А,моля,!        Междудругото рускините споманаха ,че най ценна черта на породата е издръжливост на вън във всякякви   климат. условия и интервали от супер студ и минуси   ,но  и   жегата им понасяла.На пипане бяха пухчета с гъст косъм и подкосъм,но с лека твърдина, а характера им бил  без особена  преданност към стопанина- "пуснеш ли го край,само се връща ,когато си иска"-добави второто рускинка.
User's Signature

www.irishwolfdog.com FILIPOPOLIS KENNEL , IRISH WOLFHOUND

#14 Потребителят е офлайн   shidzune-sama Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 318
  • Регистрация: 10-August 07
  • Gender:Female
  • Location:ВарнА

Публикувано: 25 August 2008 - 09:23 AM

от 6те японски в българия има само акита ину(или поне само акити има регистрирани в БКК Северни Кучета).и това е добро начало,предполагам че като има повече информация на БГ повече хора ще се заинтересуват и има по-голяма вероятност да се внесат такива кучета :blink: само дето за тези 3 породи в европа има (май) само 1 развъдник-> http://www.eurobreed.../hokkaido.html :( в америка няма защото тези 3 породи+shikoku и akita inu не са признати,остава азия,но за тамошни развъдници още нямам информация...да не кажа че и в азиатските езици хич не ме бива ;D
общо взето извън япония трудно се намират от тези кучета...все още ;)

#15 Потребителят е офлайн   Izanami Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 19-February 12
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 19 February 2012 - 11:50 PM

слабичко върви тази тема, явно няма собственици на породите у нас :)
мога да се включа (макар и късно) като горд собственик на Kishu Inu.
имам мъжки на 7 месеца, невероятни кучета, дето се вика 'любов от пръв поглед"
ако има въпроси отговарям на всякакви :)

#16 Потребителят е офлайн   mark Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 06-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 26 December 2015 - 02:05 PM

Малко да раздвижа темата!Интересува ме дали има в България някой който развъжда кай кен,или някой който внася кученца от тази порода?Четох,че кучетата кай кен били много привързани към семейството си и добри пазачи,тихи, не лаят много.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни