Dog.bg Форуми : Бернско пастирско куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (105 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бернско пастирско куче

#41 Потребителят е офлайн   chk6 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 21-January 06

Публикувано: 25 January 2006 - 11:50 PM

Благодаря на всички, които се опитаха да помогнат, но все пак ако има още ше се радвам защото още няма вариант които да ме опъти откъде да си взема такова куче :) благодаря

#42 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 01 February 2006 - 06:15 PM

Някой може ли да преведе това - чета руски, но подробностите не разбирам, има думи, които не знам... s)
Ще бъда БЕЗКРАЙНО благодарна!

п.п. Ще черпя! b)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#43 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 03 February 2006 - 10:05 AM

b)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#44 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 03 February 2006 - 07:14 PM

Ето съседския бернер.
Качена снимка

п.п. май аз съм единствения интересуващ се и сама си пиша.... то за това си има диагноза.... s)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#45 Потребителят е офлайн   chk6 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 21-January 06

Публикувано: 04 February 2006 - 04:49 PM

Аз се интересувам да го имам не да чета :) смисъл много бих искал да имам такова куче но никъде няма информация откъде да си го взема :(

#46 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 04 February 2006 - 06:21 PM

Цитат

Аз се интересувам да го имам не да чета :) смисъл много бих искал да имам такова куче но никъде няма информация откъде да си го взема :(

това го разбрах - по-горе дадох линкове на 2 клуба. можеш да намериш в нета и още.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#47 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 04 February 2006 - 10:28 PM

История - БЕРНСКИ ЗЕННЕНХАУНД
Качена снимка
Произходът на бернския зененхаунд е скрит в тъмнината на вековете. В прежних исследованиях оно возводилось к молоссам, приведенным римлянами через Альпы в Гельвецию. Известният Швейцарски кинолог доктор Ребер поставя тази теория под съмнение, тъй като тя не е потвърдена от никакви археологически находки кости или достигнали до нас изображения. Факт е, че в много части на Швейцария отдавна се срещали здрави, средни на ръст кучета, които хората наричали краварски кучета, а други селски шпицове. Оцветяването на тези кучета, наистина, рядко е съответствал на оцветяването на сегашните бернски зененхаунди; преобладавали кафявите и рижави кучета. На преден план били техните експлоатационни свойства. На селяните е било нужно куче, което да пази дома и двора, да е спокойно и да може да се използва като пастир.
Поради изолираността на областите, в които са се срещали тези кучета, една от друга, още преди началото на чистопородното развъждане се образували местни породи, които поради близкородственото кръстосване, били в известна степен изравнени по тип и характер и носили относително чисто наследство.Сегашния бернски зененхаунд се явява потомък на тези селски кучета..
Начало на чистопородното развъждане
Качена снимка
Чак до началото на XX век не е ставало и дума за целенасочено развъждане на бернските зененхаунди. Не е учудващо, като се има предвид, че единствено богатите хора са можели да си позволят да имат куче само за удоволствие и са били готови да купят, например, вече обучено ловджийско куче.
Селяни, занаятчии, търговци в течение на вековете са развъждали кучета. Но то са били просто част от домашното стопанство и са служили като охрана, пастирски кучета, а също и за превоз на тежести.На никой не му е хрумвало да плаща за тях. Но в същото време хората са знаели предимството на отделното куче, особеностите на телосложението и при развъждане избирали родители с добри наследствени признаци за успешното и лесно възпитание на кучетата. Мярка преди всичко били признаците: пригодно ли е кучето за събиране на добитъка, надежно ли е като пазач и достатъчно ли е силно за превоз на каручки с тежест.

Качена снимка
Хубавите селски кучета живеели в разпръстнати селски дворове, предимно в окръг Дюрбах на юг от от Берн. Тук през 1892 г. Франц Шертенлейб купил своето първо куче и го донесъл в Бургдорф. Пробст из Берн през 1899 г. За първи път показал тази порода в спортните коноложки кръгове. Той, заедно с Депелер през 1904 г. бил инициатор на изпитателния клас за кучета от Дюрбах на изложбата на кучета в Берн. Пак той, като съдия трябвало да даде оценка на седем зененхаунда шест мъжки и една женска. Четири от тези кучета били записани в Швейцарската племенна книга. Така кучето от Дюрбах намерило достъп до кинологията.
Макс Шафрот - фабрикант от Бургдорф се счита за основателя на собственото швейцарско развъждане. Негови последователи са Шертенлейб, Мументалер и д-р Шейдегер. В частност, Шертенлейб в своите пътувания в окръг Гурнигел и в Ементал отново и отново търсел кучета, които представяли типичния зененхаунд. Той ги купувал от селяните и ги използвал за чистопородно развъждане.
Качена снимка
След изложбата в Люцерн през ноември 1907 г. било положено началото на "Швейцарски дюрбах клуб". Професор Хайм от Цюрих, който като известен кинолог и съдия все по-често канели на изложби на този клуб, редовно публикувал в "Швейцарски централен вестник за любители на лова и кучетата" (Цюрих) своите съдийски отчети и обсъждал с членовете на новия клуб всички въпроси и възникващи въпроси при развъждането. Той се счита за човека, който в най-голяма степен спомогнал за пренасянето на породата. Именно той предложил за кучето от Дюрбах името "бернски зененхаунд". Предложението било прието от клуба, който се преименувал в "Клуб на бернският зененхаунд".


Преведено от тук.
(превода е от мен - много думи ми се губят, а някои съм оставила на руски, не се сещам за точен превод)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#48 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 04 February 2006 - 11:15 PM

Качена снимка

Или пък така:
Качена снимка
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#49 Потребителят е офлайн   Eni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1306
  • Регистрация: 04-October 04
  • Location:Плевен

Публикувано: 04 February 2006 - 11:30 PM

Качена снимка
Качена снимка
User's Signature

прочети правилата за подписите

#50 Потребителят е офлайн   Eni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1306
  • Регистрация: 04-October 04
  • Location:Плевен

Публикувано: 04 February 2006 - 11:40 PM

За него пишат, че е смело като лъв и с ум на човек.
Качена снимка
User's Signature

прочети правилата за подписите

#51 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 30 March 2006 - 09:55 PM

Качена снимка
Качена снимка
Помогнете ми - тази ми изяде ядененто!
Качена снимка
Разгледайте този сайт.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#52 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 18 April 2006 - 10:10 AM

Стандарт БЕРНСКИ ЗЕНЕНХУНД
Втора група FCI - пинчери, шнауцери, молоси, планински и швейцарски скотогонни кучета.
Секция 3 - планинаски и швейцарски скотогонни кучета.
Синоними: Кане-да-каппана бернезе, бернско овчарско куче, бернска овчарка, бернска планинаска овчарка, бернско бувие, Швейцарская планинска пастирска овчарка, бернский шалашинский пес, berner sennenhunder, bernese mounting dog, sennenhund, bernsky salasnicky pes.




Произход: Швейцария.
Общ вид: над средния ръст, бдително, послушно, силно, хармонично сложено, едно от най-популярните сред алпийските овчарски кучета в Швейцария, използвано за придвижване на стадата, за теглене на тежести, впрегатно куче и куче-компаньон. То е предано и привързващо се, лесно за дресиране, разбира се с други животни, дори е самоуверено. Това е масивно, подвижно, смело, издържливо, добре облечено работно куче с аристократична външност, с "малтийски кръст" на широките си гърди, здрави кости и с добре развита мускулатура.
Полов тип. Добре изразен. Мъжките са по-едри, мъжествени, с масивни кости, с по-масивна глава и обилна козина. Женските са по-дребни и леки по телосложение.
Недостатъци. Неголеми отклонения от половия тип.
Пороци. Женски с мъжки изглед.
Особенности на поведението и характера. Характер - жив, добродушен, темперамент - уравновесен. Това са издържливи кучета, самоуверени, послушни, привързващи се. Позывистая, предани на стопанина и равнодушни със чужди хора.
Недостатъци. Плахост, нервност.
Пороци. Страхливост, злоба, агресивност.
Тип структура. Здрави, здраво-груби. Масивни, здрави кости. Добре развита, здрава мускулатура. Кожата е дебела, еластична. Плътно прилягаща.
Недостатъци. Неголеми отклонения от сторону сырости, лекота на телосложението; недостатъчно развита мускулатура; лека пренатовареност.
Пороци. Грубост, лекост. Рыхлость сложения; слабо развита мускулатура; затлъстяване.
Ръст и килограми. Височина в холката: при мъжки - 64-70 см, идеална - 66-68 см, при женски - 58-66 см, идеална - 60-63 см. Средно тегло - 42 -44 кг.
Недостатъци. Неголеми отклонения от указания ръст.
Формат. Поради обилната си козина и мощна глава изглеждат квадратни, в действителност кучето има умерено разтеглен формат. Индекс на формата - 110.
Недостатъци. Неголеми отклонения от указания формат.
Пороци. Квадратен или разтеглен формат.
Козина. Козината е дълга, блестяща, леко вълниста или права, плътна, копринена на допир, трябва да изглежда естествена. На главата, муцуната, пръстите, плюснах и лапите е къса. Плътно прилягаща, тънка и гъста.
Недостатъци. Рядка, твърда, къса, сплъстена козина.
Пороци. Къдрава, без блясък козина; провиснала на опашката.
Оцветване. Трицветно. Основен цвят - антрацитово-черен. Подпал густого ярко-кестеняв цвят: над очите (вежди), на бузите, във вид на два преобърнати триъгълника на гърдите, на краищата и под опашката. Белите петна са разположени симетрично: неголям или среден размер бяла ивица, започваща от муцуната до върха на черепа, на нагръдника приличат на "малтийски кръст", на лапите и края на опашката (незадължително).
Недостатъци. Носки или гольфы, несколько белых волосков на загривке и бяло петно под опашката.
Пороци. Отсъствие на ивицата на главата, кръста на гърдите, наличие на бели петна на други места, чулки или воротник; отсутствие, размытость, осветление или слишком большая площадь (более 10%) пятен подпала.
Глава. Голяма, масивна,, но пропорционална на корпуса, широка. Черепа е плосък (особено между ушите), почти квадратен, затылочный бугор хорошо развит. Челото е широко, умерено изпъкнало, с изразени надчелни дъги и недълбока ложбинкой по средата. Скулите са умерено подчертани. Прехода от челото към муцуната е чист, но не рязък. Линиите на черепа и муцуната са паралелни. Муцуната е обемна, умерено широка и дълбока, във формата на тъп клин, добре запълнена под очите. Спинка носа чуть округлая и прямая, равная длине черепа. Нсната гъба е широка, черна, с добре отворени ноздри. Устните са дебели, плътно прилягащи, не спускающиеся за край нижней челюсти. Устните са поръбени с черно. Долната челюст достатъчно широка, здрава, силна.
Недостатъци. Неголяма, лековата. сыроватая или грубовата глава; леко плоско чело; лековата, издължена или скъсена муцуна; сыроватые устни.
Пороци. Легка, тясна в черепа глава с лошо изразен преход от челото към остра и лека муцуна; вздернутая муцуна, орлов профил, рамзесовски или римски нос, мелкая, зауженная носна гъба.
Уши. Среден размер, висящи, покрити с гъста, леко вълниста дълга козина, високо и широко поставени, с триъгълна форма, с леко закръглени краища, плътно прилягащи към бузите. Във възбудено състояние предният край малко разворачивается напред и леко се повдига на хрущялите в основата.
Недостатъци. Повдигнати на хрущялите, големи, тежки, дълги уши или лошо прилягащи към бузите.
Пороци. Полуизправени уши.
Очи. Право и широко поставени, неголеми, овални или бадемовидни, тъмно-кафяви. При поглед на пред бялото на очите не се вижда. Сухи клепачи, плътно прилягащи, с черен ръб. Изражението е спокойно, внимателно, разбиращо и добродушно.
Недостатъци. Светли очи, Леко висящи клепачи, Близко поставени очи.
Пороци. Големи, кръгли, изпъкнали или малки, неизразителни, хлътнали очи, близко или косо поставени, светли или кехлибарени, ектропия, ентропия, протрузия третьего века.
Зъби. Големи, бели, в комплект. Резците са рзположени на една линия. Ножницообразна захапка.
Недостатъци. Ситни, изтрити не за възрастта зъби, небольшой желтый налет; иррегулярное расположение, избити или наличие на счупени резци, ако това не пречи на определянето правилността на захапката; права захапка.
Пороци. Кариозни зъби, липса на зъби, освен Р1 на долната челюст; перекус, недокус, изкривяване на долната челюст.
Шия. Средна дължина, силна, мускулеста, средно поставена, с мощна грива.
Недостатъци. Издължена, сыроватая, слегка загруженная шея.
Пороци. Дълга или къса, ниско поставена, загруженная шея; наличие на провисване.
Холка. Добре развита, широка, мускулеста, леко забележима под козината, преминава в права линия на върха. Лопатките са дълги, мускулести, косо поставлени, плътно прилягат към гърба.
Недостатъци. Лековата холка леко свободна, със слаба мускулатура на лопатките.
Пороци. Слаба или загруженная, тясна холка; свободни, отвесни или остри лопатки.
Гръб. Широк, силен, мускулест, прав.
Недостатъци. Мек, лек, слаб гръб.
Пороци. Къс или прекалено дълъг, тесен, слаб, провиснал или гърбав гръб.
Поясница. Къса, широка, мускулеста, леко изпъкнала.
Недостатъци. Удължена, слабовата, прав кръст.
Пороци. Дълъга, тясна, слаба, провиснала или карповидная поясница.
Задница. Здрава, широка, закръглена, мускулеста, умерено скосена.
Недостатъци. Скосена, недостатъчно мускулеста, леко изправена задница.
Пороци. Тясна, удължена или скъсена, рязко скосена или хоризонтална задница.
Опашка. Дълга (стигаща да скакателната става или отпусната малко по-ниско), равномерно покрита с дълга пухкава козина, със саблевидна форма, дебела в основата и стесняваща се към края. В спокойно състояние е отпусната на долу, при възбуда се повдига до линията на гърба.
Недостатъци. Къса опашка, Повдигаща се вертикално на горе.
Пороци. Прекалено дълга или къса опашка, навита на колело, с извивки (пречупвания), развернутый вбок или преметната на гърба.
Гърди. Широки, дълбоки, разширяващи се към гърба, с очертаващи се ребра.
Недостатъци. Тесни, дребни, плоски гърди.
Пороци. Плоски, дребни, тесни, къси гърди, бъчвообразни гърди.
Корем. Умерено стегнат.
Недостатъци. Прав или стегнат корем.
Пороци. Повдигнат или отпуснат корем.
Предни крайници. Прави, паралелни един на друг, мускулести, с масивни, но не груби кости. Дължимата на крайниците е равна на половината от височината на кучето в холката. Плещите са косо поставени (плечелопаточный ъгъл е около 100 градуса), мускулести. Лактите са насочени назад и прибрани към тялото. Предплечья са мощни, умерено дълги, прави и мускулести. Пясти са обемни, здрави, масивни, къси, леко наклонени.
Недостатъци. Тясно поставени крайници, недостатъчно мускулести, изправени плещи, леко издадени навън или прибрани на вътре лакти, слабовати пясти.
Пороци. Необичайно широки, загруженный, тесен или лек фронт; отвесно или косо поставени плещи, свободни лакти, изкривени предплечья, слаби, наклонени пясти, козинец.
Задни крайници. При поглед отзад прави и папалелни един на друг, със здрави кости и добре развита мускулатура. При оглед на кучето - чуть оттянуты за линию седалищных бугров. Ъглите на колената и скакателните стави са леко изправени, голени средней длины, плюсны са сравнително къси, леко наклонени. Прибылые пальцы удаляют.
Недостатъци. Неголямо отклонение от паралелността, умерена сближеност или раздалеченост на скакателните стави, незначителна саблистость, чуть слабоватые плюсны.
Пороци. Същите отколонения, но изразени в по-голяма степен; слабост на задните крайници.
Лапи. Кръгли, компактни, сводести, събрани, насочени право напред.
Недостатъци. Овални, меки лапи.
Пороци. Плоски, распущенные лапи.
Движения. Типичная манера передвижения - медленная рысь. Движенията са силни, свободни, икономични, праволинейни. При увеличаване на скоростта движенията на крайниците се отклоняват под тялото към линията на центъра на тежестта. Допуска се леко олюляване на гърба.
Недостатъци. Сковани движения, приповдигнато при движение тяло.
Пороци. Сковани, тежки движения.
Дисквалифицирящи пороци. Едно- или двустранен крипторхизъм; къса козина; наличие на подкосъм; всеки друг основнен цвят на окраската, освен черен; отсътствие на подпала; сини очи; не черна, депигментирана носна гъба.


Качена снимка
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#53 Потребителят е офлайн   mitaksi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-June 05
  • Location:София

Публикувано: 18 April 2006 - 12:24 PM

прекрасни!!!
А най-любимото ми е на аватара на bushkata

#54 Потребителят е офлайн   mamaZu Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 513
  • Регистрация: 13-March 06
  • Location:Sofia

Публикувано: 18 April 2006 - 12:29 PM

великолепие!!! ще е престъпление това куче в апартамент...мисля
User's Signature

Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи!

#55 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 18 April 2006 - 12:34 PM

Цитат

великолепие!!! ще е престъпление това куче в апартамент...мисля

Аз съм в къща с приличен двор....смятай колко броя ми се въртят из главата! l)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#56 Потребителят е офлайн   mamaZu Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 513
  • Регистрация: 13-March 06
  • Location:Sofia

Публикувано: 18 April 2006 - 02:13 PM

Цитат

Цитат

великолепие!!! ще е престъпление това куче в апартамент...мисля

Аз съм в къща с приличен двор....смятай колко броя ми се въртят из главата! l)

ама какво чакаш още бе миличка!!!! ех да имах такова място!!! и напускам работа и кеф:))))))

w) 1super w)

имам въпрос ще ти пусна на лични
User's Signature

Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи!

#57 Потребителят е офлайн   heila Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 62
  • Регистрация: 13-April 06
  • Location:гр.Оряхово

Публикувано: 24 April 2006 - 11:43 AM

малка поправка-апенцелер и енхлебухер.От местностите ентлебух и апенцел.Но иначе много добре описахте тази порода. bravoS bravoS

#58 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 02 May 2006 - 09:59 PM

Цитат

малка поправка-апенцелер и енхлебухер.От местностите ентлебух и апенцел.Но иначе много добре описахте тази порода. bravoS bravoS

Ти да нямаш нещо общо с тях? dribble
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#59 Потребителят е офлайн   chk6 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 21-January 06

Публикувано: 01 July 2006 - 01:50 PM

Много сложно да дойде чак от друга държава но продължавам да търся скоро мисля да си закупя независимо от каде :)

#60 Потребителят е офлайн   karelka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 490
  • Регистрация: 25-October 05

Публикувано: 08 July 2006 - 12:45 PM

Качена снимка
User's Signature

Качена снимкаВсеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят![br]

  • (105 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни