Dog.bg Форуми : Перо де Преса Канарио/Дого Канарио

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (13 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Перо де Преса Канарио/Дого Канарио

#21 Потребителят е офлайн   orlandopg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 11-February 07

Публикувано: 19 September 2008 - 07:35 PM

Сигурно наистина е огромно удоволствие да притежаваш такова куче.  :blink:

#22 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 19 September 2008 - 10:53 PM

Цитат

***

предполагам,че сте развъдчик?! макар нищо да не пише за документи на кучилото.... но едно нещо ми направи изключително отвратително и грозно впечатление.....въпреки, че "искате да си запазите всичките кученца за вас", сигурно ви е много тъжно,че трябва да ги пускате в продажба!!! :o :o това да не са домати, излезли от новата реколта, подобрена??!!! :huh: :huh: :huh: какво ще рече да ги пускате в продажба?? това новият артикул в зимната колекция ли е?! от кумова срама да бяхте написали поне,че просто ги продавате....все пак това са живи същества, не предмети :huh: :huh: :huh:
User's Signature

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   tonizdravkov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 17-August 07

Публикувано: 19 September 2008 - 11:11 PM

извинявам се ако не съм се изразил правилно и съм наранил нечии чувства,но защо трябва да съм развъдник,че да ги продавам?
що се отнася за документи и майката и бащата си имат документи
и да,много ми е тъжно че ще трябва да се разделя с тях.

#24 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 19 September 2008 - 11:23 PM

за това дали сте развъдчик или не, аз само предполагам....но просто обичам да влизам във форумите на другите породи,особено когато не знам много за кучето. и така попаднах на вашата обява. има си раздел за представяне на кучила, но това е друг въпрос. просто обикновено когато прочета, че се продават кученца ми става приятно,че ще има нови семейства, които ще са щастливи с ново приятелче. когато прочетох вашата се отвратих от отношението. изразът "пускам в продажба" определено не го свързвам с любящ собственик..не знам може и да греша. просто поста ви ми направи много силно негативно впечатление.

П.П. мога ли да попитам за какви документи става въпрос на родителите, че си ги имат?
User's Signature

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   elrisha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 20-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 September 2008 - 12:42 AM

Brani and Max , аз пък се отвращавам от хора като вас,които само се чудят как да нападнат и обидят по най-долен начин хората,които не лягат и не стават с дог.бг и правилника на БРФК!

#26 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 20 September 2008 - 01:02 AM

Незнам дали знаете, че думата отвръщение е много силна за това дето искате да кажете. Нямам си и понятие от правилника на БРФК !!!!
Тук не ме интересува на чии родители са кученцата, нито ме интересува дали връзката е по правилата на БРФК или нечии други правила. Въпросът за документите ми беше от чисто любопитство.... Това което ме издразни и предизвика поста ми беше "пускането в продажба на кученцата"!!защото на вас може да ви е омръзнало от такива,които стават и лягат с правилника на БРФК,ама на мен пък ми писна от такива, които произвеждат кучета, само за да има и току ги "пускат в продажба" или ги "подсигуряват целогодишно" на мен ми пука за кученцата, а когато някои ги третира като вещи за изкарване на пари, това определено не ми харесва! но моля, нека не разваляме форума на хората!
User's Signature

Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   elrisha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 20-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 September 2008 - 01:36 PM

Много бързо определяте хората и раздавате оценки,това пък подразни мен!
Отдавам го на възрастта и вярвам,че с времето ще се промените.

За мен въпроса е приключен!

#28 Потребителят е офлайн   tonizdravkov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 17-August 07

Публикувано: 20 September 2008 - 01:41 PM

явно не разбираш много от кучета.ако не знаеш,да ти кажа,че е добре за едно женско куче да роди поне 1 път,защото иначе става доста изнервено.терминът ''тези,които произвеждат кучета''не е особено уместен,защото ако не бяха те,нямаше да има породи,стандарти,изложби и ти нямаше да имаш породисто куче.
какво ли обяснявам,само спамим темата

#29 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 20 September 2008 - 02:07 PM

В този стил аз само да спомена, че кучето ми не е породисто...няма родословие
а все си мисля,че на хиля места в този форум,прочетох,че това с което ми обогатяваш знанията за женските кучета е доста голяма глупост...не знам сигурно е от възръстта ми  :- :-
User's Signature

Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   tonizdravkov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 17-August 07

Публикувано: 21 September 2008 - 05:33 PM

темата е за породата и мисля че мястото на подобни безсмислени спорове и необосновани менения относно това какъв стопанин съм не е тук!!!!

#31 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 23 September 2008 - 06:34 AM

така е темата е за кучетата, аз не го оспорвам. аз съм просто човек на когото му пука за животните! и поради тази причина, ако позволите, вие като много добър собственик, не мислите ли,че да предлагате за продажба кученца, които към датата на поста ви нямат дори месец е малко странно!? все си мисля, макар да не съм много "запозната", че поне една ваксина им трябва, ей така да не е без хич. аз като чета поста ви, най-напред виждам цена, чак след това идва пол, най-отдолу големина на кученцата, а никъде не се и вясна момент с обезпаразитяване или ваксини. ето на, говорим си за хубавата порода и особеностите при отглеждането й.
User's Signature

Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   tonizdravkov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 17-August 07

Публикувано: 24 September 2008 - 04:08 PM

отказвам се да споря с теб.моят треьор казваше:"който спори с глупаци,сам се превръща в такъв"
така че се отказвам да ти давам каквито и да е обясниния вече.ако искаш да си купиш кученце ще ти го дам обезпаразитено,ваксинирано и с документи.ако не моля те не разводнявай повече темата.като не ти харесва как съм написал обявата,не я гледай.просто отиди в друга тема или смени форума.
като толкова обичаш животните,направи нещо,а не само да си чешеш езика http://www.iwns.org/

#33 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 24 September 2008 - 10:24 PM

Цитат

темата е за породата

Именно. Но темата не е място за продажби на кучета, което е изрично указано в правилата.

#34 Потребителят е офлайн   tonizdravkov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 17-August 07

Публикувано: 25 September 2008 - 12:18 PM

"не знам дали му е тука мястото"
съжалявам,но никъде не видях раздел "купува-продава"
нещо не мога да ги намеря тези правила
ако има раздел "купува-продава" и смятате за необходимо,моля преместете обявата

#35 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 25 September 2008 - 12:55 PM

Няма тема за продажби на кучета, слава богу! Има раздел, в който се обявяват клубни кучила. Вашето надали е такова, тъй че се насочете към сайтове за обяви от рода на далавера.нет. (Ама как му приляга това име..)
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   tonizdravkov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 17-August 07

Публикувано: 05 October 2008 - 08:24 AM

да,не е в клубно кучило само поради една причина:няма клуб на преса/дого канарио в България.
явно много сте се объркали в заключенията си,че мисля да продавам кучетата за да правя бизнес.
във всеки нормален форум има раздел купува/продава

#37 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 06 October 2008 - 11:45 AM

Аз пак да кажа  нещо, нали съм млада и не ги разбирам нещата - по мои сведения дори да няма клуб в страната пак може да се извадят родословия. но все пак родителите трябва да са посещавали изложби. за всичко си има начин ;) а ние все пак сме ненормален форум явно, тук повечето хора мислят различно, за щастие по-прогресивно и напреднало.
User's Signature

Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   barge Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 09-November 08
  • Gender:Male
  • Location:LA

Публикувано: 11 November 2008 - 12:31 AM

minalo po krai perro de presa canario jenskata... majkoto po moje,no i to ne e tokova masivno.uspeh s cluba

#39 Потребителят е офлайн   debsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1071
  • Регистрация: 01-May 07
  • Location:vArNa

Публикувано: 11 November 2008 - 08:12 AM

Според мен са точно от тази порода, но не съм експерт и все пак дигането на темата с такъв коментар не беше уместно, по-добре си пишете само в темата за Чихуахуа ;)
User's Signature

Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 11 November 2008 - 11:14 AM

Настарана от проблема дали това е/или не е  дого канарио, искам да попитам господина с кучилото - дали въобще се е заинтересувал за някое киноложко дружество. Защото само ако си беше направил труда да попита в БРФК, има цял сайт с известни телефони и ел.поща,  щяха да му обяснят към кого да се обърне. Значи си е направил труда да внесе кучетата в БГ, но го е затруднил един телефонен разговор с федерацията. Ако го беше направил, можеше кучилото му да бъде съвсем редовно и с легитимни документи. На това мога само да кажа "Който не иска търси причини, който иска намира начини." Не му е необходим специален клуб, но всяко кучило се създава по определени правила. Затова има правилник за развъждане на федерацията, от който се ръководят клубовете, но той важи и за тези, които нямат собствен клуб. След време ще се пръкнат няколко кучила "безпородни" точно поради проявената безхаберност, а е трябвало съвсем малко усилие - един телефонен разговор.  :huh: Принципа "Първо действаме, после мислим" в пълна сила в конкретния случай !?!!!
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

  • (13 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни