Dog.bg Форуми : Това ли е правилният начин за обучение ?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Това ли е правилният начин за обучение ? Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   ATINAstafff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1186
  • Регистрация: 13-October 06

Публикувано: 30 August 2008 - 06:36 PM

  Мои кучета са обучавани за защита,но не така,не и по този начин.
Това, което се вижда е една безмислица и абсурдност, която с нищо според мен не спомага за изграждането на твърдият и устойчив характер на обучаваното куче.
Има доста самозвани инструктри, които въобще си нямат представа за какво иде реч.


Преценете сами и кажете вашето мнение за тези найлони , кашони , каси  , столове и други отпадъчни предмети озаглавени като екстремни тестове  :yahoo: :yahoo: :yahoo:-


Качена снимка


Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   ATINAstafff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1186
  • Регистрация: 13-October 06

Публикувано: 30 August 2008 - 08:41 PM

За мен правилното е това -


Екстремно

Качена снимка

Качена снимка

стандартното

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка


http://n-joy.cz/vide...d7pxu6j32y8rds/

http://n-joy.cz/vide...l0ihisylp2qtfh/

http://nl.youtube.co...h?v=o-j_JdyyDfg

#3 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 31 August 2008 - 12:11 AM

Ами аз мога само да кажа, знаейки че тези "екстремни" кадри за заснети в нашата мила родина, че просто явно обучението на кучета тук е в дълбока финансова криза щом се налага да се използват метални тръби, найлони, пластмасови столове, сезал и други подръчни материали... Стандартната екипировка доколкото знам, не включва предмети, чрез които има опасност от нараняване на обучаваното куче. Не мога да си представя как някои хора "обучават" замахвайки ръждясала метална тръба към своето куче или го удрят със стол по главата и гърба..  :huh: Това според мен не е екстремно, а по-скоро непрофесионално и нехуманно..

#4 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 31 August 2008 - 12:22 AM

Това са тестове, а не са курсове по обучение за защита.  :rolleyes: Сашо Илиев тества кучетата си в реална обстановка, инсценира се нападение и се "пресира" кучето. Това му се вика тест за Реална охрана. Това, което е показала АтинаСтафф, е ИПО като гледам, което е доста далеч от реалната защита. Кое е толкова възмутително не мога да разбера? При реално нападение на човек, твърде вероятно е да има викане, замахване, столове и т.н. Нападателя няма да седи зад параванче и да чака кучето да го апне.
И пак да кажа- това не са кадри от "обучение на кучета", това са тестове!
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   MiragE Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 196
  • Регистрация: 25-September 07

Публикувано: 31 August 2008 - 09:46 AM

Лошо е когато говориш неподготвен.
МОЛЯ, всеки, който реши да изкаже мнение по "темата" - 1во да погледне Т У К ...
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   ATINAstafff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1186
  • Регистрация: 13-October 06

Публикувано: 31 August 2008 - 09:58 AM

Цитат

Това са тестове, а не са курсове по обучение за защита.  :rolleyes: Сашо Илиев тества кучетата си в реална обстановка, инсценира се нападение и се "пресира" кучето. Това му се вика тест за Реална охрана. Това, което е показала АтинаСтафф, е ИПО като гледам, което е доста далеч от реалната защита. Кое е толкова възмутително не мога да разбера? При реално нападение на човек, твърде вероятно е да има викане, замахване, столове и т.н. Нападателя няма да седи зад параванче и да чака кучето да го апне.
И пак да кажа- това не са кадри от "обучение на кучета", това са тестове!


Радвам се ,че има някой,който разбира материята. :blink: :blink: :blink:
Със сугурност на това НЕ му се вика тест за Реална охрана.
Имах куче,което след доста доброто си представяне и издържане на изпита си за ИПО ,след многото си доусъвършенстване с фигуранти  от женски и мъжки пол,при това доказани имена от поне 10 год.Никой от тях,нито тук в нашата родина,нито в останалият свят не тества по този начин.Колкото до Реална сутуация дали кучето,макар и обучавано ще прояви реакция е съвсем друг въпрос.
Моето го направи и последиците от това му правилно обучение са-това,че пиша тук,че са живи децата ми и че върволицата от полицаи от Софийско главно и районното полицейско седяха като гръмнати цяла нощ и гледаха съответното куче втрещено, от това което беше направило защитавайки в РЕАЛНА обстановка.

Но не го учиха на каквото и да е увивайки му главата с наелони и шибайки го с лопати и прътове.
Боже мой,в тази наша мила България е забранено купирането на уши!!!
Въздишате по форумите за това какви нередности се извършват наранявайки се кучета ,а ми казвате,че това е нормалният начин на обучение....нямам думи...
Ами да тръгнат да обучават и кучета-водачи на слепи хора,като им избождат очите,за да се чувстват съпричастни.
Не е истина...........
 

#7 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 August 2008 - 10:22 AM

Цитат

Лошо е когато говориш неподготвен.
МОЛЯ, всеки, който реши да изкаже мнение по "темата" - 1во да погледне Т У К ...


Незнам кой имаш предвид,но темата е не какво си мислят,че правят тези от снимките,а дали начина по който го правят е този...
User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Jordan staffffff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 973
  • Регистрация: 03-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Бургас

Публикувано: 31 August 2008 - 10:41 AM

За какво става дума? :-
Това е пълна комедия...а сбърках,по-точно ТРАГЕДИЯ!!!
Вместо да изпитвам респект и величие върху защитните кучета,които дават живота си в името на стопанина,както куче на ATINAstafff,от тези снимки на въпросния развъдчик,дресьор и фалшификатор,имам чувството,че се намирам на пункт за вторични суровини или извънградското сметище,по дяволите...
ПП:Това ми било Реална защита...Глупости... :huh: :huh: :huh:
User's Signature

БЪЛГАРСКИ КИНОЛОЖКИ КЛУБ АМЕРИКАНСКИ СТАФОРДШИР ТЕРИЕР - КАЧЕСТВО БЕЗ КОМПРОМИСИ!
www.amstaffbg.com/forum
www.amstaffbg.com

#9 Потребителят е офлайн   Adonis of Angel`s staff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 716
  • Регистрация: 15-March 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 31 August 2008 - 10:58 AM

Чакайте малко сега....в тази тема става въпрос за начини на обучение, нали така?!
Щом говорим за това - няма как просто, обучение провеждано с очевиден бой с пръти да е правилно! :huh: Освен, че ме боли да гледам кучетата в такава ситуация, не мога да се начудя и на глупостта на "обучаващите" :huh:
Ако кучето е "обучено" така...на кой с каквото му попадне, а не с подходящите средства, приложими в световната практика, то същото това куче няма да има как да направи разлика между обикновенна тупурдия  и реална, заплашителна ситуация!!! Кого охранява едно такова куче?! Стопанина си или селския мегдан, където по всяко време може да се разлетят столове, найлони и да се разкрещят двама пияндурника?!
АКО кучето се обучава за защита на стопанина си, то това обучение НЕ ТРЯБВА да се прави в никакъв случай с подръчни средства в каква да е обстановка!!!! Как разчитате после кучето да направи разлика в ситуациите, просто не ми е ясно?! :huh:

Виждала съм....не, по-точно УЧАСТВАЛА съм в истинско изпитание на правилно обучен стаф, покрил IPO!!! Трудно мога с думи да пресъздам изцяло ситуацията, но ще опитам - имаше симулирана атака срещу стопанина на кучето, в тъмен двор, където се бяхме разположили няколко статиста...Кучето бе пуснато от светлата вътрешност на къщата, направо в тъмния двор и в първите мигове се ориентираше само по нюх и по гласовете на статистите и на атакувания си стопанин.
Лично на мен ми се преобърна сърцето, когато кучето се сниши ниско към земята и с мълниеносна бързина се устреми към мен :o...но каква беше изненадата ми, когато на известно разстояние от мен, миг преди да се нахвърли, кучето ОСЪЗНА, че заплашителната за стопанина му ситуация не я предизвиквам аз и атакува в правилната посока!!! :o Никога няма да забравя възхищението и изумлението, които изпитах тогава от факта, че в трудна и объркана ситуация - няколко статиста, тъмнина, разсейващи звуци - кучето успя да прецени истинската заплаха за стопанина си!!!!!!!!
Със същото куче съм виждала и други подобни реални изпитания, включващи различни статисти, наличие на чужди кучета на негова територия по време на изпитанието и т.н., резултата винаги беше правилна преценка!
Пак казвам - това куче беше покрило стандартно IPO, нищо повече...нито найлони, нито крака от стол, нито тръби...просто правилно, стандартно обучение, без излишни панаирджийски похвати!
User's Signature

Ели Баранова - Sari4ka, в момента собственик на Adonis Of Angel's Staff
и свидетел на всичко в т.нар. "българска кинология" от 2005-та година насам.

#10 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 31 August 2008 - 11:00 AM

;D Ма вие си продължавате да говорите за Обучение. Това не е обучение, а тестване. Разлика ли не виждате?
Аз не присъствах, но от снимките не виждам някое куче да е удряно ефективно( само замахване виждам).
П.П. Сашо Илиев навремето беше член на Сириус, и неговите стафове също са Обучавани за ИПО. Ама това тук не е обучение, не виждам защо продължавате да го повтаряте?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Adonis of Angel`s staff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 716
  • Регистрация: 15-March 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 31 August 2008 - 11:02 AM

Цитат

Виждала съм....не, по-точно УЧАСТВАЛА съм в истинско изпитание на правилно обучен стаф, покрил IPO!!!

Да се цитирам, че очевидно не се четем нещо?! :-
User's Signature

Ели Баранова - Sari4ka, в момента собственик на Adonis Of Angel's Staff
и свидетел на всичко в т.нар. "българска кинология" от 2005-та година насам.

#12 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 31 August 2008 - 11:12 AM

Е, как да се четем, като сме писали едновременно?  ;)

А иначе, в поста Ви, пак говорите за "обучение". Не мисля, че е нужно да цитирам. Аз не видях реално да е навредено по някакъв начин на кучетата. А вие? Това е прост тест в екстремни условия, каквито е по-вероятно да се случат в реалния живот. Какво лошо виждате?

А за ИПО-то... сори, че подхванах тази тема. Имаше си такава за реалната защита и спортно хапане. Не я откривам, ако някой я мерне, да пусне линк моля!
Примерите за кучета, покрили ИПО, но у*рали се в реална ситуация има, повярвайте. Въпрос на нервна . система еМалко са животните, които издържат на силна "преса", каквато има при реална опасност.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   Angels_staff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 3294
  • Регистрация: 13-May 05
  • Gender:Male

Публикувано: 31 August 2008 - 11:25 AM

shadow нещо май не можеш да разбереш Adonis of Angel`s staff .
Прочети

Цитат  Тест - Виждала съм....не, по-точно УЧАСТВАЛА съм в истинско изпитание на правилно обучен стаф,Трудно мога с думи да пресъздам изцяло ситуацията, но ще опитам - имаше симулирана атака срещу стопанина на кучето, в тъмен двор, където се бяхме разположили няколко статиста...Кучето бе пуснато от светлата вътрешност на къщата, направо в тъмния двор и в първите мигове се ориентираше само по нюх и по гласовете на статистите и на атакувания си стопанин.
Лично на мен ми се преобърна сърцето, когато кучето се сниши ниско към земята и с мълниеносна бързина се устреми към мен Shocked...но каква беше изненадата ми, когато на известно разстояние от мен, миг преди да се нахвърли, кучето ОСЪЗНА, че заплашителната за стопанина му ситуация не я предизвиквам аз и атакува в правилната посока!!! Shocked Никога няма да забравя възхищението и изумлението, които изпитах тогава от факта, че в трудна и объркана ситуация - няколко статиста, тъмнина, разсейващи звуци - кучето успя да прецени истинската заплаха за стопанина си!!!!!!!!
Със същото куче съм виждала и други подобни реални изпитания, включващи различни статисти, наличие на чужди кучета на негова територия по време на изпитанието и т.н., резултата винаги беше правилна преценка!


;D

#14 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 31 August 2008 - 11:29 AM

Кое точно трябва да разбера? Дава пример за куче, покрило ИПО, което е показало и качества на реален охранител. Супер, да! Със сигурност има много такива кучета.

П.П. http://dog.bg/forum/index.php/topic,657.ms...#msg11951  Ей тук Сънди го е написала доста точно.

А ето една статия по въпроса- http://mypitdogs.narod.ru/stat/zs1.htm

И последно да се повторя.  ;D За мен това е един тест, който да се доближи възможно най-много до реалната опасност. Изобщо не може да се нарече обучение, каквото е заглавието на темата.. Хубаво е човек да види какво всъщност може да направи кучето му, ако се наложи да го защити. Но това няма как да стане, ако не се случи реално, не дай си Боже! Затова, идеята на този прословут тест, според скормното ми виждане, е да се доближи максимално до тази ситуация. И най-вече - да се тества психиката на кучето, когато е силно "пресирано". Повечето кучета ще дадат назад, гаранция.  ;)
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   ATINAstafff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1186
  • Регистрация: 13-October 06

Публикувано: 31 August 2008 - 11:53 AM

Първо не четем какво пишат останалите,а пишем,давай.....латино сериал...
Второ ако някой ме убеди,че кучето само се тества и знае какво да прави без да му се налага обучение преди това,като как и къде да атакува,как да хапе-на което също се учи и тн и пр,БРАВО!!!Но няма такъв филм!
Мисля,че говорим на различни езици,пишем пак на различни и заради това комуникацията нещо куца.

#16 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 31 August 2008 - 11:54 AM

Освен IPO има и други системи на обучение.Примерно френски,белгииски или холандски ринг/наи-сериозния/Изпитанията там са доста по-сложни от показаните но имат известно сходство.Определено малко породи могат да се справят.Обединената версия на трите ринга е Мондио-ринг.
Иначе и на мен счупените столове и маси в гърбовете на кучетата ми доидоха в повече,но не това ме притеснява.По скоро до каква степен е законно използването на куче за охрана и какви са правомощията охранителя използващ кучето за реална защита.Колкото до използваните материали,не виждам да пречат или да объркат едно добре обучено и контролирано куче.И наIPO фигуранта вика при контра атаката.Това не би трябрвало да кара кучето да атакува всеки викащ по улиците.
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 31 August 2008 - 11:59 AM

Цитат

Първо не четем какво пишат останалите

;D аа, това го виждам! Не всички се раждат научени, дам.

Цитат

Второ ако някой ме убеди,че кучето само се тества и знае какво да прави без да му се налага обучение преди това,като как и къде да атакува,как да хапе-на което също се учи и тн и пр,БРАВО!!!Но няма такъв филм!


Има такъв филм.  ;) Но с конкретни породи, служебните не ме интересуват. В случая обаче, кучетата са обучавани по ИПО, доколкото знам. Не че има някакво значение, кадрите не са от обучение на кучета, че да се коментират като такива.

П.П. Това някаква кампания срещу Илиев ли е? Поне така да бяхте кръстили темата..  Давайте снимки на обучение на неговите кучета, да видим как са обучавани, а не как са тествани.  ;)
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 31 August 2008 - 12:03 PM

Цитат

Колкото до използваните материали,не виждам да пречат или да объркат едно добре обучено и контролирано куче.И наIPO фигуранта вика при контра атаката.Това не би трябрвало да кара кучето да атакува всеки викащ по улиците.

:blink: Galiadogs, моля те да дадеш фотопримери от другите системи за обучение. Конкретно от защитата. Макар пак да са спортни дисциплини.

П.П. За закона- в Наредба за придобиване, притежание и отглеждане на домашни любимци, са го формулирали така:
(3) Собственикът на куче е длъжен:
3. Да не подтиква към нападение кучето срещу хора и животни, освен в условията на неизбежна самоотбрана.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 31 August 2008 - 12:17 PM

http://fotoplenka.ru...350/5919600.jpg
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 31 August 2008 - 12:20 PM

http://fotoplenka.ru...350/5919604.jpg
User's Signature

Качена снимка

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни