Dog.bg Форуми : Фирми за разхождане на кучета

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Фирми за разхождане на кучета

#21 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 17 October 2008 - 02:56 PM

Сега виждам тази тема и ми стана интересно, защото ми е минавало през главата да се занимавам с такава дейност. Ще ви кажа обаче, е се оказа "препъникамък" :blink:
Какво става в случай, че разхожданото куче бъде нападнато от бездомни кучета? Човекът, който отива да го разхожда, едва ли познава териториите на бездомните в съответния квартал, както и поведението им. Колкото и да разбира от кучета, няма гаранция, че ще може да опази разхожданото. Струва ли си при сегашното положение на нещата да се предприема такъв риск?
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#22 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 19 October 2008 - 07:05 AM

Цитат

И аз съм против. Който няма време да си разхожда кучето, хич не трябва да има такова.

Еее,чак пък толкова,прекалено силни думи и крайно мнение,добре че не си депутат.Вярно,права си че по този начин се  губи връзката стопанин- куче,но някои хора не ги интересува връзката с ку4ето, това нещо се практикува от столетия.В именията на по заможните хора си е имало отделни хора да се грижат за "господарските кучета".И сега се практикува това.Нека всеки сам да определя,как да си отглежда кучето.Колкото и да ни се иска това е неосъществимо,и прекалено вмешателство,в личния избор на начин на живот.Това е като да ти забранят да имаш деца,щото нямаш време,заради работата си.Че аз съм сигурен че повече от полувината участници тук във форума сме отгледани точно от родители които са били ежедневно на работа и не са имали възможност да ни отделят цялото си време.Начини и методи има,желание и любов са най-нужни.
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#23 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 19 October 2008 - 07:38 AM

Алекси и ти се изказа с размах: "но някои хора не ги интересува връзката с кучето"... Пример: Мои приятели обожават трите си кучета. Живеят в къща с двор и кучетата прекарват дните си сновейки напред-назад. Нямат време да ги извеждат. Те на няколко пъти са се възползвали от услугата на "разхождач", когато са имали тази възможност. Хората са идвали да се занимават с тях, винаги е било в полза и на кучетата и на стопаните им. И на виждам нищо лошо в това.
User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   Ерика Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 707
  • Регистрация: 03-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София, БГ

Публикувано: 19 October 2008 - 01:51 PM

Аз съм разхождала доберман преди около 3-4 години, кучето не беше свикнало с непознати хора и трябваше да е само вързано, смея ли да го пусна като знам, че може да не ме слуша и да не можа да го хвана после...
Хората бяха заети и нямаха много време за него, а бабата не можела да го удържа, силно момче си беше... На 7 години...
User's Signature

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   TokioHotel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2106
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female

Публикувано: 17 November 2008 - 12:16 AM

И аз бих разхождала куче, ако е малко порода. В зоомагазините в Китай, сутрин и вечер група китайци разхождат кучетата по отделно. Незнам дали е доброволно или със заплащане, но се разбираха с кучетата и си личеше, че ги обичат.  :blink:
User's Signature

Качена снимка

Любителите на животни са особена порода хора,
хуманни и щедри духом, способни на дълбока съпричастност,
може би малко склонни към сантименталност и със сърца, големи колкото безоблачното небе.

#26 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 17 November 2008 - 11:14 AM

Две лета бях на бригада в Щатите и едната ми работа беше да разхождам кучета по обедно време. Там си е съвсем нормално нещо, има много фирми, които се конкурират. Хората се свързват с фирмата, от там си преглеждат наличните "разхождачи", преценяват за кого мястото е най-удобно и го пращат на среща със стопаните. По време на срещата разказват за кучето, какво обича, по колко време трябва да се разхожда и преценяват дали този човек им допада, или не.
Аз лично бих се възползвала някой ден, ако си взема бебе и трябва да съм на работа, да го разхожда някой по обяд за 6 месеца, да речем. И само тази алтернатива би ми помогнала да взема кученце и то да се чувства добре, и да успее лесно и бързо да изгради хигиенни навици.
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#27 Потребителят е офлайн   aniina10 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 06-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 25 August 2011 - 11:00 AM

Показване на мнениетоFrezi, в 12 September 2008 - 05:18 PM, написа:

Не знам дали мястото на темата  е точно тук.

Търся фирма в София , която да предлага услугата разхождане.

Трябва ми някой , който да разхожда голямо куче рано сутрин по 1 час  за около 2 месеца.

Здравейте!! Ние сме фирмата ''happydog'' можете да видите уеб сайта ни http://happydog.alle.bg/ разхождеме всякакви кучета за 3 лв. на час.Ако искате пишете ни на skype Happydog0722

#28 Потребителят е офлайн   Kira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 526
  • Регистрация: 25-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Great Dane
  • Skype:

Публикувано: 16 October 2014 - 12:41 PM

Здравейте,
препоръчвам на собственици на кучета,които имат нужда от помощ за разходки и грижа за своето куче/кучета/,/пет клас или шоу клас/,
моят помощник Калоян.
Почти две години работя с него и го познавам добре.Той е отговорен,точен,коректен 30 годишен мъж.С индивидуален подход към всяко едно куче.
Той самият има две кучета,порода Дого аржентино.Може да се разчита спокойно на него,на разположение е 24 часа в денонощието,за инцидентни и планирани разходки/седмични,месечни,уикенд/.
За контакт:
Калоян
тел: 0876709394
П.С
Снимки на моите 4 Немски дога с Калоян :

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#29 Потребителят е офлайн   Tania Toteva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 67
  • Регистрация: 16-September 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 October 2014 - 01:24 PM

Аз ползвам "Рошковци".


Много е удобно. Когато пътувам за 1-2 дни, оставям кучето в къщи, те идват, разхождат и хранят. Спестява доста стрес на животното, а и за мен е по-спокойно.
User's Signature

Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   kalinka_in Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 11-December 12
  • Gender:Female

Публикувано: 01 January 2015 - 10:04 PM

Тази година и на нас ни се наложи да прибегнем до подобни услуги. Според мен е приемливо решение. По едно и също време 3 семейства бяхме във ваканция и пътувахме. Има на кого да оставим да я храни нашата кучица, но ми се искаше все пак да се разхожда поне веднъж на ден. Заложих на едно момче, което за щастие се оказа от съседен квартал. Направихме 1-2 пробни срещи. Моето куче живее на двора и е доминантно, бих казала агресивно, спсука се по хора, коне, котки и т.н. Та имах доста притеснения заради това. Но момчето имаше чудесен подход. Кучето много бързо го прие добре, свикна. Бих казала момчето по - добре от мен се справяше с нея. Сядаше по команда, идваше при него. Успяваше да я контролира. До подход на човека си е. Препоръчвам това момче. Той също има обяви из сайтовете, дори със снимки как ги разхожда. Обслужва южните квартали.

#31 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 02 January 2015 - 10:16 AM

Хубаво да има такива хора.,че като имаш куче ,не навсякъде можеш да го вземеш. Така мойта кумшийка винаги обръщасе към мен ,страх да даде куче на хотел. Сега купих си малко кученце ,няма третя вакцина ,не мога да розхождам чужди кучета. Колко зор видяхме докато намерим някой да розхожда Шери. Намерихме ,за касмет кученце 7 кила. А не всекий се навие да разхожда голямо куче и да носи отговорность. Още от сега търся кой да ми гледа кутре докато съм на море,намерих кой.. Но не всекий има такава възможность.Така че евала че има такива хора.

#32 Потребителят е офлайн   inatcheto Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 18-April 15

Публикувано: 18 April 2015 - 11:59 AM

Здравейте! Мисля, че тук мога да споделя с Вас за една фирма - Догинг ЕООД. Тя се занимава с разходка и домашна грижа на кучета. Аз съм консултант в тази фирма и Ви гарантирам, че си има изисквания, които трябва да се спазват и даденото куче ще бъде разходено/гледано в дома му, щастливо, живо и здраво. Ако имате желание, разгледайте сайта - https://www.doging-bg.com/ и може да ми пишете на ani_94@abv.bg. Казвам се Анита и ще ми бъде приятно, ако мога да бъда полезна. :)

#33 Потребителят е офлайн   goldenarmsbg Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 15-November 17

Публикувано: 15 November 2017 - 10:46 PM

http://www.hubbahubbapets.bg/
И аз бях много доволен. Но не винаги имат места, а кучетата ми не се чувстват добре на всяко място :dh_188: .
Интересува ме дали някой ще каже някакво мнение или препоръка за хора или фирма, които извършват грижи в дома на стопанина. Много шум вдигат калпазаните когато са сами и вече имам проблеми със съседите. Трябва ми човек който да нощува нощно време в къщи, докато със семейството ми отсъстваме.
Ще се радвам да споделите инфо :ba_025:

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни