Dog.bg Форуми : Фирми за разхождане на кучета

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Фирми за разхождане на кучета

#1 Потребителят е офлайн   Frezi Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 12-September 08

Публикувано: 12 September 2008 - 05:18 PM

Не знам дали мястото на темата  е точно тук.

Търся фирма в София , която да предлага услугата разхождане.

Трябва ми някой , който да разхожда голямо куче рано сутрин по 1 час  за около 2 месеца.

#2 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 September 2008 - 11:24 PM

За съжаление, доколкото знам в България няма нито фирми, нито отделни хора, които да се занимават с тази дейност!  :- Зная, че това си е добър бизнес, в някои страни дори доста доходен, но... за момент никой не се е "светнал" май.
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 September 2008 - 11:28 PM

Напротив аз пък съм виждала много обяви в които хората предлагат разходки на домашни любимци  :blink: Друг е въпроса,че у нас все още ми се струва доста рисковано пък и не бих си поверила кучето на друг.
Ако аз нямах време да го разхождам то тогава по-добре да не го взимам,уф много съм против  :(
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 September 2008 - 11:37 PM

Хм, интересно!

Като прочетох поста ти, порових онлайн и намерих едва три обяви, все на частни лица... не ми звучат особено добре, не знам. Не, че търся такива услуги, но винаги ми е било интересно защо в БГ не съм чувала за тях.
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 September 2008 - 12:24 AM

Цитат

Хм, интересно!

Като прочетох поста ти, порових онлайн и намерих едва три обяви, все на частни лица... не ми звучат особено добре, не знам. Не, че търся такива услуги, но винаги ми е било интересно защо в БГ не съм чувала за тях.
Ам да де и аз имах предвид частни лица,за фирми и аз не съм чувала все още.Точно за това и казах,че им нямам доверие много много и не бих си поверила кучето. :blink:
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   xael Икона

  • Perfect Stranger
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3662
  • Регистрация: 30-April 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 13 September 2008 - 12:28 AM

Миналата година срещнах жена, която по обява беше намерила човек, който търси някой, да му разхожда кучето.
Разхождаше кокер, собственикът бил стар, но пък заможен и нямал физическа възможност да разхожда кокера. Не помня колко каза че изкарва, но не беше малко.
User's Signature

Five exclamation marks, the sure sign of an insane mind.
Sindarin Siberian husky kennel

#7 Потребителят е офлайн   redika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1229
  • Регистрация: 22-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 13 September 2008 - 02:08 PM

Аз лично не бих си поверила кучето на чужд човек за разходки...дори и да му имам доверие, само заради това, че не искам моето куче да свиква да бъде разхождано от чужди хора...така направо си подарявам на някой, който го е харесал...
А самата работа си е доста отговорна...кучето трябва да е много добре обучено и да слуша и разхождача си, особено когато става въпрос за големи кучета.
Каква порода е вашето куче? Сигурен ли сте, че чужд човек ще може да се справи в дадена ситуация с него на вън?
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 13 September 2008 - 02:28 PM

И аз съм против. Който няма време да си разхожда кучето, хич не трябва да има такова. Връзката човек- куче се изгражда в голяма степен по време на съвместните разходки- човек и псе тичат, играят заедно, обучават се и т.н.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   shidzune-sama Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 318
  • Регистрация: 10-August 07
  • Gender:Female
  • Location:ВарнА

Публикувано: 13 September 2008 - 06:32 PM

Цитат

Който няма време да си разхожда кучето, хич не трябва да има такова.

то туй по принцип си е така,ама ако Някой-си по принцип има време за кучето,но пък вземе и си счупи крака примерно (кат мене миналата година ;D ) кой ша му разхожда кучето,ако Някой-си живее сам?
Според мен е хубаво да има такива фирми,ама никой май още не се е усетил,че и за туй има пазар :- Иначе те часниците,кой ги знай кви зулуми могат да направят :-

#10 Потребителят е офлайн   totschica Икона

  • groomer
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1289
  • Регистрация: 12-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Груминг на пудели, афганки, " космати" териери ( скоч, фокс, ердейл, " уести" ... )и др.

Публикувано: 13 September 2008 - 07:29 PM

Аз зная за едно момче в квартала на родителите ми, което разхожда кучета срещу заплащане. Но не бих му се доверила. Виждам го все с дребнички животни се занимава.
А иначе по отношение на това дали е редно кучето да може да се разхожда и от други хора- аз съм " за". Ето, например кучетата на insult, както и моята Вивиан: Как щяха да ходят по изложби в чужбина, ако не можеха да се водят от друг? Ние не можем всеки път да сме с тях! Та се налага.

#11 Потребителят е офлайн   Frezi Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 12-September 08

Публикувано: 13 September 2008 - 07:30 PM

Благодаря за отговорите. Явно това не е популярно в България.
По принцип смятам ,че човек трябва да си разхожда сам кучето.  Но в случаят това е кучето на майка ми , която ни идва да гости в чужбина да си види внука. Не искаме да го даваме на хотел , защото не ни харесват условията там , а и има кой да го храни и разхожда вечер на бързо. Кучето е свикнало на дълги разходки сутрин и затова ми се искаше , да се намери някой ,който да го разхожда по-дълго. Винаги може да се случи нещо , затова наличието на такива фирми би било добре .


Ако някой може да препоръча човек,също ще съм благодарна. Става дума за разхождане 1-2 пъти в семицата за период от 2 месеца. Аз обяви нещо не открих, къде да търся.

#12 Потребителят е офлайн   cOoL_aNi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 169
  • Регистрация: 18-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 13 September 2008 - 08:48 PM

ами аз лично бих се доверила на чужд човек...просто щом ситуацията е неизбежна....
а и какво се чудите защо няма такава фирма...те кредит за защитата на животните не са отпуснали /за офиси и оборудване и т.н / пък вие искате за фирма....
User's Signature

"И как вие кучетата постигате своето господство над човека? С насилие? С оръжие? С пропаганда? Нищо подобно. Вие поробвате хората с любов, средство съвсем непознато на човека."
                                      Из "Писмо до моето куче"
                                            от Стефан

#13 Потребителят е офлайн   redika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1229
  • Регистрация: 22-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 13 September 2008 - 11:24 PM

cOoL_aNi ти нещо май се обърка...става въпрос за частна фирма, за разхождане на кучета.
totschica ако става въпрос за близък човек на семейството или роднина....до някъде съм по-склонна да си дам кучето, ако нямам избор, но не и на човек, който не познавам. А да го изведе на изложба някой друг, за мен е съвсем различно от това да го извежда на разходки и за това нямам абсолютно нищо против  :blink:
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   shrekky Икона

  • Snowflake*
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3501
  • Регистрация: 30-August 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 September 2008 - 10:26 AM

Ако е фирма и съм чувала добро за нея ДА но на непознат човек как ще си дам кучето  :- нещо не ми се връзва,дано някои ден в БГ стане популярно и да има такива фирми!!!
User's Signature

"Грижа за тях - Аз помагам, а Ти?"
"Няма злобни кучета, има глупави хора"

#15 Потребителят е офлайн   bg-dog-cat Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 161
  • Регистрация: 11-January 08
  • Location:Русе

Публикувано: 14 September 2008 - 10:49 AM

Frezy много са малко пък и да те предопредя-не бъди толкова наивен!!!Имам предвид не давай кучето си на кой да е . ;)

#16 Потребителят е офлайн   totschica Икона

  • groomer
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1289
  • Регистрация: 12-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Груминг на пудели, афганки, " космати" териери ( скоч, фокс, ердейл, " уести" ... )и др.

Публикувано: 14 September 2008 - 02:04 PM

Цитат

cOoL_aNi ти нещо май се обърка...става въпрос за частна фирма, за разхождане на кучета.
totschica ако става въпрос за близък човек на семейството или роднина....до някъде съм по-склонна да си дам кучето, ако нямам избор, но не и на човек, който не познавам. А да го изведе на изложба някой друг, за мен е съвсем различно от това да го извежда на разходки и за това нямам абсолютно нищо против  :blink:

Да, де! Ама когато кучето е в чужбина без теб, нали пак трябва да пикае и др.....значи пак го разхождат други хора! На мен ми беше адски гадно и притеснено, но трябваше да се мине и през това...

#17 Потребителят е офлайн   Eva-Buddah Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2001
  • Регистрация: 15-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 14 September 2008 - 02:31 PM

Ако имате 4иста4ка вкъщи и жената е свястна и отговорна, бихте могли да се обърнете и към нея.  :blink:
User's Signature

"You haven't lived until you've been owned by a Pug!"
Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   Doberman1876 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 219
  • Регистрация: 28-August 08

Публикувано: 14 September 2008 - 03:24 PM

Зависи и от кучетата според мен, моите не всеки би се съгласил да ги разхожда. Но за малки породи сигурно има желаещи

#19 Потребителят е офлайн   Frezi Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 12-September 08

Публикувано: 15 September 2008 - 02:07 AM

E в крайна сметка се отказахме, щом не е практика и няма изпробвани фирми. Ще преживее по-къси разходки за 2 месеца.
Аз живея в Канада и това тук е често срещано, ако не искаш да си оставиш кучето в хотел или пък имаш работа. Аз лично не съм ги позвала, т.к. мойто куче има кой да го гледа като съм в командировка, а и тя е малка, но познавам хора в градинката , които с това се занимават. Та искам да кажа ,че не е толкова страшно, а и понякога много полезно. Има избор на фирми и съответно ще излезете с човекът да разходите няколко пъти кучето и ще видите дали се разбират и ще прецените. Същото е както когато избирате детегледачка.

#20 Потребителят е офлайн   stamenov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 120
  • Регистрация: 20-November 07

Публикувано: 15 September 2008 - 12:45 PM

фирма има
но няма пълнолетни сериозни млади хора - които искат допълнителни доходи...
пък и да разбират от кучета  ;)
User's Signature

www.zoomania.org

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни