Dog.bg Форуми : Благодаря на всички !

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Благодаря на всички !

#1 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 31 July 2005 - 11:23 AM

Благодаря на всички участници в Първата национална школа по хендлинг, която се проведе тази седмица в Камчия, за старанието, вниманието и приятелството.

Занятията се проведоха в три последователни дни и протекоха много забавно и интересно. Всички участници бяха много внимателни и старателни. Във всеобщи любимци на групата се превърнаха младите хендлери - Димитър Николов и неговия 10-годишен брат Йордан със своите курцхаари и 12 годишния Айлин Месудов с азиатката Боряна Оногур. На моменти те бяха доста по-добри в изпълнението на упражненията от по-възрастните си колеги.

През цялото време бяхме наблюдавани с интерес както от чуждестранните участници в изложбите, така и от публиката в Камчия. След първите два дни получихме специални поздравления от руските и сръбските колеги, а нашия нов приятел от Белград Любиша Миланович дори ни предложи да организираме подобен курс и за тях в Сърбия.

След завършване на обучението една част от участниците, които изявиха желание, преминаха и изпит по хендлинг пред комисия на БРФК. Пред взискателния поглед на международните съдии Андон Тодоров и Иван Димитров те демонстрираха придобитите през трите дни на курса знания и умения. Андон доста поизпоти хендлерите по време на изпита, но накрая всички оцениха неговата строгост и справедливост. Успешно издържалите изпита получиха своите дипломи за хендлери на официалната церемония по време на закриването изложбата САС Камчия.

Още на следващата изложба хендлерите от групата показаха какво са научили и прибраха доста купи и чувалчета с храна. Най-много се радвахме на успехите на Айлин и Йордан, които със своите кучета направо отвяха конкуренцията. Международният съдия от Македония Нацко Савовски специално дойде да ме поздрави за тях и каза "Ке ги биде !". А най-радостното за мен беше, че зад всеки един от тях вече се беше оформила здрава агитка, която ги подкрепяше и аплодираше всяко едно тяхно появяване на ринга. И това май е най-ценния резултат от нашата работа. b) b) b)

Искам да изразя моята най-искрена благодарност на Пламен Бачовски, нашия демонстратор, без чиято помощ курсът нямаше да бъде същия. Какво може като хендлер самият Пламен знаем много добре, а освен това той го показа и в Камчия - с Дорадо първо победиха в конкуренцията на 4 кучета от Франция, едното от които интершампион, а след това, при перфектното и прецизно съдийстване на Марина Островская изнесе урок на професионализъм на всички руски участнички и заслужено грабна победата в състезанието за хендлери.

Занятията и курсовете по хендлинг ще продължат и в София, ще очаквам и нови хора да се присъединят към нас.

Още веднъж благодаря на всички нови приятели !

П.С. Ще чакаме и снимките от dog.bg ...

А в следващите дни ще пусна няколко нови теми за няколко урока, които получхме от съдиите по време на съденето на изложбите в Камчия.

#2 Guest_mitko_rz_*

  • Група: Гости

Публикувано: 01 August 2005 - 11:38 AM

Zdraveite na vsi4ki ot kursa na Antoan Hlebarov.Iskam da pozdravia gospodin Hlebarov za prekrasnia kurs koito provede i da blagodaria na nego i na Plamen za vsi4ko na koeto ni nay4iha.G-n Hlebarov vie li4no imate pozdravi ot bratmi Yordan Nikolov.Tova be6e ot men za sega koito iska da pi6e na adres: nikolov_rz@abv.bg
Do skoro!

#3 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 01 August 2005 - 01:57 PM

Школата по хендлинг в Камчия беше за мен много приятно изживяване. Веселбата беше голяма, особено с тежката артилерия неаполитански мастифи и вироглавата САО Ерка, противопоставени на живачната курцхарска въртележка. Мънинкият минишпиц отсрами дребните породи и предупреди онези, които си мислят, че е лесно да водиш малко куче. Айлин с Боряна не се мръщеха и демонстрираха какво е тандем. b) А Кевин, Пламен и Хлебаров - хладнокръвни и владеещи положението, не се смутиха и за миг. Нанко (dog.bg) лееекичко се стягаше, ама му е простено b)
С Дорадо се разправяме отдавна по кучешки, не се изложихме в разприте и този път - отправяхме си "хвалебствия", но до кръвопролитие не се стигна.
Е, на изпита се постегнахме, я кажете кой какво помни, че здравата бяхме заболи глави в кучетата ... На мен ми се падна буквата Т и се "приземих" на метри от съдията, след като си уморих доста мозъчни клетки в мислене с коя ръка какво да правя, как да се въртим с псето, добре, че нямаше накъде да избягам с километри... Добре, че изпитващият Андон Тодоров имаше енергията в този жарък ден да ни припомни на изпит по какво сме там!
Както си му е ред, пропуснах да запомня имената на хората, но няма да забравя компанията им.
Дано имаме още много поводи да се срещнем и изпием по 2-3, абе, кажи го 5 бири..

#4 Потребителят е офлайн   Hari Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 368
  • Регистрация: 30-September 04
  • Location:София

Публикувано: 01 August 2005 - 03:43 PM

Искам и аз да изкажа благодарност на Тони Хлебаров, на Пламен и на всички нови и стари познати от курса, които вече смятам за свои приятели. b)
Най-после, след два неуспешни опита да премина курса за хендлери вече мога да се похваля с диплома.

Мойто бяло момиче предпочиташе да заформя игрички с Аленка и Кевин, като отказаваше да прояви сериозност в работата. След редовните заниманията преговаряхме наученото, а сега, когато вече сме у дома, няма да се отдадем на мързел...продължаваме да работим по домашното и ринг възпитание. d)

mil_, твоята диплома е у мен. Хайде да се видим! r)

#5 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 01 August 2005 - 05:39 PM

Хей r) честито на всички w) Поздрави на Тони Хлебаров за добре свършената работа и съжалявам,че поради ангажименти зад граница Светлето не можа да присъства , че и аз s) d)

#6 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 01 August 2005 - 08:33 PM

И аз съжалявам, но това е само ПЪРВАТА Национална школа по хендлинг.

А ще има и следващи, на които се надявам да бъдете и да споделите професионалния си опит.

А вече имаме и покана за подобен курс и в чужбина ... така че, ще помагате w)

#7 Потребителят е офлайн   Svetleto - HUSKYLOVE Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 208
  • Регистрация: 25-October 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 August 2005 - 10:01 PM

ЛЕЛЛЛЛЛЛЕЕЕЕЕЕ....... сега като ми разправяте толкова хубави неща и става толкова мъчно, че не успях да дойда и аз да понауча нещо, защото 100% е било много много поучително.
Много поздравявам чичо(за мен) Тони Хлебаров, защото знам колко много усилич и желание вложи той в този курс и във всички други проведени в София.
Надявам се скоро, когато има във София да намина да видя всички "палавници" и да се запозная с нивоте звезди, ако са там разбира се. b)
Пожелавам още повече успехи на всички... ;)
User's Signature

Качена снимка

www.svetla-handling.com

#8 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 03 August 2005 - 03:32 AM

Светла, определено ни липсваше !!! Хваля се - Пламен изведе не знам колко кучета, взе BIS pupy с Кевин ! Ако знаеш как ходи Кевин сега, не е истина ! Благодаря за това на теб и на него !

Да, и понеже тук някой е забравил -

Пламен Бачовски, най добрия български хендлер при конкуренция с 5 професионални хендлерки от Русия и съдия рускиня - Марина Островска, след като ги въртяха как ли не на т- та и l - та, след като ги изпотиха над половин час в ринга - сеньор хендлер на изложбата на 27 !!! Честито !!! d) d) d)

Благодаря на всички от курса за прекрасното приятелство, за това, че бяхме заедно и че се учихме един от друг. За мен беше чест да бъда един от вас ! Благодаря ви и ще се видим пак, нали ?

#9 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 03 August 2005 - 03:50 AM

d) r)

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  0024.jpg (64.8K)
    Брой сваляния: 70


#10 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 03 August 2005 - 04:24 AM

Официалното връчване на дипломите !

Прикачени файлове



#11 Guest_АНДИ_*

  • Група: Гости

Публикувано: 03 August 2005 - 03:41 PM

Поздрави на всички обичащи кучетата и най-вече на новите ни приятели от школата по хендлинг!Нямах два дни интернет и едва издържах да прочета написаното във форума.Видях,че доста от колегите благодарят на Тони ,но защо забравят неговата много чаровна съпруга,която внесе колорит в събиранията ни!Школата беше наистина едно прекрасно изживяване!Аз лично не очаквах,че ще науча толкова неща,при условие,че знаех доста.И най-важното научих и къде греша,а вече бях научил и синовете си на някой грешни неща-примерно ние отработвахме Т първо надясно и L също.Оправихме грешките точно навреме!Аз лично имам желание да участвувам и в следващата школа защото и там ще има какво ново да се научи!А разговорите с колегите са нещо неповторимо!
Благодаря на всички,специални благодарности на Тони и чаровната му съпруга!Поздрави и на теб Нанко и не забравяй-пъдпъдъците са от мен,а скубането е от теб-както обеща!
И един въпрос към Тони-на дисковете които ни даде обръщането при движение по права линия от и към съдията-защо при обръщането завъртат кучето без да сменят ръцете?

#12 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 03 August 2005 - 04:02 PM

Да са ти и живи и здрави младите хендлери Митко и Йордан и заедно с кучетата още много да те радват. b)

На CD-тата, които всеки участник в школата получи (всеки с неговата си порода плюс някои други нещица) са записани съдения на съответната порода на най-големите изложби в Европа и САЩ. Това обръщане е по принцип грешно, но се допуска при оценката на кучетата. В състезанията за хендлери е недопустимо. А и при оценка на кучето, ако направите едно от другите обръщания, ще е по-добре и ще бъде плюс при вашата оценка.

#13 Guest_АНДИ_*

  • Група: Гости

Публикувано: 03 August 2005 - 04:14 PM

Тони много ти благодаря за информацията!Много се радвам,че можем да си пишем,но за няколко дни ще изчезна от форума.Да се надяваме,че ще бъда на линия този понеделник.Моето желание е да се събираме колкото може по-често и да изкарваме приятно както на Камчия.Специални поздрави на съпругата ти!!!

#14 Потребителят е офлайн   castor Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 21-December 04
  • Location:София

Публикувано: 03 August 2005 - 04:48 PM

Вече като са ми ясни основните неща от курса, ми направи впечатление, но почти всички хендлери (с някой изключения, разбира се) обръщаха посоката наляво и кучето оставаше между тях и съдията. Това добре, все пак не всички са били на курс, обаче много ме учуди, че на дисковете, които Хлебаров раздаде, също доста хендлери правеха точно същото. Да не би да съществуват различни виждания по въпроса (въпреки че ми изглежда нелогично)...

#15 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 03 August 2005 - 07:46 PM

А кой ти каза, че всички хендлери са перфектни ??? b)

Обясненията, които дадох по-горе на АНДИ, ги коментирахме още в Камчия, когато гледахме някои от тези дискове.

#16 Guest_АНДИ_*

  • Група: Гости

Публикувано: 12 August 2005 - 02:11 PM

Dog.bg във фотогалерията към курса си объркал имената на моите млади хендлери.Големия е Димитър,а малкия е Йордан.Ще съм ти благодарен ако поправиш текста под снимките!И помни какво си обещал,утре се открива лова на пъдпъдъци и друга перушина.Ако искате да дойдете на гости и да участвувате на живо в това прекрасно изживяване обадете ми се-Тони ми има телефона!Не говоря за утре,а за следващите излети!Поздрави на всички!Чао!

#17 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 August 2005 - 02:27 PM

bl) Шемет ... аз. Ще бъде оправено ! И наслука от утре ! Ще дойдем ! r) d)

#18 Потребителят е офлайн   Mad_Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 12 August 2005 - 03:31 PM

Моля, ако се събирате обадете се и на мен... За мен би било чест!... Моля... d)

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни