Dog.bg Форуми : Мини Пинчер

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (625 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Мини Пинчер

#21 Потребителят е офлайн   Megan Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 07-September 05
  • Location:Nederland

Публикувано: 13 September 2005 - 05:42 PM

Здравей Катрина!
Много ти е сладко бебето,да ти е живо и здраво.Съвет за отглеждането не мога да ти дам,исках да ти кажа,че си направила добър избор..Една моя приятелка наскоро също си взе мини пинчер,но и тя е малко зле с инфото за тези малки създания...
Поздрави

#22 Потребителят е офлайн   Cherry Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 18-September 05

Публикувано: 18 September 2005 - 07:31 PM

Здравей clara! и аз имам мини пинчерче от скоро. казва се Cherry женска е на 2 месеца и половина. яде всичко има голям апетит а Педигри и тя в началото не ядеше даже си мислеше че е играчка но вече я яде. аз и давам да яде всичко ориз, мляко (само кисело), месо, хляб и т.н. естествено без никакви подправки d)

#23 Потребителят е офлайн   clara Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 11-September 05

Публикувано: 24 September 2005 - 01:25 PM

Здрасти Cerry w) Знаеш ли , че и аз щях да кръстя малката ми сладурана със същото име Cerry!!!!!!!!!!!!! b) b) , но после се спрях на Айра l) . w) w) По въпроса с храненето вече сме добре и нямаме проблеми r) Благодаря d)

#24 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 25 September 2005 - 09:07 PM

Цитат

Здравей clara! и аз имам мини пинчерче от скоро. казва се Cherry женска е на 2 месеца и половина. яде всичко има голям апетит а Педигри и тя в началото не ядеше даже си мислеше че е играчка но вече я яде. аз и давам да яде всичко ориз, мляко (само кисело), месо, хляб и т.н. естествено без никакви подправки d)

Поздрави за името! w) Имам една Чери,която навърши 12 години w) наполовина пинчер.Пожелавам ти твоята да порасне голяма и красива и да е също толкова дълги години до теб!
User's Signature

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 25 September 2005 - 10:08 PM

Давайте Роял Канин за малки породи....това е много добро за тях !!!
User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

#26 Потребителят е офлайн   Katrina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 443
  • Регистрация: 04-August 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 September 2005 - 12:37 PM

Здравейте :)
Много съжалявам че нямах въможност да вляза известно време тук и съм пропуснала много.:(
Clara и аз отскоро имам проблем с Pedigree Junior. В началото му давах само нея, след това смесено с гранули, но отскоро не я обичаме много.:( Майлс обожава пилешко, и сега предимно му правя пилешки булион, слагам гранулките да се размекнат в него, настъргвам морков и така.:) От време на време му давам мляко - пак по същия начин - с гранули накиснати в него. Но мляко един път седмично давам и само по този начин, че и ние получихме разтройство.:( Забелязах и аз че извара и сирене обожава. Давам и краставичка понякога и всеки ден по един малък морков хем да си гризка, хем вкусотия. Но най-много обичаме шоколадови бонбонки - купих му една кутия и давам по 2-3 на ден, зависимост колко сме добри.:) Риба досега не съм давала и мисля че ще си остане на тези гозби, че някъде четох не било добре да се сменя храната - като свикне с една да се продалжава с нея, стига да е достатъчно полезна.:)
Майлс вече направи 3 месеца и става все по-луд. w) Незнам защо обожава салфетки и само ги издирва да ги къса на малки парченца.:) Купила съм му всякакви играчки, но хартиите и човешките пръсти са си любими.:)
Сега се мъчим да се научим да пишкаме навън, но засега успяваме само да си играем и след като се прибирем в къщи да се изпишим. s) Хубавото е че го правим поне предимно на вестник, за разлика от акането.:)
Много късмет и весели моменти с малките ви сладурчета. Надявам се да споделяме често приключенията им. А и може да ги запознаем да си играят. Аз живея в Дружба-2, ако живеете наблизо може да ги разхождаме заедно.:)
User's Signature

Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   clara Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 11-September 05

Публикувано: 27 September 2005 - 03:16 PM

Хей Катрина w) жалко, че живееш толкова далеч от нас!! s) s) Аз живея в Лагера и щеше да ми е много приятно да се запознаем r) Моята Айра също е голямо диваче като Майлс b) l) Ще се радвам и занапред да си пишем, може и на лични . Малко са хората от форума,а и членовете на сайта,които имат пинчерчета w) d) d)

#28 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 27 September 2005 - 03:18 PM

Добър ден, приятелско семейство търси да закупи мини-пинчер и питат дали някой знае някъде в България да има бебета?
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#29 Потребителят е офлайн   clara Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 11-September 05

Публикувано: 27 September 2005 - 04:10 PM

Furia_S доколкото съм запозната в България няма специализиран развъдник за пинчерчета, нито клуб на породада, което е много жалко s) NN Тези мъници са страхотни, но повечето хора не им обръщат внимание a) Наистина, ако някой знае за развъдник с качествени кучета, ще бъде добре да сподели с нас b) b) d)

#30 Потребителят е офлайн   Katrina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 443
  • Регистрация: 04-August 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 September 2005 - 08:32 AM

Здравейте на всички отново :)
Относно купуването на мини пинчер в България съм чувала много противоречиви мнения,като повечето са че тук няма истиски мини пинчер-и. Незнам каква част е истина и каква не е. Майлс го взех от една девойка която има пинчерка, заплодена от саседски мини пинчер. Значи доколкото съм чела нормалния пинчер е около 12-16 кг. Нейната беше 2.5 кг със стандартна украска - черно с кафяво. Тя я беше купила от магазин и изглеждаше истински мини пинчер. Бащата е бил по-малък от нея - можеше да го видим, но се отказахме и чисто черен. Имаха три малки, като Майлс беше само черен - целия на таткото се паднал и ние харесахме него. Така че реално не знам колко е истинско - но знам че отговоаря на всички белези за мини пинчер. Най-характерни са брадавитсите - трябва да бъдат и от двете страни на главичката и еднакво разположени.
Ех отплеснах се аз малко в ракази за Майлс, но извинявайте :) просто все за него ми се говори.:)
Та докато търсих открих три места, на които има мини пинчер-и.

Това за съжаление е във Варна и доколкото знам един наистина хубав магазин!
http://foxel.net/


Това е място, където всеки "плюва". Били в един апартамент много животни, всички са с паразити и не се знае колко здрави. Там са и доста евтини може би заради мръсотията. Ако решат от там може би трябва да отидат с лекар...
http://www.dog-shop.hit.bg/

Тук е клиниката дето водя Майлс. Има едно мини пинчерче дето се продава но е много скапо - 360 лева беше...Не гарантирам, но мисля че е истинско.

Та това е всичко което знам аз. Ако не бързат може би е най-добре да изчакат да се родят новите бебета на пролет и да си вземат от частно лице- дават ги по около 200 лева и със сигурност са гледани. Тук в сайта пускат обяви и ако потарсиш напролет ще намериш. :) Късмет! Дано скоро намерят едно сладко малко същество, което да обичат много.:)
http://animobg.com/

Clara много ще се радвам и аз ако поддържаме връзка. Далечко сме наистина но не пречи пак да се виждаме.:) Като почнеш да извеждаш Айра се обади и ще дойдем с Майлс да потичат заедно.:)
User's Signature

Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   clara Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 11-September 05

Публикувано: 28 September 2005 - 05:50 PM

Здрасти Катрина b) Идеятя с разходките страшно ми допада d) r) Напременно ще ти кажа, като започна да извеждам Айра l) Между другото и ние посещаваме същата клиника / в Младост/ и сме много доволни. Айричка имаше проблем с коремчето, имаше разтройство. Водихме я къде ли не, биха и някакви глупави инжекции,но без резултат!!!!! NN a) a) Накрая я заведох в Младост и за 2 дни bl) всичко се оправи r) Поздрави w)

Хей Чери, каде се изгуби? Как е твоята сладурана? d) w)

#32 Потребителят е офлайн   Katrina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 443
  • Регистрация: 04-August 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 September 2005 - 12:52 PM

Здрасти Clara :) Добре че са и помогнали на малката красавица.:) Аз имам едни приятели които си оперираха кученцето там и бяха много доволни, затова се спрях на тази клиника. А и е много удобно че е денонощна, на мен ми е проблем че сме на работа по цял ден и .... малко ми е трудно от Захарна фабрика (там работя) да ходя до Дружба да го вземам и да го водя на лекар.
Аз се замислям м/у другото много сериозно да вземем още едно сладурче, че ми става все по-трудно да оставям Майлс сам през деня. Но много се чудя дали наистина да не взема някое голямо d) .Много харесвам самоедите на външен вид, но ще помисля сериозно, че незнам в апартамента как ще се чувства. Другия вариант още едно мини пинчерче w) който е по-възможен.:) Веднага щом реша ще се похваля. l)
Всичко най-хубаво засега, приятен ден на всички и мнооого любов! angel
User's Signature

Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   clara Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 11-September 05

Публикувано: 29 September 2005 - 05:08 PM

Привет Катрина b) Знам какво чувстваш....и на мен ми е трудно да оставям Айра w) Аз имам и друго куче-пак пинчерка, но е голяма/ вече и по възраст- на 10г. w) /
Много я обичам,тя е много умна и е голяма красавица b) За съжаление обаче мнооооого ревнува от Айра и направо си я мрази a) s) s) само ръмжи и се крие като я види s) Мисля,че при теб няма да има този проблем, защото и двамата ще израстнат заедно и ще бъдат приятелчета angel drink b) b) b) Поздрави w)

#34 Потребителят е офлайн   Katrina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 443
  • Регистрация: 04-August 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 September 2005 - 12:52 PM

Ех Clara r) не мога да опиша как се чувствам в момента. Просто не мога да взема решение и ще се побъркам.:)
Предложиха ми Самоед - за 300 евро. В интерес на истината парите ги нямам, но мога да ги взема и да ги връщам - това не е проблем. Но дали ще мога да се справя?! Той иска толкова повече грижи от Майлс...Трябва всеки ден поне 2 часа да тичаме, а като съм на работа? s) Много ми харесаха Самоедите, и само като се замисля Майльо колко ще е горд да си има такъв голям бял защитник... w)
Ще трябва много добре да обмисля през почивните дни какво ще правя...Стискай палци да взема правилно решение.:)
Приятен уикенд и много целувки на Айра от мен. w)
User's Signature

Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   Cherry Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 18-September 05

Публикувано: 30 September 2005 - 01:07 PM

Здравейте Клара и Катрина аз имах проблеми с компютъра и за това не можах да влизам известно време r) Моята сладурана също се учи да ходи навън до тоалетната обаче нищо не става. аз до сега не съм имала куче и нямам представа как да я науча а и на каква възраст се научава защото предполагам че още е малка и не може да се стиска. иначе при нас е същата работа - късане хапане дърпане w) w) малко се притеснявам защото като излезем на разходка обираме боклуците от земята и незнам да не изяде нещо което не трябва. Катрина Майлс е страхооооотен сладур w) w) w) w) Клара защо не сложиш и ти снимки на Айричка w) w) w) а и още нещо искам да ви питам колко тежат вашите съкровища w)

#36 Потребителят е офлайн   clara Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 11-September 05

Публикувано: 30 September 2005 - 02:31 PM

Мила Катрина w) здравей. Наистина разбирам дилемата ти.Незнам какво да те посъветвам, но аз на твое място може би нямаше да издържа на изкушението b) super best Наистина,обаче отговорността е голяма и трябва да решиш, кое ще е по-добре за новото кученце w) w) Поздрави и наистина се надявам, че ще успееш да вземеш правилното решение super r)

Чери привет b) , моята Айра тежи 950 гр bl) ие на 2,5 месеца b) , а за снимките- работя по въпроса l) l) , скоро ще ги видите. Чери ти от каде си, може да се видим и трите..... дано си от София! w) w)

Катрина все пак мисля, че ще се справиш ако си вземеш самоедчето w) , само да не забравиш да обръщаш внимание на Майльо l) b) l) Успех и ще нацелувам Айричка от теб . Нямам търпение да я запозная с Майлс - много е сладък, а защо не и с новото му другарче bravo angel Ще чакам вести

#37 Потребителят е офлайн   Cherry Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 18-September 05

Публикувано: 30 September 2005 - 03:19 PM

Аз съм от Бургас и няма да можем да се видим макар че мнооого бих искала s) все пак може да си пишем и споделяме за нашите мъници w)

#38 Потребителят е офлайн   clara Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 11-September 05

Публикувано: 30 September 2005 - 03:50 PM

Жалко Чери s) s) Разбира се, че ще си пишем w) Кажи ми твоята сладурана как е с мерките l) r)

#39 Потребителят е офлайн   clara Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 11-September 05

Публикувано: 02 October 2005 - 10:53 AM

ето малко снимки на Айра - качеството не е много добро, защото са направени с телефона ми w)
My Webpage
My WebpageMy Webpage

Следващия път ще сложа по-хубави b) l) d) d)

#40 Потребителят е офлайн   Katrina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 443
  • Регистрация: 04-August 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 October 2005 - 11:50 AM

Здравейте w)
Clara Айра е невероятна, както сама знаеш, просто е страхотна, да ти е жива и здрава и много много да те радва много много години. Ама какво сладурче е angel абосолютно ангелче и има много по-мило изражение от Майлс- може би защото е момиченце. Страхотна е и дано я видим скоро на живо super best
Майлс на 2.5 месеца тежеше 1.100 - тогава му слагаха вътрешно обезпаразитяване и го премериха. Последни я месец обаче - че сега е на 3.5 доста порасна и предполагам че има 2 кг.:-) Но не съм го мерила.. :-)
Cherry другата година можем да ходим заедно на море с Clara и да минем да ви видим l)
Аз да ви кажа засега се отказах временно от вземането на приятелче на Майлс...знам че няма да се справя добре ако си взмеа Самоед - просто ако успея да му отделя нужното време, за нищо друго няма да имам...не става така, просто трябва или да съм си в къщи или да работя по-малко. Мен сега ме няма по 11-12 часа....Много ми е трудно, но ще се удържа поне докато мине зимата. И Майлс да порасне малко, да се научи да ходи кудето трябва на тоалетна, та да може и да учи после малкия. b)
Това е засега с мойте мисли за още едно невероятно същество.:-) Ако има промени разбира се че първи ще научите.:-)
Ох а да ви кажа как все повече ме радва това малко същество. С всеки изминал ден все повече го обичам и все не мога да се нарадвам на решението да си го вземем.:-) Утре ще донеса още снимки на мъничето, днес имам доста работа и реших да не вземам фотото да свалям че да не дойде шефа. :-) Обожава да ни целува, просто каквото и да прави все дойде и почва да пуска едни хубави езици :П :-)
Хайде аз заминавам засега да работя. Приятен ден и мноооого целувки на малките същества. w)
User's Signature

Качена снимка

  • (625 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

4 потребители четат тази тема
0 потребители, 4 гости, 0 анонимни