Мини Пинчер
#1073
Публикувано: 19 May 2006 - 01:03 PM
Цитат
Не ми оставаше време да пиша в този саит ,но след поканата на Лина вече не се замислих повече.
Имате страхотни сладури.
Като гледам май всички сте от София. Има ли някой от вътрешността на страната?
Да ти кажа най-активните не са от СОфия :))), а от Ракитово, Казанлък и Стара Загора w)
#1075
Публикувано: 19 May 2006 - 05:46 PM
Обичам плешиви пинчери bravoS b) b) b)
#1076
Публикувано: 19 May 2006 - 06:38 PM
Цитат
b) И аз ги обичам...ама моя откакто яде Роял Канин за персийски котки си "оправи"козината.. l)
Днес реших да повозя моя бомбон с колата ,като разходка...и нали беше топло-то горкото през цялото време беше с оплезено езиче ,затова реших да го понамокря да го разхладя....и познайте.. oleeee oleeee като се размириса на некъпано одавна куче/нали казаха да ги къпем по-рядко../..айййййй..откъде изкара тази миризма незнам!!Та сега слагам легена в банята и започваме голямото къпане...
d) d)
Забравих да поздравя една адашка-Анчето-Добре дошла при нас !!И чакаме снимки!!

#1077
Публикувано: 20 May 2006 - 05:48 AM
#1078
Публикувано: 20 May 2006 - 10:38 PM
*Положителни качества
-Има прекрасен тръс
-Лесен за отглеждане
-Безстрашен
-Добро домашно куче
-Възприемчив
-Рядко си сменя козината
-Подходящ и за селски, и за градски живот
*Особености
-Да не се прехранва.
Гордо, енергично, здраво, смело, малко куче, пинчерът често е наричан "Краля на играчките". Произхождащ от Германия, където е бил известен като Червения пинчер, поради подобието му на малка червена сърна, важно е да се отбележи, че миниатюрният пинчер не е миниатюризиран доберман.
Приятната природа, лоялност и интелигентност на "Mин Пин", го правят любима порода на всички възрастови групи. Смел и сприхав, проявяващ склонност понякога да преиграва, специфичната му походка го прави неповторим.
Жив, внимателен, податлив на тренировки, минитюрният пинчер превъзхожда много от едрите породи по отношение на склонност към подчинение и дресура.
Неговата лъскава черна, синя, шоколадова или червена, козина се скубе минимално и изисква неголеми усилия за поддръжка. Той е идеален за обитатели на малки жилища, понеже може да задоволи нуждата си от движение на много ограничена площ. Не понася много добре студа, поради което не е желателно да се държи дълго на открито през зимата.
Средна височина от 25 до 30 cm, а средно тегло от 3.1 Kg за женските и 3.8 Kg за мъжките.
Ето и любимата ми снимка на пинчер:
Прикачени файлове
-
pin7.jpg (13.43K)
Брой сваляния: 213
#1079
Публикувано: 21 May 2006 - 06:44 AM
#1080
Публикувано: 21 May 2006 - 10:38 AM

#1081
Публикувано: 21 May 2006 - 10:38 AM
Прикачени файлове
-
SSA40837.JPG (186.78K)
Брой сваляния: 200
#1083
Публикувано: 21 May 2006 - 02:19 PM
Цитат
...и сега да има две -три мечки , че да си направи и една лека закусчицааа. Абе то и един ротвайлер ще свърши работа. b) b) b) b)
#1086
Публикувано: 22 May 2006 - 08:46 AM
Не слушай такива прости заключения - толкова е глупаво да кажеш че кучето е злобно. Да някои кучета имат спортна злоба...защото ги обучават на това, но пинчи и злобно...
хайдеееее лае =злоба
те просто са малки, просто искат да защитят стопанина и просто лаят - това не е злоба ... това е опит за защита примесен с малко(много) страх :)))
Много ме яд някой като ми види кучето и то ако се разлае и каже уф какво е злобно, направо ми иде ..незнам какво
хората са злобни -ДА, но кучетата ...
#1087
Публикувано: 22 May 2006 - 09:53 AM
Първо на Miss_sixty - добре дошла при нас cheers и ти пожелавам да си вземеш най-здравото пинчерче worthy
Второ, Чочко си има вече ново другарче-момиченце BEER Снощи я взехме. Казва се Алба, галено Аби w) Чочко много и се зарадва, но бързо схвана, че тя се страхува от него и започна да подскача на разстояние от нея.
Каталясала от пътя - легна и заспа oo Чочко седна до нея и два часа не откъсна поглед dribble Не очаквах, че точно той ще бъде най-щастливия в къщи super best
Поздрави и целувки на всички r)
#1088
Публикувано: 22 May 2006 - 11:49 AM
Ето сега ще представя и моята глудница. Имам си една (мини свинчер) прекрасна кучка на 1г и 10м. Нея ни я продадоха с обещанието ,че ще е 2кг ,но...си е супер сърцата животинка. Имах преди това хубава пинчерка ,но по невнимание на баща ми я премаза една кола. За това веднага си взехме "минито", понеже дъщеричката ми беше малка и да не отвиква от кучета. Като видяхме ,че кученцето нараства повече от обещаното, решихме да си вземем и едно чихуахуа, за да си изпълним мечтата за дребосък. Винаги съм предпочитала женските кучета и категорично не исках мъжага. Отидох при един ,който ги развъжда и видях едно кльощаво ,с възпален пишок, настръхнала козина, завряно в мръсна и студена клетка... окаян вид. Като ме погледна и очите му като на моето Лили дето почина. Е ,нямаше как -взех си го. Винаги съм искала женско, но този Арчи се роди при нас. МНОГО е злояд и едвам го придумвам да яде.Същата е и дъщеря му Роксана,която е на 1г. Сега имам и две млади дъщери на Арчи,които си ги оставих за майки. Та в момента у нас има само 1 котка и 5 кучета. Преди имаше повече твари, но и покрай бебчето ми не остава време за тях. По-нататък ще ги увеличим надявам се. Очаквам и мини свинчерчето да роди другият месец. Весело е у нас. Кавказката овчарка си я гледам на работа , а при нашите съм оставила брата на Лили(дето я блъсна колата), че и те искат да имат дружинка.
Имам една молба към вас. Търся мъжки по-малък от 1,5кг, защото моята Рокси е толкова и и търся дребен мъжкар.
Keti, твоето пинчерче е супер. Сякъш не е от най-дребните,но може ли да ми кажеш колко тежи и имаш ли такива бебета като него?
Да са ви живи и здрави любимците. super best
#1089
Публикувано: 22 May 2006 - 11:53 AM
#1090
Публикувано: 22 May 2006 - 01:18 PM
Чочо си е баш мини пинчер, но от недораслите b) злояд е ouu и като надуши разгонена кучка не яде по два-три дена. Тежи 2.600гр.
bravoS bravoS bravoS за твоите мъничета - да са ти живички и здравички worthy
Очаквам с нетърпение снимки.


Вход
Регистрация
Помощ




Горе
Цитиране +




