Dog.bg Форуми : Мини Пинчер

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (625 Страници) +
  • « Първа
  • 590
  • 591
  • 592
  • 593
  • 594
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Мини Пинчер

#11819 Потребителят е офлайн   Krasito0 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 05-June 11
  • Gender:Female

Публикувано: 13 July 2011 - 11:31 PM

Здравейте!Днес ми подариха страхотно мини пинчерче :if_147: :wub: на 45 дена .Въпроса ми е как да го науча къде да пишка и ака ? :ae_085: Благодаря предварително :ba_025:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#11820 Потребителят е офлайн   (archy) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 451
  • Регистрация: 12-June 10
  • Gender:Female

Публикувано: 15 July 2011 - 09:45 PM

Арчи не е добре. Тази вечер повърна и няма никакъв апетит, цял ден лежи (мислехме, че е от топлото време) и като цяло е по- отпаднал. Утре сме на вет, но до тогава може ли да му помогнем някак? Не иска да пие вода нито да се храни. :dh_188:

#11821 Потребителят е офлайн   Roxy-Roxana Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 16-July 11

Публикувано: 16 July 2011 - 07:43 AM

Здравейте!
Решили сме да си вземем мини пинчерче, но цените на кученцата от развъдниците са високи, затова мислим да си вземем от някоя обява. Не държим да е с родословие, но искаме да си остане малко. Интересува ме, как да сме сигурни, че кученцето ще си остане дребно.

#11822 Потребителят е офлайн   teodora_88 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 28-May 11

Публикувано: 17 July 2011 - 10:30 PM

Показване на мнениетоRoxy-Roxana, в 16 July 2011 - 07:43 AM, написа:

Здравейте!
Решили сме да си вземем мини пинчерче, но цените на кученцата от развъдниците са високи, затова мислим да си вземем от някоя обява. Не държим да е с родословие, но искаме да си остане малко. Интересува ме, как да сме сигурни, че кученцето ще си остане дребно.


Гледай родителите .Кучето не се различава много от тях.Няма нещо,по което да се разпознават :) Знам случеи кучето тежи 500 грама на 40 дена после става 3 кг. а някой са към 700 грама на същата възраст и не стигат 2 кг в зряла възраст :)

#11823 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 18 July 2011 - 10:46 AM

по добре си потърсете чихуа- хуа техния размер е до 25 см и 3кг .

истинския мини пинчер е с размери 25-30 см и тегло 3-5кг . и е умалено копие на добермана - всичко останало са кръстоски без документ за произход може само да гадаете какво куче имате .
Иска ми се да оцените истинската порода не напрано е селекционирана с векове, като изглед и като характер няма нищо общо с кръстоските - пинчера е смело уравновесено куче , добронамерено и същевременно отличен пазач . Мини пинчерът е активно действено куче , с изключителен интелект и работоспособност - резултатите на Кимон и Имаги за послушание и като работещи терапевтични кучета го потвърждават.
Истина е, че до сега наблюдавайки кръстоските, които се размотават и размножават в Бг създават лош имидж на породата и хората смятат мини пинчера за малко кекаво и злобно куче - не е така .

Когато искате куче от определена порода и търсите качества и характер ще си съберете средства за истинско куче - ако трябва ще почакате - аз чаках 1 година за Имаги и съм изключитено доволна от кучетата които имам.

Ако имате желание за истинско куче мога да ви свържа с няколко наистина добри развъдника - в Сърбия , Румъния , Русия , Полша. Надяваме се в края на 2011 и в нашия развъдник Т&IA - тук в БГ да се родят първите мини пинчери - планирана е връзка с един от световно известните производители в породата Joker Show Master Lacky L. Max

Kimon

#11824 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 18 July 2011 - 01:20 PM

JOKER SHOW LACKY L.MAX
WORLD WINNER 2006 & EURO WINNER 2009& 2010 & ISPU WINNER 2010 & INT CH & MULTI CH & ISPU CH & MULTI CLUB WINNER & MULTI BOG & BISS WINNER
Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

#11825 Потребителят е офлайн   mimomimo Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 31-May 11

Публикувано: 18 July 2011 - 08:54 PM

за мини пинчер като порода съм чел какво ли не,аз лично търсих повече от година къде ли не, и видях какви ли не кучета, какво е "мини пинчер"(цверк пинчер) и какво е "пинчер класик" и какво от това като има родословие,аз имам и мъжкар и две женски,не ги гледам с цел да вадя пари от тях, подбирам какво ядат като марка храна и кога може да се заплодят , едната женска има второ кучило а другата ще й е за първи път, мъжкаря е страшно дребен и не го пускам на всяка разгонена "кучка" защото видиш ли собствениците й искат да има поколение....така ,че "малко" много може да се спори.....айде нема нужда!

#11826 Потребителят е офлайн   mimomimo Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 31-May 11

Публикувано: 18 July 2011 - 08:59 PM

Показване на мнениетоteodora_88, в 17 July 2011 - 10:30 PM, написа:

Показване на мнениетоRoxy-Roxana, в 16 July 2011 - 07:43 AM, написа:

Здравейте!
Решили сме да си вземем мини пинчерче, но цените на кученцата от развъдниците са високи, затова мислим да си вземем от някоя обява. Не държим да е с родословие, но искаме да си остане малко. Интересува ме, как да сме сигурни, че кученцето ще си остане дребно.


Гледай родителите .Кучето не се различава много от тях.Няма нещо,по което да се разпознават :) Знам случеи кучето тежи 500 грама на 40 дена после става 3 кг. а някой са към 700 грама на същата възраст и не стигат 2 кг в зряла възраст :)


виждал съм да ми показват дребна женска и дребен мъжкар,макар че им личеше че няма полова зрялост,а на мъжкия даже не са му "топките" навън от коремната кухина,макар че се допуска дори и тогава да има поколение.....така че какво ти показват за родители и кой са всъщност....те си знаят....

#11827 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 19 July 2011 - 09:23 AM

Kimon тренировка аджилити



#11828 Потребителят е офлайн   blaze Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 251
  • Регистрация: 14-October 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 19 July 2011 - 06:21 PM

Показване на мнениетоpinchera, в 19 July 2011 - 07:00 AM, написа:

здравей
ако нямаш пари за м.п. а искаш подобно куче моя савет е руски той териер те са дребни и приличат на м.п. другите дето приличат са чешки прашник или нешто такова...чихуато са много болнави и едни трътлести нямат нищо общо с грацията и мусколестото тяло на м.п....ако те интерисува повече ми звънни-0878442529



А ти виждал ли си истинско чихуахуа на живо, за да твърдиш какви са..Това, че въдиш разни безпородни, болни и рахитични създания не ти дава право да говориш така за една уникална и рядка порода като чихуахуа. Четете бе хора..това куче е и дълголетно и грациозно само дето не остава джудже особено когато е с доказан произход..Направо съм възмутена от бития пазар за кучета, на който сте обърнали тази тема..голяма простотия и невежество и голямо въдене на безпородни така наречени "мини пинчери" :eg_033:
User's Signature

Ние, хората, можем само да мразим като кучето – със сини пламъци в очите, но да обичаме като кучето, ние не можем! - Йордан Радичков

Качена снимка

#11829 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 20 July 2011 - 09:38 AM

Показване на мнението(archy), в 15 July 2011 - 09:45 PM, написа:

Арчи не е добре. Тази вечер повърна и няма никакъв апетит, цял ден лежи (мислехме, че е от топлото време) и като цяло е по- отпаднал. Утре сме на вет, но до тогава може ли да му помогнем някак? Не иска да пие вода нито да се храни. :dh_188:

Здравей, как е Арчи? Провериха ли го дали не е причината заразяване от кърлеж ? Стискам ви палци.

Показване на мнениетоpinchera, в 19 July 2011 - 07:00 AM, написа:

здравей
ако нямаш пари за м.п. а искаш подобно куче моя савет е руски той териер те са дребни и приличат на м.п. другите дето приличат са чешки прашник или нешто такова...чихуато са много болнави и едни трътлести нямат нищо общо с грацията и мусколестото тяло на м.п....ако те интерисува повече ми звънни-0878442529

Това не е вярно!!! От мини породите чихуахуа са едни от най-здравите кучета. Чихуахуа със сигурност не сте гледали , за да изказвате подобно мнение . Аз съм имала пинчери и руски той и мога кажа , че това са нежни и проблемни кучета и по-здрави и лесни за отглеждане дребосъчета освен чихита няма! Но говоря само за породисти чихуахуа ,а не тези от зоомагазините, защото в ЗООМАГАЗИН НЕ СЕ ПРОДАВАТ ПОРОДИСТИ ЧИХУАХУА ,А МЕЛЕЗИ НА ПИНЧЕРИ А истинският Мини пинчер е куче с разкошна визия и характер и няма нищо общо с предлаганото в момента от търговци и продящите мелези.

#11830 Потребителят е офлайн   (archy) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 451
  • Регистрация: 12-June 10
  • Gender:Female

Публикувано: 20 July 2011 - 10:35 AM

Показване на мнениетоAncheto, в 20 July 2011 - 09:38 AM, написа:

Показване на мнението(archy), в 15 July 2011 - 09:45 PM, написа:

Арчи не е добре. Тази вечер повърна и няма никакъв апетит, цял ден лежи (мислехме, че е от топлото време) и като цяло е по- отпаднал. Утре сме на вет, но до тогава може ли да му помогнем някак? Не иска да пие вода нито да се храни. :dh_188:

Здравей, как е Арчи? Провериха ли го дали не е причината заразяване от кърлеж ? Стискам ви палци.


Водихме го на вет и се оказа някакъв вирус. Биха му инжекция и още на следващият ден имаше голямо подбрение. И аз си помислих за кърлеж, но откакто е с Адвантикс не сме намирали нито един по него. Сега си е добре и отново дивее из нас. :be_107:


Също искам да кажа, че има голямо подобрение в поведението след кастрацията. Сега не обръща внимание на кучета и спокойно мога да го пусна без повод, защото идва като го повикам и като цяло е много по- спокоен и послушен. При него имаше доста голяма промяна, докато котката ни (също кастрирана) изобщо не се промени.
Ето и няколко снимки:

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка

#11831 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 20 July 2011 - 12:11 PM

Браво :af_089: :af_089: :af_089: И ние лятото сме с Адвантикс, но го слагам задължително всеки месец много внимателно по цялото тяло и съм доволна.
Кастрирах пинчера си при баба и съм суууууууупер доволна. Стана много весел и постоянно му се играе. Най-после заякна и му се подобри физиката. Продължава да ходи като Единствен и Неповторим и е любимеца на квартала :af_089:

#11832 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 20 July 2011 - 03:56 PM

JCH Image

Image Chernaya linia

Born 18 february 2010 ;

exam BH, february 2011 TDE, work as "Therapy dog"

Very promising II- Euro Dog Show 2010


11-12.12.2010 CACIB SOFIA - 2xEX1 , 2xJCAC ,2xBOB BEST OF GRUP III ,JUNIOR CHAMION BULGARIA

27.04.2011CAC GEORGIA- EX, JCAC, Junior Champion Georgia


28.04.2011 CAC MOLDOVA - EX, JCAC, BJB,BOB ,Junior CHAMPION MOLDOVA



JCH Kimon Chernaya Liniya

Born 04.may 2010

High 29.5sm

Very promising,
Best Baby II Klub Schnauzer Pinscher Slovenia 2010 EURO DOG SHOW

26 .04.2011 Sofia Ex JCAC ,BJB
29.04.2011Balkan winner -Ex, JCAC,BJB,BOB ,Junior Champion BG,Balkan Junior Champion



#11833 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 20 July 2011 - 04:11 PM

Imagе на работа "Therapy dog"

Качена снимка

Качена снимка

#11834 Потребителят е офлайн   Galka43 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 28-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 21 July 2011 - 09:21 AM

Здравейте! Относно нашите"Мелези" много си ги обичаме,,, нищо ,че не са чихуа, той териери...от специален развъдник :rc_036: :rc_036: :rc_036: за Анчето и Иван/пинчера/ ....да са Ви живи и здрави той териерчетата ....наистина са прекрасни , но не всеки може да си позволи да има точно такива кученца.И аз исках да имам чихуа от /1300лв/, но така се развиха нещата ,че имам прекрасно мелезче пинчерче.....което и най сладкото същество :dog:
User's Signature

Качена снимка

#11835 Потребителят е офлайн   blaze Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 251
  • Регистрация: 14-October 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 21 July 2011 - 09:27 AM

Показване на мнениетоGalka43, в 21 July 2011 - 09:21 AM, написа:

Здравейте! Относно нашите"Мелези" много си ги обичаме,,, нищо ,че не са чихуа, той териери...от специален развъдник :rc_036: :rc_036: :rc_036: за Анчето и Иван/пинчера/ ....да са Ви живи и здрави той териерчетата ....наистина са прекрасни , но не всеки може да си позволи да има точно такива кученца.И аз исках да имам чихуа от /1300лв/, но така се развиха нещата ,че имам прекрасно мелезче пинчерче.....което и най сладкото същество :dog:


Здравейте, нито аз, нито Анчето, а още по-малко Иван(който заради такива като вас вече и не пише тук) не ви е казал да не си обичате кучето. И за да не повтарям неща писани милиони пъти искам да ви кажа, че на Иван тойчетата са под 1300лв, второ чихуахуа не е в една група с пинчерите и затова е и доста по-скъпа порода и трето ако купувате с ясното съзнание мелез, не е ли по-лесно да се огледате за осиновяване на куче? :rc_036:
User's Signature

Ние, хората, можем само да мразим като кучето – със сини пламъци в очите, но да обичаме като кучето, ние не можем! - Йордан Радичков

Качена снимка

#11836 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 21 July 2011 - 12:40 PM

Показване на мнениетоtrenertg, в 20 July 2011 - 04:11 PM, написа:

Imagе на работа "Therapy dog"


:ba_025: Браво на вас !!

Цитат

Galka43
Публикувана Днес, 09:21 AM
Здравейте! Относно нашите"Мелези" много си ги обичаме,,, нищо ,че не са чихуа, той териери...от специален развъдник :rc_036: :rc_036: :rc_036: за Анчето и Иван/пинчера/ ....да са Ви живи и здрави той териерчетата ....наистина са прекрасни , но не всеки може да си позволи да има точно такива кученца.И аз исках да имам чихуа от /1300лв/, но така се развиха нещата ,че имам прекрасно мелезче пинчерче.....което и най сладкото същество :dog:

Галка, аз пинчерите ги обожавам и мога да кажа , че съм "закърмена" с любов към тях. Никога няма да спра да квича от радост като видя някой да си разхожда пинчерчето и да го намачкам. Не съм против Вашите кучета, а против тези, които развъждат всякакви кучета и лъжат Вас. Вбеси ме примера с проблемното пинчерче, което трябва да се оперира за тазобедрена дисплазия ...ужас просто!! Това миниатюрно същество, на което всичко му е микроскопично ще бъде измъчено, също и неговите стопани, по лекари и лечения. Вероятността това да е било избегнато е огромна, понеже поне единият родител със сигурност имат този проблем и ако бяха го изключили от развъждане нямаше да се роди мъникът и да страда. Яд ме е на безразборното развъждане на кучета с дефекти, а не на Вашите мъници.
На една международна изложба в Камчия на кучета беше дошъл един със своето "чихуахуа". Гордо вървеше и се дуеше сред хората и си въобразяваше , че кучето му е неповторимо и изложбените са като безпородни , защото са ГОЛЕМИ , а то тежи 1,4 кг. Да ама краката му бяха така жестоко изкривени на "О", лактите му стърчаха настрани, и капачките на двете коленни стави видимо излизаха и се прибираха. Този фермер беше дошъл да събира клиенти за следващите си произведени 100% болни кучета. Спрях се и го питах за кучето му и отбелязах , че вади капачките на колянните стави, а той направо във възторг ми обяви, че вече му били правили операция понеже било по зле. И веднага допълни , че има бебета и колко мнооого бебета имал от това куче. Та то едва ходеше ...какво от това , че е дребно като не е здраво ще го плоди и ще продава на хора , които изобщо не подозират какво купуват :zz_020:
И пак казвам, че аз обожавам пинчовците :wub:

#11837 Потребителят е офлайн   Galka43 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 28-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 21 July 2011 - 03:03 PM

Далече съм от мисълта да споря с когото и да било от Вас :rc_036:Всеки е вещ в своята професия или хоби......не зная на Вас професия или хоби или бизнес е НО............. Аз исках кученце, което да е дребно, да е с къс косъм и да е женско. Живея в малко жилище и нямам два -три часа свободно време за ресане на космато куче и за разходки по няколко км. на куче от по едрите породи. Потърсих и видях цените на развъдниците и реших от къде да си взема дребно кученце мъкар и "мелез" Не е чак толкова дребно защото е 2 кг. и е на 2г3м За мен и моето семейство е най доброто куче на света....няма си горкото порода ,а просто е дребно и като го видят едни казват ,че е мини пинчер, други че било сърнист пинчер/аз , обаче не съм чувала за такава порода ---сърнист пинчер/, други казват ,че имало нещо от чихуа.....аз не предендирам за порода Искам да е малко до 5 кг. с добър нрав и да е здравичко! :re_037: :ba_025: Лек ден!
User's Signature

Качена снимка

#11838 Потребителят е офлайн   Buddy28 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1051
  • Регистрация: 28-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 21 July 2011 - 09:32 PM

Сега прочетох за проблема. Бъди беше с диагноза болест на Лег-Калве-Пертес, некроза на тазобедрената става. Махнаха му я, но той си куца. Общо взето, като се умори ходи на 3 лапи. Вдига ту счупеното, ту оперираното краче. Иначе и аз препоръчвам Тракийският университет с две ръце, но не прочетох откъде е болното кученце.
Ами Гале, не чета тук, какво да чета? Все една и съща! Малки, сладки, често болни кученца, развъждат ги, плодят наред, ние ахкаме колко е сладко, ами не ми се чете. И аз исках малко, здраво кученце, ама не е здраво. И като отворя "Без дом", и като видя колко има, ми иде да запаля всякакви борси, магазини и развъдители. Съжалявам! И още нещо, аман от тези цени на развъдчиците. Ами всички имаме телевизори за по 1000 лева, ама за куче не можем да ги дадем! Айде стига бе, телевизорът по-важен ли е? Абе, не ми се пише, не ми се чете.
П.П n_nova, сега видях, че сте от София. Ами там добри лекари бол. Дано всичко е наред, виждам, че не сте писала оттогава.
User's Signature

Качена снимка

  • (625 Страници) +
  • « Първа
  • 590
  • 591
  • 592
  • 593
  • 594
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни