Dog.bg Форуми : Мини Пинчер

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (625 Страници) +
  • « Първа
  • 592
  • 593
  • 594
  • 595
  • 596
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Мини Пинчер

#11861 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 03 August 2011 - 08:13 PM

Показване на мнениетоЧопър, в 01 August 2011 - 08:30 AM, написа:

Здравейте! Преди 5 дена забелязах едно мехурче с гной на гърдите на Чопър, пипнах за да видя какво е точно и то се спука и изтече, стана раничка... На другия ден забелязах че по тялото има 3 ранички от същото нещо...В събота забелязах че се чешка зад ушенцето, взех го да погледна и...същото нещо, погледнах и имаше и на другото уше, 2 не спукани меурчета (после явно си е е чешкал там защото сега са ранички ), обадих се на вета, той каза че нищо му няма, но аз се притеснявам. Реших че може да се получават от прахта като излизаме на разходки и за това 2 дена не сме излизали, но тази сутрин забелязах 2 нови и нямам представа какво може да е това Качена снимкаако на някой му се е случвало подобно нещо, нека пише...


заведете кучето на преглед и ако доктора не вземе мерки -сменете ветеринарния си лекар - явно не му се занимава
това което в домашни условия можете да направите е да промиете раничките с кислородна вода и после да туширате с йодна тинктура . Сложете препарат срещи бълхи .
и внимавайте с какви препарати миете пода в къщи избягвайте хлор съдържащи такива - белина , доместос и др .

#11862 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 03 August 2011 - 08:19 PM

Показване на мнениетоAncheto, в 02 August 2011 - 08:15 PM, написа:

n_nova, стискам ви палци и вярвам, че ще се справите и скоро всичко ще е наред с дребосъка. :ba_025: :ba_025: :ba_025: :ba_025: :ba_025:
Чопър, отидете на ветеринар май няма да се получи само с консулт по телефона.

trenertg, сега на изложбите на Албена е само за вас. Има много записани за участие кучета. Неуспях да снимам, но имам една снимка от далече докато тренираха една сладурана в стойка.
Качена снимка


разкошно куче , вземете координати на стопаните на пинчерите там и ги споделете може някой да се заинтересува от чистокръвен пинчер ..
Ние с Кимон и Имаги септември месец заминаваме на изложби в чужбина сега почивка и тренировки аджилити

#11863 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 03 August 2011 - 08:35 PM

Този пинчер беше наистина страхотен. Много жизнено животинче.Прикачена снимкаПрикачена снимкаПрикачена снимкаПрикачена снимкаПрикачена снимка

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#11864 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 08 August 2011 - 07:22 PM

:ud_009: valnata, ама ние сме седели една до друга :ud_009: :ud_009: Защо не се обадихте :dh_188:
trenertg, кучета от България мисля, че нямаше, но ако някой се интересува може да дам имената на участниците. Имаше една бебешка количка специално за кучета пълна с малки пинчерчета...невероятни бяха :wub:

#11865 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 08 August 2011 - 08:59 PM

[quote name='Ancheto' date='08 August 2011 - 07:22 PM' timestamp='1312824124' post='970233']
:ud_009: valnata, ама ние сме седели една до друга :ud_009: :ud_009: Защо не се обадихте :dh_188:

Ами щях, обачети говореше с един чичко, който е съдия, с катинарче и мустачки(като гледам изложби у нас по тв-то често го дават). И си говорихте нещо, и аз да не ви прекъсвам.. После някъде се загубихте. :ud_009: В събота пак те мернах, но пак говори с една рускиня а после бяхме до чихитата в очакване да се появите, ама само руски имаше. :ab_041: И така се разминавахме... Нищо де, винаги може да се намери време за една разходка. :dog: Тъкмо мога да взема и Ричо, че той само с малки кучета се понася. На изложбата не го взехме, защото щеше да получи удар при вида на толкова много големи кучета. :ab_041: :ab_041:

Прикачена снимка Прикачена снимка Даже снимахме твоите сладури. :wb_052:

Прикачена снимка :db_046:

#11866 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 10 August 2011 - 12:13 PM

Ние не сме участвали само ходихме да се видим с приятели и да тренирам едната от малките за изложби. Друг път се обаждай аз винаги се радвам да видя познати. За съжаление се движа като "кон с капаци" и рядко поглеждам в хората все кучетата гледам.
Обаче пинчерите бяха страхотни. Видя ли бебетата в количката? Нямах апарат тогава да ги снимам как се подаваха като гъбки :wub:

#11867 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 10 August 2011 - 02:40 PM

Видях бебетата :ab_041: не знам, обаче черното пинчерче много ми хареса. Живот и здраве след една годинка смятам да си взема такъв сладур. :ba_025: Страхотни са!

#11868 Потребителят е офлайн   pisankyy Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 09-August 11
  • Gender:Male

Публикувано: 10 August 2011 - 02:54 PM

Здравеѝте .. донесоха ми мини пинчер на 30 дена вече е на 45 .. пикАЕ си кадето иска и ми казаха как да го науча хващам го за врата и му се карам нооо започна да ми се спуска .. като бясно е .. какшп да правя :dh_188:

#11869 Потребителят е офлайн   Krasito0 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 20
  • Регистрация: 05-June 11
  • Gender:Female

Публикувано: 10 August 2011 - 03:23 PM

Привет и от нас! От близо месец се сдобихме с пинчерче на име Ричко :be_107: :af_089: Ето го и него
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимкаПрикачена снимка

Прикачена снимкаПрикачена снимка

Имаме проблем с хапането на коси :eg_033: ,но не и с пишкането постелихме му два вестника за малка и голяма нужда и се научи.Но види ли косаа ... се побърква нямам си идея как да го отуча :ea_103: Ще се радвам на съвети :ab_041: .Благодаря предварително :mg_062: :wb_052:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#11870 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 10 August 2011 - 06:22 PM

Показване на мнениетоvalnata, в 10 August 2011 - 02:40 PM, написа:

Видях бебетата :ab_041: не знам, обаче черното пинчерче много ми хареса. Живот и здраве след една годинка смятам да си взема такъв сладур. :ba_025: Страхотни са!

Ако решиш да си взимаш мини пинчер ми пиши и на мен ще видя една приятелка от Москва дали има. Бях се засилила да си взимам, но най-добре се работи само с една порода и се отказах. Дано си вземеш :ba_025: Ще и потърся сайта .

Krasito0, да ви е жив и здрав Ричко.
п.п. Опитайте да завъртате снимките, че да е по-удобно да се разглеждат.

#11871 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 10 August 2011 - 06:29 PM

Намерих и и сайта
Питомник цвергпинчеров ВАНДЕБОР VANDEBOR kennel of zwergpinschers

#11872 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 10 August 2011 - 07:06 PM

Показване на мнениетоpisankyy, в 10 August 2011 - 02:54 PM, написа:

Здравеѝте .. донесоха ми мини пинчер на 30 дена вече е на 45 .. пикАЕ си кадето иска и ми казаха как да го науча хващам го за врата и му се карам нооо започна да ми се спуска .. като бясно е .. какшп да правя :dh_188:

Как така ви хапе толкова много като е на 45 дни...нещо да не бъркате за възрастта? Моите бебета макар и чихуа са на 30 дни и са толкова безобидни и дебели понички, че подобни агресивни действия са невъзможни за тази възраст. Освен това на 45 дни кученцето е бебе и пикае когато му скимне. Вземете си памперс парчета или го научете на вестник да пишка. Като за начало не му давайте да обикаля навсякъде и не го качвайте на диваните.

#11873 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 10 August 2011 - 07:16 PM

Показване на мнениетоAncheto, в 10 August 2011 - 06:22 PM, написа:

Ако решиш да си взимаш мини пинчер ми пиши и на мен ще видя една приятелка от Москва дали има. Бях се засилила да си взимам, но най-добре се работи само с една порода и се отказах. Дано си вземеш :ba_025: Ще и потърся сайта .


Ще си вземем. А щом имаш позната с развъдник задължително ще ти пиша, като дойде времето. Това да вземем такъв сладур отдавна е решено, но все изникват други неща и все се отлага във времето. Сега да не правим сметки, но догодина на есен-най-късно зимата(живот и здраве) ще трябва да изберем един чуден мъжкар. :ab_041: Дотогава ще разглеждаме и сайтовете на развъдниците. Нямаме бърза работа а и трябва да изберем най-доброто. Ще ти пиша, защото ще искам съвети за транспорт, как се плаща, информация за развъдника и др. важни неща, които трябва да знаем. :ba_025:

#11874 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 10 August 2011 - 07:19 PM

С радост ще помогна :beer: Аз бих взела женско обаче, определено съм фен на мадамите :wub: , но зависи от кучето все пак.

#11875 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 10 August 2011 - 07:25 PM

Може и женско да е. Това вече ще го обсъдим като наближи момента. Не ми пречи, защото Ричко е кастриран и няма да има ядове. :ab_041:

#11876 Потребителят е офлайн   pisankyy Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 09-August 11
  • Gender:Male

Публикувано: 10 August 2011 - 08:39 PM

Да взех му пелени .. но не пикае на тях ... ще изчакам още явно наистина е малко още.. нооо това за рамженето е вярно .. спуска ми се и ме рамжи като не стане на неговото ... и аз се чудя как но е факт ... :(( и ме е страх да не се озлоби към мен защото само с мен и маѝка прави така .. казаха че били много лигави и много го глезим и затова така но ... незнам какво да правя ? .. :(



ето сега и с брат ми започна .. сякаш е хванало бяс като полудяло е :X

#11877 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 11 August 2011 - 01:40 PM

Показване на мнениетоvalnata, в 10 August 2011 - 05:25 PM, написа:

Може и женско да е. Това вече ще го обсъдим като наближи момента. Не ми пречи, защото Ричко е кастриран и няма да има ядове. :ab_041:


хайде де ! няма само 3 пинчера да са в Бг :) - на пролет се надявам да станат повече ...

#11878 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 11 August 2011 - 04:31 PM

Показване на мнениетоtrenertg, в 11 August 2011 - 01:40 PM, написа:

хайде де ! няма само 3 пинчера да са в Бг :) - на пролет се надявам да станат повече ...


Ще станат повече. :ab_041: Тази страхотна порода заслужава уважение и трябва да се равива и у нас. :ba_025: Вие да не планирате кучило на пролет? :ba_025:

#11879 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 11 August 2011 - 05:41 PM

Показване на мнениетоtrenertg, в 18 July 2011 - 11:20 AM, написа:

JOKER SHOW LACKY L.MAX
WORLD WINNER 2006 & EURO WINNER 2009& 2010 & ISPU WINNER 2010 & INT CH & MULTI CH & ISPU CH & MULTI CLUB WINNER & MULTI BOG & BISS WINNER
Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка


Планираме с ето този красавец :)

#11880 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 11 August 2011 - 05:47 PM

малко стари неща, ама полезни

My link - развъдници за мин пин

Показване на мнениетоtrenertg, в 18 July 2011 - 08:46 AM, написа:


истинския мини пинчер е с размери 25-30 см и тегло 3-5кг . и е умалено копие на добермана - всичко останало са кръстоски без документ за произход може само да гадаете какво куче имате .
Иска ми се да оцените истинската порода не напрано е селекционирана с векове, като изглед и като характер няма нищо общо с кръстоските - пинчера е смело уравновесено куче , добронамерено и същевременно отличен пазач . Мини пинчерът е активно действено куче , с изключителен интелект и работоспособност - резултатите на Кимон и Имаги за послушание и като работещи терапевтични кучета го потвърждават.
.........................
Когато искате куче от определена порода и търсите качества и характер ще си съберете средства за истинско куче - ако трябва ще почакате - аз чаках 1 година за Имаги и съм изключитено доволна от кучетата които имам.

Ако имате желание за истинско куче мога да ви свържа с няколко наистина добри развъдника - в Сърбия , Румъния , Русия , Полша. Надяваме се в края на 2011начлото на 2012 и в нашия развъдник Т&IA - тук в БГ да се родят първите мини пинчери - планирана е връзка с един от световно известните производители в породата Joker Show Master Lacky L. Max



  • (625 Страници) +
  • « Първа
  • 592
  • 593
  • 594
  • 595
  • 596
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

3 потребители четат тази тема
0 потребители, 3 гости, 0 анонимни