Dog.bg Форуми : Мини Пинчер

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (625 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Мини Пинчер

#1 Потребителят е офлайн   Katrina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 443
  • Регистрация: 04-August 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 August 2005 - 09:33 AM

Здравейте :)
И така дойде време и аз да си взема приятелче и избора ми се спря на Мини Пинчер. Любимата ми порода куче е Немска овчарка, но не искам да мъча кученцето в апартамент и затова реших да си взема възможно най-миниатюрно куче.:))) Е исках чихуахуа, но 600 лева малко ми е трудно в момента да дам...Затова се спрях на пинчер - харесвам ги, мисля, че са чудесни за отглеждане в апартамент и достатъчно умни. Вчера ходих до едно много приятно момиче в Люлин и си взех Майлс - на галено Майльо.:) w)
Опитах се намеря инфо за породата, но засега неуспешно. Тук даже я няма изброена в Дроп-Доун-а на началната страница.:(
Моля ви ако някой може да ми помогне с всякакъв вид информация.:) Интересува ме много силно как му се отразява морето, че отпуската е запланувана на 20-и този месец и стоенето само в къщи.:(
Благодаря много! Лек и приятен ден на всички обичащи тези прекрасни животни - кучетата.:) Е и на всички други разбира се - аз имам и много морски свинчета. :P
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   alpin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 317
  • Регистрация: 07-May 05
  • Location:Горна Оряховица

Публикувано: 04 August 2005 - 12:32 PM

офтопик:
специално немската овчарка не би се чуствала зле в апартамент, стига да й се осигурява достатъчно движение (разходки)....


относно стоенето сам в къщи зависи как свикне кучето от малко... ако се привърже прекалено, ще имаш проблеми....


#3 Потребителят е офлайн   Katrina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 443
  • Регистрация: 04-August 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 August 2005 - 03:30 PM

Да прав си за немската овчарка, но аз нямам необходимото време да и отделя. Просто знам че ще ми бъде в тежест, а не искам и за миг дори да се замислям че кученцето ми създава много грижи.:( И двамата с приятеля ми работим на час път от къщи, доста се умаряме...през три дена ми трябват около 2 часа, за да изчистя на морските свинчета. И най-вече признавам просто не ми се става в 6, вместо в 7, за да изведа за достатъчно време кучето. Та такива неща...:)
Майлс за съжаление ще седи самичък от малък, просто ако има проблем ще му вземем коте.:)
Благодаря за мнението.:)
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   impres91 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 933
  • Регистрация: 10-October 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 August 2005 - 03:48 PM

Zdrast! Neznam zasto si mislisch, che grigite okolo edin pincher sa po-malki, no kakto i sa e. Davam ti tuk link kam megdunarodnia pincher-schnauzer klub:

PSK
Качена снимка
User's Signature

Качена снимка; Качена снимка
Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 05 August 2005 - 04:03 PM

Катрина,поздравленииа за толерантнииа избор-иавно наистина оби4а6 животните!
Разбира се,4е едно декоративно ку4ентсе изисква по-малко време и по-лесно се обгрижва от една немска ов4арка,например!...Мога да го твардиа сас 100% сигурност,за6тото освен декоративни породи ку4ета,имам и ниаколко доста по-едри(и НОК вклиу4ително)!
За пин4ерите знам,4е лесно се приварзват,недовер4иви са кам непознати(обикновено са 6умни,показват смело забки и предупреждават:"Не ме пипаи!").
Склонни са кам затластиаване-таи,4е внимаваи с храната! 4увствителни са кам температурни колебанииа-нито много топло,нито много студено!През зимата-с палтентсе или не6то,което да го предпази от студа!
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#6 Потребителят е офлайн   Mad_Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 05 August 2005 - 04:06 PM

Аз бях публикувала едно съобщение.. Интересно защо го няма.. Ще се направя на нахална и ще го публикувам пак, защото наистина се изненадах за невероятната прилика между този конкретен мини пинчер и моят доберман по сърце..

Качена снимка

Качена снимка

Открийте десетте разлики...

#7 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 05 August 2005 - 04:13 PM

Имала съм пинчер 12 години.Симпатични са и най-вече лесно се пренасят-за морето няма да имаш никакъв проблем.Не представлява проблем да ги храниш с най-добрата храна-не го пренебрегвай.много са лакоми и напълнее ли веднъж от нещата,които му подавате от масата ще бъде много неприятно и вредно за здравето му.Иначе принципно са с добро здраве,поне аз не съм имала сериозни проблеми.
На мен лично не ми харесва истеричния характер,който много от дребните кучета притежават.Много са шумни.
Дръж се с него като с куче,независимо от малкия размер.Не подценявай възпитанието,защото колкото и да са малки не е приятно да ти се качат на главата.познавам една съседска пинчерка,която почти е готова да ходи в 'Сириус" и да хапе ръкав l) Така че-много зависи от теб какво куче ще имаш.
успех и сложи снимки да видим малкото чудовище w)
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 05 August 2005 - 04:19 PM

Маd Max,доколкото знам и сам 4ела в дебелите книги-пин4ерите биват около 20-тина вида,не си спомниам то4нииа брои,но мислиа,4е бе6е 28!!!А доберманат не е ли вса6тност порода "доберман-пин4ер"?!
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#9 Потребителят е офлайн   impres91 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 933
  • Регистрация: 10-October 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 August 2005 - 04:38 PM

deuche pincher(pardon)
User's Signature

Качена снимка; Качена снимка
Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Mad_Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 05 August 2005 - 05:13 PM

Цитат

Маd Max,доколкото знам и сам 4ела в дебелите книги-пин4ерите биват около 20-тина вида,не си спомниам то4нииа брои,но мислиа,4е бе6е 28!!!А доберманат не е ли вса6тност порода "доберман-пин4ер"?!

Да, Цвети! ;) Благодаря за любезността ти... Просто Макс много прилича на доберман, но не е! Въпреки, че така го наричам... И освен на доберман (имаме мама доберман - кафява и татко дето "един Господ го знае" както се казва r) ) на друго куче не ми е приличал... За това се изумих. Абсолютно едно към едно в различни размери! Липса на граници, оранжав цвят, по-светли петънца по бицепсите... всичко им е еднакво! и си споделям изненадата с вас... Поздрави!

#11 Потребителят е офлайн   Mad_Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 05 August 2005 - 05:14 PM

bl) bl) bl) ИЗВИНЕТЕ!!! ИМА И ДРУГИ ДОБЕРМАНИ БЕЗ ГРАНИЦИ??? bl) bl) bl)


П.С. Да не се задълбочаваме в това, че ще изместим темата! Простете!!! cl) Поздрави!

#12 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 05 August 2005 - 06:03 PM

Разбира се,темата е МИНИ пин4ер...но таи като при тази порода има такова разнообразие на видове-какво пак,може това да премине логи4но в подтема-"Просто пин4ери".
На мен поне 6те ми е лиубознателно и интересно да 4ета за о6те една порода,предполагам и на вси4ки,които ги харесват и предпо4итат! b)
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#13 Потребителят е офлайн   Katrina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 443
  • Регистрация: 04-August 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 August 2005 - 10:47 AM

Благодаря много на всички и за поздравите и за съветите.:)
За IMPRES91 - знам че няма да си спестя грижи с по-малко кученце - повярвай ми напълно осъзнавам какво е да имаш такъв мъник в къщи. Всичко от което има нужда това същество ще го получи даже с двойна доза.:) Но според мен - разбира се това е само мое мнение има голяма разлика от гледане на немска овчарка и мини пинчер - и определено за мен е по-лесно да имам пинчер. След 2-3 години живи и здрави, когато си имаме къща с двор ще си вземем и немска овчарка.:) Ще и направим една страхотна къща специално за нея, ще си има голямо пространство да си играе..въобще мисля че ще бъде чудесно, но засеге така е най-добре. Благодаря ти много за сайта на клуба- ще го изчета целия.:)
За TSVETI - благодаря мноого за съветите.:) Майлс не е много лаком засега, но ще го контролирам :) давам му малко сирене с мляко сутрин и вечер Pedigree Junior пак с мляко. Не му оставам пълна купа с храна да тъпче по цял ден.:) За температурата ще внимавам! Свикнала съм вече покари морските свинчета.:)
За BENYB - Е значи ще го вземаме на море - на втора ваксина сме в петък и на морето за съжаление ще си седи затворено отново, че нали мъчнико, но по-добре с нас, отколкото да го зарязваме при някой тук.:( Опитвам се да бъда "Строга", да не му давам от масата, и да му казвам НЕ.:) Горе-долу разбира...като му кажеш по-остро НЕ и спира, макар да е 5 дена при нас - много е умен! Вече пишка предимно на терасата, не можах да го науча с вестник - като шумне вестника и той бяга.:( Сега се опитвам да го науча да си хапе само играчките, не нас, но малко ми е трудно.:)
За Mad_max - много ти е сладък Макс и да ти е здрав и весел и любвовилен винаги.:) Като почнем да изкарваме Майлс може да ги запознаем.:)
Ето и малко снимки на мъника:
http://fr.pg.photos....ir=574c&.src=ph

Приятен ден на всички.:)
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   boxer4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 592
  • Регистрация: 06-July 05
  • Location:Гетото

Публикувано: 08 August 2005 - 11:00 AM

пинчери
ето един сайт за пинчери
Качена снимка
User's Signature

Ако искаш верен приятел вземи си куче!

#15 Потребителят е офлайн   Katrina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 443
  • Регистрация: 04-August 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 August 2005 - 11:10 AM

Мерси Boxer4eto!
Че аз както се надъхах да чета в клуба - то само на немски.:( Надявах се да има ENG - и разбира се аз нищо не разбирам... :(
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   boxer4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 592
  • Регистрация: 06-July 05
  • Location:Гетото

Публикувано: 08 August 2005 - 11:12 AM

е малко сложно ама ся карай l) l) l) b)
User's Signature

Ако искаш верен приятел вземи си куче!

#17 Потребителят е офлайн   boxer4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 592
  • Регистрация: 06-July 05
  • Location:Гетото

Публикувано: 08 August 2005 - 11:26 AM

http://www.nutro.ru/...in/dpv.pl?n=103]не6то за пинчера ама на руски[/URL]
ето ако може6 на руски
User's Signature

Ако искаш верен приятел вземи си куче!

#18 Потребителят е офлайн   Katrina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 443
  • Регистрация: 04-August 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 August 2005 - 11:30 AM

Определено се орпавям по-добре, от немския.:)))))))))))))))))) Благодаря !
Намерих и клуба за мини пинчери в щатите - http://www.minpin.org/
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   boxer4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 592
  • Регистрация: 06-July 05
  • Location:Гетото

Публикувано: 08 August 2005 - 11:34 AM

о супер с него 6те се справим
User's Signature

Ако искаш верен приятел вземи си куче!

#20 Потребителят е офлайн   clara Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 11-September 05

Публикувано: 11 September 2005 - 06:29 PM

Здравей Katrina b)

И аз отскоро имам едно малко диваче мини-пинчерче в кащи w) Казва се Айра и е на 2 месеца. Искам да те питам как сте с апетита и какво похапва Майлс, защото Айричка не харесва Pedigree Junior , а от млякото получи разтройство и не и давам въобще. Давам й извара, варено пилешко, риба и суха храна на гранули.Ако си открила някоя вкусотя за Майлс, която той да яде с удоволствие/ имам в предвид специализирана за бебета/, или нещо такова, ще се радвам,ако споделиш с мен! b) b) b) d) d)

Ще сам благодарна на всеки който даде савет d) b) b) b)

  • (625 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни