Dog.bg Форуми : Лош дъх от устата на котка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Лош дъх от устата на котка

#1 Потребителят е офлайн   July evening Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 169
  • Регистрация: 04-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 September 2008 - 10:46 PM

От известно време (от около 2 седмици) забелязвам, че Пипи има лош дъх, ама направо ужасен. Преди 2-3 месеца като беше за първи път на вет, той помириса и не откри нищо обезпокояващо. Храня я основно с разнообразни консерви и паучове на Фрискис и по-рядко на Уискас и Гурмет. Дали може нещо от храната да не й понася? Или е нещо болестно? Котето е на 6 месеца. Няма проблеми с извършването на физиологичните си нужди.Не съм забелязала нещо обезпокояващо в поведението й.

#2 Потребителят е офлайн   drjeliazkov Икона

  • drZH
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 834
  • Регистрация: 25-November 07
  • Gender:Male
  • Interests:Плуване, бойни изкуства, музика( свиря на ударни инструменти), кино, политика....

Публикувано: 22 September 2008 - 10:26 AM

...Горкото ПИПИ...!!!
С това хранене, не лош дъх, ами на змей може да заприлича !
На първо време започнете с лечебно хранене - Карокет, Хилс, Вирбак...Има невероятни храни, които ще оправят стомахчето. Иначе гастритът ви е в кърпа вързан....
И не на последно място: обезпаразитете вътрешно животното и проверете смяната на зъбите как върви....Идете пак при лекуващия!

Успех!
П.П.: Да се изключат гингивити. При котките има голямо разнообразие от различни видове такива, някои от тях нелечими!
User's Signature

д-р Живко Д. Желязков, двм, специалист хирург
Център PROVIA ветеринарна хирургия
СТАРА ЗАГОРА

Лична страница

#3 Потребителят е офлайн   July evening Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 169
  • Регистрация: 04-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 September 2008 - 04:59 PM

:huh: Не знаех, че паучовете и консервите могат да доведат до такъв проблем. Просто й давах по-мека храна, защото има проблем с ректума. Иначе вътрешно я обезпаразитявам по график. Ще послушам съвета за лечебната храна и ще започна вече да я храня с висок клас сухи храни. При първа възможност ще отида при вета.

#4 Потребителят е офлайн   Fullmoon Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2269
  • Регистрация: 27-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 22 September 2008 - 10:39 PM

При моята маца имахме проблем с лош дъх. Оказа се, че вероятно наранена челюст (от периода, когато е била улична) е благоприятствала развитието на бактерии, възпаление, зъбен камък и оттам лошия дъх. Щом се откри проблема, ветовете ни посъветваха да се действа бързо поради опасността да й се развали стомаха от тези бактерии. Направихме почистване на зъбите под упойка, наложи се да се извади едно напълно разклатено зъбче, а друго леко разклатено се закрепи от лечението, котето пи стоматологичен антибиотик. Разбира се, беше й предписана и лечебна храна. Според мен не бива да се прави компромис с храната в името на здравето на животинчето.

Успех на вашето коте!
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   July evening Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 169
  • Регистрация: 04-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 September 2008 - 11:14 PM

Резултатите: Бях на вет (за съжаление не личния, тъй като ми се пада доста далечко). На Пипи й предписаха Stomorjil по 1/8 от хапчето в продължение на 15 дни. Взех храна - Р.К. за малки котенца (не от лечебна серия). След един ден от терапията змейският дъх почти не се усеща, което ме кара да си мисля, че основно се е повлиял от смяната на храната. :blink:

#6 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 24 September 2008 - 11:35 PM

Цитат

което ме кара да си мисля, че основно се е повлиял от смяната на храната. :blink:
Дължи се на Стоморжила, особено ако се е повлиял за един ден. Той съдържа антибактериални съставки.
За съжаление доста често след спирането на медикамента - миризмата се възобновява, тък като отново се появяват бактериите. Поне това съм забелязала при доста кучета/котки.
Това ме и кара да съм подозрителна към това ... лекарство, да се чудя дали трябва да се използва, особено при нещо, като мирис на уста.
При вадене на зъби и други по-тежки интервенции, когато в устата има отворени рани може би е оправдано използването му, но иначе...
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#7 Потребителят е офлайн   lisika Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 03-February 08

Публикувано: 28 September 2008 - 09:22 AM

Тъй като не може постоянно да пие Стоморжил, бихте могли да си вземете Vet Aquadent-има антибактериален ефект, освежава дъха и забавя образуването на зъбен камък.Това е разтвор, който се добавя към водата за пиене.

#8 Потребителят е офлайн   love_animals Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 95
  • Регистрация: 12-April 08

Публикувано: 02 October 2008 - 09:37 PM

с мойта сиамка имаме същия проблем.мирише и ужасно устата.давам и роял канин различни видове за да не и омръзне и на анимонда гран карно,т.е. хубави храни но миризмата ни седи.дадоха ми котето за 4 месечно а след около 10 дена става татко  ;D оказа се че сме вече на 2 години горе долу и имаме събен камък.най вероятно от това ни е миризмата но не знам къде да го вода да ни го изчистят.има и възпалени венци  :-

#9 Потребителят е офлайн   Fullmoon Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2269
  • Регистрация: 27-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 05 October 2008 - 12:10 AM

Ако има зъбен камък и възпалени венци, не отлагайте посещението при ветеринар. Здравето на котарака ви може сериозно да се увреди от липса на лечение. Намерете ветеринарен кабинет във вашия град, където почистват зъбен камък и действайте! Нали не искате да почнат да му падат зъбите или да си увреди стомаха от бактериалната инфекция в устата?!
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни