Dog.bg Форуми : Паразити(кърлежи,бълхи,глисти,осили)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (23 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Паразити(кърлежи,бълхи,глисти,осили)

#41 Потребителят е офлайн   ralica_v Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 929
  • Регистрация: 12-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 20 November 2008 - 10:20 AM

Някой ползвал ли е този шампоан.Кара е много апетитна за тези бълхи и нищо непомага срещу тях.Казаха ми че този шампоам помагал.Днес мисля да го купя но искам да чуя и вашето мнение  :blink:
User's Signature

Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   Sesili Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1160
  • Регистрация: 10-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 20 November 2008 - 10:32 AM

Рали,чесно казано нямам идея кои шампоани (противопаразитни) са добри.Но като цяло за марката Биозо съм чувала само хубави работи  :blink:

П.С.А къде продават продуктите на Биозо?

#43 Потребителят е офлайн   ralica_v Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 929
  • Регистрация: 12-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 20 November 2008 - 01:01 PM

Ами дано не е трудно откриваем.Ще погледна в Зоомагазина зад общината,надявам се там да го има.
User's Signature

Качена снимка

#44 Потребителят е офлайн   ralica_v Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 929
  • Регистрация: 12-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 22 November 2008 - 08:01 PM

Ненамерих шампоана,но й взехме този спрей.Дано да помогне.
User's Signature

Качена снимка

#45 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 22 November 2008 - 08:03 PM

O, Болфо, би трябвало да помогне. Аз много си уважавам нещата на Байер.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#46 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 22 November 2008 - 08:35 PM

това ми препоръчваха и нашите вето-ве за паразити. да кажеш дали наистина е толкова добро.
User's Signature

Качена снимка

#47 Потребителят е офлайн   ralica_v Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 929
  • Регистрация: 12-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 22 November 2008 - 09:21 PM

Ами засега първо впечатление съм доволна тъй като докато я пръсках излезнаха две бълхи.Два пъти я преглеждах след това нищо не видях ама ще видим  :blink:
User's Signature

Качена снимка

#48 Потребителят е офлайн   Hardy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 467
  • Регистрация: 26-September 05

Публикувано: 28 November 2008 - 05:51 PM

След ловен излет с кучетата забелязах, че на бялото куче са се поръсили като от кошер 10-20 кърлежа (не забити) от горичката. Моето куче е черно, а преди няколко седмици махнах каишката срещу кърлежи. Вкъщи обстойно го прегледах и открих само един забит, който развъртях и извадих.

Да обаче наскоро забелязах, че кучето се ближе необичайно много по слабините и в по-странна поза. Погледнах, а там беше алено червено, леко твърдо и с една черна точка. Черната точка се оказа, че е кърлеж с откъснато тяло, но останала глава навътре. Явно кучето го е отскубнало като е наедрял, а аз не съм го видяла. Точно на най-косматото на слабините му е! Кучето е черен кокер.

Извадих кърлежа с пинсета и с въртене, въпреки че едва се подаваше и съм сигурна, че го извадих с главата! Преди да се заема с ваденето съм туширала с йодова тинктура 5 % и рафиниран зехтин, понеже не поддаде в началото. След като извадих кърлежа пак повторих с йод.

Обаче минаха 2 дни оттогава и зачервеното не изчезва. Мисля, че не е много сериозно, а не отивам на вет с кучето, защото всеки път му слагат пълна упойка, а тази година и за един осил от ухото пак. Жал ми е вече да го водя и да го упояват за щяло и нещяло  Cry

Знам, че ще кажете марш на доктор, но и по-тежки случаи са ми се случвали. Ако се налага да се слагат инжекции с нещо антибактериално мога да слагам инжекции. Научих се да го обслужвам, за да не се налагат болезнените посещения с упойки.

Ще снимам след малко тестисите и ще покажа, не е туширан от ден с йод.

П.П. Благодаря предварително. И моля само за сериозни коментари  Sad


КАЧИЛА СЪМ ГО И ВЪВ ВЕТЕРИНАРЕН КАБИНЕТ! Тук -->

ВЕТ КАБИНЕТ
User's Signature

Харди! Черен си ми пред очите.[br][br]

#49 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 28 November 2008 - 06:01 PM

Нормално е да се възпали на мястото на кърлежа и на нас ни се е възпалявало така, но не чак толкова сериозно. но аз имам един друг въпрос? що за ветове ще ти упояват кучето когато им скимне? ти нали си там, кажи им, че не искаш да го упояват и попитай за начин да се справят със ситуацията без пълна упойка. ако не става, сменете си лекарите, сега поне има по-голям избор! но ситуацията, която ми описваш според мен си е сериозна и си иска намесата на вет. защо не пробваш при някоои друг да го погледне!?
User's Signature

Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   Hardy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 467
  • Регистрация: 26-September 05

Публикувано: 28 November 2008 - 06:15 PM

От година и нещо като започнах работа не мога да ходя с кучето при предходните ми ветове, които са в Студентски град. Живея в Надежда и това ми беше най-близкото решение. Не знам какво да правя с лекарите.

Кучето ми след операция реагира доста тежко на срещи с лекарите, то е трагедия. Подскача бунтува се. Обикновено го държим трима души, когато му бъркаха в ухото да вадят осила, за да не си го разрани или да го спукаме го упоиха, защото е фино място вътрешността на ушенце, а и без това положението не беше много розово.

Всеки път си тръгвам от този кабинет обляна в пот, уплашена и нервна. ПОсле дори не винаги имам време да остана до кучето, докато се събуди и ме е страх как един ден след упойка ще се прибера и той няма да се събуди. И цялата тази гледка с изплезен изсъхнал език не е за мен, ама се оправям някак. Може би ще отидем утре сутрин при тях пак, но няма да допусна упояване, защото мисля, че ще се справя и сама, ако става дума за инжекции с антибиотик подкожни ;)
User's Signature

Харди! Черен си ми пред очите.[br][br]

#51 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 28 November 2008 - 06:20 PM

Когато се вади осил от ухото, поне според мен наистина е добре да е упоен. погледни раздела за дрехи и аксесоари, има добро решение за проблема с осилите в ушите. слагаш шапката на главата и край с осилите, вярно по-странно стои кучето, но е за негово добро. можеш даже да си я ушиеш самичка. когато вадиха осил на Макс от лапата, аз казах, че няма да дам да го упояват, освен, ако не се наложи да му цепват кожата за да търсят осила. успех утре на вета, дано не е нещо сериозно.
User's Signature

Качена снимка

#52 Потребителят е офлайн   Hardy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 467
  • Регистрация: 26-September 05

Публикувано: 28 November 2008 - 06:36 PM

Дано! В 09:45 сме там!
User's Signature

Харди! Черен си ми пред очите.[br][br]

#53 Потребителят е офлайн   lalait Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 350
  • Регистрация: 08-October 05

Публикувано: 28 November 2008 - 08:50 PM

Цитат

Когато се вади осил от ухото, поне според мен наистина е добре да е упоен. погледни раздела за дрехи и аксесоари, има добро решение за проблема с осилите в ушите. слагаш шапката на главата и край с осилите, вярно по-странно стои кучето, но е за негово добро. можеш даже да си я ушиеш самичка. когато вадиха осил на Макс от лапата, аз казах, че няма да дам да го упояват, освен, ако не се наложи да му цепват кожата за да търсят осила. успех утре на вета, дано не е нещо сериозно.


Де да знам, не съм съвсем съгласна...

Ние по същата причина не водим Авичка на вет за осилите. Баща ми е лекар (уши-нос-гърло) и й ги вади сам, без никакви упойки и пр, само се налага аз да я държа, защото все пак се плаши, като някой й ровичка из ушите. А болката е само в момента, в който се дръпва осила, за да се извади. Освен това баща ми твърди, че повечето ветеринари бъркат на сляпо, веднъж я е водил и се беше ядосал ужасно, та от тогава е категоричен по въпроса, каза, ако нещо подобно й се случи в София, да си я връщам в Пловдив той да се оправя. Преди време на предишното ни куче (значи 4-5 годни) направи дори по - сложна операция, осилчето му се беше забило на корема, пак към тестисите вече и не сме го видяли, та беше влязло под кожата цялото и беше направило огромна гнойна подутина. Баща ми си го оперира в кабинета, резна подутината за да изтече гнойта и извади осилчето с някаква упойка само за местенцето, може нещо като лидокаин да е било. Даже ваксините на Авичка й се бият вкъщи.

Та, Харди, ако можете да се справите сами, това е супер, но все пак го заведете душичето на вет, поне да хвърлят един поглед и да ви кажат каква ви е случката точно.

А и не е лошо да си намерите едн добър вет, да си имате под ръка. Не е толкова важно да е близо до вас, може и с такси, примерно да се ходи, предполагам, че все някой ще ви качи с кучо.

Ние си избрахме вет тъкмо, но още не сме ходили при него. Ще ходим скоро за ваксина и капки против бълхи, че баща ми е голяма шматка и все забравяме да го свършим това, докато сме си в Пловдив, а аз лично просто не мога да й забия иглата. Някакъв професор беше, но не му запомних името. Кабинетът му е на бул. Левски. Ако някой се сеща, да пише дали знае нещо за него.
User's Signature

[img width=400 height=115]http://i71.photobuck...es/5d402d2c.jpg[/img]

#54 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 28 November 2008 - 09:09 PM

lalait, тук обаче пък аз не мога да се съглася. Хич не съм съгласна човек, който НЕ е ветеринар да бърка по кучето, каквото и медицинско образование да има. Неоспорим факт е, че куче и човек нямат много общо, и това е един от големите проблеми на вет лекарите - хуманните. Това, че един от вет лекарите е бъркал на сляпо означава само, че ТОЙ не е кадърен. Вадили сме какво ли не от Сара, та трънчета, та осили от ухо, та кърлежи, сега редовно и в очите бъркаме за мигли, но моите лекари знаят как, с какво и кога да правят. След щателно проучване са се доказали, че си разбират от работата и имат ветеринарно медицинско образование. Минала съм и през такива дето лекуват на сляпо, зачеркнати са просто и силно заплюти. Но моля ти се, недей да призоваваш ако могат хората сами да се оправят, защото е много вредно. Само ще ти дам малък пример - кокер, на който съвсем невинно му поставят ваксина /баща ти знае ли къде са всички важни нерви на кучето?/ няколко емсеца след това умира от парализа, в следствие на засегнат нерв от неправилно поставяне на ваксината. Хич не е шега работа и тези неща не случайно се правят от лекари, учили за кучета.

Нищо лично, вие така сте преценили, аз мога само мнение да изкача, че не ми харесва. Но недей да съветваш и другите да правят така, моля те.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#55 Потребителят е офлайн   lalait Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 350
  • Регистрация: 08-October 05

Публикувано: 28 November 2008 - 09:25 PM

Аз не че давам съвети (нали ги посъветвах да идат на ветеринар!), просто споделих опит, защото на баща си имам много по - голямо доверия, отколкото на ветеринарните лекари, при които съм ходила. Сега ще го видим този професор и след това ще споделя, но баща ми се е справял с много тегави ситуации при предишното ни куче без никакви проблеми. Предполагам, че е попрочел това или онова, преди да се захване с такива неща, в смисъл не вярвам, че просто си импровизира, но пък и не съм го питала.

А пък тук си имам под ръка една много мила бъдеща ветеринарка и само я чакаме да завърши :)

Извинявам се, няма да давам съвети повече, вярно малко се изхвърлих.

А и още нещо. Биляна, за да не е офтопик някъде другаде, тук си едитвам мнениет - може ли да пусна една тема за чиповете, да се информирам малко, че Ава още няма, а мислим да й слагаме в понеделник...
User's Signature

[img width=400 height=115]http://i71.photobuck...es/5d402d2c.jpg[/img]

#56 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 28 November 2008 - 09:37 PM

Добре де, само си коментираме. Но, лично мое мнение е, че баща ти е имал голяма доза късмет. Говорила съм с много вет лекари /е тъй де, не чак толкова много/ които се оплакват, че най-лошите им клиенти са именно хуманните лекари, точно защото си мислят, че знаят повече, а нещата не стоят изобщо така, както си го мислят.

Ще й стискаме палци на твоята мила ветеринарка да завърши и да започне да твори добро на скъпите ни животинки.

СМисъл от тема няма, защото само два раздела по-надолу има вече такава тема   ;)
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#57 Потребителят е офлайн   lalait Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 350
  • Регистрация: 08-October 05

Публикувано: 28 November 2008 - 09:41 PM

Не знам, аз се наплаших от истории за разни ветове. Ще видим този професор какъв е. Стори ми се много мил, освен това каза, че е гледал кокерче дъги години и изглежда много ги обича, но пък е ужасно възрастен... Не че искам да подхождам с предразсъдъци, ама...

А таи тема съм я чела, но аз по - скоро исках да разпитам вие всички ли имате, боли ли ги животинките, задължително ли е бг и пр дреболийки, защото малко ме притеснява толкова неестествено за животното нещо. Ама ще попитам в говорилнята, мерси :)
User's Signature

[img width=400 height=115]http://i71.photobuck...es/5d402d2c.jpg[/img]

#58 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 28 November 2008 - 09:45 PM

Абе за страх си е. Аз също дълго се лутах, но поне се гордея с двете си постижения за вет клиники.
А възрастта донякъде си е пречка, ако не се интересува от новостите...
Повечето кокери имат /някои нямат още/. Не ги боли, слага се като ваксина, с игличка, виждала съм да се поставя, кучето даже не разбра какво стана. В България е задължително по закон, да. Те много неща са неестествени за много живи същества, но не им пречи особено ;)
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#59 Потребителят е офлайн   Hardy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 467
  • Регистрация: 26-September 05

Публикувано: 29 November 2008 - 01:47 AM

Ех, благодарности мили момичета, но завиждам благородно поне за това, че баща и вади осилите, че е ад някакъв  :rolleyes:

Иначе, Билянке няма да тръгна съвсем сама да се оправям знаеш. Утре сме на вет и дано всичко е ок  ;)
User's Signature

Харди! Черен си ми пред очите.[br][br]

#60 Потребителят е офлайн   lalait Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 350
  • Регистрация: 08-October 05

Публикувано: 29 November 2008 - 03:03 AM

Биляна, мерси много а инфото. Сигурно ще й поставим, защото този професор (ние ходихме веднъж да говорим с него без кучето, да го "сканираме" само) обясни, че щели да пуснат от нова година нататък проверки по парковете и пр. Не знам доколко това е важно, но щом няма да я боли, ще й сложим. Чудех се много и за плюсовете от такова нещо, какви са те, освен че по някакъв начин си озаконяваш животинката... ?

Харди, стискаме ви палци и дано скоро се похвалите, че сте добре.
User's Signature

[img width=400 height=115]http://i71.photobuck...es/5d402d2c.jpg[/img]

  • (23 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни