Dog.bg Форуми : Паразити(кърлежи,бълхи,глисти,осили)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (23 Страници) +
  • « Първа
  • 21
  • 22
  • 23
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Паразити(кърлежи,бълхи,глисти,осили)

#441 Потребителят е офлайн   ctefani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 128
  • Регистрация: 16-September 11

Публикувано: 22 May 2014 - 04:02 PM

Да споделя ,че съм малко притеснена.....Рони е почти на 3 год и никого ама никога не е имал кърлеж ,а аз може да ми се смеете ама кърлеж не бях виждала до днес!Днес бях на работа и децата му намерили кърлеж дядо им посегнал да го погали и той изръмжал и понеже човека ни каза още преди 4 дни ,че кучето нещо има ама кой да му повярва.Сложила съм му каишка на Килтикс през март и в събота го къпах ,свалих я и забравих да я сложа като изсъхна сложих я в неделя вечер ,подстригах го и го среших.Сега тичах до в къщи и говорих с ветеринаря той беше малко ангажиран в момента и каза да го хвана с пинсета и да дръпна вертикално.Ако не успее да дойде.Аз каквато съм бърза не го дочаках купих спец пинсета от ветеринарната аптека и ръкавици напоих мястото с течна газ ,за което доктора после ме навика , дръпнах с пинсетата ама не ще да излезе и както бях с памука го хванах и го отскубнах. Изглеждаше като лещено зърно малко и сплескано и леко заострено отпред с две черни чертички в заострения край като нарисувани и с крачета ама не ги броих и едва го издърпах.После взех че го изгорих.Има рана потече малко кръв ама не е надуто и околната кожа не е като че ли червена ,а кучето стоя много кротко.Весел е и има апетит.Вета му звъннах да споделя какво съм свършила и ................Като има килтикс нали не трябва да се запиват?

#442 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 22 May 2014 - 05:40 PM

Вет-а е прав, кърлежа се хваща, размърдва се и се издърпва, без да се напоява с каквото и да е, защото като се задуши и може да върне каквото е изпил обратно, но ако носи зараза може да върне заразена кръв. Както и да е. Важното е, че е изваден. Сега 14 дена се следите за симптоми - отпадналост, липса на апетит, разтройство, повръщане, температура. Ако се появи някой от тях - на вет-а с напомняне, че е имал скоро забит кърлеж.

Килтикса пази, но няма препарат, който да дава 100% гаранция. С махането се е намалило действието, особено с къпането, дало е пробив. Случва се.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#443 Потребителят е офлайн   ctefani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 128
  • Регистрация: 16-September 11

Публикувано: 22 May 2014 - 06:09 PM

Ох!Ще следим!Няма как....

#444 Потребителят е офлайн   vessi8 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 112
  • Регистрация: 31-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 28 March 2015 - 04:32 PM

Показване на мнениетоsamotnata, в 12 April 2013 - 10:14 AM, написа:

За дирофилария най-евтино и работещо си е Ивермектин всеки месец. Аз това давам. Но само след ОТРИЦАТЕЛЕН ТЕСТ за дирофилария! Идва ми левче на месец. През устата.
Такива тайни разработки, че и на 3 месеца не ми вдъхват доверие. За 3 месеца микрофиларията минава през втори и трети стадий и недай си боже кучето да е заразено могат да станат големи бели. Профилактиката за дирофилария всъщност не е профилактика, а даване на препарат, който ако има микрофиларии в кръвта той да ги убие за да не се развият по-натам. Затова се дава всеки месец, за да не се разреши ако има те да пораснат. А няма такова вещество, което да остане да циркулира 3 месеца в кръвта, организма го преработва на същия ден.

МНОГО ВНИМАВАЙТЕ С ТОЗИ ИВЕРМЕКТИН.............има породи на които не се дава тази глупост има специални хапчета за дирофилария.
има и много смесени породи които при поемане на ивермектин директно си заминават.......... Да не говорим че дори и ветеринарите не знаят това..............след като допуснаха грешката да дадат ИВЕРМЕКТИН на Австралийска овчарка....това едва не уби кучето ми..............само късмета го спаси...............
User's Signature

Качена снимка

#445 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 01 April 2015 - 05:36 PM

Ивермектин може да се вземе само от ветеринарен лекар. Този ветеринарен лекар БИ ТРЯБВАЛО да знае на кои породи това лекарство е противопоказно. Тук основно си говорим за кокери, на тях не им е отрит проблем с ивермектина.
Препарати има много вече на пазара, но някои от тях са доста скъпи. А за мен е доста важно е да има третиране срещу тези нашественици.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#446 Потребителят е офлайн   _sweet_ Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 30-April 15

Публикувано: 30 April 2015 - 05:44 PM

Здравейте.От неделя си имаме кокерче.Вчера го водихме на вет.лекар,дал му е какпки за обезпаразитяване и вечерта изака 4-5 големи глиста.Нормално ли е куче на 48 дена да има глисти?Притесненията ми са,колко голяма е опасността да се зарази семейството с глисти и другото което е,тази вече кокерчето ака отново и забелязах две малки люспички,като обелка от пшеница или нещо подобно.Би ли могло това да е тения или остатък от някой паразит.Храним го с Роял канин и една храна в картонени кутии с пилешко,патешко и някакво зеленчуци-комбинирана за подрастващи.Другото,което е,че от оченцата излизат гурели след сън за което вет.лекарката не коментира нищо освен да ги чистим с клечка с преварена вода.Гурелчетата нормални ли са или не.

#447 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 01 May 2015 - 01:34 PM

Guрелите са от конюнктивит , глистите са си глисти:af_089: а люспичките са от к .тения .
За да се окомплектова с всички видове паразити му трябват само кърлежи и бълхи .

Пилешко и патешко - ха ха в тези гранули има колкото и в кренвишите от 1.2лв/кг

Прочетете предварително поне малко литература за паразити като вземате куче .

Примерно - "Ехинококът ,моят приятел "

#448 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 01 May 2015 - 04:12 PM

-sweet-,
Прегледайте от раздел" Ветеринарен кабинет" темата за "Обезпаразитяването" и ще си отговорите на въпросите. :smile:

#449 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 02 May 2015 - 09:44 AM

_sweet_, няма страшно. Следвайте инструкциите на лекаря и всичко ще мине. Сега трябва редовно да обезпаразитявате по схемата, която ви е казал лекаря. За вас, при добра хигиена от ваша страна, няма опастност. Чистете и се мийте хубаво, засега не целувайте кучето и всичко ще е наред.
Гурелите не са от конюктивит, както се опитва да ви изплаши Емил, не му обръщайте внимание. Но наблюдавайте кученцето за други симптоми - липса на апетит, разтройство, повръщане, зачервени очи, сополи, всичко, която ви се стори нехарактерно за здраво кученце. И ако забележите такива симптоми - идете при лекаря.
Не знам от къде е взето кученцето, но сега е много рисков период за него. Няма ваксини, има паразити, кой знае на какво е било изложено. Затова го следете стриктно, не се знае дали не е заразено с някоя от вирусните заболявания.
Аз бих посъветвала да спрете да давате храната в кутиите, да си останете само на гранули. Така ще можете да сте сигурни на какво се дължи промяната /ако има такава/ в изпражненията. С гранулите трябва да са твърди, ако е болно ще се размекнат или ще има разтройство.
За повече информация не се колебайте да ми пишете.
Успех с мъникът!
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#450 Потребителят е офлайн   _sweet_ Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 30-April 15

Публикувано: 03 May 2015 - 08:32 AM

Показване на мнениетоsamotnata, в 02 May 2015 - 09:44 AM, написа:

_sweet_, няма страшно. Следвайте инструкциите на лекаря и всичко ще мине. Сега трябва редовно да обезпаразитявате по схемата, която ви е казал лекаря. За вас, при добра хигиена от ваша страна, няма опастност. Чистете и се мийте хубаво, засега не целувайте кучето и всичко ще е наред.
Гурелите не са от конюктивит, както се опитва да ви изплаши Емил, не му обръщайте внимание. Но наблюдавайте кученцето за други симптоми - липса на апетит, разтройство, повръщане, зачервени очи, сополи, всичко, която ви се стори нехарактерно за здраво кученце. И ако забележите такива симптоми - идете при лекаря.
Не знам от къде е взето кученцето, но сега е много рисков период за него. Няма ваксини, има паразити, кой знае на какво е било изложено. Затова го следете стриктно, не се знае дали не е заразено с някоя от вирусните заболявания.
Аз бих посъветвала да спрете да давате храната в кутиите, да си останете само на гранули. Така ще можете да сте сигурни на какво се дължи промяната /ако има такава/ в изпражненията. С гранулите трябва да са твърди, ако е болно ще се размекнат или ще има разтройство.
За повече информация не се колебайте да ми пишете.
Успех с мъникът!

Здравей,благодаря за обстойния отговор.Накратко нямаме растройство,и аз сметнах,че е добре само на гранули,пък и мусе харесват(роял канин).Ветеринарката почисти очето с марля и изписа едно мазилце и засега има видимо подобрение,но не изключи гурелите да са от вътрешни паразити.Знам,че периода е рисков и не трябва да се изнася навън и т.н.Много е игрив,лае даже,изяжда ми краката в игрите,понаучи се дори за седмица да се изхожда на определеното място.Във аптеката имаше и друг ветеринар,който спомена,че гурели се явяват и от препаратите с които почистваме,та да спрем за момент с тях.Кученцето е от частно лице,лично го взехме,видяхме майката която пък живееше с родителите си-кокери.Но бяха обгрижени кучета.

#451 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 03 May 2015 - 08:50 AM

Очевидно са доста обгрижени ,
но леко опаразитени .

#452 Потребителят е офлайн   _sweet_ Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 30-April 15

Публикувано: 03 May 2015 - 11:26 AM

Показване на мнениетоemilvr, в 03 May 2015 - 08:50 AM, написа:

Очевидно са доста обгрижени ,
но леко опаразитени .

Свикнала съм със заядливи хора.Пиши си,не ми пречиш.

#453 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 04 May 2015 - 12:01 PM

В този случай Емил е прав. Частно лице, ама ние на такива им вика ферми. За съжаление не това е начинът да се развъждат кучета. Така се печелят само пари на гърба на горките животни. Сега вие рискувате и здравето, и характера и външността на кучето си. Това, че сте видели евентуалните родители на вас нищо не ви говори за вашето куче. Болести се предават през поколения, характера също... за външните черти да не говорим. В България отдавна няма истински кокери и всеки, който продава кокерчета за по 150лв лъже... Просто не се прави така. Но това е една дълга и по-различна тема.
Сега се съсредоточете върху излекуването на кучето и задържането на доброто му здраве в бъдеще.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#454 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 04 May 2015 - 02:00 PM

Mersi :md_064:, самотна -буквално преведе на по-прост език каквото исках да кажа , и това не е всичко .
Ше допреведа .

Явно частното лице развъжда / продава , като унищожава генотипът на кокерите примерно ,и бизнесът на грамотните професионални развъдчици, майната му :af_089: .
Явно чифтосва близки роднини( също опаразитени ) и може да се очакват тежки наследствени болести на игривото кученце, майната му :ba_025: .
Това евентуално ще донесе тежки преживявания на новите собственици , и рискът да ги зарази с кучешка тения глисти , и к'во ли не... и на кого ли не .
За мен тва е непростима неграмотност+ безотговорност от най- български тип:flagbg: .

Купувачката също търпи критика ,защото купува куче без да има / придобие понятие , бе кво да говорим ...

  • (23 Страници) +
  • « Първа
  • 21
  • 22
  • 23
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни