Dog.bg Форуми : Шарпей (СТАРА ТЕМА)

Към съдържанието

 
 
 

БКК Китайски Шар-Пей


Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (129 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Шарпей (СТАРА ТЕМА)

#21 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 26 August 2005 - 10:17 AM

Страхотни сладури са,сега имам едно на гости и по цял ден грухти и ръмжи и хърка дори,много е смешна...немските ов4арки я гледат доста странно и ве4но са наежени минавайки покраи нея понеже си мислят,4е тя ги ръмжи...я тя си диша грухтейки w)
Не ми изглежда ку4е което се поддава лесно на обу4ение и дори смятам,4е това му е една от отли4ителните 4ерти l)

#22 Потребителят е офлайн   vania Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 89
  • Регистрация: 26-February 05
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 26 August 2005 - 09:42 PM

Фурия, аз редовно чета Възпитание и обучение , но да си призная направо се срамувам да ви занимавам с нашите проблеми.Тобиас е с труден характер и приема за авторитет единствено мъжа ми. Знам, благодарение на форумите, че това е в реда на нещата. Лошото е, че всички останали ни има за свои подчинени. Не знам дали има значение, че сме три жени и той се опитва да ни командва. Когато го взехме беше една сладка набръчкана табуретка, която само грухтеше и спеше. l) Разглезихме го и той сега ни го връща. Самия начин на игра е по-грубичък-когато ни посреща се хвърля от радост отгоре ни. Но това често е придружено от приятелско захапване по ръцете. А сега с тези къси ръкави, ужас, целите сме в белези. А когато е ядосан, обикновено ако някой седне на "негово място", се нахвърля съвсем насериозно.Опитах с по-груби методи( с други думи- бой), но и това не е удачно. Озлобява се, оголва зъби,ръмжи и напада дори. n) n) Съвсем е невъзможно да се успокои. След всички тези откровения сигурно съвсем ти паднах в очите ,но това е ситуацията.Иначе обича да го чешат по корема, рита във въздуха, гальовен и сладък, много го обичаме. w)

#23 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 26 August 2005 - 09:54 PM

vania

Цитат

След всички тези откровения сигурно съвсем ти паднах в очите


Като за начало избий си такива крамолни мисли от умната си главица. Моля те. Никой не е застрахован от грешки, и само плиткоумен човек се прави на велик познавач. Явно мъжът ти е по-твърд в държанието си спрямо Тоби и за това кучето веднага призна водача у него. Но се има за втори по старшинство в "глутницата" и за това ви се зъби на останалите. ванче, а вие , жените, спазвате ли онези правила които слагах в темите за "възпитание и обучение"? Да не му позволявате да минава приди вас, да го храните след команда, да не му давате храна ако неви слуша, а да го изчакате да а "отработи"? Тези неща понижават статута на кучето, но е много важно да се изпълняват от ВСИЧКИТЕ членове на семейството.
Той просто ви работи- той пробва докъде може да стигне. Въпросът е вие дали ще му позволите да ви тероризира. Да, шар-пей са своенравни породи никога няма да са като овчарките - ориентирани към човека като компасната стрелка към севара. Но са много умни. И СА ПЕРФЕКТНО ОБУЧАЕМИ - възпитах един чау така, както някои не могат и овчарка да отгледат. не вярвай че кучетата ни са тъпи и необучаеми. Т епросто са други. като повечето от петата група - инати, своенравни и искащи специален подход. Лео научаваше командите от вторият път.... но отказваше да ги изпълнява ако не му е кеф.


Ще се справиш! Успех ти желая!
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#24 Потребителят е офлайн   vania Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 89
  • Регистрация: 26-February 05
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 27 August 2005 - 07:41 AM

d) Когато се е разположил в коридора трябва да го прескоча, за да мина.Дори да го побутна, ако е решил, че си почива, няма мърдане. За храненето по команда мога да се похваля, че това е единственото, на което дъщеря ми е успяла да го научи. r) Когато види паницата с гранули веднага си сяда на д-ъто и ме гледа с премрежен поглед.Но това не е всичко-поставям я пред него и той не яде, докато не му кажа "яж". Много се гордея, защото общо взето други дресировъчни постижения нямаме. Когато излизаме и той се завтече след котка или друго куче се опитвам да го спирам с рязко подръпване на веригата и явно, че шума, който издава го възпира.Но само за момент, който дори не е и минута, уви. s) Думата ни за забавяне на крачка е "бавно". Опитва се да слуша животинчето, но е много енергичен , на него му трябва пространство за бягане. А с този негов навик да се нахвърля по вратовете на другите кучета почти е невъзможно да намеря място, където да го пусна да си побеснее. Скоро го пуснахме с мъжа ми в двора на училището до нас, след обстойна проверка за липса на деца и кучета. Нашия хукна със скоростта на стрела. Но от едни храсти се появиха две бездомни кучета и се опитаха да му се нахвърлят. Гониха се, даже се сдъвка с едното, но накрая те избягаха от една дупка в оградата. Той беше готов да ги гони и на шосето и не ми се мисли какво можеше да му се случи.Та такива ядове с Тоби.

#25 Потребителят е офлайн   triggerhippie Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 23-August 05

Публикувано: 30 August 2005 - 10:52 AM

най сетне открих къде да я сложа тази снимка та да излезне във форума.

Ето го и Goofy на 11 месеца :)

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   triggerhippie Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 23-August 05

Публикувано: 30 August 2005 - 11:32 AM

Тука е като малък, може би на 3 месеца. Любима поза - с муцунката на мебелировката която заемам в момента b)

Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   vania Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 89
  • Регистрация: 26-February 05
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 31 August 2005 - 09:43 AM

Много ти е красиво кучето. От къде го взе, поразително си приличат с нашия Тобиас. Кога му оперира очите? Радвам се, че нямаш проблеми с него, но явно имаш и опит. Мога само да завиждам на някой, който се справя с шарпей r)

#28 Потребителят е офлайн   Mad_Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 31 August 2005 - 10:01 AM

Поздравления и за фотографа!!! Разкошни снимки!!!

#29 Потребителят е офлайн   triggerhippie Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 23-August 05

Публикувано: 31 August 2005 - 02:44 PM

Ваня, взех го от едни хора в Овча Купел, които развъждат шар пей и чау. Имах избор между две топчета и изтеглих този разбойник :)

А очите не са оперирани, но до към 7-8 месеца периодично вдигахме клепачите с шевове. Това което се вижда на снимките са белези от конците. Сега ветеринарите ми се кълнат, че не се налага операция но мене ме смущава че му секретират леко а и просто са му доста затворени - в много моменти го хващам да се ориентира по слух и обоняние основно. Как се разви ситуацията с очичките при вас с Тоби?

Иначе основните ми проблеми са свързани с недостатъчна социализация. Така и не се научи да си играе с другите кучета - или ги игнорира напълно или се плаши и ми се лепва за крака. Последното е разбираемо защото от съвсем малък го хапят. Необяснимо за мене (а и за собственици на другите кучета) той има талант да поражда агресия в другите кучета. Още на три месеца, веднага след ваксинациите, на една от първите разходки го ухапа доберман по муцунката. А най-интересното, е че той самия само на два пъти е бил агресивен към кучета - и двете бяха шар пей! При вас нещо подобно?

mad_max - месри за снимките :)

#30 Потребителят е офлайн   emi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 31-August 05

Публикувано: 31 August 2005 - 04:00 PM

Здравейте на всички r) и аз имам огромното удоволствие да притежавам такъв красавец.... Моя е на близо 5 години и относно сприятеляването му с други кучета е доста..... трудно поне за мъжките агресията или то е по точно нещо като демонстрация на власт е друдно преодолимо дори и като малки, то си им е заложено генетично.
А за кои хора от Овча Купел имаш в предвит тъй като аз живея там както и родителите на кучето ми?

#31 Потребителят е офлайн   emi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 31-August 05

Публикувано: 31 August 2005 - 04:15 PM

Не само в поведението му с деца, а изобщо с непознати-скача да се запознае, но тъй като е едър хората се плашат, а той има в повечето случаи добри намерения-иска да играе. За съжаление с другите кучета е същото-не ходи спокойно да ги души, а скача на врата . Направо е опасен, едва го удържаме. Сигурно не сме се справили, нещо сме пропуснали във възпитаниетона Тоби.

Ами мога да те убедя че със сигурност сте се справили добре с възпитанието просто както се изрази доктора който се грижи за здравословното състояние на моя:`` Всичко което мърда трябва да бъде нападнато, да знаеш като го извеждаш в единия джоб йод в другия памук и навън``. И ние така се извеждаме като всички са си вкъщи ........ r)

#32 Потребителят е офлайн   vania Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 89
  • Регистрация: 26-February 05
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 01 September 2005 - 09:03 AM

Радвам се, че намерих браня по съдба.Еми, много ме успокои! Ние сме също "несоциализиран, опасен за околните тип". И на мен са ми казвали, че не контактна порода, но все се надявах, че ще се очовечи. Сега поне знам да не си мечтая за това. Обясни ме това за йода по-подробно, че ме заинтригува.
По проблема с очите- ние го оперирахме много малък, на 3 м. и оттогава нямаме проблеми.Но беше жестоко- квичи, плаче, мъка голяма и за нас и за него. Не мога да кача снимки на Тобиас от моя компютър, но наистина си приличат. Нашия го взехме от Варна, но е поръчка от София, просто ни беше по-близо. Роден е на 20 септември 2004. Да не се окажат братчета? r)

#33 Потребителят е офлайн   emi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 31-August 05

Публикувано: 01 September 2005 - 09:12 AM

Да .........Скай е роден на 20 септември самоче 2000г. какво съвпадение сега вече съм савсем убедена колко си приличат b) Ами йод използвам защото и най малката раничка се превръща в абцес и става ....... покрай него се превърнах в доктор.Ние му оперирахме очичките като беше на 30 дни защото изобщто неможеше да ги отвори s) но сега да чукам на дърво нямаме проблеми, но с ушите яко закъсахме cl) то е капане на капки всекиднивно,почистване и операция правихме но спасение няма.....

#34 Потребителят е офлайн   vania Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 89
  • Регистрация: 26-February 05
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 01 September 2005 - 12:55 PM

Може да се окажат и тримата от една майка, ще е велико съвпадение.Съжалявам, че имате проблеми с ушите, ние засега срещаме трудност само при озаптяването му, за да ги почистим. l)

#35 Потребителят е офлайн   emi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 31-August 05

Публикувано: 01 September 2005 - 01:36 PM

Цитат

Може да се окажат и тримата от една майка, ще е велико съвпадение.Съжалявам, че имате проблеми с ушите, ние засега срещаме трудност само при озаптяването му, за да ги почистим. l)

b) ще е забавно.... на аватари ти Тоби ли е ? А определено трябва да го зачиствате всекидневно за да не се стигне до хронично заболяване, както е при нас и той се чеша и ги разранява и става..... да не ти описвам!! a) тия дне ще кача снимки на маймунката ми-Скай. А да те питам как сте с храненето? Че ние сме толкова капризни че не е истина. bl)

#36 Потребителят е офлайн   vania Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 89
  • Регистрация: 26-February 05
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 01 September 2005 - 05:05 PM

d) Миенето и чесането са ежедневна процедура.Сутрин, след разходката задължително се мият лапите и се подсушават.После, с мокър памук -цялата козина, заради гънките, нали сме специални. По-късно, след хранене, игра и поспиване следва вчесване с ръкавица. Онази с гумените бобчета.И така всеки ден. l) Голям кеф.

#37 Потребителят е офлайн   vania Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 89
  • Регистрация: 26-February 05
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 01 September 2005 - 09:50 PM

Пропуснах въпроса ти за храненето. От бебе е на гранули-фрискас и нямам никакви проблеми.Обича ябълки, краставици и праскови. От две седмици е на двуразово хранене -сутрин в 7 и вечер в 7.Свикна без проблеми, не е обикалял около шкафа с торбата, нито е налитал да яде някой от глад. Той нас си ни гризва за развлечение. l)

#38 Потребителят е офлайн   emi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 31-August 05

Публикувано: 01 September 2005 - 10:19 PM

Да то това са си рутинни процедури с почистването Скай като беше малък след почистването с мократа кърпа го ръсех целия с бебешка пудра..... пухчо w) сега вече не е толкава капризна историята вече е голям и понеже е доста едър бръчките му са се поизпънали l) .А за храненето..... голям зор като малък ядеше почти всичко, но сега.....са адски претенции яде само пилешко или кайма под формата на супа с ориз или пастет с хляб....... и евентуално ако го залъжа с някоя наденица но трябва да е минала топлинна обработка задължително r) пробвах с глад не става, ще припадне ама ако е решил да не то яде.....край, преди хапваше суха храна,сега я яде сама ако е в другата храна иначе не я помирисва даже....голяма лиглня е. d)

#39 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 03 September 2005 - 09:54 PM

Моите извинения на Ваня за забавянето - обещах й да сложа тук снимките на Тоби. Сега кацнах в България - нямаше ме в страната:-) Ето го и хубавеца Тоби!

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#40 Потребителят е офлайн   vania Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 89
  • Регистрация: 26-February 05
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 04 September 2005 - 09:40 AM

Много благодаря,Furia. На тези снимки е малък около 2 м.Сега сме 25 кг. и не слушаме почти никого. l)

  • (129 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни