Dog.bg Форуми : PETA - Breedism!?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

PETA - Breedism!? Оцени темата: -----

#41 Потребителят е офлайн   shidzune-sama Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 318
  • Регистрация: 10-August 07
  • Gender:Female
  • Location:ВарнА

Публикувано: 21 October 2008 - 09:15 PM

Еми съжалявам, ама не мога да бъда ЗА хора, които ми казват, че АЗ (и още мн други хора, даже по -скоро другите хора, защото моите кучета са от тяхната лубима безпородна група) сме на едно ниво с онея братушки с белите качулки :- Аз поне не го възприемам това и толкоз. Не мога да съм ЗА хора, които ми казват, че мойте питумни котки са ми роби-ами като са ми роби, я ми обясни защо сутрин ядат първо те, обикалям 100 магазина докато им намеря подходяща храна, чистя им, глезя ги, купувам им играчки, а единствената им работа е въпреки чесалките за нокти да ми съсипват мебелите (сходното важи и за кучетата)  :huh: Кой на кого робува в крайна сметка? (който има котка ще ме разбере идеално ;D до някаде важи и за кучетата  ;) ) И от де на къде ще съм за хора, които искат да онищожат видове съществуващи от векове, щото на тях не им изнася!?  :huh: Да-има бездомни животни. Има и бездомни хора. Ай да ги избием и тях, а? Че се мъчат, мъчат и другите? Сравнението е абсурдно, ама и РЕТА сравняват животните с болните деца :huh: Ехо-мехо, по темата за брийдизма няма как да съм ЗА тях, понеже обвиняват другите в брийдизъм, а те самите са брийдисти.

Иначе съм чувала и за добри техни акции-преследване на английската кралица в мечешки костюми, за освободени от лаборатории и умъртвени поради "липса на средства" зайци и друг дребен дивеч, голи известни хора рекламиращи ненужността от носене на кожи, обяснения как месото е главен замърсител и причина за глобалното затопляне, разкритията че "марс" тестват шоколадите си на животни и се забавляват с давене на плъхове в шоколад... Ей тва последното ми е другия трън в очите от няколко дена, защото е лишено от всякаква логика компанията да си пилее парите в глупости, но кой знае? Може наистина да е така...

Bulgarian Pit Bull Rescue Group Taken Action to Save Nine Dogs From US Shelter

Ех мечтииии... Ние в България да вземем да си оправим положението, а американците да се спасяват както могат, а и нали РЕТА са там-да си се оправят сами ;D

(край, изпростях тотално вече, "селското" в мен взе да се обажда  ;D )

п.п.: "Много се отклонихте. "

Е, нали си говорим за РЕТА, за кучета и отношението на организацията към тях ;)

#42 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 21 October 2008 - 09:38 PM

Цитат

В отговор на владо, агалина, шидзуне и инсомния:
Досега само одумвате ПЕТА. Злите, изкуфели старици от сериалите се опияняват от подобни словоблудства.
Вероятно Вие сте едри и зрели организми с широки възгледи. .... група европеиди

Препоръчвам Ви да обмислите и предприемете мерки за ограничаване на развъждането на местно ниво... Предполагам, че занапред ще имате към мен само конструктивни въпроси, напр. за рехоминга и ограничаването на свръхпопулацията.
Дaа,добре. Вече ще се обръщам към теб само и единствено "с конструктивни въпроси" за компетентно разясняване на Рихоуминга (с извинение)  и свръхпопулациите .Сър. :blink:
п.п.И не ми викай "едра",че мноо мразя  това   :o и ше зема да  те съдя за обида  ,съър : :angry:
  ;D

 
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#43 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 October 2008 - 11:13 PM

Не мисля да задавам на подобен болен мозък въпроси, било то и конструктивни. За мен истинските мерки за намаляване на "популациите" (колко научно!) се свеждат до данъчни рестрикции за некастрирани животни и стимулиране на клубната дейност, до строги мерки за изоставени и бедстващи животни, стриктно спазване на законодателството за отглеждане на животни и т.н. И изброените обичайни заподозрени сме се помъчили да свършим нещо от това. А който много държи да го дават по Анимал планет да си осиновява американски питове и да си превежда предварително заглавията както си знае.
Пфууу, аман от комплексари!!!
User's Signature

Качена снимка

#44 Потребителят е офлайн   insomnia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1061
  • Регистрация: 03-May 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 October 2008 - 05:42 AM

Съгласна с vlado zoo, но все пак ще задам някой и друг въпрос, за да се види, че не може да отговорите. За конструктивното - няколко пъти се пише работещия метод, хубавото на писмената кореспонденция е, че всеки може да препрочита колкото пъти му е нужно, за да осмисли - затова просто препрочетете написаното от agalina и vlado zoo. С извинение че се отклонявам малко от темата, имам няколко въпроса за "рехоминга".
Примерно къде е "рехоминга" като се евтаназита здраво, добронамерено животно?
И понеже съм забелязала, че обичате да плюете по метода на ограничаване на популацията бездомни с кастрация , кажете кое точно трябва да се взаимства от методите на ПЕТА - евтаназията ли?Не е ли това садистичен и доказано неефективен метод?
Как ще коментирате посочените по-горе умности на любимата Ви ПЕТА?
Също и "резултатната" им дейност видна от табличката, която е показала shidzune-sama?
Защо ПЕТА като организация с такива ресурси излиза в последните години с по-малко задомени животни от форума на dog.bg примерно?

Мога още много да питам, макар че смисъл никакъв...

П.П - Мързи ме да търся, но Philadelphia Inquirier, Indianapolis Star и Houston Chronicle ми звучат като имена на вестници, по какъв начин се борят пък те?

П.П.П - Сериали не гледам и не знам за стариците, разчитам на особи като Вас за сведения.
User's Signature


It is true that Pitbulls grab and hold on. But what they most often grab and refuse to let go of is your heart, not your arm.

#45 Потребителят е офлайн   animalprograms Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 20-January 07

Публикувано: 22 October 2008 - 07:00 PM

Цитат

Не мисля да задавам на подобен болен мозък въпроси, било то и конструктивни...
Пфууу, аман от комплексари!!!


Ти можеш ли да мислиш?

Цитат

Съгласна с vlado zoo...
П.П - Мързи ме да търся, но Philadelphia Inquirier, Indianapolis Star и Houston Chronicle ми звучат като имена на вестници, по какъв начин се борят пък те?


През последното десетилетие тези и други вестници разкриват пред американското общество резултата от клубната дейност на Вашите откачени колеги там - милиони излишни питбули, зарязвани да загиват в приютите десетилетия наред; като броят им за година бе достигал до МИЛИОН И ДВЕСТА ХИЛЯДИ!



Най-вероятно и у нас популацията от питбули дава жертва от 30 процента всяка година. Но Вие двамата очевидно избивате анонимните си комплекси във форума. Защо не предприемете международна кампания срещу ПЕТА?

Bulgarian Pit Bull Advocats Blame PETA

Вероятно ще постигнете такъв анонс в медиите. В международен план звучи провинциално, дори идиотско.

#46 Потребителят е офлайн   insomnia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1061
  • Регистрация: 03-May 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 October 2008 - 07:17 PM

Да, това са отговорите които очаквах, завидна аргументация ;D
User's Signature


It is true that Pitbulls grab and hold on. But what they most often grab and refuse to let go of is your heart, not your arm.

#47 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 22 October 2008 - 07:26 PM

Цитат

Да, това са отговорите които очаквах, завидна аргументация ;D
Aма все пак мисли, какъв отзвук ще има в медиите...  :huh:
User's Signature

Качена снимка

#48 Потребителят е офлайн   animalprograms Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 20-January 07

Публикувано: 22 October 2008 - 07:50 PM

На световен форум за защита на питбулите отишли г-н Владо и г-ца Инсомния. Водещият поканил на английски някой от България да разкаже за съдбата на питовете там. Нашите останали скрити в редовете, хихикайки.

И.: Тоя е много смешен. Ако на американски му кажа да си оправи косата, може и да не разбере какво точно искам да кажа.

В.: Хахаха, голям майтап пада тук. Ако тоя го напсувам на съвеЦки, може и да се извини, че ни е ПИТАЛ за ПИТОВЕТЕ.

#49 Потребителят е офлайн   shidzune-sama Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 318
  • Регистрация: 10-August 07
  • Gender:Female
  • Location:ВарнА

Публикувано: 22 October 2008 - 08:08 PM

Цитат

През последното десетилетие тези и други вестници разкриват пред американското общество резултата от клубната дейност на Вашите откачени колеги там...


Абе то в америка толкоз откачени във всяко отношение хора има, че клубната им дейност, каквато и да е тя, сигурно куца на места, то не може всичко да е идеално. Това че има няколко ненормалника вадещи кучета на конвейр НЕ означава, че цялата кинология world-wide e прогнила из основи и трябва да се изкорени защото е бич за обществото.  :huh: Аз поне така го разбирам това:

"The cat, like the dog, must disappear... We should cut the domestic cat free from our dominance by neutering, neutering, and more neutering, until our pathetic version of the cat ceases to exist."
-- John Bryant, Fettered Kingdoms: An Examination of A Changing Ethic (Washington, DC: People for the Ethical Treatment of Animals (PETA), 1982, p. 15 and Quoted in Animal People, May 1993

"In a perfect world, animals would be free to live their lives to the fullest: raising their young, enjoying their native environments, and following their natural instincts. However, domesticated dogs and cats cannot survive "free" in our concrete jungles, so we must take as good care of them as possible. People with the time, money, love, and patience to make a lifetime commitment to an animal can make an enormous difference by adopting from shelters or rescuing animals from a perilous life on the street. But it is also important to stop manufacturing "pets," thereby perpetuating a class of animals forced to rely on humans to survive."
-- PETA pamphlet, Companion Animals: Pets or Prisoners?

"Let us allow the dog to disappear from our brick and concrete jungles -- from our firesides, from the leather nooses and chains by which we enslave it."
-- John Bryant, Fettered Kingdoms: An Examination of A Changing Ethic Washington, DC: People for the Ethical Treatment of Animals, 1982, p. 15

#50 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 22 October 2008 - 08:27 PM

Напъно нормално е в безсилието си да наложиш смахнатите идеи на тези умопомрачени идиоти с пари да предизвиква агресия. Само се чудя колко точно сте обвързани?
User's Signature

Качена снимка

#51 Потребителят е офлайн   animalprograms Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 20-January 07

Публикувано: 23 October 2008 - 02:48 PM

Цитат

... тези екстремисти...


Цитат

... може доста неща да са свършили, но както се казва "лъжица л**на в каца мед прави каца с л**на"...


Цитат

... доста радикални хора, без особен интерес към реалността и отговорността като такива. Но обикновено и доста гласовити.


Цитат

... Каквото и да ти говорят става дума за пари...


Цитат

...А парите събират в ПЕТА все по-странни птици. Другата част са си откровените откачалки, които изпадат в крайности и роптаят срещу всичко, от което те са решили да се откажат...


Цитат

... ПЕТА обича питовете мъртви...


Цитат

Въпреки цялото ми отвращение от тях, не смея да твърдя че не са били полезни, но не гледам телевизия и не им знам всички кампании... Аз се интересувам основно от една тема, а там категорично са вредни. И всичко заради предразсъдъците на една жена.... При все че не се интересувам от тях, доста ужасии съм чула... А и за полезностите подозирам, че шума е неколкократно повече от КПД.


Цитат

... Пфууу, аман от комплексари!!!


Цитат

... смахнатите идеи на тези умопомрачени идиоти с пари...



Донякъде напомня на диалозите между Смит и Джонс, но онези са добродушни.

#52 Потребителят е офлайн   albena Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 506
  • Регистрация: 03-November 06
  • Gender:Female

Публикувано: 23 October 2008 - 03:03 PM

animalprograms ограничете се с български език, очевидно английския не ви е силата. и какъв ви е точно пойнта ако мога да попитам 'щото нещо не мога да схвана?


МОД: Забележката на animalprograms   е на място. Моля всички да спазват добрия тон в диалозите си.

#53 Потребителят е офлайн   animalprograms Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 20-January 07

Публикувано: 23 October 2008 - 07:34 PM

Цитат

animalprograms ограничете се с български език, очевидно английския не ви е силата. и какъв ви е точно пойнта ако мога да попитам 'щото нещо не мога да схвана?


animalprograms(запетая) ограничете се с български език(точка) очевидно английския(ЯТ) не ви е силата. и какъв ви е точно пойнта (точно е пойнтЪТ ВИ)(запетая) ако мога да попитам, защото ГАНГЛИЯТ ми е схванат?

Какъв е Вашият пойнт? Обяснете на български - и според Вас ли ПЕТА са виновни за чудовищната безотговорност на масовия почитател на питбула?

Цитат

... как ли не му показвахме други кучки- с дупе напред, с дупе назад, повече или по-малко космати, едри и дребни, светли, тъмни, на петна....нищо. Ама щом разбере, че дамата се казва Лора и voila! става неин верен рицар. Оставям си вратичка-все пак проучването досега включва само две Лори, но пък за сметка на това резултатите са красноречиви - за справка по-назад в темата му  ;D


Моля, пояснете какви резултати са Ви въодушевили така!

#54 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 23 October 2008 - 09:57 PM

[quote author=animalprograms link=topic=19121.msg505949#msg505949 date=1224783289]
[quote author=albena link=topic=19121.msg505699#msg505699 date=1224767009]

Обяснете на български - и според Вас ли ПЕТА са виновни за чудовищната безотговорност на масовия почитател на питбула?

[quote author=albena link=topic=17243.msg499587#msg499587 date=1224068514]
... как ли не му показвахме други кучки- с дупе напред, с дупе назад, повече или по-малко космати, едри и дребни, светли, тъмни, на петна....нищо. Ама щом разбере, че дамата се казва Лора и voila! става неин верен рицар. Оставям си вратичка-все пак проучването досега включва само две Лори, но пък за сметка на това резултатите са красноречиви - за справка по-назад в темата му  ;D
[/quote]

Моля, пояснете какви резултати са Ви въодушевили така!



[/quote]  OFF/   PЕТА СА  виновни за смъртта на ужасяващ брой пит кучета.Факт.За което идеше реч в тази тема.
Не съм обиждала техният почитател нито други .Преди Забележката .
С цялото ми уважение към Мод - цитатът от  animalprosrams   изваден от Без дом и извън от шеговият  контекст там ,както и  зададеният въпрос за въодушевлението намирам  за  грозна постъпка.Задалият въпросът   е прочел за какво иде реч в темата за старият Питър.А то е, че едни хорица са прибрали един престар  болен куч от улицата . И че, освен подслон и храна ,се опитват да му осигурят понякога  и нормални контакти със себеподобни и прочее незначителни нещица за духа му.Лори-те са две кастрирани  мили и добринки женски животинки в ролята на терапи за  дядо Питър .Разбирателството между тези кучета е невероятно и прекрасно  . Да не забравя - Лорите са също прибрани от изолатора и от улицата.О и да - става въпрос за питове, с извинение .
Живи и здрави.
И вагарецът - тоже.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#55 Потребителят е офлайн   sisa97 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 43
  • Регистрация: 04-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Шумен

Публикувано: 24 October 2008 - 12:15 AM

Впрочем аз знам зледното за PETA- те са най-голямата организация за защита на животните!Те са против убиването им! :->)
User's Signature

Качена снимка

Липсваш ми Алекс!

#56 Потребителят е офлайн   shidzune-sama Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 318
  • Регистрация: 10-August 07
  • Gender:Female
  • Location:ВарнА

Публикувано: 24 October 2008 - 08:15 AM

Цитат

Впрочем аз знам зледното за PETA- те са най-голямата организация за защита на животните!Те са против убиването им! :->)


И аз го знаех това, преди да попрочета някои други работки ;) Да, против убиването са, но са и против доместицираните животни и искат да ги премахнат :- Тиии куче, котка, нещо нямаш ли :rolleyes:

Бай дъ уей, animalprograms, с цялото ми уважение, ама ти се оля ;D Точно кастрираните питбули прибрани от бг приюти и улици са виновни за свръх популацията на пит кучета уорлд-уайд ;D  :mazohist: Да, знам че не си казал нищо подобно, но глупавият намек с извадения от контекста цитат направо си го крещи вместо теб :-

#57 Потребителят е офлайн   albena Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 506
  • Регистрация: 03-November 06
  • Gender:Female

Публикувано: 24 October 2008 - 08:19 AM

към мод с всичкото ми уважение- страрая се да спазвам добрия тон. НО: по отношение на първата ми забележка- заставам зад нея - тя бе провокирана от тона на превъзходство, сарказъм и безгрешност на потребителя. по отношение на втората: темата, по която пишем ако не се лъжа се нарича Peta breedism, по която за мен потребителят анималпрограмс до сега не виждам да се е изказал цялостно и най-вече лично-за да поясня- бридизъм =породизъм ( както расизъм, сексизъм и т.н.)доколкото схващам у потребителя се наблюдават омраза към част от четириногия свят и високомерно и подигравателно отношение към част от двуногия, изказвана откровенно, но мнение цялостно и обосновано-не.
Пета са брийдисти и СЕ ГОРДЕЯТ с това. Те са създатели на лозунга "Най-добрия питбул е мъртвия питбул" -да ви напомня на лозунга на "герой" от недалечното минало (подсказвам 30 те-40те години на миналия век)? Именно поради  странните си възгледи (не само по отношение на питбулите) са загубили голяма част от привържениците си и доста от организациите за защита на животни не желаят да работят с тях.

анималпрограмс: моля не изваждайте теми от контекст и от раздел, към който принадлежат.придържайте се към темата, ако имате да кажете нещо конструктивно за лора и пешо, моля заповядайте в бездом и го споделете с всички, ще се радваме да го чуем.

по отношение на работата със свръх популации може би ше е добре да погледнете пилотни програми в калифорния-абсолютно нищо нямащи с пета и постигащи забележителни резултати-да подскажа ....не включват масови евтаназии...

#58 Потребителят е офлайн   animalprograms Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 20-January 07

Публикувано: 24 October 2008 - 03:06 PM

Цитат

... PЕТА СА  виновни за смъртта на ужасяващ брой пит кучета.Факт.За което идеше реч в тази тема...


Цитат

Впрочем аз знам зледното за PETA- те са най-голямата организация за защита на животните!Те са против убиването им! :->)


Цитат

И аз го знаех това, преди да попрочета някои други работки ;)...


Отново трябва да обърнем внимание на важните обстоятелства:

- От няколко десетилетия американските любители на кучетата и котките като цяло демонстрират все по-грамотно и отговорно отношение към проблемите на двете популации. Това се отразява в многократния спад на жертвите в приютите.

- В пълно противоречие с общия прогрес в САЩ остава културата на т. нар. ПИТБУЛСКИ БРИЙДИЗЪМ. Жертва на тази култура станаха и продължават да стават милиони изоставени питбули.

Брийдистите, изоставяйки питбули, не ги ли осъждат на смърт? И подлежат ли те на съзряване?

Някои в тази тема усърдно неглижират тяхната дейност, за да извадят ПЕТА от целия контекст и да превърнат темата в Народен Съд. Това е неразумно и несправедливо.

#59 Потребителят е офлайн   animalprograms Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 190
  • Регистрация: 20-January 07

Публикувано: 24 October 2008 - 04:18 PM

Цитат

... по отношение на първата ми забележка- заставам зад нея - тя бе провокирана от тона на превъзходство, сарказъм и безгрешност на потребителя... у потребителя се наблюдават омраза към част от четириногия свят и високомерно и подигравателно отношение към част от двуногия, изказвана откровенно, но мнение цялостно и обосновано-не...


Тон на превъзходство, сарказъм, безгрешност, откровена омраза, високомерно и подигравателно отношение... Де такива хора да пускаха и свежи майтапи! Щяха да бъдат подходящи да защитят справедливата кауза на питбулските брийдисти; и да разобличат на международно ниво ПЕТА - виновниците за изоставяните питове.


Цитат

... по отношение на работата със свръх популации може би ше е добре да погледнете пилотни програми в калифорния-абсолютно нищо нямащи с пета и постигащи забележителни резултати-да подскажа ....не включват масови евтаназии...


Пилотните програми за намаляването на свръхпопулацията са ОСНОВНА тема. SPAY/USA - Chart & Graphs Това са данни, свързани с пилотните програми в Сан Франсиско и окръг Сан Матео в Калифорния през 90-те.

Това са водещи в САЩ райони. Приютите им и досега извършват евтаназия на нежелани котки и кучета. Основното е, че годишният им брой намаля в пъти, защото намаля постъплението от изоставени животни. Намаляването на изоставянията е пряк резултат от ограничаването на развъждането; и в частност - от повишаване процента на стерилизираност сред отглежданите животни.

Всевъзможните импровизации около евтаназията или ПЕТА са крайно неуместни.

#60 Потребителят е офлайн   shidzune-sama Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 318
  • Регистрация: 10-August 07
  • Gender:Female
  • Location:ВарнА

Публикувано: 25 October 2008 - 09:58 AM

animalprograms - ти "за" или "против" породите си? Не говоря за питбулите в частност, нека се абстрахираме от тях. И "за" или "против" доместицираните животни?

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни