Dog.bg Форуми : Много нежелани в Сеславци, СОФИЯ

Към съдържанието

 
 
 
  • (272 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Много нежелани в Сеславци, СОФИЯ

#21 Потребителят е офлайн   SMitreva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 28-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:center][url="http://www.youtube.com/watch?v=EZoC4VsJogQ"][img]http://s57.radikal.ru/i158/0909/fd/d193320d4145.jpg[/img][/url][/center]

Публикувано: 30 September 2008 - 06:33 PM

Анук и Дури, свършили сте чудна работа, браво на вас. За съжаление от снимките лъха само ужас и мъка... Напомнят ми Алба.

#22 Потребителят е офлайн   nort2005 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2416
  • Регистрация: 27-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 September 2008 - 06:35 PM

Боже, на кого пък толкова са пречели тези душички... Хубаво ще е да съберем пари и да поръчаме някъде къщички - зимата като задухат ветровете, просто не ги виждам. Но за това ще трябва време. Първо да ги нахраним.

#23 Потребителят е офлайн   lillis Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1408
  • Регистрация: 16-June 08
  • Location:София

Публикувано: 30 September 2008 - 06:58 PM

Винаги ще има кучета,които  пречат на някого, за съжаление.Това няма да са първите,нито последните.Ако се пускат снимки и на новопостъпилите,по-голям шанс ще имат да си намерят дом.

#24 Потребителят е офлайн   July evening Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 169
  • Регистрация: 04-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 September 2008 - 07:29 PM

За съжаление не мога да помогна с ходене до приюта. Ще дам малко пари (нямам възможност за повече) - само решете как ще става събирането им.

#25 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 September 2008 - 10:45 PM

Цитат

Не е толкова трудно поне да ги нахраним. 15 кучета средно по 500г гранули - това прави 7.5кг дневно. За 22 работни дни - 165кг месечно. Ако добавим и съботите - в петък ще им се сипва двойно повече - стават около 300кг гранули месечно. В парично изражение - 450лв., с такава холандска храна, пакетирана в Гърция, по цени на едро, храня моите кучета - живи и здрави са.
Всеки ден трябва да ходят хора, защото ако оставим храната наведнъж, не съм сигурна каква ще е съдбата й.
Редовното хранене води до повече акета. Така че, за да не започнат да ни гледат накриво от персонала, ходещите трябва да си носят ръкавица и торбичка, за да събират резултата от амкането.
Аз мога да поема един ден от семицата като ходене до Сеславци, като стойност - половината храна за месеца -  150кг гранули.
В белите държави, както знаете, такива кучета в приюти се издържат изцяло от дарения и доброволци. Верно, че Сеславци е общински обект, но трябва да започнем от някъде. Приюта в Студентски град и този в Хладилника се издържат от немски дарители. Наш ред е да направим нещо по-организирано.
София е голям и богат град, не бива да има такива кльощави кучета. То по улиците няма, но там са затворени и затова.
А ако междувременно някои си намерят стопани - чудесно, но местата им в приюта ще се заемат от други нещастници.
Относно акетата - 15 добре хранени кучета произвеждат около 45бр. от въпросния продукт дневно. Двама човека ще ги съберат за 5 минути.


И аз съм готова да помогна за храна, макар и малко, например с по 50лв на месец.
Но, за съжаление, в работен ден по това време нямам никаква възможност да ходя до там :(

Но... нека наистина започнем активно и организирано да правим нещо, което по цял свят е ежедневие- издържане от дарения!!!
User's Signature

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 30 September 2008 - 10:54 PM

Цитат

Но... нека наистина започнем активно и организирано да правим нещо, което по цял свят е ежедневие- издържане от дарения!!!

Ами то това и правим - има банкова сметка и хората пращат пари там, за хотела и лечението на  Малчо, Сара, Кера, Мими... Това са си дарения. Колко животни заминаха за чужбина .. с "дарения", билети, платени от тук.
Иначе на кого дарения? На общинското предприятие ли? Или на някой от приютите, които са на чужди организации? Не че нямат нужда де...

Ако няма кой да следи в Еко-то как се разпределя храната и да седи на главата на кучетата, докато я изядът, няма да стане. Колко от можещите (ако изобщо има такива) да правят това, ще се справят, ако кучетата се сбият за храна?
Скептична съм, ама съм си такава.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#27 Потребителят е офлайн   nort2005 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2416
  • Регистрация: 27-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 October 2008 - 06:18 AM

Очевадно е, че кучетата там имат нужда от храна. Не от дарения за общинското предприятие, а от храна, която директно да им се сложи в паниците. Не виждам каква е разликата между "Сара, Малчо, Мими..." и тези - просто се нуждаят от помощ.
А че може да се сбият - може, може някои и да се опитат да хапят. Не бих влезнала в клетките без човек от персонала, поне в началото.
Та така, жалко за снимките - няма да свършат работа явно.
Относно скептицизма - и аз не съм оптимист, но реших да опитам. Явно сбърках - последва една голяма тишина.   

#28 Потребителят е офлайн   margokk Икона

  • Грънчарско колело
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2756
  • Регистрация: 08-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 01 October 2008 - 07:30 AM

Аз пък се питам, що за хора работят в този приют. Не виждат ли какво е положението? Защо не търсят помощ? Защо не правят НИЩО? Освен явно спокойно да си изкарат работния ден? Те за какво получават заплати  :angry:
User's Signature

"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг

Ако се интересувате от някое от предлаганите животинки, пишете на margokk@abv.bg

#29 Потребителят е офлайн   kate_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 333
  • Регистрация: 07-March 07

Публикувано: 01 October 2008 - 08:03 AM

Невъзможно е за повечето от нас да излязат от работа през деня. Дали е удачно да платим на някой от персонала да храни и почиства на "нашите" кучета?

#30 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 01 October 2008 - 08:32 AM

Цитат

Очевадно е, че кучетата там имат нужда от храна. Не от дарения за общинското предприятие, а от храна, която директно да им се сложи в паниците. Не виждам каква е разликата между "Сара, Малчо, Мими..." и тези - просто се нуждаят от помощ.
А че може да се сбият - може, може някои и да се опитат да хапят. Не бих влезнала в клетките без човек от персонала, поне в началото.
Та така, жалко за снимките - няма да свършат работа явно.
Относно скептицизма - и аз не съм оптимист, но реших да опитам. Явно сбърках - последва една голяма тишина.   
Ами няма разлика, разбира се. Всички имат нужда от помощ.
Но:

Цитат

Невъзможно е за повечето от нас да излязат от работа през деня.

Т.е. става неизпълнимо това начинание.

Цитат

Дали е удачно да платим на някой от персонала да храни и почиства на "нашите" кучета?

Това ми напомня за медиаторите, които следяха как се отнасят с кучетата там преди, защото там бяха "лошите хора". Сега, уж с се променили нещата, но пак не можем да имаме доверие къде ще иде храната.
Това е, което ме вбесява.

Прекрасна е идеята да се помага с дарения. Но това може да стане, когато имаш насреща коректна организация. Когато нищо не е наред - как да стане?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#31 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 01 October 2008 - 08:42 AM

От друг град съм,приветствам идеята ви,не се отчайвайте,на първо време дори и 2-3 пъти в седмицата лично да ги храните,пак е нещо.При добра храна и в достатъчно количество не биха били такива скелети.Те са отделени в дворове и могат после да си дояждат.Не вярвам ,че няма 5-7 човека,които да се редувате.Даже и да закрепнат малко,пак е нещо.Страхувам се,че скелетите вече имат необратими увреждания от системно гладуване.Стискам палци,не се отказвайте,всяка шепа храна е живот. 
User's Signature

Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 01 October 2008 - 08:57 AM

По изчисленията на nort2005 излиза, че едно куче месечно се нуждае от 30лв за храната. Аз бих могла да поема едно куче /поне ще се старая/. Но ние, които не сме в София с друго не можем да помогнем. Вярвам, че във София има хора, които могат да помогнат с ходенето там.

Цитат

Относно скептицизма - и аз не съм оптимист, но реших да опитам. Явно сбърках - последва една голяма тишина.   

Не си сбъркала, нали за това са форумите и обявите, иначе за какво е всичко това. Вярно е, че има място за скептицизма, но ако се обмислят добре нещата, може да се получи. Нали се получи с протеста! И с телевизията, вестниците!

много дълго писах, затова е малко сбъркано  :blink:

#33 Потребителят е офлайн   SMitreva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 28-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:center][url="http://www.youtube.com/watch?v=EZoC4VsJogQ"][img]http://s57.radikal.ru/i158/0909/fd/d193320d4145.jpg[/img][/url][/center]

Публикувано: 01 October 2008 - 09:05 AM

Аз с пари не мога да помогна, но ако nort2005, няма против съм готова да ходя с нея и да помагам в чистенето и храненето. Идеята е чудесна и няма място за отчаяние. Няма мълчание всички го обмислят явно, но трябва и да се действа. Идват дъждовев и снегове и те няма да оцелеят, ако не побързаме и да се погрижим за тях.Това да се пращат парите в банковата сметка и после да се разпределят ми се струва излишно. Защо не ги пращате директно на nort2005 за да купува храната, естествено, ако тя е съгласна. 
 

#34 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 01 October 2008 - 09:24 AM

за през седмицата съм на работа
отделно пак се почва някаква серия на работа  събота или неделя
Ако там пускат хора в събота или неделя - не може да оставят кучетата сами цели два дни
мога да ходя в свободния ми ден и да отделям и някакви пари за храна - с кола съм.

Ако идеята се развие и на дела - трябва слабите кучета да се хранят отделно
защото силните ще изяждат всичко. Ще трябва някой от приюта да се съгласи да изважда слабите
да се хранят отделно или по-здравите да се връзват докато слабите се хранят - не знам и аз
Най е пълна клетката на скелетчо 1. Слабите са много слаби и не знам дали само ядене ще ги оправи

#35 Потребителят е офлайн   SMitreva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 28-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:center][url="http://www.youtube.com/watch?v=EZoC4VsJogQ"][img]http://s57.radikal.ru/i158/0909/fd/d193320d4145.jpg[/img][/url][/center]

Публикувано: 01 October 2008 - 09:44 AM

Аз мога да отделям време и в почивните дни и да идвам и с теб Anuk. Дори и да няма никой в почивните дни, има пазач и той ще ни пуска да ги нахраним.

#36 Потребителят е офлайн   margokk Икона

  • Грънчарско колело
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2756
  • Регистрация: 08-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 01 October 2008 - 10:05 AM

Не искам да ставам нахална, но:
Ако някой познава журналисти, то да ги заведе там.
Там работят хора, ТЕ получават заплати!!! Не може да е такова положението. Това означава, че НЯКОЙ съвсем определен не си върши работата! И никой не му търси отговорност!
User's Signature

"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг

Ако се интересувате от някое от предлаганите животинки, пишете на margokk@abv.bg

#37 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 01 October 2008 - 10:13 AM

Само че...тръгвайки по този начин, може само да си навлечем омразата на хората там, а на този етап те са необходими съюзници.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   margokk Икона

  • Грънчарско колело
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2756
  • Регистрация: 08-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 01 October 2008 - 10:15 AM

Може би... Но като видях животните направо се вцепених. За бой са си тия
User's Signature

"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг

Ако се интересувате от някое от предлаганите животинки, пишете на margokk@abv.bg

#39 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 01 October 2008 - 10:18 AM

От сума време слушам ,че кучета В Сеславци слабеели драстично, ма кой ли не ми каза за това..Сега благодарение на вас го и виждам.
Просто ме обхваща бяс.
1.Това се случва в ОБЩИНСКО предприятие.Някакви скелети буквално гаснат там пред очите на персонал ,ръководство, директор ..
Ако бяха в частен двор и имаха стопанин - директно щяхме да навалим контролните органи с жалби за нехуманно отношение към животните.Мисля да сторим същото и в този случай.Говорих със служебно лице от ОП ,което подробно ми обясни как "дажбата на куче е 400 грама храна на ден и то вносна" и как нямало  било причини да слабеят.Отделно, как проблем бил липсата на гледачи и как  непрекъснато търсели хора по обяви ,но никой не искал да работи там.Техните вътрешни неуредици, обаче, са си техен проблем и не смятам да ги жаля за това- въпрос на менижмънт е.Аз не желая от моите данъци да се дават пари, за да се превръщат кучета в скелети!
2.Тези кучета стоят там от МЕСЕЦИ.Защото са прибрани по сигнали от граждани за проблеми, а не просто за кастрация.Тук идва другият проблем: Жалбоподавателите не желаят да бъдат връщани кучетат след манипулациите по местата им .Очевидно е ,че и не могат да бъдат задържани дълго - защото Сеславци не е приют, а място за кастрации и евтуално евтаназия на неизлечимо болни.
(За да съм ясна - какаво значи приют - място, където животните получават необходими грижи ,вет обслужване и  им се търси подходящ дом.Статутът на базата в Сеславци е друг.)
Та значи това -хем да са живи, хем да не ги връщат по места ,хем да получават необходимите грижи  ,хем да им се търси дом -това  не може да се състои в Сеславци.Това е следствие от необмислените неуредици и липсата на връзка между ЗЗЖ ,неприетите още наредби по спазването му и правилника на ОП (Екоравновесие в случая).За което също се сещам, че трябва да се напише едно обосновано мнение до Министъра на земеделието и продоволствието ,който е отговорен за спазването на ЗЗЖ.
Защото ок - ще съберем пари ,ще ходи по човек на ден да дава храната ,но докога и какво ще стане всеки път с кучета задържани по жалби- ще стоят все с месеци ли и ще приличат на онсвиенциуми докато..??
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#40 Потребителят е офлайн   kate_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 333
  • Регистрация: 07-March 07

Публикувано: 01 October 2008 - 10:19 AM

Цитат

Сега, уж с се променили нещата, но пак не можем да имаме доверие къде ще иде храната.
Това е, което ме вбесява.


Да разпитаме за всеки случай някой дали познава човек от персонала, който би свършл работа. Така би било най-удобно за всички - хем няма да се чудим как да смогнем, хем ще си докара и той някой лев. Вие как мислите? Друг е въпросът, ако там наистина никой не става на работа...аз не знам, но ще разпитам приятели, които водят там животни за кастрация, може да познават някой свестен евентуално...
А така като гледам има вече няколко доброволци за ходенето дотам, има и желаещи да дарим пари. Да направим списък кой какво. Искате ли?

Иначе agalina  е права, обаче ми се струва, че сме в безизходица. Как би могло да се промени положението на държането с месеци на нежелани кучета? Аз освен евтаназия, друго не се сещам...те просто няма какво да ги правят...Те дори и да ги храниме сигурно пак ще ги евтанизират...не знам просто...гадна работа :(

  • (272 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

6 потребители четат тази тема
0 потребители, 6 гости, 0 анонимни