Dog.bg Форуми : Много нежелани в Сеславци, СОФИЯ

Към съдържанието

 
 
 
  • (272 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Много нежелани в Сеславци, СОФИЯ

#41 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 01 October 2008 - 10:24 AM

Марго мисля, че чак за бой... не са

Нокога не съм ходила в кучешки приют, център или нещо такова
определено очаквах нещо по-страшно и гадно.

Цитат

Само че...тръгвайки по този начин, може само да си навлечем омразата на хората там, а на този етап те са необходими съюзници.
и аз мисля така

Цитат

Цитат

Но... нека наистина започнем активно и организирано да правим нещо, което по цял свят е ежедневие- издържане от дарения!!!

Ами то това и правим - има банкова сметка и хората пращат пари там, за хотела и лечението на  Малчо, Сара, Кера, Мими... Това са си дарения. Колко животни заминаха за чужбина .. с "дарения", билети, платени от тук.
Иначе на кого дарения? На общинското предприятие ли? Или на някой от приютите, които са на чужди организации? Не че нямат нужда де...

Ако няма кой да следи в Еко-то как се разпределя храната и да седи на главата на кучетата, докато я изядът, няма да стане. Колко от можещите (ако изобщо има такива) да правят това, ще се справят, ако кучетата се сбият за храна?
Скептична съм, ама съм си такава.


незная дали сте ходили в домовете за деца
има домове който са в много по -ужасно състояние от този кучкарник
Но се намират хора които дават дарения на тези домове не зависимо, че са държавни- каквито са и кучкарниците-
и помагат с каквото могат
почти всяка събота и неделя си организитрат групи които да ходят при децата да се занимават с тях
събират помощи, дарения, правят ремонти помагат с каквото могат

#42 Потребителят е офлайн   margokk Икона

  • Грънчарско колело
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2756
  • Регистрация: 08-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 01 October 2008 - 10:24 AM

Цитат

От сума време слушам ,че кучета В Сеславци слабеели драстично, ма кой ли не ми каза за това..Сега благодарение на вас го и виждам.
Просто ме обхваща бяс.
1.Това се случва в ОБЩИНСКО предприятие.Някакви скелети буквално гаснат там пред очите на персонал ,ръководство, директор ..
Ако бяха в частен двор и имаха стопанин - директно щяхме да навалим контролните органи с жалби за нехуманно отношение към животните.Мисля да сторим същото и в този случай.Говорих със служебно лице от ОП ,което подробно ми обясни как "дажбата на куче е 400 грама храна на ден и то вносна" и как нямало  било причини да слабеят.Отделно, как проблем бил липсата на гледачи и как  непрекъснато търсели хора по обяви ,но никой не искал да работи там.Техните вътрешни неуредици, обаче, са си техен проблем и не смятам да ги жаля за това- въпрос на менижмънт е.Аз не желая от моите данъци да се дават пари, за да се превръщат кучета в скелети!
.........................................

Именно това се опитвам да кажа и аз! :palec:
User's Signature

"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг

Ако се интересувате от някое от предлаганите животинки, пишете на margokk@abv.bg

#43 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 01 October 2008 - 10:24 AM

Цитат

Цитат

Сега, уж с се променили нещата, но пак не можем да имаме доверие къде ще иде храната.
Това е, което ме вбесява.


Да разпитаме за всеки случай някой дали познава човек от персонала, който би свършл работа. Така би било най-удобно за всички - хем няма да се чудим как да смогнем, хем ще си докара и той някой лев. ?
Не съгласна.Ще даваме пари за да си вършат работата ?Ще ги стимулираме следващият път да видиме по-ужасяващи неща, че да им даваме повече пари  на ръка ли?
Аз съм за жалби- едно.Второ - ако приемат доброволци - да носим и да наблюдаваме - добре ще е.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#44 Потребителят е офлайн   kate_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 333
  • Регистрация: 07-March 07

Публикувано: 01 October 2008 - 10:42 AM

Цитат

Второ - ако приемат доброволци - да носим и да наблюдаваме - добре ще е.


А ако не приемат? Аз затова предложих пари, по-лесния вариант ми се стори. Обаче ако не е удачен, то има ли начин да ги натиснем, така че да не могат да ни отказват посещения по всяко време? Какво трябва да направим, за да имаме неограничен достъп? Не съм на ясно...Защото ако тръгнем с жалби против тях, си навличаме врагове и трябва да сме сигурни,че няма да рефлектира в/у кучетата.
Как можем да си осигурим достъпа до там?

А това пък на нищо не прилича:

Цитат

Жалбоподавателите не желаят да бъдат връщани кучетат след манипулациите по местата им

Какво можем да направим?

#45 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 01 October 2008 - 10:48 AM

Не мога да разбера какво значи да си навличаме врагове ?Едни хора не са спазили закон.Да не си навличаме врагове, значи ли че трябва да толерираме закононарушения ?
Не, не можем да имаме неограничен достъп.Да, може да има достъп   - мисля, че НПО имат право на достъп и проверки по ЗЗЖ.- трябва да го прочетем това какво беше.

п.п.Помня, като беше изолатора в Лозенец и още нямаше ЗЗЖ - тогава се избиваха кучетата ,а персоналът беше ..хм.. от шепа диваци, които си правеха каквото си искат, пак така им даваха хорицата кинти на ръка - да извадят куче ,да не ходят в ТЕХНИЯ квартал да ловят и прочее ..Абсолютно не желая да се връщам в онези години и онези методи- не затова съм се борила години поред да   има ЗЗЖ и нормални правила!Съжалявам ако не ви харесва моето мнение.

Какво може да се направи ли - ами нека си прецизират нещата - приема се ЗЗЖ, в които като основен метод за справяне със свръхппулацията от бездомни куета се сприема касрацията, а не предишният - масова евтаназия.Чудесно ,най-после всичк разумни хора викаме ура.ОБАЧЕ заканодателут не е помислили какво става с кучета кото не са за евтаназия, а пък няма къде да отидат.Казали са - в приюти.Ма къде са тези приюти, как ще стане и пари откъде ...Как ще сложат около 140 000 кучета в приюти (това са грубите данни за страната) - на кой му дреме..Приют -виждаме - то не е нещо където вегетатират н-брой кучета за да не пречат на гражданите - то е мястор където се полагат грижи и най-вече има задомяване по  най-бързия начин  рза да има текучество на животните и смисъл като цяло.Животът в приют не е добър за дълго времер дори и в най-готиния...
Трябва да се натискат в НС да приемат бързо Наредбите за приютите рзащо и без това са закъсняли вече яко с тях по закон.
За конкретния случай - да се провери реда за доброволци и посещения в ОП Екоравновесие и да се види що така хем ядат тез кучетар хем са на умирчка от глад ли е рот паразити ли е - какви са тези свински  работи бе
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#46 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 01 October 2008 - 10:55 AM

Такам. Имам опит в подобно начинание, само дето е дом за деца. Извинявам се, ако казаното звучи цинично, но приликата е голяма.
Та. Тези хора, за да допуснат някой вътре, трябва нещата да са сериозно изпипани. Трябва да имате списък на хората, които ще ходят. Кой ще дарява парите тях не ги интересува, само ходещите на място. Направете списък, пълен, с данни. Изгответе си нещо като договор - "ние ще идваме да храним, чистим и разхождаме на доброволни начала, за сметка на което вие ще ни осигурявате достъп в този, този и този ден, в този, този и този час." Разберете, че и те трябва да се чувстват сигурни във вас. Има невероятни хора. В един приют за кучета ми отказаха достъп, защото предната седмица няква луда беше дала на едно животно кайма с изтекъл срок на годност, кучето беше със отравяне, а после същата кукувица им крещяла - вие сте убийци. Правете нещата така, че хората там да се чувстват сигурни във вас. Дайте им да наблюдават какви ги вършите. Винаги показвайте срокове на годност на храни и медикаменти. Не отказвайте легитимация. Но наистина имайте превид, че достъп ще имат само определени хора. Не тръгвайте на нож. В един от домовете за децата, въпреки че ходя от много време там, все още не ми дават да снимам, защото ги е страх. И ги разбирам. На мен целта ми е да помогна на децата и за да имам достъп до тях съм си изпипала нещата. Не искам работещите вътре да ги е страх. Искам да знаят, че съм там заради децата и не съм отишла, за да прецакам някой.
Иначе съм зад агалина от до. Съгласна съм за жалбите. Аз лично така решавам много от проблемите си. Въпреки, че почти на никоя жалба нямам развитие, поне знам че съм почнала от някъде, знам, че съм си показала носа и някой някъде моооже и да се е сепнал.
Не знам. Помислете и изберете подход, но ако вземете решение се придържайте към него.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#47 Потребителят е офлайн   kate_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 333
  • Регистрация: 07-March 07

Публикувано: 01 October 2008 - 10:56 AM

Цитат

Не мога да разбера какво значи да си навличаме врагове ?


Означава,че ще ни правят спънки.

Цитат

Едни хора не са спазили закон.Да не си навличаме врагове, значи ли че трябва да толерираме закононарушения ?


Разбира се, че не трябва да ги толерираме, обаче ако изцяло ни спрат достъпа, няма и да разберем за евентуални нарушения. Искам да кажа само, че трябва да пипаме внимателно.
А как можем да спрем прибирането на неагресивни кучета и държането им там, а не връщане след кастрация както е редно?
Това е много важно според мен, защото от такива неоснователни жалби на граждани се породи този проблем.

#48 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 01 October 2008 - 10:58 AM

Цитат

Не мога да разбера какво значи да си навличаме врагове ?Едни хора не са спазили закон.
Според този закон какво трябва да се случи с тези кучета?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#49 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 01 October 2008 - 11:00 AM

осигурявайки си достъп ще имате много, ама много, ама МНООООООООООООООГО информация
:)
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   kate_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 333
  • Регистрация: 07-March 07

Публикувано: 01 October 2008 - 11:22 AM

Цитат

осигурявайки си достъп ще имате много, ама много, ама МНООООООООООООООГО информация


Мани,мани  ;)

#51 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 01 October 2008 - 11:24 AM

Съвсем сериозно. А вече тази информация може да се ползва....
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#52 Потребителят е офлайн   margokk Икона

  • Грънчарско колело
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2756
  • Регистрация: 08-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 01 October 2008 - 11:25 AM

Да, но нищо няма да промени това. Ще си останат същите корумпирани, крадливи и некомпетентни. И докога ще толерираме такива?
User's Signature

"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг

Ако се интересувате от някое от предлаганите животинки, пишете на margokk@abv.bg

#53 Потребителят е офлайн   margokk Икона

  • Грънчарско колело
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2756
  • Регистрация: 08-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 01 October 2008 - 11:26 AM

Цитат

Съвсем сериозно. А вече тази информация може да се ползва....


;D докторе и това е много вярно
User's Signature

"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг

Ако се интересувате от някое от предлаганите животинки, пишете на margokk@abv.bg

#54 Потребителят е офлайн   nort2005 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2416
  • Регистрация: 27-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 October 2008 - 11:36 AM

Когато някой иска да се отърве от кучетата пред блока си например, пуска жалба до Екоравновесие, че глутница кучета е нападнала детето му и той едва го е отървал. Тогава, по закон, Екоравновесие трябва да отиде и да реши проблема на гражданина - т.е. да залови и евтаназира "лошите" кучета. Израз на добра воля е, след като видят, че кучетата не са агресивни, да ги кастрират и - какво друго им остава - да ги пуснат в друг квартал или да ги оставят в Сеславци, където наистина не е приют.
Мисля, че ако тръгнем с жалби в случая, просто ще ликвидират тези кучета, законът го позволява, за да нямат проблеми и с такива като нас. Знаем от практиката, че винаги, при конфликт, потърпевши са животните.
Колкото до заетостта, не всички ходят на работа. Все ще се намерят няколко човека, които могот да отделят по 3 часа на седмица, въпрос на желание е и приоритети.
Аз мога сега в петък да отида, но ми трябва придружител, че съм зле с ориентирането - поне първия път. С кола съм.
А  ако чакаме да се оправим първо с мързела, кражбите и корупцията -  животните няма да ги има дотогава.
Дори да се сервира дажбата по норматив, по-оперените кучета хапват повечко и за най-смотаните не остава. Храната трябва да е в повече, за да има за всички. 

#55 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 01 October 2008 - 11:48 AM

Цитат

Когато някой иска да се отърве от кучетата пред блока си например, пуска жалба до Екоравновесие, че глутница кучета е нападнала детето му и той едва го е отървал. Тогава, по закон, Екоравновесие трябва да отиде и да реши проблема на гражданина - т.е. да залови и евтаназира "лошите" кучета. Израз на добра воля е, след като видят, че кучетата не са агресивни, да ги кастрират и - какво друго им остава - да ги пуснат в друг квартал или да ги оставят в Сеславци, където наистина не е приют.


До колкото разбрах тези кучета са точно такива
- прибрани защото били злобни  :rolleyes:
само дето са обикновенни добродушковци жадни за храна
И са избрали да не ги убиват, а са ги оставили там и ги гледат колкото могат

#56 Потребителят е офлайн   nort2005 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2416
  • Регистрация: 27-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 October 2008 - 12:04 PM

Да, Анук, такива са тези кучета - набедени за лоши. Трябвало е да бъдат евтаназирани, преди малко говорих с Екоравновесие.
Та точно в тоя случай мисля, че не е нужно да се пускат жалби, защото ако спазват буквално закона, тези кучета трябва да се евтаназират.
В събота и неделя има пазачи и един гледач, дежурни.
Благодаря за предложената помощ от провинцията, но вие там си имате предостатъчно кучешки проблеми, пазете си силите за тях. Достатъчна е моралната ви подкрепа, благодаря ви пак. Ние тук сме двумилионен град, все трябва да се справим с тези 15 кучета.

#57 Потребителят е офлайн   kate_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 333
  • Регистрация: 07-March 07

Публикувано: 01 October 2008 - 12:36 PM

Цитат

Та точно в тоя случай мисля, че не е нужно да се пускат жалби, защото ако спазват буквално закона, тези кучета трябва да се евтаназират.


Да, така е  :rolleyes:

#58 Потребителят е офлайн   nort2005 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2416
  • Регистрация: 27-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 October 2008 - 01:17 PM

Въпросните кучета са с порцион 400г гранулирана гръцка храна дневно. За целия комплекс има един гледач - Гошко, който не е съвсем с всичкия си. Има свободни щатни бройки, но за 370лв. месечно кандидати няма. Ще се радват, ако от време на време някой ходи там, дори и само да сипе на животните от тяхната си храна, защото Гошко кога смогва - кога не, предполагат. А ако се забъркат и няколко наши косерви - супер.
Опитали са се да настанят поне част от животните в действащите приюти, но са им отказали - няма места.
Само 2-3 от кучетата са наистина агресивни.

#59 Потребителят е офлайн   margokk Икона

  • Грънчарско колело
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2756
  • Регистрация: 08-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 01 October 2008 - 01:20 PM

Цитат

Въпросните кучета са с порцион 400г гранулирана гръцка храна дневно. 

По начина по който изглеждат, тези 400гр. са вероятно за всички кучета.
User's Signature

"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг

Ако се интересувате от някое от предлаганите животинки, пишете на margokk@abv.bg

#60 Потребителят е офлайн   kate_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 333
  • Регистрация: 07-March 07

Публикувано: 01 October 2008 - 01:38 PM

Как ще събираме парите? По поща, банка или на ръка?

  • (272 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

4 потребители четат тази тема
0 потребители, 4 гости, 0 анонимни