Dog.bg Форуми : Много нежелани в Сеславци, СОФИЯ

Към съдържанието

 
 
 
  • (272 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Много нежелани в Сеславци, СОФИЯ

#61 Потребителят е офлайн   nort2005 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2416
  • Регистрация: 27-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 October 2008 - 01:40 PM

По начина по който изглеждат, тези 400гр. са вероятно за всички кучета.
[/quote]
Ето затова още в първия си пост казах, че трябва да се ходи лично, ден за ден, и да се слага храната в паниците. Най-ми е лесно да оставя наведнъж 15 чувала, ама не става.
Утре ще отида, ако не ме изядат, ще пиша.

#62 Потребителят е офлайн   margokk Икона

  • Грънчарско колело
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2756
  • Регистрация: 08-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 01 October 2008 - 01:44 PM

Цитат

Утре ще отида, ако не ме изядат, ще пиша.


;D Няма страшно! Такива като нас не ги ядат - много сме жилави. ;)
User's Signature

"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг

Ако се интересувате от някое от предлаганите животинки, пишете на margokk@abv.bg

#63 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 01 October 2008 - 02:10 PM

Цитат

Цитат

Когато някой иска да се отърве от кучетата пред блока си например, пуска жалба до Екоравновесие, че глутница кучета е нападнала детето му и той едва го е отървал. Тогава, по закон, Екоравновесие трябва да отиде и да реши проблема на гражданина - т.е. да залови и евтаназира "лошите" кучета. Израз на добра воля е, след като видят, че кучетата не са агресивни, да ги кастрират и - какво друго им остава - да ги пуснат в друг квартал или да ги оставят в Сеславци, където наистина не е приют.


До колкото разбрах тези кучета са точно такива
- прибрани защото били злобни  :rolleyes:
само дето са обикновенни добродушковци жадни за храна
И са избрали да не ги убиват, а са ги оставили там и ги гледат колкото могат



чудесно знам защо не са избити тези кучета - то е защото ръководството на Екоравновесие е поело в определен път - да не се конфронтира с гражданите и да не се конфронтира с организациите.Много е хубаво, искахме го отдавна.НО , но-то е ,че жалбите  на гражданите не се проверяват регулрно, често  даже са по телефона, което е недопустимо ,често пък като ги провериш се оказва ,че не са глутница обезумели хапещи псета, а някой си просто не харесва кучета или не иска да му лаят наоколо- заради което животните не е необходмо да се евтаназират ,но пък и онези не ги искат обратно след кастрацията.Ей за това говорих.Значи остават таам - даже заградиха место в двора за такива цели.И това добре - ама не става, никаква работа не се върши така.Освен ,че не ефективно ,кучета бедстват!
Мина почти година от приемането на ЗЗЖ и няма още наредби на Министъра за изпълнването му.Нещата не само че не вървят, но и става по-лошо.В ЗЗЖ беше даден срок от ТРИ години ,през който трябваше чрез масова кастраци наличната популация да се стерилизира, да се овладее раждаемостта до какво беше 90% кастрирани и след изтичането на този тригодишен срок останалите кучета да се приберат задължително в приюти.След този срок ,всеки кмет, на чиято територия има бездомно куче ще се глобва.Такаам..едната година мина.Масова кастрация не се случва ,нито има план за нея .Морим се само некои хора да вършим нещо ,но то не нито масово ,нито организирано .Наредби няма..Няма регистър на домашните кучета в НВМС ,без който, знаете, нищо не става.Та трите години по закон и заради трудно извоювания обществен кредит на търпимост след две години ще е на финал.Не ми се мисли - нито има кастрация, нито се прецизират нещата по общини ,нито има готовност за приюти ,нито дейността се популризира, за да се печелят спонсори за целите.След още ДВЕ  години, които ей сега ще отлетят като дим - дано не пуснат ловните дружинки тогава.
Та от толкова много думи всъщност исках да кажа,че не е редно да се осланяме на "изрази на добра" воля ,но с отвратителни последствия от нея- какви се вижда от снимките.Пак да повторя онзи втръснал на вс -за път към Ада..Ами Гошко не е добре, ама те не ги искали по местата , ама  вс знаят в Екоравновесие ,че кучета са на умирачка ,но..Преди, когато имаше медатор ,за такива неща като видените щяхме да бием камбаната и да ги гоним до дупка по медиите с тези снимки.Пак да кажа - за тези ще се погрижим, а за следващите 15 ?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#64 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 01 October 2008 - 02:21 PM

Цитат

Съвсем сериозно. А вече тази информация може да се ползва....
И как точно да се ползва тази информация - за потупване по рамото ли или да изпратим благодарствени писма :blink:
Съжалвам ,но  аз мисля всеки който държи скелети в двора си заслужава жалби и санкции.Независимо дали е Пешо ,агалина или ОП Екоравновесие.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#65 Потребителят е офлайн   kate_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 333
  • Регистрация: 07-March 07

Публикувано: 01 October 2008 - 02:21 PM

В нашия квартал някои от съседите бяха пуснали жалба до Екоравновесие да прибере кварталната глутница. Събрахме подписка, че кучетата са дружелюбни и не са агресивни към хора и ги оставиха на мира. Остава само да се надяваме да не ги изтровят. Проблемът е в лаенето.
При нас засега подписката свърши работа, не знам обаче в по-голям мащаб как да го направим.

#66 Потребителят е офлайн   yavor50 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1148
  • Регистрация: 02-January 06

Публикувано: 01 October 2008 - 02:32 PM

Цитат

Когато някой иска да се отърве от кучетата пред блока си например, пуска жалба до Екоравновесие, че глутница кучета е нападнала детето му и той едва го е отървал. Тогава, по закон, Екоравновесие трябва да отиде и да реши проблема на гражданина - т.е. да залови и евтаназира "лошите" кучета.


Не е точно така. Според Програмата на Софийска голяма община за овладяване на популацията... (последният да затвори вратата), всяка жалба трябва да се провери от представители на НПО, Екоравновесие и Столичен инспекторат, сред което да се състави съответен протокол и да се вземе решение за съдбата на животното. Освен това анонимни жалби не се приемат. Май нещо не се изпълнява тая програма, струва ми се...
User's Signature

Качена снимка

#67 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 01 October 2008 - 02:41 PM

Цитат

Цитат

Когато някой иска да се отърве от кучетата пред блока си например, пуска жалба до Екоравновесие, че глутница кучета е нападнала детето му и той едва го е отървал. Тогава, по закон, Екоравновесие трябва да отиде и да реши проблема на гражданина - т.е. да залови и евтаназира "лошите" кучета.


Не е точно така. Според Програмата на Софийска голяма община за овладяване на популацията... (последният да затвори вратата), всяка жалба трябва да се провери от представители на НПО, Екоравновесие и Столичен инспекторат, сред което да се състави съответен протокол и да се вземе решение за съдбата на животното. Освен това анонимни жалби не се приемат. Май нещо не се изпълнява тая програма, струва ми се...

Значи ли това, че ако за тези кучета няма протокол - то те трябва да се върнат от където са взети?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#68 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 October 2008 - 02:42 PM

Цитат

Цитат

Но... нека наистина започнем активно и организирано да правим нещо, което по цял свят е ежедневие- издържане от дарения!!!

Ами то това и правим - има банкова сметка и хората пращат пари там, за хотела и лечението на  Малчо, Сара, Кера, Мими... Това са си дарения. Колко животни заминаха за чужбина .. с "дарения", билети, платени от тук.
Иначе на кого дарения? На общинското предприятие ли? Или на някой от приютите, които са на чужди организации? Не че нямат нужда де...

Ако няма кой да следи в Еко-то как се разпределя храната и да седи на главата на кучетата, докато я изядът, няма да стане. Колко от можещите (ако изобщо има такива) да правят това, ще се справят, ако кучетата се сбият за храна?
Скептична съм, ама съм си такава.


Много добре знам за общата сметка, опитвам се почти всеки месец да изпращам по нещичко там или за друга благородна кауза.

От една страна си права, че без да имаме възможност за подпомагане в контролирани условия, не е лесно. Но пък не е и невъзможно. Проблемът е, че наистина имат нужда от помощ.

А това, което аз имах предвид е например да се съберем и да изберем няколко човека, като всеки от тях да отговаря за нещо- например за Сеславци. Този човек да координира по няколко доброволци, които да носят храната, да кажем, по 3-4 пъти седмично и съотвено и да координира постъпилите средства и някакви мини акции за събирането им. Да работим и по намирането на нещо като постоянни дарители (за пример, nort2005), с които да се договорим и да имаме право да напомняме и искаме някакви уговорени средства месечно... Много "на пример", "да кажем" и "примерно" се събраха, но мисля, че ми се схваща общата идея.

Осъзнавам, че не звучи лесно, че дори си звучи и като детска мечта, ама... Хората го правят!!!
User's Signature

Качена снимка

#69 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 01 October 2008 - 02:47 PM

Цитат

Цитат

Цитат

Когато някой иска да се отърве от кучетата пред блока си например, пуска жалба до Екоравновесие, че глутница кучета е нападнала детето му и той едва го е отървал. Тогава, по закон, Екоравновесие трябва да отиде и да реши проблема на гражданина - т.е. да залови и евтаназира "лошите" кучета.


Не е точно така. Според Програмата на Софийска голяма община за овладяване на популацията... (последният да затвори вратата), всяка жалба трябва да се провери от представители на НПО, Екоравновесие и Столичен инспекторат, сред което да се състави съответен протокол и да се вземе решение за съдбата на животното. Освен това анонимни жалби не се приемат. Май нещо не се изпълнява тая програма, струва ми се...

Значи ли това, че ако за тези кучета няма протокол - то те трябва да се върнат от където са взети?
Значи ,че ако няма протокал някой не си е свършил работата.А ако  не са докозано агресивни или неизлечимо болни се връщат по местата им ,където ще са  под контрол на НПО.Доказоно агресивни значи - медицинско или свидетели на нападение.Неизлечимо болни и/ или  болни от опасни за човека или други животни заболвания се доказва с медицински екпертизи.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#70 Потребителят е офлайн   July evening Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 169
  • Регистрация: 04-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 October 2008 - 03:23 PM

Не е ли по-добре на 1во време да нахраните кучовците поне 1-2 пъти и след това да умувате какви мерки да предприемете. Да не стане така, че докато обсъждате... някое куче да се спомине.

Замислям се, че ако се подходи с жалби и т.н. онези може да се озлобят и дори да не ви допуснат в приюта да ги храните.....а ако са изроди и по-лоши неща да свършат.

#71 Потребителят е офлайн   kate_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 333
  • Регистрация: 07-March 07

Публикувано: 01 October 2008 - 04:11 PM

Цитат

Не е ли по-добре на 1во време да нахраните кучовците поне 1-2 пъти и след това да умувате какви мерки да предприемете. Да не стане така, че докато обсъждате... някое куче да се спомине.

Тук никой не си чеше езика. Обсъждаме важни неща.

#72 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 01 October 2008 - 04:25 PM

По сметката се събраха 140 лв за кученцето, което почина. Ако имате нужда, пишете, моля.

#73 Потребителят е офлайн   July evening Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 169
  • Регистрация: 04-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 October 2008 - 06:35 PM

Цитат

Цитат

Не е ли по-добре на 1во време да нахраните кучовците поне 1-2 пъти и след това да умувате какви мерки да предприемете. Да не стане така, че докато обсъждате... някое куче да се спомине.

Тук никой не си чеше езика. Обсъждаме важни неща.

Не съм го и казала ;)

#74 Потребителят е офлайн   Дури Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7742
  • Регистрация: 25-October 05
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 01 October 2008 - 06:40 PM

Вижте какво е писал потребител Jarrita в другия форум бездом.инфо, където е пусната оригиналната тема:

"Това куче женско ли е?
Ужасно прилича на Лиска, която се появи неизвестно откъде, роди две кученца, и после пак изчезна (след като беше кастрирана заедно с кученцата).
Лиска беше най-нежната кучица, която някога съм познавала, и много обичаше хората, беше готова да тръгне навсякъде след някой.
..Ще се задействам да й потърся дом, има шанс една от жените, които се грижеха за нея, да се съгласи да я вземе
(преди това е нямала възможност).
Навремето Лиска много искаше да дойде у нас, няколко пъти ме е изпращала до нас, даже се качи с мен до 5-ия етаж, но за съжаление не посмя да влезе заради големия ми дзвер, който я посрещна много дружелюбно.
А след това тя изчезна.
Още утре сутринта ще говоря с жената, и ако стане, хуквам към изолатора"

Писано е още вчера след публикуването на снимките.
Дано "Лиска" извади четирилистна детелинка от торбата на съдбата..

http://www.bezdom.in...p...sc&start=15
**
По казуса и аз като Nikey мога да отделя по 50 лв. на месец
или да купя за тези пари гранулирана храна и да я предам на nort2005.
Тази седмица съм свободна само събота и неделя мога да бъда придружител - фотограф ако някой има възможност да идем с колата му..

#75 Потребителят е офлайн   Дури Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7742
  • Регистрация: 25-October 05
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 01 October 2008 - 06:57 PM

Обръщам се към агалина този симпатяга бе вътре в кастрационния център в една от клетките.
Доктор Петков специално ни заведе да го снимам.
Него.
И другото куче в съседна клетка.
Има ли нещо "пит"- ско в него, нещо "бул" - ско?
Освен храна..дали можем нещо да направим за него.. :kisel:

http://dog.bg/forum/index.php?action=dlattach;topic=19283.0;attach=186654;image

#76 Потребителят е офлайн   Дури Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7742
  • Регистрация: 25-October 05
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 01 October 2008 - 07:05 PM

Вчера бе истинско изпитание за мен да кача снимките тук.
Буквално цял следобед ги слагах..една по една..
Не ви представих тук едно специално куче.
То е високо, клепоухо, основен цвят черен, бели шарки тук - таме.
Основно под гушата и по краката.
Младия ветеринарен лекар каза, че има дефект.
Когато се развълнува изразява кучешките си емоции озъбвайки се.
Ако не знае човек, че това е дефект..може да помисли, че се зъби застрашително - предупредително.
Ето го и него.

#77 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 01 October 2008 - 07:23 PM

С толкова много снимки щеше да ти е по-лесно да направиш албум в снимка.бг, там можеш да качиш мноого на куп. Бързо и лесно.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#78 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 01 October 2008 - 07:26 PM

Цитат

Обръщам се към агалина

  Знам за кучето.От месец вече.Бяха се намерили осиновители ,но се отказаха - сега ,в петък.Не го пускам по форумите, Дури, нарочно   .От утре кучето няма да е там .Да, можеш да направиш нещо за него - да поемеш част от хотела му, докато го осиновят.

Докато външните кучета са от месеци там и тези приказки на персонала, че им било омръзнало на кучетата и не щели храната ...дрън-дрън..то този е там от месец само ,но се е свършил ,състарил се е сякаш с години!!!.Ако онези обаче поне виждат слънчице ,то този живее поястонно в клетка вътре,в локвите там от пикня и вода от маркуча ,с който мият ..Този не е по жалба там ,загубил е семейството си в злополука адова..Па не искал гледача да го пипа ,па незнам какво си ..зема една сопа и само на гледачи ..спирам.

Да не забравя - albena носеше там консерви за кучето ,аз също пратих.Демек - нещо не е читаво, щом с по консерва на ден добичето е станало на  кости и гьон!Такива работи.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#79 Потребителят е офлайн   Дури Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7742
  • Регистрация: 25-October 05
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 01 October 2008 - 07:34 PM

Уви не мога да се ангажирам с издръжка на хотел дълго..
Мм..но ако се съберем няколко човека ще стане!
Има ли някой да иска да участва?
**
Бушка не се сетих.Иначе - да.;)

#80 Потребителят е офлайн   nort2005 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2416
  • Регистрация: 27-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 October 2008 - 07:43 PM

На мене  пари няма да ми давате, аз когато ходя, ще си нося гранули и консерви. Ще видим как ще стане, ако има и други желаещи да ходят до Сеславци, може би трябва да се носят повече консерви - по пет на ден би трябвало да стигнат -  там казват, че има суха храна. Утре ще видя на място и ще пиша.

  • (272 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

3 потребители четат тази тема
0 потребители, 3 гости, 0 анонимни