Dog.bg Форуми : История на породата (произход,статии и интересни факти)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

История на породата (произход,статии и интересни факти)

#21 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 22 February 2010 - 01:40 PM

Това е муцуната на чау през 1954 година.
Мисля че тогава надали са имали многобройните болежки, от които сега страда нашата порода (да, Рижавото ми Сърце отново има екзема и съм бясна на този, който е произвел това ми ти нещастно куче, "мечтата на ветеринара")
Прикачена снимка
Обърнете внимание на нормална муцуна без гънки и бръчки, ха на бас че това куче не е имало проблем с дишането, като днешните шоу-шампиони, дето след 20 крачки най-често гледат да полегнат, едвам дишайки.





User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#22 Потребителят е офлайн   tornado Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 383
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:Хасково

Публикувано: 22 November 2010 - 09:09 PM

Реших да се включа в тази тема с някои материали от прекрасните томове "The world of chow", които са малко скъпички, но си струват парите!
Все още има пълен комплект от поредицата от 2000г насам.Ориентировъчната цена е 30-40 евро на том някъде, ако някой прояви желание да ми пише.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

www.chowchowbg.com
Kennel "Realnature", FCI 53/07

#23 Потребителят е офлайн   tornado Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 383
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:Хасково

Публикувано: 22 November 2010 - 09:16 PM

Ето двете кучета послужили за създаване на стандарта на породата през далечната 1892 година в Англия.
Това са Blue Blood и Chow VIII.
Респект!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

www.chowchowbg.com
Kennel "Realnature", FCI 53/07

#24 Потребителят е офлайн   tornado Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 383
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:Хасково

Публикувано: 22 November 2010 - 09:36 PM

Една интересна техника за рисуване с точки.Автор Анастасия Соколова родена 1977 година в Санкт Петербург.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

www.chowchowbg.com
Kennel "Realnature", FCI 53/07

#25 Потребителят е офлайн   tornado Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 383
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:Хасково

Публикувано: 22 November 2010 - 09:38 PM

Малко хумор и арт-фотография от далечната Нова Зеландия. :ab_041:
Когато имам повече време ще сканирам още нещо от тези прекрасни томове.Има твърде много интересни материали!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

www.chowchowbg.com
Kennel "Realnature", FCI 53/07

#26 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 02 December 2011 - 07:54 PM

Попаднах на интересна тема в един киноложки форум относно породите и как се развиват те през последните 50-100 години. Снимките от рода на ПРЕДИ и СЕГА са доста интересни, но няма да ви занимавам с други породи, ще обърна внимание само и единствено на чау.

Вижте за какво иде реч. Това е едно от първите чау-чау, внесени в Англия от Китай през 1890-та, ако не бъркам.
Прикачена снимка

Обърнете внимание на главата и муцуната, също така и на костната структура - далеч не е толкова мощна, колкото се лансира на днешния пазар...оп, пардон, по изложби.
Шампион 1905 година в Америка.
Прикачена снимка

Погледнете го. Само по муцуната и главата явно личи че кучето е функционално и подвижно. Не съм му гледала зъбите, но ми се струва че с тази муцуна кучето има пълна зъбна формула. Не като при днешните шампиони, дето премоларите им се губят по трасета още при смяна на зъбите.


Продължаваме. Последните 20 години от живота си, страдайки от рака на челюстта, самият Зигмунд Фройд държеше у дома си само чау-чау.
Прикачена снимка

Прикачена снимка

Всъщност, Фройд се сдоби с чау-чау по много странен начин. Последните години той много страдаше от рак на челюстта. Синовете му Мартин и Ернест в последствие описват тези обстоятелства и намесата там на Мари Бонапарт, принцеса датска и гръцка. Първоначално тя се обърна към Фройд за лечение, в последствие е станала неговата последователка и ученичка. Точно тя е убедила Фройд че Чау-Чау е порода за него. Любопитен факт и не е за пренебрегване: всичките кучета в дома на Фройд се кръстиха на имената на починалите чау-чау. Така в този дом е имало непрекъснато чау-чау с имената на предишните кучета, като пресловутата Джофи, по която той определяше часът на сеанса с пациента.

Да оставим на страна факта какви ги е мислил Зигмунд Фройд. Обърнете внимание на костната структура и главите на тези кучета в началото на 20-ти век.
Да продължим, предлагам аз.

Прикачена снимка
1946-та година.


Погледнете тези глави и тела. Виждате ли тази тенденция към гигантизъм и пренатовареност още тук? Понеже аз я виждам.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#27 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 02 December 2011 - 08:01 PM

Не се качват снимките, с които исках да продължа историята.
Ще опитам пак.

Прикачена снимка
1964. Вижте главата и съотношение към главата и тялото. Въпреки че може да е неудачен ракурс, главата бавно и сигурно върви към своя деградация.

извинете ме, но форума умря и не ми дава да качвам снимките, за това спирам за сега.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#28 Потребителят е офлайн   tanq_aira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 68
  • Регистрация: 04-November 10
  • Gender:Male

Публикувано: 03 December 2011 - 04:44 PM

много полезна информация



#29 Потребителят е офлайн   Мечонка Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 11-December 11
  • Gender:Female

Публикувано: 06 February 2012 - 05:56 PM

Според мен най-първите представители на чау са в пъти по-красиви. Днес едно такова куче ще бъде заклеймено като подобие на породата. Давам пример с няколко снимки, която намерих някъде из интернет, майката на моето кученце е абсолютно същата, в първия момент наистина помислих, че е тя, но не е.
Прикачена снимка
Прикачена снимка

Никой не може да ме убеди, че това куче или подобно изглеждащите са по-красиви (давам направо линк):
http://www.pets4home...s-Dogs-Sale.jpg

Главното, до което исках да стигна е, че така и не разбрах защо външният им вид толкова се е изменил? И защо тези кучета са смятани за "По", при все че и здравословните им проблеми са повече и външнит им вид далеч не е толкова привлекателен. (лично мнение!) Ще ми е инетересно, ако някой знае, да обясни, защото не съм на "ти" с кинологията изобщо, а темата е интересна и някак едва започната. :zz_218:

Не знам защо едната снимка излиза два пъти, не мога да я махна, извинявам се.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Ако искаш ИСТИНСКИ приятел - вземи си КУЧЕ!



#30 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 06 February 2012 - 06:44 PM

Мечонка
Здравей, радвам се че задаваш подобни въпроси. Преди 8-7 години, ако не греша на един от ЦАЦИБите 2004-та година в ринга видях две мъжки чау-та. Едното от Румъния беше точно модерния пренатоварен космат тип, където козината и бръчки по муцуната бяха повече от самото куче. Дойде с антураж от грумьор, стопанин и хендлер. Другия мъжкар бе от Сърбия, дойде само със стопанина си, дори рингов повод нямаше, изглеждаше доста по обикновено за разлика от натруфеният си конкурент.
Сравнението на двете кучета отне на експерта доста време, а хората се чудиха какво толкова му мисли? За повечето народ именно сбръчкан и натоварен мъжки бе очевАден победител. На края започнахме да аплодираме и да искаме решение, съдията дерижираше хора от нашите ръкопляскания и викане и... Отсъди победата на по-простоват мъжкар. Въпреки супер-груминга и въпреки грамотен костюмиран хендлер на конкурента му. А проверяваше двете кучета доста отговорно - гледаше им движенията, гледаше зъбите, провери тестесите, караше ги да правят едни и същите фигури и проверяваше държанието им като подсвиркваше, пиукаше и протягаше ръка към муцуните им за да види как реагират... Изобщо, не е отбивал номера човека, а наистина отсъждаше.
След години и години зад ринга наблюдавайки отсъждането на чау-чау, разбрах че съдията е отсъдил правилно.

Модерния пренатоварен тип, който най-често така се лансира по изложбите, е продукт на мода. Лека-полека повечето развъдчици осъзнават вредата от пренатоварването и се завръщат към златната среда, мъчейки се да върнат на породата ако не пълното здраве, то поне някаква функционалност за да не ляга да умира шоу-шампиона след 20 минути бавно ходене.

Попаднах на интересна статия за аутентични чау-чау в Китай, жената е обиколила сума ти провинции в търсене на единствено и само чау-чау. Техните аборигенни кучета не отговарят на стандартите на FCI - за това китайски киноложки клубове вкарват шоу-шампиончета от САЩ и Англия. Със всичките им генетични заболявания и порочна психика, разбира се.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#31 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 06 February 2012 - 07:44 PM

Айде сега като сме захванали тази тема, и аз да питам нещо. Защо развъдчик и виждаш ли известен съдия,като Пол Оденкирхен, последно време лансира ето това?????. Това кученце е купено от мой познат с който се сприятелихме по изложби в чужбина.Не коментирам хигиената на кучето,то още в клас Пъпи.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#32 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 06 February 2012 - 08:06 PM

IA---...Е как защо? Знаеш защо. И самият той си дава ясната сметка от вредата от тези уголемени глави, затварящи очите ( някъде го четох неговото изказване по въпроса, трябва да бръкна къде точно, в кой материал го посочваше). Но мода, мода, хора, аз смятам че модата на нашата порода е най-големият й проблем.
През 1999 година той твърдеше по времето на семинара в Москва че определя дължината на корпуса според постава на опашката.

Сега ще изрека ерес, и можете да ме нападнете, но човек който се занимава с породата от 1957-ма година, не би трябвало да отдава предпочитане на определена окраска (в неговия случай е крем). Не бива да робуваш на модерната и атрактивна окраска за сметка на анатомия, движения и функционалност на самите кучета.

Вярно е че човека работи много, знае го целия свят. Но приспива своите кучета на 8-9 години за да освободи място за младите кутрета, перспективни и подготвени за победи по изложби.


Относно кученцето от снимките - без коментар. Пъпи, а? И тепърва ще заяква и ще се натоварва - какво ли ще стане с това куче към две-три годишна възраст не ми се мисли.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#33 Потребителят е офлайн   danny Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 939
  • Регистрация: 25-June 05

Публикувано: 06 February 2012 - 08:17 PM

Нахлувам във форума ви, макар че нямам чау. Имам 3-4 любими породи, една най-най-най- (шелти разбира се:) ), но се отказах от чау, именно защото прочетох за безкрайните проблеми на породата. После се оказа, че проблеми бол - само да се обърнеш. Затова още преди две години в един друг форум написах "умните" си мисли. Уви - все едно ей сега съм го написала...
За модите и породите
Не сме модерна порода! Не сме и туйто! (И аз като много стопани говоря за себе си и кучето в множествено число, но то не се обижда... )
И така - не сме на мода. Защо - не знам. Модата е странно нещо, особено модата по кучета. Днес са модерни едри, утре ситни; днес - пазачи, утре - ловци, а най-интересното е, че повечето народонаселение хич не ги различава дали ловуват или охраняват и как тези особености рефлектират в ежедневието. Виждаш някое куче - на снимка, във филм, на разходка и... решаваш, че е твоето куче. Лошо няма. То, общо взето, човек се и жени така, макар че двукракият избор е далеч по-труден за дресура. Несхватлив е в смисъл...
Да се върнем обаче на четирилапите. Все се чудя хубаво ли е, че не е излязла у нас мода на шелтита или не е хубаво. На разходките например не срещаме себеподобни. Умираме да си играем с други кучове, чак връхчетата на ушичките ни трептят от вълнение, но големите (голдъни и лабрадори) най-много да ни подушат. Под опашката. Та трябва да ги позахапем за ушите, за да покажем, че не сме кои да е, че си имаме достойнство и много, ама мноооого ни се играе. Умираме за дакели! Някак са ни в категорията. Ама те май са или по-модерни или по-популярни, та от 3-4 дакела около нас, за игра става един. Другите са или ужасно болнави (демодекози, фалшиви бременности и т.н.), или ужасно агресивни, или и двете - за да е пълно щастието. Точно те ме карат да си мисля, че не е кой знае колко зле, дето не сме на мода. Не ни развъждат във ферми, не ни предлагат по витрини и буркани, не срещаме захвърлени шелтита (за разлика от изоставени питоподобни...).
Иначе обираме точките като се появим. То не са възклицания, не е чудене! Били сме грациозни, елегантни, послушни, красиви... Не аз де - кучето. Аз само си казвам, че май не е проблем това, дето не сме на мода. Проблемът е, че заради модите срещаме предимно агресивни НОК-оподобни, питоподобни, доберманоподобни или безумно наплашени или болни неопределено-породни. С безхаберни стопани, с грижовни стопани или зарязани - кой какъвто му бил късметът. Но съвместният ни живот е труден, често невъзможен - заради модите в породите...
User's Signature

Моето куче (лабрадор) има дисплазия - наследство от баща си Баркли Блондфел, който е куче на iglika (от този форум) и Мартин.

#34 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 06 February 2012 - 08:22 PM

danny
Хаха, добре дошла в нашия цирк. Но лабрадорите СА на мода. И голдените.
И чау-чау СА на мода.
Сега всяка една скучаеща личност се втурва да си регва приставка в FCI и да се играе на развъдник без нужните знания.
Шелтита не са популярни и се моли това да си остане така! Защото ми писна да ме спират на кръстовището и да викат от колите:
- Мъжко или женско че искаме да заплодим нашата и ще ви дадем кученце!

А още повече ми е писнало от другата категория.

Апропо, ся ще мина на Скайп та да продължим и да ни преместят в говорилнята:-))))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#35 Потребителят е офлайн   danny Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 939
  • Регистрация: 25-June 05

Публикувано: 06 February 2012 - 08:29 PM

И това е ужасно - с модата. :(
User's Signature

Моето куче (лабрадор) има дисплазия - наследство от баща си Баркли Блондфел, който е куче на iglika (от този форум) и Мартин.

#36 Потребителят е офлайн   Мечонка Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 79
  • Регистрация: 11-December 11
  • Gender:Female

Публикувано: 06 February 2012 - 11:24 PM

Това с модата е ужасно... всеки, който е решил да гледа куче, трябва да го подбере внимателно според собствения си характер и възможности, иначе става страшно... каква ми ти мода, това да не е аксесоар! Но за съжаление е така и най-много страдат животинките... Аз като гледам сега много хора си гледат йоркита или чихуахуа за да ги обличат с дрешки, само заради това! Или померанчета, че били много пухкави... това не са кукли. Аз избрах чау (макар че изобщо не претендирам, че кучето ми е чау-чау, нито има родословие нито нищо, така че нека е чау-подобно :smile: )първо заради характера, после заради външността и сега си допадаме страхотно, а иначе всяко куче си има слаби места, не е само до порода. Всичките ми познати с чау досега да чукна на дърво не са имали сериозни проблеми с тях(не са боледували), а са поне на 5-6години. Шанс.

Видях, че в началото на темата е писано, че чау са "ползвани" за теглене на шейна. :ab_041:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Ако искаш ИСТИНСКИ приятел - вземи си КУЧЕ!



#37 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 07 February 2012 - 07:10 AM

Мечонка
Трагедия на нашата порода е точно във невероятната й визия, и мода на "сините езичета" никога няма да премине. Имаш много правилни наблюдения относно малките породи, кучета аксесоари. За съжаление повечето стопани горе-долу третират така и чау. Щом сме стигнали до там че чау вече попадат в приюта в Богров - значи сме ударили дъното на ужаса, от тук нататък ще става само по-зле.

Проблема в промените на тази порода идват от патронажа на Англия, и както казват самите китайци "те не са схванали същината на чау". С което е трудно да се спори. Хората искат от тази древна порода да направят пухена възглавница, която красиво да лежи в интерьора за да радва окото, но 2 000 години история не могат да бъдат изтрити със замах.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#38 Потребителят е офлайн   petrovic78 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 28-February 12

Публикувано: 28 February 2012 - 11:55 PM

Показване на мнениетоIA---, в 06 February 2012 - 06:44 PM, написа:

Айде сега като сме захванали тази тема, и аз да питам нещо. Защо развъдчик и виждаш ли известен съдия,като Пол Оденкирхен, последно време лансира ето това?????. Това кученце е купено от мой познат с който се сприятелихме по изложби в чужбина.Не коментирам хигиената на кучето,то още в клас Пъпи.


Поздрав из Ниша.
Драго ми је да је моја Ми Пао-Трилијум представлљена на овом форуму. Слике које су овде презентоване су слике које су направљене када се она игра и када је слободна у природи. Због тога је и неуредна. Није лутка да не сме да се испрља, не чувам је у стакленом звону :smile:
Надам се да ће те имати прилике кад дође тренутак и да је видите. Засада је још увек штене које се лепо развија, има тек 8-месеци.
Оно што ми се не свиђа су коментари везани за Пола и Мини Оденкирхен. Многи себи дозволе да коментаришу људе које и не познају већ су само нешто од некога чули. Имао сам прилику да их упознам, да буду моји гости. Начин на који се они односе према псима је на завидном нивоу, односе се као према деци и одговорно тврдим да не успављују своје псе који напуне 8-9 година. То је ружна пропаганда људи који им завиде.
Да нису значајни нико их не би ни коментарисао.

Eво још неколика слика мојих chow chowa
http://www.balkankin...=23398&start=30
http://www.balkankin...=23398&start=45
http://www.balkankin...=23398&start=60

Милан Петровић
Ниш, Србија.

#39 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 29 February 2012 - 02:50 AM

Добро Милане.Много драго да вклиуцхи.Аз такође имају штене које је веома прљав Мане. Ово некоментарише хигијене. Знам своје псе и сам видео. Овде код нас ова врста пса одговорног за много коментара. Постоје многе предности и мане. Зато питам. Зашто многи људи критиковали ову врсту пса?Оденкирхен је покренут? Шта није у реду? А ако је тако зашто их Оденкирхен? Рецимо да имате проблема са очима? Или друго? Реци могу да уживају не знам?

Зашто не долазе децембра изложба у Бугарској? Рекао си да су долазили?
Да ли сте видели шта сам добио Цхов Цхов?
Погледајте колико питања самКачена снимка




#40 Потребителят е офлайн   petrovic78 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 28-February 12

Публикувано: 29 February 2012 - 11:19 PM

Показване на мнениетоIA---, в 29 February 2012 - 01:50 AM, написа:

Добро Милане.Много драго да вклиуцхи.Аз такође имају штене које је веома прљав Мане. Ово некоментарише хигијене. Знам своје псе и сам видео. Овде код нас ова врста пса одговорног за много коментара. Постоје многе предности и мане. Зато питам. Зашто многи људи критиковали ову врсту пса?Оденкирхен је покренут? Шта није у реду? А ако је тако зашто их Оденкирхен? Рецимо да имате проблема са очима? Или друго? Реци могу да уживају не знам?

Зашто не долазе децембра изложба у Бугарској? Рекао си да су долазили?
Да ли сте видели шта сам добио Цхов Цхов?
Погледајте колико питања самКачена снимка






Поздрав.
Не разумем најбоље све шта је написано и не могу да преведем са бугарског на српски језик (ако може на енглеском да се пише било би добро).
Помињу се очи и многи други недостаци а не знам из ког разлога. Слика уме да превари и не треба коментарисати пса са слике. Најбоље је кад се пас види уживо.

Ево пар слика Ми Пао паса са нашег форума (5-пост).

http://www.balkankin..._source=message

Ово је Ми Пао Тор, отац моје Трилијум.

http://www.canuckdog...e1-dd6c8247de83

Са ових слика не видим да имају проблем код очију или било чега другог!

Једно питање али без љутње. Да ли је ово разлог због чега не волите Пола Оденкирхена?
ЦАЦИБ мај,2011. НИШ.
http://www.youtube.c...h?v=eJ4iUlQkZiQ

Још једно бих додао оно што ми је г.Пол рекао. Савршен пас не постоји, сви имају неки недостатак мањи или већи али треба тежити ка свршенству. О породици Оденкирхен имам само да кажем речи хвале и све најбоље.
У Бугарску свакако планирам да представим своје псе, наравно и да освојимо шампионат. Очекујте нас :re_037: .

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни