Dog.bg Форуми : Търся училище /или специалист/ по дресура във Варна

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Търся училище /или специалист/ по дресура във Варна Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   Parco Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 29-June 08
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 28 September 2008 - 08:11 PM

Имаше преди време подобна тема, но резултат нямаше.
ЗАТОВА :
Търся училище ВЪВ ВАРНА за възпитание и решаване на специфични проблеми за НОК /а може и други породи/, но не става въпрос за пансион, а за дресура с присъствието на собственика и обучение И НА ВОДАЧА НА КУЧЕТО ! Естествено става въпрос за специалисти в областта като Galiadogs /Deu/, Sirius и др.подобни.
Надявам се да сте ме разбрали .

#2 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 17 October 2008 - 10:54 AM

И аз търся също съм от варна,ако не е тайна какъв е проблема с кучето ще се радвам ако мога да помогна.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   goldroks Икона

  • ● -๑- ●
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5064
  • Регистрация: 04-November 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 17 October 2008 - 10:56 AM

Цитат

И аз търся също съм от варна,ако не е тайна какъв е проблема с кучето ще се радвам ако мога да помогна.

Ще те помоля само да не спамиш по всички теми :huh: Изчакай малко за отговор!
П.С. Или можеше просто да потърсиш... http://dog.bg/forum/...ic,11170.0.html
User's Signature



#4 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 17 October 2008 - 12:01 PM

Цитат

Имаше преди време подобна тема, но резултат нямаше.
ЗАТОВА :
Търся училище ВЪВ ВАРНА за възпитание и решаване на специфични проблеми за НОК /а може и други породи/, но не става въпрос за пансион, а за дресура с присъствието на собственика и обучение И НА ВОДАЧА НА КУЧЕТО ! Естествено става въпрос за специалисти в областта като Galiadogs /Deu/, Sirius и др.подобни.
Надявам се да сте ме разбрали .

Аз знам за един човек който се занимава от доста време във Варна,със обучение и възпитание.Даже работи с още 2-3ма човека хелпъри.Казва се Жельо.За съжаление само това знам.Но мога да те пратя при един друг човек който да те упъти.Ако имаш интерес пиши на лични.
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#5 Потребителят е офлайн   mi6eto_i_ashley Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 848
  • Регистрация: 28-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Retrievers, AGILITY
  • Skype:

Публикувано: 19 October 2008 - 07:46 PM

Утре вечер заминавам за Варна, във вторник имам малко работа по университета и привечер ще се постарая да бъда в Доги Ленд- мога да покажа и обясня някои неща ако има желаещи.
вторник- 18:00- Доги Ленд- Варна
Ако няма да успея да дойда ще помоля някой да пусне съобщение тук!
User's Signature

The more people i meet, the more i like my Golden Retrievers!
SKYPE: mi6eto_i_ashley
Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Parco Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 29-June 08
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 19 October 2008 - 08:10 PM

http://dog.bg/forum/...ic,17063.0.html


ПРОДЪЛЖЕНИЕ:

Преди два месеца моето НОК прояви сериозна доминантна агресия. Коригирахме с много начини но нямам достатъчно време да се занимавам ежедневно с него. Днес пак прояви ръмжене и неподчинение. Забравих да кажа че е на 1г.7м. и първите 15 месеца въобще не е вързван или дресиран на поведение и команди /т.е. май малко съм го изтървал/. Сизър Милан отдава голямо значение на воденето с повод и ежедневна разходка, а нашият е свободен в двора и това май подхранва егото му и свободата му.
  Въпросът ми е - вечно ли трябва да му набивам в главата чрез команди и корекции кой е "шефа на глутницата". Или да се отказвам ?... Доста хора ме посъветваха да се консултирам със специалист, макар че не знам как да го намеря във Варна /специалист за мен е човек който живее с проблемите на кучешкия характер, а не само го дресира на 10 команди/.  И специалиста ще бъде с мен и кучо 2 седмици, а след това пак  ще останем само двамата ? Ами тогава ? И много ме притеснява че вече е голям на възраст и характера му се е поизградил и т.н. Помагайте кой с каквото може.
Предварително благодаря.

#7 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 20 October 2008 - 01:59 PM

Аз ти препоръчвам да дойдеш утре на училището и да видиш дали Миша може да ти помогне с нещо съшо така мисля че трябва да се занимаваш много по често с твоето куче.За мен лично такова понятие като изтървано куче няма.Моето едното е на 10г и чак сега започнахме да учим команди като ела тук,седни ,легни,даи лапа и моя има агресивно поведение към други кучета но вече малко по малко я преодолява ,но става с много време което трябава да отделяш на животното.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   mi6eto_i_ashley Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 848
  • Регистрация: 28-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Retrievers, AGILITY
  • Skype:

Публикувано: 20 October 2008 - 08:02 PM

Първо- аз не съм "специалист".
Най-лесното се учат основните команди. Всички кучета се научават- някои по-лесно и бързо, други по-трудно и по-бавно. Всичко което е едно куче зависи изцяло от неговия стопанин/водач. Първото което градиш с кучето си е връзката между стопанин и куче. Без това е много трудно кучето да ти се довери. То трябва да е сигурно, че това което го караш да прави не го застрашава по никакъв начин. При агресивните кучета се губи точно тази връзка. Ако ти нямаш време да се занимаваш с кучето си, това е най-големия проблем. Куче което се обучава лесно е приятно и забавно да работиш с него, но когато имаш "куче с характер" често пъти се ядосваш и проваляш цялото обучение, както и връзката си с него. Боя не винаги помага, особено ако само "млатиш" кучето без да знаеш какво точно правиш докато адреналина ти е на 6. За това често казвам и да не се ползват шипове от хора които незнаят как да ги ползват правилно. Когато причиняваш болка на кучето, ти го караш да се чуства зле и то отказва да изпълнява зададена команда. Кучетата обичат "да ги подкупваш". Дали с играчка, лакомства или приятелско потупване по гърдите кучето разбира, че ти оценяваш труда му.
Агресията която изпитват кучетата е подбудена от нещо- не познавам кучето ти, но ти смяташ, че търси място в йерархията. Всички кучета до някъде имат агресия в характера- от собственика на кучето зависи до колко тя ще се проявява. Ако кучето живее на двора предполагам, че смята тази си територия за негова собствена и гледа да я опази както намери за добре. Предполагам, че пази и храната си. Как показваш на кучето си "кой е шефа"?
Мога да пиша още, но ще си изпусна влака, така, че ще те чакам утре и ще се постарая да помогна на всички ви до колкото мога с обучението на кучетата ви.
Ще се видим утре!  ;)
User's Signature

The more people i meet, the more i like my Golden Retrievers!
SKYPE: mi6eto_i_ashley
Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Parco Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 29-June 08
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 21 October 2008 - 09:02 PM

Страшно много съжалявам, че не можах да дойда на срещата. Сигурно няма да имам втори такъв шанс...
Като че ли агресията му вече се поизмести само към мен, явно не е забравил че аз го наказах с пръчката. Към съпругата ми и малката ми дъщеря няма агресивна реакция, а те си играят с него и го мачкат на воля. Но аз също като че ли съм нащрек в контактите си с него.
"Как показвам кой е шефа" - използвам всеки случай да дам награда и лакомство само срещу изпълнена команда, дори хранене и вода давам след команда, започнах отскоро команда "очички" мисля че беше на Апсо. Имаме напредък но връзката помежду ни е трудна, имам впредвид доверието. Вече знаем някои команди седни, ела тук, малко по трудно - легни, стоене на едно място. Лесно ги учи. Питайте друго и пак ще обяснявам - дано да помогнете. Например ми е много трудно да го накарам да направи нещо което не иска - например да влезе в лека кола на седалката - той като че ли се притеснява че ще го накажа и инстиктивно се ослушва, свива уши а аз не съм сигурен дали това е страх, начало на агресия или послушание...

#10 Потребителят е офлайн   margokk Икона

  • Грънчарско колело
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2756
  • Регистрация: 08-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 22 October 2008 - 07:50 AM

Parco ще поговорим на място другата събота. Засега ако можете наблюдавайте, към кого от Вас кучето има най-голямо доверие и с кого е най-спокойно. А също и какво обича най-много. Не мога да кажа 100 % без да видя, но както го описвате, мисля, че имаме добра база за работа.
User's Signature

"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг

Ако се интересувате от някое от предлаганите животинки, пишете на margokk@abv.bg

#11 Потребителят е офлайн   галина0 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 07-September 08

Публикувано: 23 October 2008 - 03:51 PM

наи-добрия във варна е жельо има хотел за кучета и обучава на пивовара.ако се интересувате 0888447195

#12 Потребителят е офлайн   anchor Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 13-April 08
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 23 October 2008 - 08:38 PM

Къде се намира Доги Ленд?

#13 Потребителят е офлайн   Parco Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 29-June 08
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 26 October 2008 - 12:21 PM

"Наи-добрия във Варна" е много сериозно твърдение. Предстои ми среща с двама треньори които обучават чрез поощрителен метод, ще споделя техния опит (ако ми разрешат). И също така могат да научат стопанина, как да комуникира с кучето си ! което е много важно! И аз също искам да питам : къде е Dogi land ?
Как да науча кучо да влезе в колата без притеснение /май трябва малко по малко с награда и поощрение, сам се сетих/ ама ако има по добър начин - съветвайте . 10х

#14 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 26 October 2008 - 01:04 PM

Ще ти бъдем благодарни Parco ако дадеш инфо за тези треньори,имена ,телефони и твоето мнение доволен ли си останал,както и как работят със теб и кучето или само с кучето.Също и за какви пари става дума.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   goldroks Икона

  • ● -๑- ●
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5064
  • Регистрация: 04-November 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 26 October 2008 - 01:05 PM

Извинявам се за грешката.
User's Signature



#16 Потребителят е офлайн   debsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1071
  • Регистрация: 01-May 07
  • Location:vArNa

Публикувано: 26 October 2008 - 01:12 PM

goldroks аз ще те помоля тебе да СПРЕШ да пишеш във всяка тема, че дори и глупости. Като не си от Варна, не говори - КОЕ го има и КОЕ не ! Съществува, макар и не в първоначалния си вид. Еми, намира се в циганската махла, ще потърся нещо карта или нещо друго да ви кажа къде точно ;)
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   goldroks Икона

  • ● -๑- ●
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5064
  • Регистрация: 04-November 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 26 October 2008 - 01:19 PM

Извинявам се за грешката!
User's Signature



#18 Потребителят е офлайн   debsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1071
  • Регистрация: 01-May 07
  • Location:vArNa

Публикувано: 26 October 2008 - 01:25 PM

Е, вярвай ми съществува, но не, какво всички си го представяхме. Сега просто е едно заградено място, където може да ти бяга кучето и някой останал аджилити уред  :-

Цитат

Цитат

а извинете каде се намира това ?  :wub:

уч-ще Елин Пелин,читалище Христо Ботев, по ул.Тодор Влайков на светофарите в дясно,заобикаляте училището, първата в дясно и си търсите място за паркиране ако сте с кола ;D


Цитат

Ако идваш от центъра и подминеш катедралата (KFC ти е от лявата страна), на кръстовището на светофара завиваш на дясно (това е ул.Кракра), караш надолу (улицата става на ул.Тодор Влайков) и като видиш от дясната страна една аптека Хаджолян (там има и Поща) завиваш веднага на дясно, там вече си паркираш и ще видите полянката!  ;)

User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 26 October 2008 - 02:18 PM

Аз мисля,че треньорите ще ти разрешат да разкажеш.Даже ще добре да направите снимки и после клипчета.Поздрави ги от мен. ;)
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 05 November 2008 - 11:45 AM

Parco какво стана намери ли тези треньори доволен ли си,имаше ли ефект?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни