Dog.bg Форуми : Цветът на облеклото при хендлинга

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Цветът на облеклото при хендлинга Оцени темата: -----

#21 Потребителят е офлайн   impres91 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 933
  • Регистрация: 10-October 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 August 2005 - 08:56 AM

Ne e taka, i trite vida schnauzeri mogat da se predstaviat kogato si prav, osobeno zadlgitelnio e za mitela i rizena. Za zverga, ako ne si go nauchil da stoi kakto triabva se dopuska da si kleknal zad neko, za da go fiksirasch po-dobre.
No tova neznachi, che triabva da stoisch prav kato darvo zad tiah, triabva da se stoi otpred, da ne si im fon. Vse edno kucheto e samo.
User's Signature

Качена снимка; Качена снимка
Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 09 August 2005 - 01:04 PM

Зависи, може и да си зад тях, точно като фон. Зависи от това какво искаш да покажеш и какво да скриеш, зависи как е учено кчуето и от много други неща ...

#23 Потребителят е офлайн   impres91 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 933
  • Регистрация: 10-October 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 August 2005 - 03:25 PM

Imenno ponege imam strahotno kuche cl) i neiskam da kria nisto, nai-dobre ste se vidi ako e samo. I zatova go ucha de se predstavia taka. Ne mi e lesno, opredeleno. Ama postepenno stava.
I koi sa tezi mnogo drugi nesta, zad a si sravnia chasovnika? b)
User's Signature

Качена снимка; Качена снимка
Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 10 August 2005 - 04:52 PM

Едно си impress знае, едно си бае ... ок, няма какво да казвам, няма да споря, ти си знаеш всичко ... a)


А и темата беше за цветът на облеклото, все пак.

И понеже ставаше дума за облеклото ето една картинка какво НЕ трябва да ползват господата вътре в ринга:

Качена снимка ТОВА - НЕ !

#25 Потребителят е офлайн   Mad_Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 10 August 2005 - 04:56 PM

ха-ха-ха-ха! Усмихнете се г-н Хлебаров! Усмихнете се без на никого да казвате и никой да ви вижда... За тези които уважаваме мнението Ви... А вие да не сте Лъв случайно? И към темата: Вашият красавец как го представяте, какви цветове предпочитате да използвате?

#26 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 10 August 2005 - 04:59 PM

Тъмно зелено, тъмно синьо, тъмно, графитено, сиво ... червено, когато го водят дамите като Светелето или Златина ... всъщност златистият цвят е доста благодарен в това отношение.

#27 Потребителят е офлайн   Mad_Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 10 August 2005 - 05:06 PM

Да, наистина... Златистият и Черният цвят са доста предразполагащи... Кажете ми... За такъв цвят, ако ми се наложи и ако искам кучето ми да изглежда по-едро, защото е дребно... Какъв цвят би бил най-подходящ?

Качена снимка

Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   Mad_Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 10 August 2005 - 05:08 PM

Виолетово? Тъмно синьо? Подходящи ли са?

#29 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 10 August 2005 - 05:13 PM

Цитат

Imenno ponege imam strahotno kuche  cl) i neiskam da kria nisto, nai-dobre ste se vidi ako e samo. I zatova go ucha de se predstavia taka. Ne mi e lesno, opredeleno. Ama postepenno stava.
I koi sa tezi mnogo drugi nesta, zad a si sravnia chasovnika? b)

И на мен така ми харесва най-много.
Съвсем несъзнателно като разглеждам снимки от изложби, абе все най-ми се харесва като кучето изглежда само. И взех и аз да се опитвам:
Качена снимка
Ама в този случай - за хармонията на цветовете всичко зависи от околната среда. Сега е що-годе добре, особено със синята покривка отзад, но ако тревата е пожълтяла съвсем, няма да е супер. Виж, в зала все опъват сини пътеки, няма лошо b)

#30 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 10 August 2005 - 05:14 PM

Следвайки съветите на mil_ май най-добре ще тъмно синьо или тъмно виолетово. Ще очаквам с интерес и нейното мнение.

А най-добре е да експериментираш с PhotoShop - имаш ли някоя снимка на кучето в профил и ти зад него. Ако нямаш, направи си една (в стойка, както е показано на схемата с пойнтера) и ми я прати - ще направим няколко опита и заедно ще решим, кое е най-доброто. b)

#31 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 10 August 2005 - 05:17 PM

Цитат

И на мен така ми харесва най-много.
Съвсем несъзнателно като разглеждам снимки от изложби, абе все най-ми се харесва като кучето изглежда само. И взех и аз да се опитвам:
Качена снимка
Ама в този случай - за хармонията на цветовете всичко зависи от околната среда. Сега е що-годе добре, особено със синята покривка отзад, но ако тревата е пожълтяла съвсем, няма да е супер. Виж, в зала все опъват сини пътеки, няма лошо  b)


Ами лошото е, че то никога не е само - все има нещо зад него, а и зависи от къде се гледа. В дадения случай зад него е синята покривка и то от гледната точка на фотаграфа, малко по-встарни и зад него щеше да е зеления плет или нещо друго. Именно за това е добре ТИ да си зад него и да му създаваш ТИ фон, а не да оставяш това на шанса.

Така, както си го показала (дори с леко провиснал повод), се нарича "свободен хендлинг" и не се толерира особено от съдиите в Европа.

#32 Потребителят е офлайн   Mad_Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 10 August 2005 - 05:19 PM

възможно е и зелено... ще видим!

#33 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 10 August 2005 - 05:24 PM

Цитат

Така, както си го показала (дори с леко провиснал повод),  се нарича "свободен хендлинг" и не се толерира особено от съдиите в Европа.

Така ли? Аз от това, което намерих из нета за стойка, останах с впечатление, че "free stacking" е желан краен етап в ринг дресурата, когато изглежда, че кучето се представя само, а ти си там само по една досадна необходимост. Вярно, че бяха все американски сайтове.

#34 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 10 August 2005 - 05:33 PM

Точно. А и при този начин на представяне нямаш никакъв контрол върху поставянето на крайниците и подчертаването на ъглите. Free stacking се позлва най-вече при кучета, които от малки са учени на стойка "в панички" - спомняш си какво говорихме в курса, нали ?

#35 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 10 August 2005 - 05:52 PM

Happy legs? Американците са луди по него, не вземат шоу-куче без този аксесоар b)
В общи линии, това може да се прочете на всеки американски сайт за хендлинг:

Цитат

Free stacking a dog is a goal to attain. The dog stands on its own without the handler holding the head or the tail or any part of the body. The handler stands in front of the dog holding its attention by whatever means and lets that dog take the spotlight.

Когато гледам отстрани това ми харесва. Тук не коментирам конкретно себе си и Реджо, вече съм се оплаквала, че ми е много труден със стойката. Първо го hand-stack-вам, после ако се размести, не му бера грижа, ако го поправям, ще се разлигави съвсем. Затова за себе си избрах засега това. Винаги може пак да го променя.
Ама май се получи повече за темата за стойката? Като че е добре да го преместиш.

#36 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 10 August 2005 - 06:03 PM

Цитат

Следвайки съветите на mil_ май най-добре ще тъмно синьо или тъмно виолетово.

Точно така, просто теория, ако искаш класика, това е. Става и със светло - тук избирай според правилото на бялата и черната точка. Или пък според това дали ще е 40 или 10 градуса температурата l) Оу, чак сега видях, че искаш да изглежда по-едро, значи светлите отпадат.
Зелено също е добре, но и зеленото и рижото съдържат жълто. Т.е., тук внимателно трябва да се нюансира - зеленото да отива към студено, т.е - тюркоаз.
Не че на жълт фон това куче няма да изглежда добре, но ефектът ще е много по-блед.

#37 Потребителят е офлайн   Mad_Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 10 August 2005 - 06:09 PM

да... ясно!

#38 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 10 August 2005 - 06:26 PM

"happy legs", "панички", "трупчета" ... когато обяснявах какво е това и как се ползват, някои нaшенски "специалисти" в хендлинга изпопадаха от смях и ме обвиниха, че говоря глупости ...

Качена снимка

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   Mad_Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 10 August 2005 - 06:28 PM

това изглежда отвратително...

#40 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 10 August 2005 - 06:30 PM

Кое ? Да си научиш кучето на правилно стойка без никакво насилие върху него или без негативни за него усещания ?

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни