Dog.bg Форуми : Куче в стойка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Куче в стойка Оцени темата: -----

#61 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 02 October 2005 - 01:18 PM

Аааа, не бе ... аз случайно взех тази снимка като илюстрация.

Иначе, ако се боядисаш в черно, много ще ти отива. Аз за сега пробвам върху себе си със сол-пипер b)

И колко пъти трябва да обяснявам, че при хендлерките всякакви шалчета и други висящи, клатещи се и развяващи се джаджи са нежелателни ?

#62 Потребителят е офлайн   impres91 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 933
  • Регистрация: 10-October 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 October 2005 - 01:24 PM

Цитат

Аааа, не бе ... аз случайно взех тази снимка като илюстрация.

Иначе, ако се боядисаш в черно, много ще ти отива. Аз за сега пробвам върху себе си със сол-пипер b)

И колко пъти трябва да обяснявам, че при хендлерките всякакви шалчета и други висящи, клатещи се и развяващи се джаджи са нежелателни ?

Imah i 2 mobilni telefona v dgoba ot diasnata strana, deto se mandahercaha nagore-nadolu i naliavo-nadiasno. Ugas! l) ouu
Kav sam i az! bravo drink
User's Signature

Качена снимка; Качена снимка
Качена снимка

#63 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 02 October 2005 - 04:14 PM

Цитат

Цитат

И колко пъти трябва да обяснявам, че при хендлерките всякакви шалчета и други висящи, клатещи се и развяващи се джаджи са нежелателни ?

Imah i 2 mobilni telefona v dgoba ot diasnata strana, deto se mandahercaha nagore-nadolu i naliavo-nadiasno. Ugas! l)


Следващата неделя - на училище. С готовност за поправителен изпит ! cheers

#64 Потребителят е офлайн   ioni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 403
  • Регистрация: 04-February 05
  • Location:София

Публикувано: 18 October 2005 - 05:40 PM

[-----------
така се представя чихи(дядото на Лейди, евро и световен шампион)
и ако сме почнали с родата...
Качена снимка(бащата на Лейди, става BOG)
User's Signature

Angels chis Chihuahua kennel[br]Sofia, Bulgaria
http://vbox7.com/play:4c188668 - 03.01.2008 Арчи в Танцувай с мен 2

#65 Потребителят е офлайн   АНДИ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 386
  • Регистрация: 26-August 05
  • Gender:Male
  • Location:Разград

Публикувано: 19 October 2005 - 10:52 AM

Не трябваше да показваме тази снимка!Направена е миналата година в Пловдив,месец октомври/преди да мина курса на Хлебаров/ b) !Сега виждам колко много грешки съм направил.Почвам от облеклото-бях така навлечен,че се потях като магаре.Същия ден сутринта бяхме на поле където проведохме нещо като полеви изпитания/курцхаар клуба/ и от там на пожар отидохме на изложбата/САС-а/.Водехме 4 кучета-2 курцхара,един дратхаар и едно НОК.Всички ги вадих аз и целия бях вир вода.Сега като гледам снимката виждам,че съм надянал повода на ръката си.Освен това повода виси с ужасна сила/то не стига дето е и син,но там грешката е на собственика/!Кучето е недостатъчно разтегнато,като тук и ъгъла от който е снимано усилва ефекта за високопоставеност на задницата.При лов Марк си беше ударил главата от ляво и имаше малка раничка която бях намазал с йод,но въпреки това не успях да я скрия от обектива l)
Хората са казали,че човек се учи докато е жив!

#66 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 19 October 2005 - 10:14 PM

Къде е оригиналната снимка ? Поне при мен не се вижда ????
А ако всички ученици бяха като АНДИ и неговите синове, обучението щеше да е просто приказка, мечта ...

Моите искрени и заслужени почитания, АНДИ !!! w)

#67 Потребителят е офлайн   АНДИ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 386
  • Регистрация: 26-August 05
  • Gender:Male
  • Location:Разград

Публикувано: 20 October 2005 - 07:36 AM

Благодаря за добрите думи!Какво по добро от това сутрин да прочетеш нещо такова!Пожелавам на всички кучкари денят им да започва така! b) l) b) А за добрите думи ще почерпя!!! cheers
А всъщност мисля,че ще е добре модератора да върне снимката за да се видят грешките които съм изброил.

#68 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 31 October 2005 - 12:21 PM

bl) bl) bl) Конкурс " Сениор хендлър " или проф. водач на CACIB Пловдив - съдия Стефан Попов
Един много уважаван от мен съдия вчеря успя дя ме хвърли в тъч bl) след като ме изгони от ринга защото съм водила с дясна ръка bl) bl) bl) s) и естествено ме докара до такъв бяс и огорчение,каквито не бях изпитвала години наред cl)
Моля висчки,заещи и интересуващи се от хендлинг да коментират това нещо
специално Хлебаров кажи ти какво е това чудо.?
п.с. воденето с дясна ръка се наложи тъй като съдията зададе фигура за изпълнение при,която е невъзможно ако не се сменят ръцете аз да не застана м/у кучето и съдията bl) bl) bl)

#69 Потребителят е офлайн   АНДИ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 386
  • Регистрация: 26-August 05
  • Gender:Male
  • Location:Разград

Публикувано: 31 October 2005 - 03:01 PM

Съжалявам че не съм бил там за да видя какво точно е станало,но между другото при тези конкурси понякога,по-точно в повечето случаи съдиите не коментират защо отстраняват хендлерите.Говоря за сеньор хендлер,тъй като при малките винаги има коментар.Според мен не бива да те отстрани за водене с дясна ръка,тъй като има моменти в които това е наложително поради основното правило-кучето да е между хендлера и съдията.Иначе всички знаем,че Стефан Попов е симпатяга,един от най-атрактивните български съдии,обаятелен за дамите,разбира от кучета основно овчарските-БОК,САО,кавказка и др..Много добър плувец е също b) ,но без да ми се сърди мисля/мое мнение/,че хендлинга не е най-силната му страна!Веднага давам и пример-тази година май месец в София в 7 група когато съди Морис Хермел от Франция съдията искаше от Найк от Пазарджик да води по-бързо кучето в ринга,тъй като е ловно куче и т.н..Тъй като Найк е на възраст не можа да вдигне темпото в ринга влезе Стефан Попов.Пое кучето от Найк и го поведе държейки високо повода с две ръце.Това водене съм го виждал при него и друг път и според моите разбирания не е никак правилно.Да не говорим,че по този начин раменете на водещия се втвърдяват и посмъртно не може да се получи синхрон с кучето/въпреки,че изглежда в известна степен артистично/.Иначе винаги ми е приятно да гледам как съди и аз не съм му се сърдил дори когато смятам,че ни е ощетявал!Между другото той единствен от българските съдии реабилитира в известна степен женските кучета/всички сме чували израза му"... и все пак женското куче..."с който присъжда ВОВ на женското/обикновенно пренебрегвано от другите съдии/.А и нещо много важно-разясненията които дава при съденето са интересни не само за хората посещаващи изложби,а и за хора които са дошли за пръв път и нищо не разбират от цялата тази суетня.Така че и да е направил грешка Стефан Попов мисля,че не трябва да натрупваме негативни отношения тъй като и занапред ще се срещаме по изложби!Още повече,че като гледам как вдигате нивото на хендлинга няколко човека/казвам го съвсем сериозно/ наистина на съдиите ще им бъде все по-трудно да определят кой е по-добър!

#70 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 31 October 2005 - 03:26 PM

Анди за много,много уважавам съдията Стефан Попов r) но за мен двата конкурса дж. и сен. хендлинг са достатъчно сериозни сами по себеси и смятам,че към тях трябва да се подхожда и със знания ;) .......Спомням си когато Светлето участваше на джуниор хендлинг в Белгия мин.година и допусна тази грешка не премести повода в дясна ръка при една от фигурите и храс oleeee айде отнеха и сериозно много точки. След това тя се подготвя при sophie boucourt , доминик фирето и дженифър.../забравих и фамилията / oleeee същото важи и за мен много неща съм научила и видяла от тези хора ,които много пъти са се доказали като отлични хендлъри по европейските рингове

#71 Потребителят е офлайн   АНДИ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 386
  • Регистрация: 26-August 05
  • Gender:Male
  • Location:Разград

Публикувано: 31 October 2005 - 03:47 PM

Blazi,не знаех при кого си се подготвяла,но затова написах, че ще е трудно на съдиите да определят кой е по-добър от Вас.Ако искаш мога да го напиша и по друг начин,но ще започне да ме критикува тоя и оня.Добре ,ще го напиша- Вие сте няколко водещи хендлери в България.В момента обикаляте изложбите по света и там трупате опит.Съдиите в България не могат да поддържат такова темпо,така че се получава колизия.Помисли дали трябва да участвувате в конкурси Сеньор хендлер в България.
Нещо друго -на 29.10. в Пловдив забеляза ли,че червения цвят липсваше?Аз всъщност гледах специалката на курцхарите и изгледах една част от Вашата/на северните/ и ми направи впечатление,че липсва червения цвят/като изключим лентата с номера ти/!Между другото избора на Светлето/белия костюм/е добър за нейната физика.Може да бъде неуместен само когато представя бели или светли кучета.
С по-малко думи-това,че те е отстранил /не пиши моля те изгонил/ съдията не те прави по-лош хендлер.И съдиите са хора ,и те грешат.Така че остави бат Стефко и карай напред! b)

#72 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 31 October 2005 - 04:01 PM

хей Анди ... b) развеселиме днес ...аз бат Стефко си го обичам и уважавам но това не пречи да съм му ядосана точно за този конкурс s)
А за червения цвят.....хи-хи когато си ушихме червените костюми никой не излизаше с такива а после.... стана масовост и аз реших да сменим цвета.
А белия костюм на Светлето е специално подбран за тазгодишния Национал де Елеваж за сибирско хъски във Франция d)

#73 Потребителят е офлайн   АНДИ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 386
  • Регистрация: 26-August 05
  • Gender:Male
  • Location:Разград

Публикувано: 31 October 2005 - 05:10 PM

Blazi,радвам се че съм успял да те развеселя!Като казвам вдигате нивото не искам да съм голословен-виж Пламен на изложбата в Скопие на 23.10.Ляв крак куче и Пламен,дясна ръка на Пламен -ъгъл на глава на куче и въобще какво да говорим!Ако и това не стига да те убедя иди във форума на изложбата в Лесковац!!! b) Не сме се запознавали лично, но аз посещавам изложбите/основно в България/ и наблюдавам кой как се представя.За мен клуба на северните е най-сериозния клуб в България-без да се обиждат другите.Помня първите медийни войни преди години и помията която тогава се изливаше и др.неща,но сега мисля,че е най-добър и нещата се правят на световно ниво.То какво аз да го мисля,като резултатите го показват!Нямам лично отношение към този клуб-нито имам куче от петте породи,но това не ми пречи да следя събитията.
А бат Стефко си е пич,така че прости му! b)

#74 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 31 October 2005 - 07:38 PM

Blazy, не го вземай присърце, всеки очевидно има собствени виждания за хендлинга.
Курсът за хендлери в Камчия завърши с изпит пред комисия съдии.
Стефан Попов често демонстрира как трябва да се води куче в ринга, една такава снимка има във фотогалерията от CACIB Камчия 23.7.2005, много е симпатична. Той казва, че поводът се държи с две ръце - дясната високо горе, с лявата контролираш повода. Наистина трябва да си много пластичен, за да тичаш лицеприятно по този начин. Аз го пробвах и през цялото време имах чувството, че ще падна по нос.
В същото време Андон Тодоров каза, че ще скъса всеки, който държи повода с две ръце, а част от изпита беше да се води куче от лявата страна с дясна ръка (в случай, че хендлерът си контузи лявата ръка преди изложба - какво става?)
Чудех се какво ще правим, ако и двамата са в комисията на изпита ?!
Е, в крайна сметка гледам как водят професионалните хендлери като вас, чужденците, които ми харесват, и снимките от големи изложби.

#75 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 31 October 2005 - 07:46 PM

Цитат

В същото време Андон Тодоров каза, че ще скъса всеки, който държи повода с две ръце

И според мен е прав r)

#76 Потребителят е офлайн   lusi_ta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 434
  • Регистрация: 28-September 07
  • Location:LUBIMETZ

Публикувано: 07 January 2008 - 02:39 PM

Ето ни и нас! ;D

#77 Потребителят е офлайн   alisa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3446
  • Регистрация: 05-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Фотография, ротвайлери, котки, музика, конна езда и мн. други. :)

Публикувано: 08 January 2008 - 11:46 AM

Абе не сме много мнго в стойка  ама аиде  ;D

#78 Потребителят е офлайн   Розинка Икона

  • *Dog whisperer*
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1049
  • Регистрация: 14-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Dogs
  • Skype:

Публикувано: 01 February 2008 - 09:22 AM

Кокерска стойка!!! B)
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#79 Потребителят е офлайн   Розинка Икона

  • *Dog whisperer*
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1049
  • Регистрация: 14-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Dogs
  • Skype:

Публикувано: 01 February 2008 - 09:31 AM

Цитат

Абе не сме много мнго в стойка  ама аиде  ;D
Ето на тази снимка сте в стойка по-скоро!!! B)
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#80 Потребителят е офлайн   Bini Икона

  • Over the rainbow
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 13-January 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 February 2008 - 09:56 AM

Това е тема за изложбени стойки! :huh:

  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни