Dog.bg Форуми : Оток или какво?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Оток или какво?

#41 Потребителят е офлайн   Fi_Re Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 03-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 30 October 2008 - 06:51 PM

Кучето получи жесток абцес, който днес беше с размери повече от педя дължина, с формата на яка. Разочарована съм от ветовете, на които имах пълно доверие. Последното, което казаха и ме накара да потърся и мнение на друг вет, беше, че това, което се образува на врата на кучето ми, прилича на мускулна маса и следващия въпрос - Това толкова ли ви притеснява? Какъв смисъл имаше този въпрос след като през няколко дни кучето ходеше на консултации? Дали се притеснявам щом го подлагам на всичко това - рязане, инжекции, антибиотици... Що за човек и медик може да зададе такъв въпрос след като търся неговата помощ? Щяло да се разнесе... но то не само не се разнесе, а стана огромно, твърдо и не изглеждаше... необезпокоително. Сега кучето ми отново е рязано, с дренаж, тъй като абцесът се беше капсулирал. Мнението на ветът относно причината, потвърждава първото ми съмнение - неправилно бита инжекция. И пак питам пак - що за човек трябва да си щом не можеш да признаеш грешката си и отгоре на всичко упорстваш и сочиш други причини и всичко това е за сметката на едно живо същество?
User's Signature

Много хора казват, че обичат кучето си, а само му се любуват отстрани. Да обичаш е отговорност, която не тежи. Да обичаш кучето си значи да му осигуриш нормален живот, достатъчно любов и време и да си готов да поемеш цялата любов, с която ще ти отвърне, а тя е безкрайна. Аз обичам моето куче, а вие?

Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 30 October 2008 - 07:06 PM

Пак казвам. Не е от неправилно бита инжекция. Трябва да си непрофесионалист, за да кажеш нещо такова. Казвам Ви за пореден път - не е проблемът в техниката на поставяне на препарата, а в комбинацията препарат+чувствителност на животното.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   Fi_Re Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 03-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 30 October 2008 - 07:23 PM

Цитат

Пак казвам. Не е от неправилно бита инжекция. Трябва да си непрофесионалист, за да кажеш нещо такова. Казвам Ви за пореден път - не е проблемът в техниката на поставяне на препарата, а в комбинацията препарат+чувствителност на животното.

Добре, разбирам. Но защо не се предприе никаква реакция? Защо трябваше да се стигне до това състояние, всекидневно увеличение, до момент, в който получава формата на яка - твърдо и огромно? Защо след всичко това ветът не каза - аз съм до тук, търсете друга помощ, а продължи - ще мине, въпреки че се увеличава? Вие проявявате колегиално отношение, но към моето куче не беше проявено професионално такова. Не знам дали правилно или не е бита инжекцията, не знам дали кучето ми е било чувствително към препарата, но знам, че един лекар няма право чрез действията си да застрашава здравето на свой пациент, независимо от неговия вид.

d-r Bobadova, постът няма нищо лично срещу Вас. Искам само тези, на които поверявам здравето на кучето ми да не го застрашават с действие или бездействие.
User's Signature

Много хора казват, че обичат кучето си, а само му се любуват отстрани. Да обичаш е отговорност, която не тежи. Да обичаш кучето си значи да му осигуриш нормален живот, достатъчно любов и време и да си готов да поемеш цялата любов, с която ще ти отвърне, а тя е безкрайна. Аз обичам моето куче, а вие?

Качена снимка

#44 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 30 October 2008 - 07:28 PM

Цитат

Пак казвам. Не е от неправилно бита инжекция. Трябва да си непрофесионалист, за да кажеш нещо такова. Казвам Ви за пореден път - не е проблемът в техниката на поставяне на препарата, а в комбинацията препарат+чувствителност на животното.

Аз тогава да си питам- тази чувствителност на животното явно е променлива величина? На моето се бият тези инжекции за разстройство за ен-ти път. Досега не се беше подувал, никаква реакция не е имал. Сега има. Защо?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#45 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 30 October 2008 - 07:32 PM

Пък аз питах - на снимките на Шадоу буцата е върху ребрата. Аз там не съм виждала да се поставя инжекция. А лекарите какво ще кажат?
Това е в търсене на причината, в случая с Шадоу - кофи място.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#46 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 30 October 2008 - 07:36 PM

Цитат

Цитат

Пак казвам. Не е от неправилно бита инжекция. Трябва да си непрофесионалист, за да кажеш нещо такова. Казвам Ви за пореден път - не е проблемът в техниката на поставяне на препарата, а в комбинацията препарат+чувствителност на животното.

Добре, разбирам. Но защо не се предприе никаква реакция? Защо трябваше да се стигне до това състояние, всекидневно увеличение, до момент, в който получава формата на яка - твърдо и огромно? Защо след всичко това ветът не каза - аз съм до тук, търсете друга помощ, а продължи - ще мине, въпреки че се увеличава? Вие проявявате колегиално отношение, но към моето куче не беше проявено професионално такова. Не знам дали правилно или не е бита инжекцията, не знам дали кучето ми е било чувствително към препарата, но знам, че един лекар няма право чрез действията си да застрашава здравето на свой пациент, независимо от неговия вид.
d-r Bobadova, постът няма нищо лично срещу Вас. Искам само тези, на които поверявам здравето на кучето ми да не го застрашават с действие или бездействие.

О, неее, нене, няма и капка колегиалност в постовете ми. Просто Ви казвам мнението си. Не ме разбирайте погрешно, не съм тук за измивам нечия съвест. Отговарям само за моята. Според мен при Вас грешката беше, че изобщо се започнаха промивки, па второ, па трето...И ето...Абсцес.

Цитат

Цитат

Пак казвам. Не е от неправилно бита инжекция. Трябва да си непрофесионалист, за да кажеш нещо такова. Казвам Ви за пореден път - не е проблемът в техниката на поставяне на препарата, а в комбинацията препарат+чувствителност на животното.

Аз тогава да си питам- тази чувствителност на животното явно е променлива величина? На моето се бият тези инжекции за разстройство за ен-ти път. Досега не се беше подувал, никаква реакция не е имал. Сега има. Защо?

Смяна на препарата? Нови усповия? Всяка една промяна в условията применя и силата на реакцията на тялото към всичко.

Цитат

Пък аз питах - на снимките на Шадоу буцата е върху ребрата. Аз там не съм виждала да се поставя инжекция. А лекарите какво ще кажат?
Това е в търсене на причината, в случая с Шадоу - кофи място.

Напротив. Много колеги поставят там, бключително и аз. В интерес на истината, последната буца, която се получи при мен беше при поставяне на препарат в областта на шията, просто там успях да докопам кучето.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#47 Потребителят е офлайн   Fi_Re Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 03-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 30 October 2008 - 07:44 PM

Д-р Бобадова,
ако грешката е в мен то тя е , че съм завела кучето в клиниката. Аз не съм лекар, затова и търся лекарска помощ. Ако това е моя грешка, то много хора я правят, като търсят професионално отношение и съдействие при здравословен проблем.

А за инжекцията съвсем сериозно се съмнявам, че е бита неправилно. Ветът се страхуваше и доста се помъчи докато свърши тази работа.
User's Signature

Много хора казват, че обичат кучето си, а само му се любуват отстрани. Да обичаш е отговорност, която не тежи. Да обичаш кучето си значи да му осигуриш нормален живот, достатъчно любов и време и да си готов да поемеш цялата любов, с която ще ти отвърне, а тя е безкрайна. Аз обичам моето куче, а вие?

Качена снимка

#48 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 30 October 2008 - 07:52 PM

Инжекцията е направена правилно, но или нестерилно или с препарат, който НЕ ТРЯБВА да се поставя по този начин. Ако беше свръхчувствителност, щеше да има съвсем други клинични и краткотрайни изяви. Това е истината.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#49 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 30 October 2008 - 08:44 PM

Цитат

Д-р Бобадова,
ако грешката е в мен то тя е , че съм завела кучето в клиниката. Аз не съм лекар, затова и търся лекарска помощ. Ако това е моя грешка, то много хора я правят, като търсят професионално отношение и съдействие при здравословен проблем.
А за инжекцията съвсем сериозно се съмнявам, че е бита неправилно. Ветът се страхуваше и доста се помъчи докато свърши тази работа.

Не съм казала, че грешите Вие, а че във Вашия случай има грешка. А Вие просто търсите помощ.
Самата аз имах такова образувание, от препарат, който ми прилагаха месеци наред, по 1 и същи начин, единственото, което се смени беше развитието на още 1 заболяване. След половин година остана само лошият спомен.
Останалото няма да коментирам. Не харесвам нападките срещу колеги. 
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   Nickey Икона

  • the BlueAngelicDevil
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7420
  • Регистрация: 25-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 October 2008 - 10:48 AM

Цитат

Цитат

Пък аз питах - на снимките на Шадоу буцата е върху ребрата. Аз там не съм виждала да се поставя инжекция. А лекарите какво ще кажат?
Това е в търсене на причината, в случая с Шадоу - кофи място.

Напротив. Много колеги поставят там, бключително и аз. В интерес на истината, последната буца, която се получи при мен беше при поставяне на препарат в областта на шията, просто там успях да докопам кучето.


И аз да си кажа, че доколкото знам си е нормално място за поставяне на инжекция- различни лекари от нашата клиника (Бест Вет), както и Д-р Митев в Бургас, са поставяли +- на това място- отстрани на гръдния кош, леко към корема. Една инжекция дори и аз съм й поставяла, пак там (от моята нямаше бабунка ;)).

Доколкото знам също получаването на подобни бабунки зависи и не само от чувствителността на животното. Има медикаменти, при които вероятността да стане това е по-голяма (може и да си измислям, но даже май зависеше не само от съдържанието, но и от вискозитета).

Също така от няколко лекари (не само ветеринари) съм чувала, че такива бабунки не е добре да се дразнят механично (мачкат, търкат и т.н.) и се предприемат някакви мерки само ако състоянието се влоши видимо.
User's Signature

Качена снимка

#51 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 31 October 2008 - 12:42 PM

Пък наш'та бучка се смалява.  :yahoo: Добре, че не решихме "механично" да я отстраним. Благодарско, д-р Бобадова!  :drugarche:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#52 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 31 October 2008 - 12:43 PM

Цитат

Пък наш'та бучка се смалява.  :yahoo: Добре, че не решихме "механично" да я отстраним. Благодарско, д-р Бобадова!  :drugarche:

:drugarche:
Пак бързо се развива при вас, което е супер!
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#53 Потребителят е офлайн   Titka - banditka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 767
  • Регистрация: 26-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 04 January 2009 - 02:58 AM

Сега виждам темата. До момента при нашето малко момиченце на три пъти напипвам такива образования. Винаги по протежение на ребрата. Първия път с 300 посетихме д-р Борисов, който е лекуващия и лекар от бебе. Каза,че е хематом, разсея се както каза. Куч е луд и много активен, но според него трябва солиден удар за да се получи хематом. В игра / пак според док / трудна работа... Седят ми много въпросителни, сега пак има подобно образувание, трябва ли да изследвам кръвта за евентуални тромбози?! Определено не мисля, че има ситуации в ежедневието си за такава травма, а вече се случва  три пъти. Благодаря предварително за всяко мнение!
User's Signature

Качена снимка

#54 Потребителят е офлайн   radnaas Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 27-September 08
  • Gender:Female

Публикувано: 05 January 2009 - 11:02 AM

Здравейте.
Забелязах преди три дни, че и моето куче има три бучки на различни места. Беше му проведен един курс на лечение с антибиотици, глюкоза, натрий и мускулизин, защото беше болен от гастрит. Инжекции му бяха бити в продължение на три дни. Аз също мисля, че това не може да е хематом в следствие на травма, защото то трябва да се удря денонощно, че да му се появат три такива неща. Освен това явно го сърбят, защото си хапе едното топче (което може да достигне). И дне забелязах, че то е спукано и тече нещо като кръв и гной.  Трябва ли да се притеснявам сега????  :( Явно е като огромен цирей, аз така си го обяснявам.
Ако може някой да ми отговори, ще съм му благодарна.  Благодаря.

#55 Потребителят е офлайн   radnaas Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 27-September 08
  • Gender:Female

Публикувано: 05 January 2009 - 11:05 AM

И още нещо щом като това е толкова често срещано явление, тази непоносимост към инжекции или т.н, защо има толкова много незнание по този въпрос. На мене никой не ми беше казал, че има вероятност от такива неща. От една приятелка съвсем случайно разбрах, че и на хората се появяват такива неща след инжекции...

#56 Потребителят е офлайн   mommo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 324
  • Регистрация: 15-September 06
  • Location:София

Публикувано: 05 January 2009 - 09:08 PM

Изобщо не е толкова често срещано явление. По-скоро е голямо изключение. При някои медикаменти е известно, че понякога има риск от такива "бабунки" Принципно, такива неща не се пипат, освен ако не придобият застрашителни размери. Никакви масажи, пункции, компреси, мазила и т.н.

#57 Потребителят е офлайн   D-r Martin Burlakov Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 17-August 07

Публикувано: 10 January 2009 - 08:51 AM

Никой от колегите включително и аз не можем да разберем кога ще се получи такъв проблем.Няма как да се работи по случая както съветва Раднаас.

И при мен са се получавали такива бучки,и др.

ТЕЗИ ОБРАЗУВАНИЯ НЕ СЕ ПИПАТ,ОСОБЕНО АКО Е ЛИМФОЕКСТРАВАЗАТ ИЛИ ХЕМАТОМ.Не се разтриват или мачкат нито от колеги нито от стопаните.

#58 Потребителят е офлайн   gorani Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 17-December 08

Публикувано: 14 January 2009 - 01:52 PM

Моето куче също има оток - на ставата на предния крак, цепиха го, оставиха раната отворена тече каквото тече, сега раната е затворена и пак е с топче. Вече повече от месец е така, намалява и пак се подува, не го боли, не го дразни и за сега съм го оставила така да видим какво ще стане - дано се разнесе сам :)

#59 Потребителят е офлайн   pompei Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 38
  • Регистрация: 16-May 09

Публикувано: 19 July 2009 - 11:50 PM

И при мен излезе бу4ка на десен крак горе в раменната става отзад,Док каза 4е се е ударил некаде и за тва му е излязла,бихме инжекция в нея,спадна малко и после пак стана същата(колкото пинпонка)сега каза 4е ще цепим.

#60 Потребителят е офлайн   Fi_Re Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 03-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 20 July 2009 - 12:05 AM

Не прочетохте ли цялата тема до момента? Не цепете!
User's Signature

Много хора казват, че обичат кучето си, а само му се любуват отстрани. Да обичаш е отговорност, която не тежи. Да обичаш кучето си значи да му осигуриш нормален живот, достатъчно любов и време и да си готов да поемеш цялата любов, с която ще ти отвърне, а тя е безкрайна. Аз обичам моето куче, а вие?

Качена снимка

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни