Dog.bg Форуми : Открива се ловния сезон !

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Открива се ловния сезон !

#1 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 August 2005 - 11:31 AM

105 000 ловци от 47-те сдружения в страната ще открият ловния сезон утре, 13 август. От утре е разрешен ловът на пернат дивеч - пъдпъдъци, гълъби, гургулици, горски бекас и обикновена бекасина в цялата страна. Пресаташето на Български ловно-рибарски съюз Аделина Илиева съобщи, че от наводненията най-сериозно е пострадало Сдружението "Клептуза" във Велинград, където са унищожени отглежданите десетки хиляди рибки. Националното ловно-рибарско сдружение в своите стопанства е отгледало и разселило около 60 хиляди фазана, 20 хиляди патици, 15 хиляди яребици и 5 500 тракийски киклика.

#2 Потребителят е офлайн   Mad_Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2314
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 12 August 2005 - 11:33 AM

Тук вече започнаха лова на пъдпъдъци... Мога да пратя статия...

#3 Потребителят е офлайн   slavena Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 284
  • Регистрация: 28-September 04

Публикувано: 12 August 2005 - 11:36 AM

на всички ловци от този форум Славените пожелават добра СЛУКА.

на ловците със западносибирски лайки специално: НАСЛУКА.

от тази година още една ЗСЛ е определена за ловна кариера: Златил Славена фон Бранддорф вече е при новите си собственици d) w)

#4 Guest_АНДИ_*

  • Група: Гости

Публикувано: 12 August 2005 - 01:58 PM

Нещо което искам да споделя с младите колеги които утре ще ловуват на пъдпъдък с кучета.Колеги,голяма част от нас се приготвят много старателно за откриването на ловния сезон.Много от колегите наблягат на патроните,мезетата които много от тях ще нарежат довечера.И забравят за техните любимци-кучетата.Моя съвет е такъв-сложете в колите си по-голямо количество вода от това което смятате,че ще ви стигне.По възможност паркирайте автомобила си на сянка,така че след приключване на лова кучето ви което и без това е нагрято достатъчно от палещото слънце да влезе в хладен автомобил.Ако имате климатик включете го да охлади автомобила и тогава качете кучето.Желателно е утре тези които ще ловуват сериозно да са 5.45 на полето.В 6 спокойно може да започне лова.Днес в 7.30 докато разхождах кучетата беше напекло доста.
Не преуморявайте кучетата на първия излет особенно ако не сте им осигурявали достатъчни разходки преди откриването на сезона.Две години подред съм виждал как кучетата на един и същ човек припадат от жега тъй като не е намерил време да ги отвърже от синджира цяла година ,а на откриването иска да ловуват интензивно.Имайте впредвид и това,че сега пъдпъдъците са по леки и сутрин когато е росно бягат доста.Като напече вече издържат на стойка.
Когато отивате на лов за двата дни не забравяйте да вземете храната за вашето куче.По принцип то ще изяде по-малко количество отколкото у вас поради умората,но пък ще изпие повече вода.
И не забравяйте-лова трябва да бъде удоволствие не само за стопанина,но и за кучето!
НАСЛУКА!

#5 Guest_rashko_*

  • Група: Гости

Публикувано: 12 August 2005 - 06:10 PM

Chudesen post Andi nyakoi kolegi imat nujda da go prochetat nyakolko puti. NASLUKA

#6 Потребителят е офлайн   aneri Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 143
  • Регистрация: 14-January 05

Публикувано: 14 August 2005 - 04:52 PM

Хей хора,
разказвайте... как открихте сезона? Или още реанимирате b) ?

Да не би да не можете да преброите........пъдпъдъците? r)

#7 Потребителят е офлайн   zhel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1973
  • Регистрация: 22-February 05

Публикувано: 14 August 2005 - 06:50 PM

АНДИ ,чудесно си написал препоръките към непатилите колеги. Имах дратхаар,който без значение колко е жегата се раздаваше по полето,но има случаи когато е изпивал по 2 литра вода на един път.
Aneri , пъдпъдъците лесно ще се преброят тази година защото май липсват,показва го и отстрела, най -вече гургулик в нашето ловище. На откриването имаше награди за най-успелите - без куче един колега прибра 9 пъдпъдъка,а друг 7 гургулика.

#8 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 14 August 2005 - 07:31 PM

Привет на всички!
Ами и аз смятах, че няма пъдпъдъци, но в последствие ги набарахме в едни дребни слънчогледи и всичко си потръгна както трябва.Знаете, че съм без куче, но не мога да се оплача - вчера следобяд 11бр. пъдпъдъци, а днес до към 11 часа 9 бр.Е....имаше колеги, които удариха и доста повече, но.......аз след 04.09 ще разправям b) b) .

#9 Потребителят е офлайн   aneri Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 143
  • Регистрация: 14-January 05

Публикувано: 14 August 2005 - 09:43 PM

С какви кучета бяхте на първия за сезона лов?

#10 Guest_noni55_*

  • Група: Гости

Публикувано: 15 August 2005 - 01:05 PM

аз ловувам с германски брак и съм много доволен от него,но от себе си не съм.Добре прави стойка,добре ги вдига,аз обаче като за първи ден много,много слабо.

#11 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 15 August 2005 - 04:00 PM

Цитат

С какви кучета бяхте на първия за сезона лов?

Ами аз бях с едно бяло и едно сиво куче! l) l) l) d)

#12 Потребителят е офлайн   zhel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1973
  • Регистрация: 22-February 05

Публикувано: 15 August 2005 - 06:09 PM

Някои се опитва да заблуждава аудиторията, германския брак е куче от 6 породна група и не е куче за птици пък камо ли да прави стойка. b) w)
Конак ти на какво мнение си,Анди и ти кажи, вие двамата сте най-навътре в материята на тази порода на която казват" ГЕРМАНСКИ БРАК "

#13 Потребителят е офлайн   lary Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 133
  • Регистрация: 08-June 05

Публикувано: 16 August 2005 - 08:03 AM

Явно бъркат курцхаар със германски брак (брак-ловно куче) това му е превода Du Bragque Allemand кучето е бракоид имам предвид курцхаар а Deuthe Brack е гонче
User's Signature

[br]

#14 Потребителят е офлайн   curi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 28-May 05

Публикувано: 16 August 2005 - 01:04 PM

Аз ловувам с пойнтер.Много се раздаде Вир.Първия ден работи пред верига от 10 ловеца(за Конак-като по изисквания пред цялата верига)аз бях в срвдата 80 м в ляво 80м в дясно на 20 м пред всеки един от нас страхотни сувалки.Но уви мн.малко пътпъдък.След обяд сам с Вир острелях 11 бр.На слука на всички.

#15 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 16 August 2005 - 10:12 PM

Цитат

за Конак-като по изисквания пред цялата верига)аз бях в срвдата 80 м в ляво 80м в дясно на 20 м пред всеки един от нас

Радвам се за теб b) ! Виждаш какво значи добре обучено и добро родословно куче r) . Какви са ти впечатленията от наличието на пъдпъдъци в региона? За пойнтера изискванията за растоянието на претърсване такова ли е? d)

#16 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 16 August 2005 - 10:17 PM

CURI

Цитат

Но уви мн.малко пътпъдък

Много малко има или мн.малко отстреляхте? Септември обекновено ходя на лов в едно Шуменско село и там има доста r) .

#17 Guest_АНДИ_*

  • Група: Гости

Публикувано: 17 August 2005 - 08:51 AM

Малко късно се включвам,но нямаше как да стане по-рано!Наистина тези които са търсили пъдпъдък с стърнищата са били разочаровани.Първо поради липсата на стърнища/изгорени са/ и втора там има много малко пъдпъдък!Мисля,че все пак колегите могат да бъдат спокойни,тъй като има пъдпъдък,но той е в слънчогледа и царевиците.Ще му трябва известно време да излезе от там-когато стърнищата прораснат.Единични пъдпъдъци има в тиквите,но там полягат и много зайци,така че умната !
Аз първия ден излязох с две опитни женски кучета-курцхаар на 5 години и дратхаар на 2,5 г..Основно стойките ги правеше курцхарката,а дратхарката и секундираше.Не съм дублирал ,като не пропуснах/като не мога да кажа,че съм отличен стрелец/.Използувах 12 номер патрони на "Бендида" на тапа.Отстрелях 8 пъдпъдъка от които 2 в стърнище,2 в тикви и 4 във фуражна царевица,но не много гъста.Втория ден излязох пак с двете кучета,но взех и сина на дратхарката който е на 2,5 месеца.Обичам да правя експерименти,но за пръв път изведох на лов такова младо/направо малко/ куче.За моя изненада /впредвид възрастта му/то се справи чудесно с прехода.Е,настъпваше ме отзад,но това е разбираемо.А изстрелите над главата му не му направиха никакво впечатление.Ловувах по кратко и отстрелях 7 пъдпъдъка,като 3 бяха в ниска и рядка царевица/около 2 дка,а 4 намерих в една необработена нива-миналата година е била царевица,която беше орязана,а сега беше обрасла с лайка и къпини.Там направих и едно дубле!
Впечатленията ми са,че всички пъдпъдъци са слаби.Отстрелях и 3 гургулици които също са слаби.Моят съвет е-който няма младо куче за обучение да не бърза да ходи на лов за пъдпъдък .Няма смисъл да се отстрелват сега и гургулиците.След 2 седмици положението ще е съвсем различно-тогава ще са понатрупали малко мазнини.

#18 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 17 August 2005 - 01:52 PM

Цитат

Моят съвет е-който няма младо куче за обучение да не бърза да ходи на лов за пъдпъдък

Абсолютно съм съгласен с теб и поради още една причина - пъдпъдъците снасят още яйца.Т.е. не са измътили ,вероятно заради дъждовете второтоси поколение.Аз лично тази седмица ще ходя единствено за гривяци.Е може и някоя гурга да гръмна b) , но ще видим.......... b) b) d)

#19 Потребителят е офлайн   noni55 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 18-August 05

Публикувано: 18 August 2005 - 01:14 PM

съгласен съм с анди и конак,че кучето ми не е германски брак,а курцхаар,може аз да бъркам,но защо всички,които идват да го правят баща,а вече е баща на шест малки и то от различни майки ми казват ,ах какъв хубав брак имаш?А кучето наистина е много добро в лова.Понякога се отдалечава малко повече и във вода не успях да го науча да влиза.

#20 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 18 August 2005 - 02:03 PM

Здравей noni 55 !
Добре дошъл като вече регистириан потребител на форума на DOG.BG r)
Радвам се, че не си се засегнал от забележките на колегата. Наистина германския брак е една порода куче, а курцхаара е съвсем различна порода куче.Курцхаара се нарича още и ГЕРМАНСКИ КЪСОКОСМЕСТ ПТИЧАР.Стандарт по FCI №119/25.04.2001г, 7 група, секция 1.1, бракоиден тип r) .Ето r) , от типа идва грешката.В Испания напримар го наричат /само не ми се смейте/ брако алемано r) В близкото минало всички ловци го наричаха Германски брак.Защо, не мога да кажа?!Брака /в различните си вариации/ е куче от 6 група.Това е групата на гончетата.Така, че ти като собственик на такова куче е редно ВЕЧЕ да го наричаш с правилното му наименование на породата b) .
Поздрави! d)

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни