Dog.bg Форуми : Открива се ловния сезон !

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Открива се ловния сезон !

#41 Потребителят е офлайн   noni55 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 18-August 05

Публикувано: 22 August 2005 - 06:10 PM

Абсолютно си прав CURI.Не е за всеки.С нищо не може да се сравни удоволствието и тръпката от стойката ,от тръпненето дали ще го вдигне,ще улучиш ли?А това,че няма да убиеш колкото се хвалят другите е бял кахър.Е,не мога да отида в Лесничейството,много е силно казано,защото все пак са приятели.За всичко друго са страхотни и за маса и за помощ,когато се налага винаги сме заедно.Мисля,че ще успея да се преборя с двама-трима,които още се напъват.

#42 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 22 August 2005 - 07:57 PM

Цитат

Абсолютно си прав CURI.Не е за всеки.С нищо не може да се сравни удоволствието и тръпката от стойката ,от тръпненето дали ще го вдигне,ще улучиш ли?А това,че няма да убиеш колкото се хвалят другите е бял кахър

Браво колеги! И аз мисля така. Но........трудно ще се приборим с такива МЕСАРИ И ТОРБАРИ /без извинение/, защото за тях е важно явно количеството, а не качеството.Защото за тях е без значение тръпката от стойката, апорта от ледената вода и изобщо красотата на ВСЯКАКЪВ ВИД ЛОВ с участието на ловното куче.Независимо дали е гонче, териер или птичар.Всеки лов си има своята красота. Но лов без куче е като айрян без мляко.Поне аз така го разбирам.Ходя разбира се и без куче за патици, когато е много студено, но не е същото.

#43 Guest_АНДИ_*

  • Група: Гости

Публикувано: 26 August 2005 - 12:52 PM

Опитах се да напиша съобщение в "ПОРОДИ",но може би защото не съм регистрирам не можах.Конкретно исках да напиша на Конак-много хубави снимки,много хубави кученца,но защо не са им купирани опашките?Аз го правя на втория-третия ден от раждането.В случай ,че има кученца,които явно ще отпаднат,тогава изчаквам няколко дни.След като всичките ти кученца са живи и здрави/нека да са такива/вземи мерки,тъй като купирането на по късен етап води до по-голям стрес/както за тях,така и за собственика/.От доста години не отглеждам добермани,но никога няма да забравя как заспиват преди купиране на ушите,как се събуждат после и колко трудно се мие засъхналата кръв от ръцете когато си асистирал на доктора.

#44 Guest_Guest_АНДИ_*

  • Група: Гости

Публикувано: 26 August 2005 - 03:25 PM

Нещо се загубиха ловците в този форум.Да не сте хукнали по полетата?

#45 Потребителят е офлайн   симеон Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 134
  • Регистрация: 05-May 05
  • Location:Ямбол

Публикувано: 26 August 2005 - 03:43 PM

Утре хукваме по къра...
Днес цял ден патрони правя.
И аз връзвам опашките на третия ден и за една седмица падат самички, и не остава следа.
Даже сега имам малки териерчета, на третия ден ги вързах.
User's Signature

"В любви, как на охоте - нельзя быть одному" [br]http://www.moniconi.com/nanev

#46 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 26 August 2005 - 06:08 PM

Цитат

но защо не са им купирани опашките?Аз го правя на втория-третия ден от раждането

И аз съм го правил така, но знаеш, че вече не е задължително да се купират.Освен това вкусовете за дължините са различни, а някой може да иска и цяла.И най накрая, но не по важност, купирането на 60 дни най ми допада.Това е така, защото /поне при нас/ доктора има такова изискване за да стане мястото на купирането незабелижимо след време.Повярвай, наистина ги прави страхотно. d)

#47 Потребителят е офлайн   noni55 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 18-August 05

Публикувано: 26 August 2005 - 06:12 PM

Не сме се загубили,ами всеки е предполагам на работа и няма време за чата.Ще интересно да се чуем след двата утрешни дни,които чакам както не съм чакал и любовница.Хайде на всички Н А С Л У К А !!!

#48 Потребителят е офлайн   симеон Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 134
  • Регистрация: 05-May 05
  • Location:Ямбол

Публикувано: 27 August 2005 - 01:29 PM

Наложи се да пътувам 60 км. но си струваше. За 2 часа 15 пъдпъдъка. Пропуските отделно.
С 1 куче на 5 човека. Другите имат по-малко, ама все пак кучето е мое.
User's Signature

"В любви, как на охоте - нельзя быть одному" [br]http://www.moniconi.com/nanev

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни