Dog.bg Форуми : Изгубени, намерени, търсещи дом чау-вци

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (14 Страници) +
  • « Първа
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изгубени, намерени, търсещи дом чау-вци

#161 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 29 August 2012 - 02:57 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 29 August 2012 - 02:47 PM, написа:

И на личен и тук ще те питам най-елементарните неща:
Може ли към оригинала и приютилите хора линк? ... Отивам да въртя телефоните за да се подпомогне евентуално осиновяване.


И на лични и тук ще ти отговоря по същия начин, щото са ти много големи устенцата:


Май не са те учили да поздравяваш през първите ти седем години, или нещо пропуснах?

И не, не може никакви линкове и не, не става дума за осиновяване, поне докато не потърсим собствениците... нещо не си спомням да съм търсил осиновители, или това си просто шум в твоята си глава?

Пожелавам хубав ден

User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#162 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 29 August 2012 - 03:12 PM

Показване на мнениетоKOKO_ko, в 29 August 2012 - 12:57 PM, написа:

Показване на мнениетоFuria_S, в 29 August 2012 - 02:47 PM, написа:

И на личен и тук ще те питам най-елементарните неща:
Може ли към оригинала и приютилите хора линк? ... Отивам да въртя телефоните за да се подпомогне евентуално осиновяване.


И на лични и тук ще ти отговоря по същия начин, щото са ти много големи устенцата:


Май не са те учили да поздравяваш през първите ти седем години, или нещо пропуснах?

И не, не може никакви линкове и не, не става дума за осиновяване, поне докато не потърсим собствениците... нещо не си спомням да съм търсил осиновители, или това си просто шум в твоята си глава?

Пожелавам хубав ден


разбирам антипатията ти към мен, но как, кажи ми, да му помогна на това животно в дадена ситуация? Без контакти? Само с приказките ли?
Зарежи личната антипатия, иде реч за много по-сериозно нещо. Ще помагаме ли на това куче или ще се дракаме помежду си?
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#163 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 29 August 2012 - 05:16 PM

Едно нещо елементарно исках - контакти с хората, намерили кучето. Имам цветен принтер вкъщи, своевременно разлепване на обявите подпомага за намиране на кучо стар или нов дом. Не държа да задомя в нов дом един изгубен пес, държа той да се върне при предишните си стопани (ако не са го изритали преднамерено). В ситуацията, подобна на тази, бих могла да разпечатам обяви, които да се разлепят в района с контактите на намерили кучето. Принтосвам ги на цветния у нас във формат А4 и ги пращам в Своге с първи транспорт. Мче аз и друг път съм го правила.

Каква е тая глупост от взаимна антипатия да отказваме шанса на кучетата да бъдат върнати или намерени? Недоумявам, що за злоба трябва да си?
Дайте контакт, та да видим с какво можем да помогнем. Не е висша математика.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#164 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 31 August 2012 - 01:06 AM

Коко, на Фурия ако и лисват седемте годините, твоите не знам колко ще да са. На всякъде се дръвчиш. Не сме кьорави, четем и без да удебеляваш буквите.
Така се дръж на събранията на клуба си ,дето ходиш запалил пура и навиваш новите да мразят Литов, а те те разнасят смеейки ти се. Сбъркал си темата.
Шума е в твоят телевизор, явно от голямата пура дето я лапаш.
Тук чау чау с проблем,не сме оставяли без помощ. Първо му търсим старите стопани, търсим и приемен дом, после постоянен.
Това са чау чау, изискват специфично отглеждане, а съм убедена ,че не можеш да се справиш. Естествено,че мъжкаря ще е недоверчив към непознати хора,да не мислиш ,че ни учудва.
Човек му предлага помощ, той се зъби. Ми, за какво си писал тук?
Гледай преди да го уредиш, да не го изядеш, че нали това разправяш на всякъде.Та си смешен ,колко си неук. Ама учиш новобранците на глупостите си.

Пусни някаква по сериозна информация за това куче. Може и изобщо да не е от този град, а да е откраднато и избягало. Проверете му чипа, ако има такъв. Нека го прегледа доктор, за някакви проблеми. Внимавайте с какво го храните ,да не потъне цялото в екземи за ден два. Решете го и нека го отглеждат за усили. Да спи на чисто ,това не е дворно куче. И куп още неща. Ако имате проблеми пишете.

Обаче, познавайки стила ти вече, много вероятно да се озъбиш и фръцнеш като ощипана мома, без да дадеш и капка информация. Само дето пишеш тук да ни мътиш главите и да го мислим кучето.

#165 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 31 August 2012 - 06:53 AM

Много се губят тези чаувци.. Сега ми се обади мой приятел, който също е намерил такова куче. Мъжко е, кафеникаво и според него няма годинка( около 6-8 мсеца е) Той живее в ж.к. Кайсиева градина , а кучето е намерено до блок 203. Не може да го задържи, защото има голямо куче, затова аз ще го взема и ще го откарам на село при баба ми. Ако някой си го познае да пише на лични, ще се разберем. :ba_025:

#166 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 31 August 2012 - 09:45 AM


Не се губят, много ги крадат. На село при баба ти, няма да стане повярвай. Ако така ставаше щях, да отглеждам всичките които намеря.Имам близо 5 декара заграден двор. Това не е дворно куче. До седмица ще се покрие с рани, особено в това топло време. Да не говорим,че от два три дни не правилно хранене, ще го сполети същото. Накрая ако се намерят собствениците, няма да го познаят, ще им иде да се откъснат главата от кръста. Наистина, който не е гледал чау, само той не знае, за какво иде реч. Не случайно изхвърлят чаута,защото са доста проблемни. Да не говорим за характера. Мъжкар изобщо не става да ходи при баба ти, жената ще пострада.
Бъди внимателен.Не е шега. По скара направете една кампания за откриване на стопаните или намирането на подходящи.

Разбери , то не е само да притежаваш чау, изисква познания. Не е лесно. Ако имаш нужда от помощ пиши.


#167 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 31 August 2012 - 10:46 AM

Това не е откраднато, защото носи на себе си доста скъпо нещо. Ако беше крадено щяха да свалят това нещо от нашийника.. Много добре гледано е, но няма чип. На село ще седи, защото моя пинчер е агресивен, а и съм убеден, че хората го търсят и ще си го намерят. Храня моето куче с Acana, за мен е една от най- добрите храни и за него заделих. Не е агресивно изобщо, радва се и се закача. Има си навици и ще живее вътре докато се намерят хората, на двора само препикава. Грехота е да пусна такова животно на двор или да го закова на верига.. Само няма да има кой да го разхожда и ще се задоволи с двора, ама нали ти казвам смятам, че ще се открият бързо хората. Явно е загубено днес, защото не е мръсно. Не бях пипал подобно куче.. голям кеф е: ) Ако има нещо ще питам тук.

#168 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 01 September 2012 - 08:03 AM

Намериха се!

#169 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 01 September 2012 - 10:21 AM

Браво , ей това е хубава новинаКачена снимка

#170 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 25 September 2012 - 06:15 AM

Помощ! Чау-чау в приюта в Богров!
Дайте да търсим дом.
"Другото момиче, което споделя същата зла участ е 7-годишната Шери. Тя е станала ненужна, когато на собствениците им се родило дете. Дошло им вповече и независимо от седемте години вярна дружба на тяхното куче – направили своя избор. Доведоха я в приюта и я оставиха."
http://arsofia.com/b...oite-spasiteli/
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#171 Потребителят е офлайн   tanq_aira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 68
  • Регистрация: 04-November 10
  • Gender:Male

Публикувано: 17 October 2012 - 06:40 PM

http://arsofia.com/bg/32476/chau-chau/ има две изоставени чау чау мъжко и женско

#172 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 20 October 2012 - 09:32 AM

Намерила съм и дом, дано да се погаждат и всичко да е наред.

#173 Потребителят е офлайн   tanq_aira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 68
  • Регистрация: 04-November 10
  • Gender:Male

Публикувано: 20 October 2012 - 06:28 PM

много се радвам за тях и едно голямо благодаря на вас

#174 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 21 October 2012 - 09:59 AM

И двете мечета ги осинови клуба. Вчера подписах формулярите. Ще се грижи Вероника Димитрова за тях. Трябва да ви кажа, че тя добре познава породата. Редовно ми е помагала по изложби, а и като най отдавнашен човек в моят персонал, отдавна се радва и на моите мечки.Много се радвам ,че прецени да даде шанс на тези изстрадали душици. Всеки иска малко здраво чау вкъщи да му се радва, но не всеки има смелостта да се нагърби с такава отговорност на толкова проблемни кучета. Веднага си пролича разликата в подхода. Не ,че в приюта са се грижели зле за тях, просто отношението е било като към всички други, а нашите както знаете са различни. Девойката от куче което не дава да се пипне, още в колата се беше нагмездила върху нея.А и по снимките си личи. Когато я вкарахме в новият им дом, сякаш винаги е бил неин. Мъжкият е страхотна душица, но здравословно е доста зле, много се притесняваме. Опериран е в петък, на антибиотици, с сериозни сополи и съмнения за гана, а за краката да не говорим .За тях тепърва ще вземаме мерки. Сега просто ще стискаме палци да прескочи трапа.

Радвам се ,че персонала ми са хора с големи сърца. С годините много от намерените чаута са осиновени от тях. Много ще се радвам и повече хора, тук от форума дапочнат да вземат участие. Когато някое изоставено мече има нужда, не просто да си пишем по форумите слагайки линкове, а не вършейки нищо. Повярвайте ,голяма тръпка е да спасиш такова мече. Помниш погледа, първите не доверчиви движения, но и надеждата която излъчват. Особено за по старите дето вече имат нужда от по сериозни грижи.
Клуба има банкова сметка. В нея може да превеждате , ако прецените дарения с основание за подпомагане бездомните и нуждаещите се.
На мъжкият примерно ще трябва доста средства да подобрим състоянието да краката, стига да премине успешно това лечение в момента.

Много ще бъда благодарна , ако повече хора се отзовават да помогнат когато някое мече има нужда от нас. Ако наистина сте запалени по породата ще имате това в предвид.

Иначе като ги видяхме тези двамата,щеше да ми се пръсне сърцето. Идеше ми да не спирам да плача. Що за човеци сме ние ,та причиняваме това на едни такива горди същества. Направо нямам думи.
Ето малко снимки.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#175 Потребителят е офлайн   veronika2000 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 21-October 12
  • Gender:Female

Публикувано: 21 October 2012 - 01:01 PM

Първа нощ в новия си дом ,мога да кажа, че двамата са уникални,изключителни и много ама много мили. Радвам се много,че имам удоволствието да се грижа за тях и да им дам всичката любов и нежност която мога и заслужават.

#176 Потребителят е офлайн   Lexus Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 332
  • Регистрация: 25-October 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Chow chow

Публикувано: 21 October 2012 - 01:55 PM

Показване на мнениетоveronika2000, в 21 October 2012 - 01:01 PM, написа:

Първа нощ в новия си дом ,мога да кажа, че двамата са уникални,изключителни и много ама много мили. Радвам се много,че имам удоволствието да се грижа за тях и да им дам всичката любов и нежност която мога и заслужават.



Вероника, моите уважения и успех!

Люси, къде да намеря банковата сметка, за да се включа както мога?
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#177 Потребителят е офлайн   IA--- Икона

  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Ladies
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1620
  • Регистрация: 06-January 09
  • Gender:Male
  • Location:133114
  • Interests:club, discussion
  • Skype:

Публикувано: 21 October 2012 - 04:59 PM


Lexus

Това е сметката на клуба. Ако решите да се включите и за спецялката защото до сега я организирам само с лични средства. Това са хотел на съдията ,самолетен билет,хонорар, награден фонд . Всичко поемам аз. Знаете колко малко сме членовете и колко малко събрани пари има.

FINVBGSF
BG50FINV91501215324448

Женската цяла нощ повръща кръв , някой от доброволците в ги е хранил със кокали. Тя си беше със серьозно разтройство, но повръщането дойде последствие.
Купувахме и нови лекарства. Ще трябва ваксини. Поводи ,нагръдници, лекарствата до сега и храна, съм купила за няколко дни. Но не знам колко ще продължи лечението и какво ще се наложи, нека който има възможност и излишни неща, също да се включи. Добавки за ставите, козината, храна и каквото се сетите.
Повечето знаете моят телефон.
До колкото разбрах снощи от нашите грижи ще има нужда и чау в Сеславци.

Какво им става на хората, защо постъпват така? Ума не ми го побира

#178 Потребителят е офлайн   veronika2000 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 21-October 12
  • Gender:Female

Публикувано: 22 October 2012 - 06:37 AM

добро утро.искам да ви кажа,че Шери вече с проявява като истинска пазителка на новия си дом.ФУ както съм го кръстила моя голям и пухкав мъж умира от удоволствие когата го реша и гушкам.Шери и Фу са моето СКЪПО ЩАСТИЕ.Желая на всички успешна и хубава седмица.:)

#179 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 22 October 2012 - 11:56 AM

Привет, мили хора! Радваме се безкрайно много, че кучетата попаднаха на правилното място при правилните хора. Освен вас единствено клубът на бултериерите се грижи по такъв начин за изпадналите в беда "свои" кучета. Поздравления!
Поздравления и за наистина специалното отношение, с което успяхте да отворите сърцата на тези две животинки буквално за минути - персоналът е много впечатлен, доскоро бяха напълно сигурни, че породите нямат значение, може би полека ще си променят мнението. Впечатляваща демонстрация, наистина, особено с женската, която си е корав орех.
Вероника, да сте жива и здрава за доброто, което правите за тези добри души. Хората като вас са малко, твърде малко.

Искам обаче да отбележа някои неща, т.к. ме заболя да чета, че кучетата са били смъртници при нас:
За сополите на мъжкия: Т.к. се е сдобил със сополи в деня след кастрацията си - направили сме тест за гана. Тестът е отрицателен. При проявената клиника - сополи, ако беше гана - не би могъл да е отрицателен тестът, колкото и да се смятат за ненадеждни тези тестове. Куче с гана няма как да бъде осиновено или изведено от карантина от приют Богров. Кучето беше крипторхид и претърпя много тежка операция, след която му е спаднал имунитетът и се е сдобил с някоя бактериална инфекция от многото други животни в стационара. Тепърва ще трябва да се лекува с антибиотици и куп грижи да се полагат, за да се подобри общото му състояние, но далеч не е с гана, а вероятно си има кучешка кашлица, от която не можем никога да се отървем с толкова много животни. Що се отнася до краката му и общото му състояние - човекът е така намерен, горкият и вероятно ще има много да се лекува тепърва.

За дрисъка на женската: Качеството на храната в приюта често се отразява зле на храносмилателния тракт на домашните кучета и минава доста време преди те да успеят да се аклиматизират. Междувременно - дрискат. Количеството, което храним дневно е над 350кг, така че - ясно ви е какво се налага да купуваме. Дали повръщането е от стреса, смяната на храната или от инфекциозен агент - не мога да кажа с магическото кълбо. Но! За мен е абсурдно предположението, че някой е хранил кучето с кокали. Хората, които идват при нас да разхождат кучетата ги обичат не по-малко от вас и не биха направили такова нещо. Още повече, че тази кучка беше съвършено неконтактна, горката - не позволяваше абсолютно никакъв допир на никого.

Още веднъж - успех на двете кучета и прекрасните хора, които се грижат за тях. Убедени сме, че с вашите грижи ще станат разкошни плюшени мечета за отрицателно време. Дано има повече хора като вас!
User's Signature

Качена снимка

#180 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 22 October 2012 - 12:25 PM

IA---
Знае ли се нещо за чау в Сеславци? Пол, възраст, причината за изоставяне или как е намерено?
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

  • (14 Страници) +
  • « Първа
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни